Sünnet Uykularımı kaçıran bir sünnet meselesi

recheel

fredoom=hallucinations
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2012
575
984
Merhaba hanımlar,
Size şimdi uykularımı kaçıran bir sorundan bahsetmek istiyorum 1 haftadır aşırı gerginim.
Bebeğim 8 aylık ve doğuştan sünnet derisinde darlık vardı. Doktor bi kaç kere açtı ama maalesef her seferinde kapandı ve artık sünnet şart. Tam hareketli zamanları sürünüyor emekliyor kalkmaya çalışıyor kıpır kıpır.

Salı gününe randevu aldık ama benim içim içimi yiyor. Gurbette olduğumuz için yardıma gelecek kimsem yok, eşim sabah 7 akşam 10 çalışıyor bana gram faydası yok yani. Ben tek başıma nasıl yapıcam nasıl edicem bu çocuğu nasıl kolluycam aklımı kaçırmak üzereyim. Evim 4. Kat Asansör yok. Biz hergün kanguru ile sabah ve akşam çıkar dolaşırdık biraz olsun sakinler rahatlardı. Onu zaten yapamıycam. Yürüteçe biner en azından biraz oyalanırdı şimdi o da olmayacak. Eeee Şimdi nasıl olacak ben kafaları yiyorum. Deneyimli anneler lütfen benimle tecrübelerinizi paylaşın biraz sakinleşmeye ihtiyacım var 😥

Canım benim şimdiden hiç uykularını kaçırma. Dua et. Rabbim sana bir kolaylık verecek elbet..Hem sünnet olmazsa bir yaşına kadar sonrası daha zor olacak.
Sünnet olduktan sonra ilaçları alınca rahatlıyor bebek.. Hem idrarj antibiyotik gibi iyileştirir onu. Sende bakarsın güzelce. Korku daha çok seni çaresiz hissettirir at üzerinden bu düşünceleri duyguları. Sağlıkla olsun bitsin darısı damatlığına olsun.

Benim oğlum 4 aylıkken sünnet oldu çok hareketliydi. Kısa zamanda iyileşti. Darısı size.

Merhaba hanımlar,
Size şimdi uykularımı kaçıran bir sorundan bahsetmek istiyorum 1 haftadır aşırı gerginim.
Bebeğim 8 aylık ve doğuştan sünnet derisinde darlık vardı. Doktor bi kaç kere açtı ama maalesef her seferinde kapandı ve artık sünnet şart. Tam hareketli zamanları sürünüyor emekliyor kalkmaya çalışıyor kıpır kıpır.

Salı gününe randevu aldık ama benim içim içimi yiyor. Gurbette olduğumuz için yardıma gelecek kimsem yok, eşim sabah 7 akşam 10 çalışıyor bana gram faydası yok yani. Ben tek başıma nasıl yapıcam nasıl edicem bu çocuğu nasıl kolluycam aklımı kaçırmak üzereyim. Evim 4. Kat Asansör yok. Biz hergün kanguru ile sabah ve akşam çıkar dolaşırdık biraz olsun sakinler rahatlardı. Onu zaten yapamıycam. Yürüteçe biner en azından biraz oyalanırdı şimdi o da olmayacak. Eeee Şimdi nasıl olacak ben kafaları yiyorum. Deneyimli anneler lütfen benimle tecrübelerinizi paylaşın biraz sakinleşmeye ihtiyacım var 😥
Şimdiden geçmiş olsun inanın korkulacak bir şey yok benim oğlum 5 aylıkken sünnet oldu sadece ilk günü biraz ağladı acısı oldu. İkinci gün normale döndük bezin içinde hiç sorun olmuyor zaten

Merhaba hanımlar,

Bizimki de 6 aylık bende pazartesi sünnet ettiricem şurada yerimi alıyım tavsiyeler için

Merhaba hanımlar,

Bu kadar strese ne gerek var.
Ha keşke daha önce yaptırsaymışsınız madem doğuştan.
Ben benim küçüğü tek başıma götürdüm hastaneye sünnet ettirdim zaten bezli iken çok sıkıntı olmıuyor. Yürüteçe bindirmeyin zaten zararlı birşey.
Bebeklerde ağrı sızı olmuyor öyle merak etmeyin. Her gün yıkayın doktorun verdiği kremi sürün iyileşir iki güne.

