Uykusuz bebek anaları

elfakkaya

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2015
178
257
34
Kızlar biliyorum çok sık açıldı bu konu ama belki başka bi şey diyen olur,şifa olur diye bi şansımı denemek istedim.
Kızım 5 ayını doldurdu. Kırkı çıktığı günden beri uyumuyor bu çocuk. Doktor doktor gezdik,en iyi denilen doktorlara gittik;çok şükür uyumamasını gerektirecek hiçbir problemi yok. Hafif gazı var sadece. Gece 2-3 gibi yorgunluktan bayılarak uyuyor. Sabah 9 gibi kalkıyor(tabi arada uyanıyo emerek uykuya devam ediyo)Sonra kalkış o kalkış. Karnı tok,altı temiz uykudan mızmız,gözleri kızarıyo. Sallayarak uyutuyorum en fazla 15 dakika uyuyor. Karanlık,sessiz,loş,ışıklı,sıcak,soğuk,ninni,beyaz gürültü,uyku arkadaşı her şeyi her mekanı denedim yok yok. Hadi gündüz uyumamasını tolere ediyorum ama akşam 9dan sonra felan pilim bitiyor. Eşim destek olmasa imkanı yok bakamam. Gece bari erken yatsa gam yemicem. Uyku rutinleri yaptım,saatlerce odadan çıkarmadım,destekli uykunun her çeşidini denedim,desteksiz zaten kesinlikle reddediyor. Ama hep gece 2yi buldu uyuması. Öncesinde asla dalıp gitmiyor. Bebek arabasına binmeyi sevmiyor çığlık kıyamet eve dönüyoruz. Yolculuk yapmak keza imkansız araba da kriz geçirdi 2-3 defa. Elim kolum bağlandı kaldı,eşekten düşmüşe döndük resmen. Uykusunu alamadığı için sürekli huysuz,huzursuz,mızmız. Sürekli kucakta olmak istiyor. Kendi kendine en fazla 5 dakika duruyor.
Karışık yazdım biliyorum ama bunu yaşayan anneler varsa eminim beni anlayacaktır. Var mı önerileriniz

Inek sütü alerjisi olabilir, ondan huzursuzdur. Oğlum oyleydi, herkes gazdandir veya bazı cocuklar uykuyu sevmez vs derdi. Anlayana kadar neler cektik. Ben diyet yapmaya başladım da rahatladik
Alerjik bulguların hiç biri yok. Dışkı normal,herhangi bir egzama vs yok. Sadece huzursuzluk var diye diyet önerilmez dedi doktor🙄

Ne zaman yavaş yavaş düzene girer acaba. Artık ümidimi kaybediyorum,ümidim bittikçe takatim de bitiyor
Ek gıda başlangıcı ile gaz sancıları bitmişti bizde.Ama dış dönemi atak dönemi hastalıkları vs bunlarda devam etti.Yani maalesef bazı çocuklar böyle.

Sallayarak unuttuğunuz için oluyor. Sallanma durunca uyanıyor. Önce başka şekilde uyutmayı deneyim. Ben rutin yapardım. Banyo, kremleme masaj, sırtını okşama pışpışla ve ninniler eşliğinde uyuturdum. Yani rutin sonrası yatağına yatırıp karanlıkta okşayarak ninni söyleyerek uyutmayı deneyin. Evet sallayarak uyumamaktan daha uzun. Belki bir saati buluyor ama çocuk da uzun uyuyor.

2 bucuk 3 sene surdu benim uykusuzluklarim 2 kizimda da 😂
Ben de her yolu denedim . Drlara goturdum . Yok uyumuyorlar . Ne gece ne gündüz 😁 1 gun uyusa bir sey oldu saniyordum .
Yeni dogan bebek biraz uyur, benim kizimin fildir fildir .
Allah koalylik versin.

Sallayarak unuttuğunuz için oluyor. Sallanma durunca uyanıyor. Önce başka şekilde uyutmayı deneyim. Ben rutin yapardım. Banyo, kremleme masaj, sırtını okşama pışpışla ve ninniler eşliğinde uyuturdum. Yani rutin sonrası yatağına yatırıp karanlıkta okşayarak ninni söyleyerek uyutmayı deneyin. Evet sallayarak uyumamaktan daha uzun. Belki bir saati buluyor ama çocuk da uzun uyuyor.
Kızım kucaktan inmiyor ki beşiğine yatırıp pışpış yapabileyim. Daha beşiğine eğilirken bile kıyamet kopuyor,ağlatarak eğitim vermeyi de uygun bulmuyorum. Evet rutinlerimiz var yapıyorum ama uyku saatini öne çekmeyi başaramadım bi türlü.

