üst komşu ile tartıştık

Semele80

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2017
513
401
44
Merhaba Hanımlar,
1 yıldır içini ne emeklerle yaptırdığım evimde huzurla oturamıyorum artık.tansiyon hastasıyım 2 tane ilaç kullanıyordum bunların sayesinde bi ilaca daha başladım
yaklaşık 20 gün önce üstümüze taşınan komşunun 5 ve 2.5 yaşında 2 çocuğu var taşındıkları günden beri .büyük oğlu öyle bi koşup atlıyorki bağır çağır 1 günümüz güm güm sesini duymadan geçmedi.kardeşini ağlatır kendi ağlar onlar sorun değil gümm gümm diye atlaması çok fena:KK43:
çalışıyorum bu arad ilk taşındıkları hafta rahatsızdım rapor almıştım.çıktım rica ettim.oğlum hiperaktif dedi ama öyle olsa tedavi olması lazım sonuçta demekki değil..birde bana peki bize çocuklu misafir geliyo o zaman ne olacak dedi bende ayda yılda bir olur tabi ama hergün olmasın lütfen dedim.öyle rica ede ede indim evime..
Eve inmemle gürültü devam etti hiç kesilmeden ve 15 gün boyunca hergün ...hatta duvara vurduğumda inadına yaptılar.
Dün akşam kapılarına apartman gürültü yönetmeliğini içeren bi not bıraktım.birde belediyeye şikayet ettim(belediye 155 e şikayet edin demiş)
Akşam kapımız çaldı eşimle açtık kapıyı bi not aldık dedi bende evet dedim hatta sizi şikayet etme noktasındayım pazar günleri bile dinlenemiyorum evimde oğlunuz çok koşturuyo dedim.benim oğlum 2.5 yaşında diyo kadın ısrarla büyük oğlunu es geçiyo sizin büyük oğlunuz yokmu dedim var dedi e onu diyorum dedim napıyım diyo bana .napıcaksınız dedim oğlunuza evde gürültü saatlerinde koşturmaması gerektiğini söyleyeceksiniz .hayır napıyım dövüyümmü diyo sürekli.şu an çok siniriliyim dedi bende sinirliyim dedim evimde huzurla oturamıyorum.birde rica ettim dedim.eşide sürekli bi çorba yapıp getirmediniz diyo ya sabır adam başka dertte komşuculuk oynuycaz.ben tepemdeki gümbürtüden kendime gelemedimki.neyse bunlar istediğiniz yere şikayet edin ve o gürültünün 10 mislini duyacaksınız bundan sonra birkaç kere bende olur dedim siz bilirsiniz.en son kadın giderken çirkefleşti polisle gel kapıma fln dedi ve son nokta karaktersiz lafını duydum.
eşiminde benimde sinirimiz bozuldu..tansiyonum 17-18 oldu.işin acı tarafı yarım saat sonra çıtları çıkmadı ne gerek vardı bunca şeye ..biz eşimle 15 gündür çocuktur şudur budur izolasyon araştırıyoruz ama onlar üste çıktılar şaka gibi
şimdi size sorum şu. dünkü olayla ilgili karakola gidip şikayette bulunsammı? hakarette var biraz araştırdım kanun koyucu bizden yana gb görünüyor ama bi taraftanda üzücü durumlar şöyle bir zamanda uğraşacak halimizde yok huzurumuz bozuldu.kafam kazan gibi oldu; evimde huzurla yaşama hakkımı yedirmekte istemiyorum..Siz olsanız ne yapardınız.

