Uygun ve kaliteli mobilya nerden alınır ?

reedd

Guru
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2013
791
880
Günaydın herkese.
2020 Haziranda düğünüm var tam 9 ay sonra.
Mobilyaları yılbaşından önce alalım diyoruz şimdilik internet araştırması yapıyorum ama her şey uçmuş durumda.
Kocaeli’de yaşıyorum ve ilk başta kiracı olacağız. İleriki zamanlarda ev almayı planlıyoruz inşallah.
Önerebileceğiniz uygun ve kaliteli bir marka veya yer var mıdır ?
İnegöl’den çok mobilya alınıyormuş oraya mı gidin dersiniz?
Yatak odasını aldık. Yemek odası ve koltuklar için fikir istiyorum.
Teşekkürler şimdiden.

Ben de takip edeyim.
Eşyaları yenileyeceğiz de😊

vivense guzel

Bellona üstüne ben mobilya görmedim hem çok sağlam hem de kaliteli fiyatı bir tık pahalı olsa da hak ediyor

İnegöl mobilya hem çok şık hem sağlam.
Çetmen var biraz daha ucuz

Bu vivense internette çok denk geliyorum da kaliteli mi, evinde kullandığın bir ürünü var mı?
Yok kesinlikle uzak durulmalı.
2 de 2 kötü tecrübe.
Birinde hem teslim tarihi gecikti, hem yanlış şeyi getirdiler, üstüne doğru olduğunu iddia edip kurmaya çalıştılar.
Digerinde fotoğrafta görünen ile alakası olmayan, işçiliği kötü bir şey geldi.
koltuk takımım ,yemek masam, erzakları koymak ıcın aldıgım dolap, genc odası setını burdan aldım hemen teslım ve depe depe kullanıyorum cok memnun kaldım

cok sasırdım turuncupijama aksılık yasamana ben memnun kalınca annemde mısafırler ıcın evıne yatak odası setı getırttı ordan oda memnun kaldı

Ineg ölateş pahasi.Bursaya geldim evlendim yani.Evimin tum mobilyalarini izmir karabaglardan aldim.

Yok kesinlikle uzak durulmalı.
2 de 2 kötü tecrübe.
Birinde hem teslim tarihi gecikti, hem yanlış şeyi getirdiler, üstüne doğru olduğunu iddia edip kurmaya çalıştılar.
Digerinde fotoğrafta görünen ile alakası olmayan, işçiliği kötü bir şey geldi.

Hayatimin hatasini vivensen halı almakla yaptım.🤦‍♀️ Füme istedim.Simsiyah halı gonderdiler.Bir daha gormeden asla ev esyasi almam ordan bende.

Oo benim alanım çekilin hanimlar mobilyacı geldi :KK54:
Canım sana şu marka çok iyidir diyemiyorum bulunduğun yer için. Oradaki mağazalar hakkında bilgim yok cunki. Ama kesinlikle çetmen vb. Mağazalardan alma zira parana yazık olur. Varsa bölgede bir mobilyacı ona yaptirabilirsin hem daha ucuz olur hem de hangi üründen yaptığını gorurdun. İstanbul'da olsaydın sana yardım edebilirdim.
sana dikkat etmen gereken bir kaç husus söyleyeyim ona gore bakarsın istersen.
1- mobilyanın ayakları, tepesi, kollari (eğer oymalı ise) döküm mü diye sor. Genelde ayakları dökümden yaparlar ve bu kısa ömürlü olur.
2- MDF bin cinsini sor mutlaka? MDF diye sana sert tabaka sunta da satabilirler.
3- kumasin kalitesi onemli. Ayrıca koltuk içindeki sungerin yeterli olup olmadığına da bak. Tek kat sunger geçip koltuk yapanlar çok. Dokunduğunda o hissi alırsın zaten. Ne çok sert ne çok yumuşak olur koltuğun sırt ve kolları. Ona dikkat et.
4- alacaksan yemek masasının cilasına iyi bak. Kaçıncı kalite cila? Kimi boyalar üzerine çok rahat iz birakabiliyor. Sen şimdi görevliye bunun boyası iyi mi diye sorsan adam iyi der haliyle satmak için. Bu yüzden hani şu bilmem kaç liraya 5 takım, bilmem kaç liraya düğün paketi gibi saçma yerlerden almamani tavsiye ediyorum cunki hem gereksiz pahalilar hem de ilk tasinmada seni yarı yolda bırakır.
sormak istediğin bir şey olursa yine yardımcı olurum. Mobilyayi görmeden ancak bu kadar yardımcı olabildim sana. Güle güle kullanın inşallah :)

Bellona üstüne ben mobilya görmedim hem çok sağlam hem de kaliteli fiyatı bir tık pahalı olsa da hak ediyor
Bellona güzel evet ama bana biraz pahalı geliyor.