2 bucuk 3 sene surdu benim uykusuzluklarim 2 kizimda da 😂
Ben de her yolu denedim . Drlara goturdum . Yok uyumuyorlar . Ne gece ne gündüz 😁 1 gun uyusa bir sey oldu saniyordum .
Yeni dogan bebek biraz uyur, benim kizimin fildir fildir .
Allah koalylik versin.
Aynen bende sizin gibi yarım saat felan uyusa noldu acaba diye endişe duyuyorum. Uyumayıp huzurlu olsa dicem uykuyu sevmiyor ama tüm gün ve gece uykusuz olduğu için mızmız. Hiç huzurlu be mutlu değil. Mesala sabah uyandığında uykusunu almış oluyor ya;resmen bambaşka bir bebek oluyor. Gülücüklerini,kendi kendine konuşmalarını sadece o zaman görebiliyoruz.

Ayni problem bizde de var. Loş ışık, sifir gürültü ile yarim saat uyuyabiliyor. O uyurken evde hayati durduruyoruz tabi. Herkese sallanan park yatak oneriyorum. En fazla 5 dakika agliyor sonra susuyor kızım. Tabi uykuya dalmasi icin 40dakika salliyoruz

Ayni problem bizde de var. Loş ışık, sifir gürültü ile yarim saat uyuyabiliyor. O uyurken evde hayati durduruyoruz tabi. Herkese sallanan park yatak oneriyorum. En fazla 5 dakika agliyor sonra susuyor kızım. Tabi uykuya dalmasi icin 40dakika salliyoruz
Ben o uyurken yutkunmaya bile korkar oldum yanında. Hamak aldık evet hamakta uyuyor ama 15 dakika sonra tekrar uyanıyor. Zaten problemimiz uyutamamak değil,dalıp gitmemesi. Bi şekilde uyutuyoruz yoksa

Sütünüz gaz yapıyor olabilir benim bebeğim de ek gıdaya gecince nisbeten rahatladı. Biraz hareketlenince ve emeklemeye başlayınca yorulup daha derin uykuya dalmaya başladı. Ama hala uykuyu çok sevmez ramazan girdi iyice costuk beraber sahur yapıp yatıyoruz 🥴.

Kızlar biliyorum çok sık açıldı bu konu ama belki başka bi şey diyen olur,şifa olur diye bi şansımı denemek istedim.
Kızım 5 ayını doldurdu. Kırkı çıktığı günden beri uyumuyor bu çocuk. Doktor doktor gezdik,en iyi denilen doktorlara gittik;çok şükür uyumamasını gerektirecek hiçbir problemi yok. Hafif gazı var sadece. Gece 2-3 gibi yorgunluktan bayılarak uyuyor. Sabah 9 gibi kalkıyor(tabi arada uyanıyo emerek uykuya devam ediyo)Sonra kalkış o kalkış. Karnı tok,altı temiz uykudan mızmız,gözleri kızarıyo. Sallayarak uyutuyorum en fazla 15 dakika uyuyor. Karanlık,sessiz,loş,ışıklı,sıcak,soğuk,ninni,beyaz gürültü,uyku arkadaşı her şeyi her mekanı denedim yok yok. Hadi gündüz uyumamasını tolere ediyorum ama akşam 9dan sonra felan pilim bitiyor. Eşim destek olmasa imkanı yok bakamam. Gece bari erken yatsa gam yemicem. Uyku rutinleri yaptım,saatlerce odadan çıkarmadım,destekli uykunun her çeşidini denedim,desteksiz zaten kesinlikle reddediyor. Ama hep gece 2yi buldu uyuması. Öncesinde asla dalıp gitmiyor. Bebek arabasına binmeyi sevmiyor çığlık kıyamet eve dönüyoruz. Yolculuk yapmak keza imkansız araba da kriz geçirdi 2-3 defa. Elim kolum bağlandı kaldı,eşekten düşmüşe döndük resmen. Uykusunu alamadığı için sürekli huysuz,huzursuz,mızmız. Sürekli kucakta olmak istiyor. Kendi kendine en fazla 5 dakika duruyor.
Karışık yazdım biliyorum ama bunu yaşayan anneler varsa eminim beni anlayacaktır. Var mı önerileriniz
Selam canım dört aylık bebegim var ve dört aydır hemen hemen benzer durumları yaşıyoruz hele üstüne bir de atak haftalaru eklenince aman Allahım... Sadece şunu tavsiye ediyorum. Bebegini kesinlikle uyku konusunda zorlama. Yattığı yeri sevmiyor olabilir . Senden ayrı kalmak istemiyor olabilir. Korkuyor olabilir ve bunların hepsi çok normal. Bazı bebekler uyku sevmiyor. Bebeğin ile birlikte duş almayı ve rutin oturtmayı dene. Birlikte duş alın masaj yap besle ve onunla birlikte yatağa uzan . Göz teması kur . Ellerini tut onunla konus . Arkadan hafif duyabileceği dinlendirici müzik aç