Merhaba Hanımlar,
1 yıldır içini ne emeklerle yaptırdığım evimde huzurla oturamıyorum artık.tansiyon hastasıyım 2 tane ilaç kullanıyordum bunların sayesinde bi ilaca daha başladım
yaklaşık 20 gün önce üstümüze taşınan komşunun 5 ve 2.5 yaşında 2 çocuğu var taşındıkları günden beri .büyük oğlu öyle bi koşup atlıyorki bağır çağır 1 günümüz güm güm sesini duymadan geçmedi.kardeşini ağlatır kendi ağlar onlar sorun değil gümm gümm diye atlaması çok fena:KK43:
çalışıyorum bu arad ilk taşındıkları hafta rahatsızdım rapor almıştım.çıktım rica ettim.oğlum hiperaktif dedi ama öyle olsa tedavi olması lazım sonuçta demekki değil..birde bana peki bize çocuklu misafir geliyo o zaman ne olacak dedi bende ayda yılda bir olur tabi ama hergün olmasın lütfen dedim.öyle rica ede ede indim evime..
Eve inmemle gürültü devam etti hiç kesilmeden ve 15 gün boyunca hergün ...hatta duvara vurduğumda inadına yaptılar.
Dün akşam kapılarına apartman gürültü yönetmeliğini içeren bi not bıraktım.birde belediyeye şikayet ettim(belediye 155 e şikayet edin demiş)
Akşam kapımız çaldı eşimle açtık kapıyı bi not aldık dedi bende evet dedim hatta sizi şikayet etme noktasındayım pazar günleri bile dinlenemiyorum evimde oğlunuz çok koşturuyo dedim.benim oğlum 2.5 yaşında diyo kadın ısrarla büyük oğlunu es geçiyo sizin büyük oğlunuz yokmu dedim var dedi e onu diyorum dedim napıyım diyo bana .napıcaksınız dedim oğlunuza evde gürültü saatlerinde koşturmaması gerektiğini söyleyeceksiniz .hayır napıyım dövüyümmü diyo sürekli.şu an çok siniriliyim dedi bende sinirliyim dedim evimde huzurla oturamıyorum.birde rica ettim dedim.eşide sürekli bi çorba yapıp getirmediniz diyo ya sabır adam başka dertte komşuculuk oynuycaz.ben tepemdeki gümbürtüden kendime gelemedimki.neyse bunlar istediğiniz yere şikayet edin ve o gürültünün 10 mislini duyacaksınız bundan sonra birkaç kere bende olur dedim siz bilirsiniz.en son kadın giderken çirkefleşti polisle gel kapıma fln dedi ve son nokta karaktersiz lafını duydum.
eşiminde benimde sinirimiz bozuldu..tansiyonum 17-18 oldu.işin acı tarafı yarım saat sonra çıtları çıkmadı ne gerek vardı bunca şeye ..biz eşimle 15 gündür çocuktur şudur budur izolasyon araştırıyoruz ama onlar üste çıktılar şaka gibi
şimdi size sorum şu. dünkü olayla ilgili karakola gidip şikayette bulunsammı? hakarette var biraz araştırdım kanun koyucu bizden yana gb görünüyor ama bi taraftanda üzücü durumlar şöyle bir zamanda uğraşacak halimizde yok huzurumuz bozuldu.kafam kazan gibi oldu; evimde huzurla yaşama hakkımı yedirmekte istemiyorum..Siz olsanız ne yapardınız.
bu tarz komsularla dırekt muhattap olmamak gerek
once apartman yonetıcısı komsular sızden cok ses geldıgını soyluyor bıraz daha dıkkat edelım lutfen seklınde uyarı yapmalı
devam ederse sızın yaptıgınız gıbı yazılı kuralı yonetıcı yapmalı
sız de arayıp beledıyeye sıkayet ettınız ya onla kalmalısınız kapınıza geldıgınde ben bu sekılde tartısmaya gıremem daha sakin bır gununuzde gelın oyle konusalım deyıp gondermenız lazım cunku onların dertlerı sızı haksız duruma dusurmek, kıskırtp kavga cıkartıp sızı sıkayet etmek ıcın kıskırtıyorlar onların oyununa gelmeyın

bu arada zabıtaya sıkayet etmenız gerekıyor zabıta bakıyor gerekırse sıze desıbel olcme cıhazı verıyorlar kaydedıyorsunuz desıbelı asıyorsa o komsuya para cezası yazıyor haberınız olsun

komsuyla tartısmaya gırmeyın muhattap olmayın onla

Kanun koyucunun maktülden yana olup katili alıkoymadığı bir ülkede gürültü sebebiyle edeceğiniz şikayetten çok randımanlı bir sonuç alacağınızı pek zannetmiyorum.

