Uyku Düzeni Sorunu

Ben ilk öğretim olmama rağmen bütün derslerimi ikinci öğretimden alıyordum, 5teki derse de alarm kurup kalkıyordum. Bazen 1 gece hiç uyumayıp 24 saati tamamlayıp, akşam 8-9 gibi yatıyordum ertesi sabah erken uyanayım diye, yok yine 1e 2ye kadar uyuyordum. İşe girdikten sonra mecbur sabah 6da servisim vardı, akşam 9buçukta yatağa giriyordum, 5:50de uyanıyordum, pijamayla servise biniyordum (üniformalı çalıştığım için iş yerinde giyinip hazırlanıyordum) Şimdi bile, 10da uykum gelir yatar uyurum, sabah 6buçuk gibi iş için kalkarım. İzin günlerimde bile 8i geçiremiyorum, uyanıyorum. Ama öğle uykusu uyuyorum, serviste uyuyorum, işten gelince 40 dakka uyuyorum. Yani her halukarda, mümkün olan her koşulda yine uyuyorum. Bünye meselesi heralde.

Bu kadar uyku sağlıklı değil.
Okula giderkende,çalışırkende son dakika uyanıp apar topar hazırlanıp gitmekten hazzetmezdim. 1 saat önce kalkıp kahvemi içip keyifli keyifli hazırlanmak isterdim. Kazara uyuyakalırda o bir saati evde rutinimde geçiremezsem günüm kötü geçerdi halada aynıyım.
Bende sizin durumunuzda rahat edemezdim sanırım. Mutsuz olurdum eminim.
Birde düzenli uyku cidden önemli. 1 saat 2 saat oynayabilir uyku saati ama gece yarısı yatıp günün yarısını uyuyarak geçirmek size zarar.

bende öğrenciyken hattaçalışırken bekarken çok miskindim 8 saat uyumadan kendime gelemzdim . çıcuktan sonra 3 4 saatlik uyku ile bile çok dinç oluyorum. annelik başka bir şey hiç uyumasan da aşırı uyumuş gibi oluyorsun bebeğin herşeyden önemli oluyor.

Sanırım gerçekten boşluktan amaçsızlıktan ama işe girsem bile yine yatıp uyurmuşum kovulurmuşum gibi hissediyorum :KK70:Gerçekten çok can sıkıcı ya dün de sabah 6’da yattım bugün 14’te kalktım uykum gelsin diye sıkıcı bi dersin kitabını okudum falan hem telefon bilgisayardan uzak durayım hem de gözlerim yorulsun biraz dedim ama yine uyuyamadım.

X