Uyku problemim var

nemida

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2008
1.301
7
Merhaba Meltem hanım,

Benim sorunum uykusuzlukla. Artık öyle bir hal oldu ki gecenin 3 ünde yatağa girip saatlerce uyumayı bekliyorum. Gece saatlerinde kafam çok hızlı çalışmaya başlıyor, başka insanlar o saatlerde yorulur ben tam tersi bir halde oluyorum. Ya yeni fikirler üretiyorum ya kafam birşeye takılıyor ya daha birşeyler düşünüyorum, o kadar ki yattığım yerde bazen matematik hesapları falan yapıyorum, tabi uyku hak getire... Bu alışkanlık bana üniversite öğrenciliğimden kaldı geç saatlere kadar çok yoğun çalışmak zorunda kalırdım daha sonraları çalışma hayatımda da hep gece geç saatlere kadar çalıştım mesai saati olmayanlardandım. Şimdi evdeyim çalışmıyorum ancak bu alışkanlıklar yerleşmiş. Ama artık kurtulmak istiyorum.

Dün gece 5 te yattım örneğin. Tabi böyle olunca ertesi günden hiçbir hayır gelmiyor.
Herhangi bir sağlık sorunum yok, kullandığım bir ilaç yok. Bir gün iki saat uyusam ertesi gün uykum gelir diye beklesem uykum gelmez gene saat 5 te yatarım. Bu da çare olmuyor dolayısıyla.

Sizden uykularımı düzenlemeye yardımcı olacak ama fazla ağır olmayan ertesi gün süründürmeyen, bağımlılık yapmayan bir uyku ilacı tavsye etmenizi rica ediyorum, yani alınca 1-2 saat içinde uyuyayım yeter.
İsmini bana özel mesaj olarak atabilirseniz çok memnun olurum. Teşekkurler.

aynı sorun bendede var yaa,gece deli gibi enerjik oluyorum,herşeyi gece yapmak istiyorum,
vee ben sabah 5 de değil 7.30 falan yatıyorum,bir gün bekliyorum uymuyorum,ama ertesi gün gene aynı,birde normalen 8 saat uyusam yeter bana ama böyle sabahlara kadar oturduğum için hiç kalkamıyorum 8 saatte, akşam oluyor anca...
banada yardımcı olursanız çok sevinirima.s.

Nemida, hiçbir doktor sizi muayene etmeden internet üzerinden ilaç önermez. Önerirse, zaten son derece sağlıksız ve tehlikeli bir durum ortaya çıkar.
Nemida, Exreme ve Sahika,üçünüzün de yapması gereken uyku bozuklukları konusunda uzmanlaşmış bir meslektaşıma başvurmak. Sorununuz ancak böyle çözülür.
Sağlıkla,
Dr. Meltem

kusura bakmayın yoktum kaç gün sitede teşekkürlerr,
yardımlarınız içina.s.

X