Oğlum yakın zamanda sünnet oldu inanın hiç sünnet olmuş gibi değildi, daha da iyi olur oğlunuz insallah... hiç korkmayın hem basit bi operasyon hem zorluk olsa bile maksimum 2-3 günlük zorluk olur... oyalamak için bikac farklı oyuncak çıkarabilirsiniz.

Ben benim küçüğü tek başıma götürdüm hastaneye sünnet ettirdim zaten bezli iken çok sıkıntı olmıuyor. Yürüteçe bindirmeyin zaten zararlı birşey.
Bebeklerde ağrı sızı olmuyor öyle merak etmeyin. Her gün yıkayın doktorun verdiği kremi sürün iyileşir iki güne.
Bize tam tersi 5 güne kdr yikanmasin demişti doktorumuz.. duruma göre değişiklik mi gösteriyor acaba

Neden bu kadarı stres yaptınız ki ?

Oğlum 7 aylıkken sünnet oldu, sadece ilk gün keyifsizdi biraz, bir sıkıntı yaşamadık, bezli olduğu için daha kolay oluyor.
Yanınızda birilerinin olmasına falan gerek yok zaten.

Canım benim şimdiden hiç uykularını kaçırma. Dua et. Rabbim sana bir kolaylık verecek elbet..Hem sünnet olmazsa bir yaşına kadar sonrası daha zor olacak.
Sünnet olduktan sonra ilaçları alınca rahatlıyor bebek.. Hem idrarj antibiyotik gibi iyileştirir onu. Sende bakarsın güzelce. Korku daha çok seni çaresiz hissettirir at üzerinden bu düşünceleri duyguları. Sağlıkla olsun bitsin darısı damatlığına olsun.

İnanın tek korkum o kadar hareketli ki kendine zarar vermesi ve benim o an buna engel olamamam. Çünkü çok minik daha hani aç tv yi otursun izlesin olmaz ki. Kıpır kıpır yerinde durmuyor. Dualarınız için çok teşekkür ederim amin inşallah. Rabbim evlatlarımızı bize bağışlasın sağlıkla sıhatle inşallah

Yürüteç konusunda sizinle aynı fikirdeyim. Yürüme arkadaşı da aldım ama şu an daha çok dengesini sağlayamadığından tutunup kalkmaya çalışırken düşüp kendini incitiyor. Malum ne kadar gözünüz üstünde de olsa bir anlık birşey yürüteç e de sürekli koymuyorum gün içinde 3-4 defa 15-20 dk en fazla o da hevesini alsın diye.

Neden bu kadarı stres yaptınız ki ?

Oğlum 7 aylıkken sünnet oldu, sadece ilk gün keyifsizdi biraz, bir sıkıntı yaşamadık, bezli olduğu için daha kolay oluyor.
Yanınızda birilerinin olmasına falan gerek yok zaten.
Peki emeklemeye dönmeye çalışırken kendine zarar vermedi mi? Benimki yerde yüz üstü sürünmeye bayılıyor o zaman canı yanmaz mı ki?

Oğlum yakın zamanda sünnet oldu inanın hiç sünnet olmuş gibi değildi, daha da iyi olur oğlunuz insallah... hiç korkmayın hem basit bi operasyon hem zorluk olsa bile maksimum 2-3 günlük zorluk olur... oyalamak için bikac farklı oyuncak çıkarabilirsiniz.
Oyuncağa maksimum odaklanma süresi 15 dk 😢 malum pandemi dönemi öyle alıp arabasına koyup bi yerlere de çok çıkamıyorum inşallah sizin dediğiniz gibi olur çok teşekkür ederim 🤲

