Uyku Eğitimi Şikayet

Merhaba konuyu gördüm bende sizlere danışmak istedim kızım 22 aylık emerek uyuyo ve sürekli uyaniyodu istahida hiç yoktu bu yüzden.bide ise basliyacagim iicn emmeyi bıraktık doktor onayıyla. 10gundue emmiyo.ilk 3gun baya ağlamalı geçti. Ama hikayeler anlatarak uyumaya alıştı. Bir saaat dil döküp hikaye anlatiyorum uyuyodu. Ama gunudz bazen uyuyo ama o da çok zor. bazen de hiç uyumuyo.uyku saatleri berbat durumda.yattiginda da beni yanında istiyo çünkü 12de yatınca artık benimde uykum geliyodu bende yanında yatıyorum.bu işlemi annemlerde yapmıştık bu arada. Şimdide bu süreçten yoruldu ve grip oldu eski aglamalara geri geldi. Hem o sıkıntıda hem ben hiç dinlenme fırsatımız yok. Bide iki yaş send denk geldi.uyku eğitimi aldiriyim dedim hem emin olamıyorum hemde çok uçuk fiyatlar.cikmazdiyim .sizce nasıl bir yol izlemeliyim kendi kendine düzene girer mi .ya da farklı bı yokmu izlemeliyim bilgisi olan varsa ne olur cevap versin çok zordayim

o kadar çok evladım için ve anne olarak demişsiniz ki bana daral geldi okurken çocuğunuzu düşünemiyorum bile.
Okumayınız hanımefendi zorlamadım ki 😊 ayrıca hiç tanımadığınız birinin anneliğini okuduğunuz birkaç paragrafta 2-3 kere tekrar ettiği bir ifade üzerinden nasıl yargılayabiliyorsunuz anlamadım. Umarım siz çocuğunuza sizin kadar önyargılı davranmamayı öğretebilirsiniz saygılar 😊

Merhaba konuyu gördüm bende sizlere danışmak istedim kızım 22 aylık emerek uyuyo ve sürekli uyaniyodu istahida hiç yoktu bu yüzden.bide ise basliyacagim iicn emmeyi bıraktık doktor onayıyla. 10gundue emmiyo.ilk 3gun baya ağlamalı geçti. Ama hikayeler anlatarak uyumaya alıştı. Bir saaat dil döküp hikaye anlatiyorum uyuyodu. Ama gunudz bazen uyuyo ama o da çok zor. bazen de hiç uyumuyo.uyku saatleri berbat durumda.yattiginda da beni yanında istiyo çünkü 12de yatınca artık benimde uykum geliyodu bende yanında yatıyorum.bu işlemi annemlerde yapmıştık bu arada. Şimdide bu süreçten yoruldu ve grip oldu eski aglamalara geri geldi. Hem o sıkıntıda hem ben hiç dinlenme fırsatımız yok. Bide iki yaş send denk geldi.uyku eğitimi aldiriyim dedim hem emin olamıyorum hemde çok uçuk fiyatlar.cikmazdiyim .sizce nasıl bir yol izlemeliyim kendi kendine düzene girer mi .ya da farklı bı yokmu izlemeliyim bilgisi olan varsa ne olur cevap versin çok zordayim
Maalesef ben bir yorum yapamayacağım çünkü hala düzene oturtamadım gece 3-4 kere kalkması devam ediyor ama çalışmaya başladığım için eğitim işiyle çok ilgilenmiyorum hem gündüz emziremediğim için gece ne kadar istiyorsa emziriyorum. Sadece şunu tavsiye edebilirim vaktiniz varsa birkaç yöntem okuyup deneyin başarılı olamazsanız danışmanlık alın. İstediğiniz ilgiyi bulamıyorsunuz çünkü en azından bende öyle oldu 🤷‍♀️

Uykunun eğitimi olur mu ya siz kendinizden pay biçin eğitim alarak mı uyumayı öğrendiniz bence bunlar para tuzağı

Merhabalar. Siz Seride Hanım’la mı çalıştınız?
Çalıştım, kendisini sevdim ilgili alakalı kibar bi kadın fakat ben uyku eğitimini sevmedim. Tüm zorlukları göze alarak eğitime son verdim, hiç de pişman değilim. Hatta keşke en baştan itibaren çocuğum nasıl istiyorsa öyle uyutsaydım .. Etrafta lüzumsuz insanlar olunca kafa karışıyor, böyle eğitim meğitim işleriyle geriliyor insan..

