Tamam annelik cok guzel bir duygu ama uykusuz da yasanmiyor.

Dert bende derman sende

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2018
2.203
5.079
Oglusum dogali 3 hafta olmak üzere. Ama doğdu dogali ben uyku yüzü görmedim. Ilk doğduğu gün dogumhanede soğuk aldı galiba dedik. 2 gün hastaneden çıkana kadar hiç durmadı.Bezini değiştiren kadar kriz geciriyordu aglamaktan. Neyse eve geldik yine aynı devam etti aglamalari. Sonra gobegi iltihaplandi kanama yaptı vs. Bizde göbeği iyice kötü olmasın diye aglatmamak için hiç yere indirmedik. Çünkü çocuk doğduğu andan itibaren sırtı yere geldi mi kıyametleri koparıyor üstünü değiştirene kadar akla karayi seciyoruz. Sonra göbeği yakıldı göbeği iyileşti şimdi ama yine aynı. Hiç durmuyor.
Mesela bir günümüzu anlatayım. Sabah 6 7 gibi uyanıyor 11 12 ye kadar yatmıyor. Öğleden sonra yatiyor biraz uyuyor akşam kalkıyor 11 12 gibi başlıyor ağlamaya gece 2 3 e kadar. 3 te yatan çocuk sabah 5 te yine ayakta zar zor uyutsam 6 da yine ayakta.
Bu arada alti kuru karnı tok bile olsa kendi kendine hiç durmuyor. Yere biraksam ağlıyor kucağıma alsam ağlıyor. Mesela kucağımda sakince durmuyor kendini sağa sola atıyor kivraniyor. Gazını çıkartıyorum yine aynı. Egzersiz yaptırıyorum. Yapana kadar ağlıyor. Günlük 20 defa emiyorsa 5 ı sakın 15i aglayarak bağırarak. Memeyi ısırıyor gibi ağzında bastiriyor çekiyor. Bu sefer hava yutuyor. Daha çok rahatsız oluyor. Gazını çıkartıyorum emmeye devam etsin diyorum memeyi reddediyor. Kesinlikle sallamaya alistirmayacagim diyordum. Sürekli ağladığı için mecbur kaldim onu da yaptım 1 saat salliyorum tam uyudu diyorum 5 dakika sonra uyanıyor.
Hal böyle olunca ben kafayı yemek üzereyim. Kaplumbağa gibi sirtim hiç yere gelmiyor. Yatak yüzü görmüyorum. Uykusuzluktan yorgunluktan başım dönüyor. Dogumla beraber 11 kilo verdim 18 günde . Yemek yiyecek yapacak vaktim yok. Yanımda kimsem yok. Annem vardı o da gitmek zorunda kaldı çünkü babaannem vefat etti. Kayanam cok yasli. Baska da kimse yok. Okula giden bir kızım var. Ne onunla ilgilenebiliyorum ne evimle. Wc ye bile gidemedigim zamanlar oluyor. Kafayı yiyecegim arkadaşlar ne olur bir şey söyleyin bu çocuğun neyi var. Nasıl düzelir. Herkes kırkı çıkınca düzelir diyor ama benim gün geçtikçe hem umudum tükeniyor hem de gucum enerjim. Tamam anne olmak cok guzel bir duygu ama uyumak yemek yemek tuvalete gitmek dus almak bunlarda mecburi ihtiyac degil mi.
Esin yardım etmiyor mu diyenler için akşam 8 e yakin işten geliyor. Geldiği zamanda kızın odevleri ile ilgileniyor. Biraz bebekle ilgilenmeye çalışıyor ama malesef onda hiç susmuyor 😢 yine geri ben alıyorum.
Bu ne zamana kadar böyle devam edecek. Ne zaman geçecek.
Bebekten fırsat buldukça cevap yazmaya çalışacağım. Şimdiden herkese tesekkurler.

kolik olmasın bebeğiniz aynı saatlerde ağlıyorsa
bir araştırın internetten

benim 2. kızım çok gazlıydı hiç yer istemezdi abla da okula giderdi
benim için de çok zor geçti bizim 2,5 ay da hafiflemişti
geçecek inşallah bu günler :)
Bazı günler aynı saat bazı günler değişiyor.
Bazı zaman gündüz akşama kadar ağlıyor gece yorulup yatıyor bazı günler ise gece sabaha kadar ağlıyor gündüz yatıyor.
Artık bende şaşırdım

Acaba sling ya da ergonomik kanguru kullansanız rahat eder misiniz? O devamlı kucakta kalmak istedikleri yenidoğan döneminde hayat kurtarıcı oluyor. İki el de boşa çıktığı için işinizi de halledebiliyorsunuz.
Evde var denedim ama orda da durmadı.. Zaten çocuğun uykunun dışında durduğu sustuğu bir yer yok. Yerde kuşakta beşiktaş her yerde ağlıyor.