Komşularınız insan evladı değil. Çünkü normal insan :napıyım: demez... haklısınız çocuklara laf anlatmak zor oluyor ,der.

Annemin üst katındakiler de aynı. Gece 2 olmuş... 3 olmuş ... önemli değil. Çocukları oyuncakları vura vura oynuyorlar. Anneme gidesim kalmadı.

Adamin corba olayı da bi enteresan
Tut 1 tencere çorbayı dok başından aşağı.

Anca ondan anlar böyleleri.

Komşu gürültüsünden bizde çok cektik tabi bizde ki çocukların yaşı küçük değil di evde çift kale maç yapan bile vardı, tabi bunların yanı sıra halı ve sofra bezi silkeleme çöp son ses müzik atma vs baska sorunlarda.

10 küsür yıl önceydi 1.katta oturuyorsan herseyi cekmek zorundasın demişlerdi.

Siz de birkaç gün bekleyin ona göre adım atarsınız.

Bizimde üst kat komşumuzun oğlu var sanırım 1.5 yaşında asla dinlemiyor annesini oyuncaklarını yerlere ata ata oynuyor .. 1 ay önce kadar annesi ile karsilastik apartman da sizi de çok rahatsız ediyoruzdur kusura bakmayın dedi , yok dedim çocuk yani henüz anlamaz sizi sorun değil. Burda yaklaşım da çok önemli karşı tarafın size cirkeflesmeden cevap vermesi önemli mesela. Biraz bekleyin bence de ona göre karar verin

Biz de dün akşam 18.45-19.00 arası sadece 15 dk kızımla saklambaç oynadık diye tavanı çaldılar dan dan dan
Herhalde sizin üst komşu burada oturuyo olsa apartmandan attırır bizim alttakiler.

Sizinki de zor..
Bizim eski apartmandaki Kadın da öyleydi . İlk taşındığım gün şikayete gelmişti. Üstelik saat 18:00 di.

Bizim eski apartmandaki Kadın da öyleydi . İlk taşındığım gün şikayete gelmişti. Üstelik saat 18:00 di.
Yuh artık ya napıcaz bunlarla. Salonda oynatıyorum çocuğu tavan çalıyor. Çocuk odasında oynatıyorum kapıya geliyor karım uyuyor diye (saat 19)
Ne yapayım ben valla şaşırdım. Çocuğum tablet bağımlısı oldu otursun diye sürekli tablet vermekten.
Konu sahibinin komşusu gibi de değilim yani evde tek çocuk var onun da bağırması vs yok sadece ayak sesi var diye huzur bırakmadılar

Of gürültü çok zor ben üst katımdan çok çektim kaç kez tartıştık sonunda görüşmeyi kestim . Onun karşı komşusu değişti başkaları gelince onların sesinden duramadılar . En sonunda benim üst kat benden özür diledi neler çekmişsin sen dayanamıyoruz karşı komşunun sesine diye . Kiii sadece 1 duvarları aynı o kadar . Bende hep dua ettim allahım inş zengin olurlar bu evi satıp başka yere taşınırlar diye 😂😂🤦🏻‍♀️

Biz de dün akşam 18.45-19.00 arası sadece 15 dk kızımla saklambaç oynadık diye tavanı çaldılar dan dan dan
Herhalde sizin üst komşu burada oturuyo olsa apartmandan attırır bizim alttakiler.