Bu konuyu gordum ama ya napicam hic bilmiyorum artik 😭🤷🏼‍♀️

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyku eğitimi için bir asgari ücreti kadar para istiyor kendisi . 2 oğlum var ilkinde kendim verdim eğitimi ikincisinde ne yaptıysam kabul etmedi. Mesaj attım hoop hemen danışmanlık paketleri listesi. Hoşnut olmadım tabiki o fiyatları görünce. Daha çok araştırarak çözüm ürettim . Ve başardık.

Bu konudaki isim neden silindi ya da ismi değiştirildi anlamadım bu bölümde bir sürü özel isim firma vs şikayet ediliyor demek ki çokk haklıymışım :KK52:kime nasıl ulaşacağımı bilmediğinden buraya yazmak istedim...

Merhaba hanımlar, benim 7 aylık bebeğim var. Oğlum geceleri çok uyanıyordu ve emerek uyuyabiliyordu. Kendi kendine uyumayı öğrensin diye bundan 1 ay önce çocuğuma uyku eğitimi vermek üzere anlaşıp parayı yatırdım ve 21 günlük 3 aşamalı uyku eğitimi süreci başladı. En kapsamlı paketi tercih ettim. Söz konusu evlat olunca maddi olarak zorlansam da bir yanlışlık yapmayayım bir iş yapıyorsam tam anlamıyla yapayım diye bu paketi seçtim. Tabi bu sırada oğlum yeni ek gıdaya geçiyor ve asla kabul etmiyordu bu durumu bilerek başladık. ilk randevuyu aldım whatsapp üzerinden videolu görüşülüyor daha ilk randevuda bulunduğu yerde internet çekmediği gerekçesi ile görüşemedik ki cumartesi günü eşim ve ben evde bu görüşmeyi bekledik bunu görüşmeden 20dk. önce haber verdiler ve görüşmeyi gece 24:00 e (!!) vermeyi istediler ki biz çocuğu uyumayan bir aileyiz tabii ki kabul etmedik ve 2 gün gecikmeli randevumuzu aldık. ilk aşama gayet sorunsuz geçti ikinci görüşmenin randevusunu asla onlar takip etmedi ve ben talep etmek durumunda kaldım ve bunu bilmediğim için 1 günde böyle geciktik neyse 2. görüşmeyi de yaptık onda da sıkıntı yoktu ne var ki 2. aşamanın 5. gününde çocuğumun dişleri aşırı kaşınmaya ve huysuzlanmaya başladı kendisi ile de mesajlaşarak ara verdik 2 günde oğlumun sıkıntısı azaldı ve eğitime kaldığım aşamaya dönebilmek içinde 2 gün uğraştım yani 4 gün zorunlu (!) aradan sonra dönmek için mesaj attığımda tam tamına 11 gün sonrasına kadar randevu veremediğini söyledi ki eğitim 21 gün sürüyor zaten :oha: benim ikinci aşama uygulamalarına devam etmemi söyledi. Zaten uykusu problemli olan oğlum bir süre sonra eğitime farklı direnme yöntemleri geliştirdi ve bunları yazdığımda asla ve asla yardımcı olmadı. Aslında bu direnme yöntemlerine nasıl davranmam gerektiğini 1-2 cümle ile yazsa yeterdi. Cevap olarak çok katı bir şekilde randevuyu asla önce vermeyeceğini söyledi. İnanılmaz afalladım söz konusu evlat olduğu için yine de sineye çektim ve bana ara verilebileceğini daha önceden söylemeleri gerektiğini yazdım buna cevap olarak ise ben ara verdiğim için (ki bu zorunlu benimde istemediğim bir ara idi) bekleyen annelerin eğitimine başladığını yazdı. Bir süre sonra beni tekrar takip listesine aldığını yazdı ama bu arada oğlum inanılmaz afalladı ben dediklerini harfiyen yapmaya çalışmama rağmen uykuya inanılmaz direniyordu temassız uyuyacağı 3. aşamaya geçeceğimiz için çok ağlayacağından korkarak o anki buhran hali ile acaba eğitime baştan mı başlasam dedim (ki bu asla uygun değil ve eğitimin amacına tamamiyle ters) kendisinin bunu asla kabul etmemesi gerekir iken verdiği cevap 9 günlük takip süren ve bir hafta daha bekleme süren var sen karar ver benim için farketmez oldu tamamen rakamsal ticari cevap verdi halbuki söz konusu evlat olunca bir anneden biraz daha kalben davranmasını bekliyorsunuz ve ben bunu da sineye çekebilir miyim diye biraz düşündüm ama yapamadım eğer eğitime baştan başlayacaksam neden onlara para vermiştim ki. o kadar büyük ümitler ile artık oğlum kendi başına zorlanmadan ağlamadan uyuyacak diye başladığım eğitim macerası inanılmaz bir hayal kırıklığı ile bitti :KK43: Son iki görüşmenin parası iade edildi evet ama verdiğim bir tomar para ve yarım kalan hiçbir işe yaramayan bir eğitim ile ortada kaldım:KK43: Ben eğitim asla almayın deyip günahlarını alamam ama böyle durumlar ile karşılaşacağınızı bilin. Bence olayı tamamen ticarete dökmüş. Benim şimdi ikinci eğitim için ayırdığım ne param ne de motivasyonum var :KK43:
Ayrıca oğlum bu süreçte ek gıda da almadığı için günlük alması gereken minimum 10 gr ı bile alamadı. Bununla ilgili asla yardımcı olmadı zaten. Ben emzirme danışmanı değilim dedi. Ama uyku eğitimi beslenme aralıkları ile iç içe ve ayrılamaz. Beni uyarmalıydı oğlum ek gıdayı kabul ettikten sonra eğitime başlamalıymışım. Bunu şimdi anlayabiliyorum :KK43:

Canım geçmiş olsun... uyku eğitiminde başarlı biri olarak yazıyorum.. bu yaştaki çocukta bence anneye güven sorunu oluşuyor eğer alıştırmak istersen. Bende bu dönemlerde denedim ama sadece o an baktım korktu hemen bıraktım vazgeçtim. 9 da uyuyacaksa 7 buçukta odaya girip uyutma şekline göre uyutmaya çalışıyordum. Yaklaşık 10 gün sürüyor ama değiyor. Hiç bıkmadan uyutmaya çalış ama kendine asla uyumadan çıkmayacağım de. Bazen saat 12ye kadar sürüyor ama sen kararlı olursan kabul ediyor ve uyku saati ediniyor kendine ve her zaman düzenli oluyor. Emzirmeden uyutmaak içinde kucağında emzir uyku haline girsin yavaşça kaldır uyansın sonra tekrar uyut emzirmeden. Emmeden uyumayı öğreniyor sütten kesmesi de kolay olur. Bunlar size nasıl yardımcı olur şunu söyleyeyim bu yaştaki çocuk öğrenmiyor öğrendi bile güven sorunu ile öğreniyor. Bu benim sadece tecrübem.

Canım geçmiş olsun... uyku eğitiminde başarlı biri olarak yazıyorum.. bu yaştaki çocukta bence anneye güven sorunu oluşuyor eğer alıştırmak istersen. Bende bu dönemlerde denedim ama sadece o an baktım korktu hemen bıraktım vazgeçtim. 9 da uyuyacaksa 7 buçukta odaya girip uyutma şekline göre uyutmaya çalışıyordum. Yaklaşık 10 gün sürüyor ama değiyor. Hiç bıkmadan uyutmaya çalış ama kendine asla uyumadan çıkmayacağım de. Bazen saat 12ye kadar sürüyor ama sen kararlı olursan kabul ediyor ve uyku saati ediniyor kendine ve her zaman düzenli oluyor. Emzirmeden uyutmaak içinde kucağında emzir uyku haline girsin yavaşça kaldır uyansın sonra tekrar uyut emzirmeden. Emmeden uyumayı öğreniyor sütten kesmesi de kolay olur. Bunlar size nasıl yardımcı olur şunu söyleyeyim bu yaştaki çocuk öğrenmiyor öğrendi bile güven sorunu ile öğreniyor. Bu benim sadece tecrübem.
Çok teşekkür ediyorum yardımınız için ama artık oğlum 19 aylık oldu ve uyku saatleri düzenli devam sütü vererek uyutuyorum gece 1-2 Kez kalkıyor eskiye göre çok çokk iyi mesela artık devam sütünden sonra tam uyumuyor dönüp duruyor yatakta gerekirse kısık sesle masal anlatıyorum bir süre sonra uyuyor hala yanımda yatıyor ama olsun zamanla o da düzelir diye bakıyorum artık 😊 🙏