Kartepe tarafında de mobesko var, oraya gidebilirsiniz

Evet bakayım oraya da teşekkür ederim

İnegöl mobilya hem çok şık hem sağlam.
Çetmen var biraz daha ucuz

İnegöl mobilya derken “inegöl mobilya” olarak mı geçiyor yoksa inegölden al olarak mı kastettiniz ?

Teşekkür ederim
Ineg ölateş pahasi.Bursaya geldim evlendim yani.Evimin tum mobilyalarini izmir karabaglardan aldim.

Vallahi aklım karıştı benim de .
Oo benim alanım çekilin hanimlar mobilyacı geldi :KK54:
Canım sana şu marka çok iyidir diyemiyorum bulunduğun yer için. Oradaki mağazalar hakkında bilgim yok cunki. Ama kesinlikle çetmen vb. Mağazalardan alma zira parana yazık olur. Varsa bölgede bir mobilyacı ona yaptirabilirsin hem daha ucuz olur hem de hangi üründen yaptığını gorurdun. İstanbul'da olsaydın sana yardım edebilirdim.
sana dikkat etmen gereken bir kaç husus söyleyeyim ona gore bakarsın istersen.
1- mobilyanın ayakları, tepesi, kollari (eğer oymalı ise) döküm mü diye sor. Genelde ayakları dökümden yaparlar ve bu kısa ömürlü olur.
2- MDF bin cinsini sor mutlaka? MDF diye sana sert tabaka sunta da satabilirler.
3- kumasin kalitesi onemli. Ayrıca koltuk içindeki sungerin yeterli olup olmadığına da bak. Tek kat sunger geçip koltuk yapanlar çok. Dokunduğunda o hissi alırsın zaten. Ne çok sert ne çok yumuşak olur koltuğun sırt ve kolları. Ona dikkat et.
4- alacaksan yemek masasının cilasına iyi bak. Kaçıncı kalite cila? Kimi boyalar üzerine çok rahat iz birakabiliyor. Sen şimdi görevliye bunun boyası iyi mi diye sorsan adam iyi der haliyle satmak için. Bu yüzden hani şu bilmem kaç liraya 5 takım, bilmem kaç liraya düğün paketi gibi saçma yerlerden almamani tavsiye ediyorum cunki hem gereksiz pahalilar hem de ilk tasinmada seni yarı yolda bırakır.
sormak istediğin bir şey olursa yine yardımcı olurum. Mobilyayi görmeden ancak bu kadar yardımcı olabildim sana. Güle güle kullanın inşallah :)

Allaaah hiç sormam bir şey alırken tamam güzel diyerek alırım 😁 sorayım bunları

Bir de vivense yazanlar var.
Vivensin neo yemek odasını çok beğeniyorum mesela ama işte kalitesini anlayamıyorum

Bende inegolden aldm kiz kardesimde ordan aldi kumas farklilikları oluyor orda sectigin kumasi getirmiyolar kalitesiz bi kumastan koltuk geldi kardesime ben koltuklarda sıknti yasamadm ama konsolun boyalari filan hic ozenli yapilmamisti cok guvenilir biyerdn alman lazm inegolden alcaksan.

Bellona güzel evet ama bana biraz pahalı geliyor.

Evet bakayım oraya da teşekkür ederim

İnegöl mobilya derken “inegöl mobilya” olarak mı geçiyor yoksa inegölden al olarak mı kastettiniz ?

Teşekkür ederim

Vallahi aklım karıştı benim de .

Allaaah hiç sormam bir şey alırken tamam güzel diyerek alırım 😁 sorayım bunları

Bir de vivense yazanlar var.
Vivensin neo yemek odasını çok beğeniyorum mesela ama işte kalitesini anlayamıyorum
Zaten şöyle bir durum da var eğer mağazadan aliyorsan ve ucuzsa ornek veriyorum sana birnhemek odası takımı 2000- 3000 TL arası ise o takımdan çok hayır bekleme. Geçende çetmen mağazasına girdim kontrol için bakayım bir o kalitesiz malları kaça satıyorlar diye sana yemin ederim ben burada ssnaf arkadaşlara ondan daha iyisini 5 bine yaptırırım ama adamlar o kalitesiz oturma takımına 8 bin dediler. Arada çok fark oluyor. İnsanın kazandığı paraya yazık günah. Ben o takıma hayatta 8 bin vermezdim mesela. Etmez çünkü. Yok mu oralarda bildiğiniz bir atölye en azından koltuk takımını vs. Orada yaptırırdiniz.

Ben bütün eşyalarımı alfemo dan aldım çok çok memnunum ama maalesef çok pahalı kalite genelde uygun olmuyor inegöl mobilya yi bende duymuştum hatta bizde almayı düşündük ama uzak olduğu için vazgeçtik direk fabrikadan olduğu için uygun sanırım

X