Sizinki de zor..

ama şimdi kızının kaç aylık olduğunu yazmamışsın

evde saklambaç mı oynanır diye eleştiriler yağar

oysa senin kızın daha bebek

İyide ne yapsın bu insanlar biri 5 yaşında diğeri 2.5 hiperaktifmis tedavi olsun demek ne kadar kolay sizin için
Eminim o kadında çocuklarına yapmayın etmeyin diyordur ne yapsın okul yok ,dışarı çıkamıyorlar ,bu çocuklarda bir şekilde enerjilerini atmak zorunda
geceleri dinlenme saatlerinde rahatsız olmanız mümkün ama gündüz vakti bu çocukları baglasinlarmi keşke herkes biraz hoşgörülü olsa

15 günde bu kadar yüzgöz olmanız iki tarafın da anlayışsız olduğunun göstergesi. Apartman hayatında birinin sonsuz gürültü yapma hakkı olmadığı gibi diğerinin de bazı şeyleri tolere etmesi ve düzgün iletişim kurması gerekir bence. Şu süreçte 5 ve 2.5 yaşındaki çocukların enerjilerini kolay atabildiğini düşünmüyorum herhalde ilk haftadan kimsenin de kapısına çıkamazdım.

Merhaba Hanımlar,
Her seferinde polis çağırın ,apt yöneticisine söyleyin ve eşinizi yollayın bıktık sizden diye

Sürekli olması sıkıcı ama sizde onlara hak verin erkek çocuğu ve durmuyor hava soğuk dışarı çıkılmıyor her yer kapalı çocuklar da bunaldı. 1 saat sabit kalsalar günün çoğu ayaktalar
3 haftadır kulak tıkacı ile geziyorum o derece anlamaya çalıştım.ama sorun şu hanımefendi 2 çocuğunu da kreşe gönderiyor 16:30 gb eve geliyor çocuklar ve büyük olan gece 11 e kadar hoplama zıplama halinde veya yere eşya atıyor birden gümm diye ses geliyor.hatta ilk hafta vestiyer gb bişeyler kırıldı .kreşte oynayan çocuğu evde durdurmak bu kadar zor olmamalı diye düşünüyorum.3 haftadır videolara bakıyorum .çocuğu kanepede hoplatıp yere süngerli yastık serenler var.hanımefendinin dünkü tavrından anladığım ben rahat edeyim kim napıyosa yapsın

15 günde bu kadar yüzgöz olmanız iki tarafın da anlayışsız olduğunun göstergesi. Apartman hayatında birinin sonsuz gürültü yapma hakkı olmadığı gibi diğerinin de bazı şeyleri tolere etmesi ve düzgün iletişim kurması gerekir bence. Şu süreçte 5 ve 2.5 yaşındaki çocukların enerjilerini kolay atabildiğini düşünmüyorum herhalde ilk haftadan kimsenin de kapısına çıkamazdım.
tansiyon hastası olmasam ve rapor almasam bende çıkmazdım o kadar kolay olmuyo tepenizde deprem oluyomuş gibi sesle hasta hasta yatmak.peki siz en azında o gün çocuğunuzu durdurmayı düşünmezmiydiniz

Güniçinde olan seslere çok yapacak bişey yok bence maalesef. 5-2.5 yaş aralığındaki iki çocuk ne kadar durdurulabilinir ki 🤷‍♀️ Öte yandan sizde haklısınız sürekli ses çok zorlar insanı.. Yapabilecek çok fazla bişey yok bence. Tabiki anne 5 yaşındaki çocugu uyarabilir ama ne kadar etkili olur bilemedim.

Hangi saatler arasinda gürültü oluyor? Komsunun verdigi cevaplar hos degil, sanirim evde iki kucuk cocugu zaptemeye calismaktan bikmis. Benim de 3,5 ve 1,5 yasinda iki oglum var. Dort duvar arasinda buyuyorlar. Ne kadar ugrassam da gurultu oluyor. Ama sabah erken saatlerde ve aksam en gec 9dan sonra daha bir dikkat ediyorum. Otursunlar diye cizgi film falan aciyorum mecburen. Yani bir cocugu hem evde zaptemeye calisip hem ekrandan uzak tutabilen varsa alkisliyorum.
Bir de bir cocuk icin hiperaktif teshisi konmasa bile hareketsiz cocuk olmaz ki. Illa atlayip zipliyorlar. Hepsini ilacla tedavi edemeyiz. Anne orada hareketli demek istemis bence.

X