Uyku eğitimi için bir asgari ücreti kadar para istiyor kendisi . 2 oğlum var ilkinde kendim verdim eğitimi ikincisinde ne yaptıysam kabul etmedi. Mesaj attım hoop hemen danışmanlık paketleri listesi. Hoşnut olmadım tabiki o fiyatları görünce. Daha çok araştırarak çözüm ürettim . Ve başardık.

Bu kamil eğitimi veren kişinin bizzat kendisi. Bu konuda nereden hangi konuda eğitim aldı bilmiyorum. Hatta eğitim vs aldığına da inanmıyorum. Dönem dönem bu tür fırsatçılar çıkıp piyasa da yer edinir biraz da kendine böyle sahte profiller ile reklam yapıp biraz da TV'ye kayıp sosyalmom vakası yaşıyorlar.

Bebeğinizi uyutamıyorsanız sorun bebekte değil sizdedir! Yeni yeni saçma alışkanlıklara para kaptırmayın.

Not: yeni nicki : mervekamiloglu

Son düzenleme:
Uyku eğitimi için bir asgari ücreti kadar para istiyor kendisi . 2 oğlum var ilkinde kendim verdim eğitimi ikincisinde ne yaptıysam kabul etmedi. Esra hanıma mesaj attım hoop hemen danışmanlık paketleri listesi. Hoşnut olmadım tabiki o fiyatları görünce. Daha çok araştırarak çözüm ürettim . Ve başardık.

işte iş ahlaksızlığı böyle bir şey, eğitimsiz iki sözde uyku uzmanlarından biri kendisi sanki bu konuda mağdur olmuş gibi rakibini kötülüyor. Sizde bunlara evlatlarınızı mı emanet edeceksiniz ?

Konuyu görünce yazmak istedim. Siz kiminle çalıştınız bilmiyorum ama belki annelere fikir olur diye bende deneyimimi paylaşayım. Esra hanımda eğitim aldım ben. Ne yapacağımı bilmediğim için en kapsamlı koala paketini aldım. 5 aylıktı kızım ve şu an 20 aylık. Her akşam 8den sonra ayağımı uzatıp iyi ki bu iyiliği kendime yapmışım diyorum. Çok ama çok memnun kaldım. Herkese de öneriyorum. Burdan eğitim hakkında merak ettiklerinizi de cevaplayabilirim. Belki birilerine yardımım dokunur.

Doğal olan şeylerin eğitimi??
Bunun yerine uykuya dalamama, sık uyanmanın altında yatan sebeplere odaklanılsa daha doğru adım atılmış olacaktır.

Uyku egitimi veriyorum diyenlere guvenip de para yatirmayin. Daha beter sinir sahibi olursunuz, hem de ustune para vererek

Uyku eğitimi mağdurları olarak ben de eğitime başladım ama keşke başlamasaydım. Güven odaklı diye başlatılan uyku eğitiminde bebek uyku arasında erken uyanmada ağlasa da kapı dışında dayanabildiğimiz kadar dayanıp 20 25 dk sonunda odaya girmenin psikolojik odaklı olduğunu düşünmüyorum. Uyuyor numarası yapıp bebeği ağlatmayı dayanabildiğimiz kadar dayanmayı uygun bulmuyorum. Paranızı da bebeğinizi de boşuna heba etmeyin. El kadar çocuk başlarken iyi araştırın

X