Uygun ve kaliteli mobilya nerden alınır ?

Bütün yorumları okudum teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla marka da biraz şans işi.
Birinde yıllarca dayanırken başka birinde sorun yaşanmış vs.
Tek tek gezip bakacağız hepsini kendimiz kontrol edeceğiz.
Fikirler için teşekkürler :)

Günaydın herkese.
2020 Haziranda düğünüm var tam 9 ay sonra.
Mobilyaları yılbaşından önce alalım diyoruz şimdilik internet araştırması yapıyorum ama her şey uçmuş durumda.
Kocaeli’de yaşıyorum ve ilk başta kiracı olacağız. İleriki zamanlarda ev almayı planlıyoruz inşallah.
Önerebileceğiniz uygun ve kaliteli bir marka veya yer var mıdır ?
İnegöl’den çok mobilya alınıyormuş oraya mı gidin dersiniz?
Yatak odasını aldık. Yemek odası ve koltuklar için fikir istiyorum.
Teşekkürler şimdiden.
Merhaba mobilyalarınızı aldınız mı

Oo benim alanım çekilin hanimlar mobilyacı geldi :KK54:
Canım sana şu marka çok iyidir diyemiyorum bulunduğun yer için. Oradaki mağazalar hakkında bilgim yok cunki. Ama kesinlikle çetmen vb. Mağazalardan alma zira parana yazık olur. Varsa bölgede bir mobilyacı ona yaptirabilirsin hem daha ucuz olur hem de hangi üründen yaptığını gorurdun. İstanbul'da olsaydın sana yardım edebilirdim.
sana dikkat etmen gereken bir kaç husus söyleyeyim ona gore bakarsın istersen.
1- mobilyanın ayakları, tepesi, kollari (eğer oymalı ise) döküm mü diye sor. Genelde ayakları dökümden yaparlar ve bu kısa ömürlü olur.
2- MDF bin cinsini sor mutlaka? MDF diye sana sert tabaka sunta da satabilirler.
3- kumasin kalitesi onemli. Ayrıca koltuk içindeki sungerin yeterli olup olmadığına da bak. Tek kat sunger geçip koltuk yapanlar çok. Dokunduğunda o hissi alırsın zaten. Ne çok sert ne çok yumuşak olur koltuğun sırt ve kolları. Ona dikkat et.
4- alacaksan yemek masasının cilasına iyi bak. Kaçıncı kalite cila? Kimi boyalar üzerine çok rahat iz birakabiliyor. Sen şimdi görevliye bunun boyası iyi mi diye sorsan adam iyi der haliyle satmak için. Bu yüzden hani şu bilmem kaç liraya 5 takım, bilmem kaç liraya düğün paketi gibi saçma yerlerden almamani tavsiye ediyorum cunki hem gereksiz pahalilar hem de ilk tasinmada seni yarı yolda bırakır.
sormak istediğin bir şey olursa yine yardımcı olurum. Mobilyayi görmeden ancak bu kadar yardımcı olabildim sana. Güle güle kullanın inşallah :)
Merhaba sizi Allah gönderdi sizce nasıl 💃🏼🤗

Eklentiler

• DA3FD6A5-9D5D-4855-8BE6-7344BC660E7C.jpeg
    DA3FD6A5-9D5D-4855-8BE6-7344BC660E7C.jpeg
    139,4 KB · Görüntüleme: 192
X