Gecen haftalarda baya yuruyen koltuk tepelerinde ziplayan yigenin sunnet oldu.
2 gun suruyor sıkıntısi en fazla.
Zaten hareket etmeye calisinca acidigi icin harketsiz durmayi tercih eder muhtemelen.
Sunnet bezleri var bebekler icin orada varmi bilmiyorum.
Carpmlar icin falan baya iyi onlardan alin derim

Gecen haftalarda baya yuruyen koltuk tepelerinde ziplayan yigenin sunnet oldu.
2 gun suruyor sıkıntısi en fazla.
Zaten hareket etmeye calisinca acidigi icin harketsiz durmayi tercih eder muhtemelen.
Sunnet bezleri var bebekler icin orada varmi bilmiyorum.
Carpmlar icin falan baya iyi onlardan alin derim
Hemen bakıyorum teşekkürler ❤️

Hanımlar amacım asla polemik, din , tartişma degil, sadece merak ediyorum.
Sunneti Dini kaygıyı soz konusu etmeden sadece saglik olarak arastirdiniz mi ?

Cunku ben sekuler yasayan saglikci tanidiklarimdan ve Avrupada yasayan birisi olarak burda da yaptigim objektif arastirmalardan sunnetin erkeklere zarari oldugunu duydum ve dusunuyorum.

Din disi konusuyorum suan ama sanirim zaten sunnet inanilan kitapta da acikca belirtilmiyor , sanirim bu kulturel birsey cunku bazi kulturler de kadin sunneti de var ve kimine gore o da sart ama nasil onu biz kabul etmiyorsak erkek sunneti de aslinda kitapta yok.

Neyse din konusu ayri ama saglik olarak sunnet olan erkekte fiziksel ve psikolojik travma, sunnet bolgesinde deri alindigi icin o bolgede cabuk hastalik, mikrop, bebeklerde bezinden bulasan kaka mikrobu, ileri yaslarda cinsel problemler, bolge derisiz oldugu icin darbeye karsi korunakliksiz oluyormus.
Bolge derisi olmadigi icin kendini korumaya almak icin sunnetsiz erkeklere gore zamanla sertlesiyor, bu da erkegin hassasiyetini engelleyip hazzini ve orgazmi ayarlayamamayi etkiliyormus. Zaten buradaki doktorlar bicak degen bir bolgenin bir daha ayni hisse sahip olmayacagini soyluyor.

Bir de deriye, damara tikankliginaa, kangrene, sekil bozukluguna, işleve, hastalikli kaynamaya, idrar zorluklarina gibi problemlere risk oluşturuyormuş.
Sunnetin tek amaci Temizlik icin denior ama bu çagda asgari temzlk imkanlari bulunan herkes o uzvu da temizleyebilir. Bunun icin kalkip bu kadar risk alinir mi?

Sonucta vucudumuzda her organin, derinin, hucrenin bir sebebi var ve kitapta bile yazmayan, bazi bolgelerce gelenek olmus bircok doktor tarafindan da ilkel bir iskence diye tanimlanan bir operasyonu şahsen oglum olsa yaptirmam diye dusunuyorum.

Ama merak ettigim su, dini kaygisi olmayip yaptiranlar bunu arastirarak yaptiriyormu? Yaptirmanizin sebepleri nedir?
Ozellikle dini kaygisi olmadan yaptiranlara soruyorum, cunku amacim dini polemik degil.

Merhaba hanımlar,

Aynı şekil ve zamanlarda oldu. Hafif sersemletecek kadar anestezi altında oldu sünneti oğlum geçen yıl. İki saatte çıktık hastaneden ertesi gün normal hayata döndük. Merak etmeyin şimdiden geçmiş olsun

Ağlamıyor ki korkma ben yaptırdım hiç ağlamadı oğlum bardak kapatır öyle beslersin ben sünnet kilodu giydirdim temas olmayınca Ağrı'da olmaz allah damatlıkda göstersin bu oglumada nasip olursa en erken nezaman uygunsa istiyorum bana kalsa dönmeye başlamadan üç aylık yapılsın sorucam doktora

X