Benimkiler de surekli agliyordu. Ah ah neler cektim 😂 emdikleri icin boyle sanirim . Yada yapıları böyle .
Uyanik kalmasi problem degil, surekli agladigi icin sallamak zorunda kaliyordun ben de .
2 yasindan sonra biraz duzeldi.emmeyi birakti . Ben de sallamayi biraktim . Yaninda yatarak uyumaya basladi kizim .

Sallamayi birakabilirsen , ek gidaya a gecerse duzelebilir belki.
Ben yapamadim ama sen yapabilirsin belki.

Sütünüz gaz yapıyor olabilir benim bebeğim de ek gıdaya gecince nisbeten rahatladı. Biraz hareketlenince ve emeklemeye başlayınca yorulup daha derin uykuya dalmaya başladı. Ama hala uykuyu çok sevmez ramazan girdi iyice costuk beraber sahur yapıp yatıyoruz 🥴.
Başlarda çok dikkat ettim yediğime içtiğime. Ayaklarımı hiç üşütmedim. Aburcubur,haz yaptığı bilinen besinlerden uzak durdum. Hiçbir değişiklik olmadı. Gaz için de türlü türlü ilaçlar kullandık ama fayda sağlayamadık ne yazık ki.

Benimkiler de surekli agliyordu. Ah ah neler cektim 😂 emdikleri icin boyle sanirim . Yada yapıları böyle .
Uyanik kalmasi problem degil, surekli agladigi icin sallamak zorunda kaliyordun ben de .
2 yasindan sonra biraz duzeldi.emmeyi birakti . Ben de sallamayi biraktim . Yaninda yatarak uyumaya basladi kizim .

Sallamayi birakabilirsen , ek gidaya a gecerse duzelebilir belki.
Ben yapamadim ama sen yapabilirsin belki.
Evet aynen uyanık kalması değil problem, uyanık evet ama uykusu var uyumadıkça deliriyor,delirdikçe uyutmaya çalışıyorsun 10 dakika sonra kalkıyo e tabi uykuyu alamamış huzursuz. Tekrar uyutmakta mümkün değil bu döngü böyle gece 3lere kadar devam ediyor. Evden dışarı adım atamıyoruz çünkü hep uykusu var ayakta sallayarak uyutabiliyorum sadece. Dışarda bu mümkün olmadığı için 5 aydır hapis hayatı yaşıyorum

Oğlum aynı böyleydi, yaklaşık üç yaşına kadar devam etti.
Fazlası var eksiği yok, sizinki yine iyi 3 de yatınca 9 da kalkıyormus.
Oğlum hiç uyumadigi gecenin sabahina 6 da tamamen kalkış yapardı..
Geçti gitti çok şükür.
He bu arada benim çocuklarım alerjik bebeklerdi.
Alerji durumu olmadığına emin misiniz?

Bazı çocuklar böyle.
Benim oğlum böyleydi, 6 yaşa yaklaşıyor.
Hiç bitmez isteği, dur durağı yok.
Kızım öyle değil.
Yapabileceğinizi yapın, gerisini mizaç kabul edin.
Değiştirebileceğiniz pek bir şey yok huyu öyle olduktan sonra.

Evet aynen uyanık kalması değil problem, uyanık evet ama uykusu var uyumadıkça deliriyor,delirdikçe uyutmaya çalışıyorsun 10 dakika sonra kalkıyo e tabi uykuyu alamamış huzursuz. Tekrar uyutmakta mümkün değil bu döngü böyle gece 3lere kadar devam ediyor. Evden dışarı adım atamıyoruz çünkü hep uykusu var ayakta sallayarak uyutabiliyorum sadece. Dışarda bu mümkün olmadığı için 5 aydır hapis hayatı yaşıyorum
İlk kizimda kendimi kisiyordum ben de boyle . Ama 2. Kizimda , surekli olmasada rahat biraktim kendimi . Aglasada yapacak bir sey yok .
Ek gida sonrasi gunduz aglamalari biraz duzeliyor bu arada . Uykusu gelmeye yakin saril pispisla .

X