Güzelim ikinci bebegim 20 gunlukken ustumuzde uyuyordu hala ....esimle yatakta oturur vaziyette duruyordum ve dönüşümlü uyuyorduk.Laktoz alerjisi çıktı ve bana diyet verildi ,bebeğe mama takviyesi veriyorduk onu da laktozsuz mamaya çevirdik.20 günden sonra yatağa yatir,kaldır yöntemiyle uyku eğitimi vermeye başladım.Sonra uyku süresi artmaya ve düzene girmeye başladı.Bu süreçte yemek ve ev temizliğini tamamen hayatımdan çıkardım ve belli sure yemeği dışarıdan getirdi eşim.Sonra bir bakmisim yatirdigimda kendiliğinden uykuya geçen bir bebek oldu. Ha ben uyuyabildim mi yok çünkü ev düzenini yeniden oturtma sürecine geçtim.Ama bir zaman sonra vücut iki saatlik periyotlar halinde uyumaya da alışıyor

Oglusum dogali 3 hafta olmak üzere. Ama doğdu dogali ben uyku yüzü görmedim. Ilk doğduğu gün dogumhanede soğuk aldı galiba dedik. 2 gün hastaneden çıkana kadar hiç durmadı.Bezini değiştiren kadar kriz geciriyordu aglamaktan. Neyse eve geldik yine aynı devam etti aglamalari. Sonra gobegi iltihaplandi kanama yaptı vs. Bizde göbeği iyice kötü olmasın diye aglatmamak için hiç yere indirmedik. Çünkü çocuk doğduğu andan itibaren sırtı yere geldi mi kıyametleri koparıyor üstünü değiştirene kadar akla karayi seciyoruz. Sonra göbeği yakıldı göbeği iyileşti şimdi ama yine aynı. Hiç durmuyor.
Mesela bir günümüzu anlatayım. Sabah 6 7 gibi uyanıyor 11 12 ye kadar yatmıyor. Öğleden sonra yatiyor biraz uyuyor akşam kalkıyor 11 12 gibi başlıyor ağlamaya gece 2 3 e kadar. 3 te yatan çocuk sabah 5 te yine ayakta zar zor uyutsam 6 da yine ayakta.
Bu arada alti kuru karnı tok bile olsa kendi kendine hiç durmuyor. Yere biraksam ağlıyor kucağıma alsam ağlıyor. Mesela kucağımda sakince durmuyor kendini sağa sola atıyor kivraniyor. Gazını çıkartıyorum yine aynı. Egzersiz yaptırıyorum. Yapana kadar ağlıyor. Günlük 20 defa emiyorsa 5 ı sakın 15i aglayarak bağırarak. Memeyi ısırıyor gibi ağzında bastiriyor çekiyor. Bu sefer hava yutuyor. Daha çok rahatsız oluyor. Gazını çıkartıyorum emmeye devam etsin diyorum memeyi reddediyor. Kesinlikle sallamaya alistirmayacagim diyordum. Sürekli ağladığı için mecbur kaldim onu da yaptım 1 saat salliyorum tam uyudu diyorum 5 dakika sonra uyanıyor.
Hal böyle olunca ben kafayı yemek üzereyim. Kaplumbağa gibi sirtim hiç yere gelmiyor. Yatak yüzü görmüyorum. Uykusuzluktan yorgunluktan başım dönüyor. Dogumla beraber 11 kilo verdim 18 günde . Yemek yiyecek yapacak vaktim yok. Yanımda kimsem yok. Annem vardı o da gitmek zorunda kaldı çünkü babaannem vefat etti. Kayanam cok yasli. Baska da kimse yok. Okula giden bir kızım var. Ne onunla ilgilenebiliyorum ne evimle. Wc ye bile gidemedigim zamanlar oluyor. Kafayı yiyecegim arkadaşlar ne olur bir şey söyleyin bu çocuğun neyi var. Nasıl düzelir. Herkes kırkı çıkınca düzelir diyor ama benim gün geçtikçe hem umudum tükeniyor hem de gucum enerjim. Tamam anne olmak cok guzel bir duygu ama uyumak yemek yemek tuvalete gitmek dus almak bunlarda mecburi ihtiyac degil mi.
Esin yardım etmiyor mu diyenler için akşam 8 e yakin işten geliyor. Geldiği zamanda kızın odevleri ile ilgileniyor. Biraz bebekle ilgilenmeye çalışıyor ama malesef onda hiç susmuyor 😢 yine geri ben alıyorum.
Bebekten fırsat buldukça cevap yazmaya çalışacağım. Şimdiden herkese tesekkurler.
Ya yine mi sen :KK70: önce sancı için okumayacağım dedim konunu zaten korkuyorum diye , ama dayanamadım okudum ,şimdi de uykusuzluk diyorsun :KK42::KK17:ağlıyor diyorsun .. oy ben nerelere gideyim :KK23:
Şaka bir yana allah önce sana sonra bana kolaylık versin canım .. bugün karnım çok sert .. fenalardayım:cry:

Off kızım da aynen böyleydi. Hamileliğim de zor geçmişti zaten. Bu yüzden 6 sene çocuk falan yapmadım

Canim geçiyor, merak etme Allahın izniyle bugunler bitiyor. Cok zorlandigini biliyorum. Ama emin ol zaman geçtikçe bir düzen oturuyor ve yuvarlanıp gidiyorsunuz. Sabret.

Konunu tam okumadim
Gulumsuyorum su an :) beni anlatmissin canim. Bebegin kolik buyuk ihtimalle. Gun icinde hep aglar, mutsuzdur ama aksamustu oldugunda feryat figan araliksiz agliyorsa, bu hep ayni saatlere denk geliyorsa uzgunum kolik. Beyaz gurultuyu arastir. Fon makinesi falan dinlet. Telefonuna uygulamasini indirebilirsin. Allah bol bol sabir versin. Cok zor, birebir yasadim. Cok sukur gecti gitti. Simdi bizimki 20 aylik. Tek korkum dogacak bebegimin de kolik olmasi. Insallah bu kez ayni seyleri yasamam cunku insanda ne psikoloji kaliyor ne beden sagligi.

Ya yine mi sen :KK70: önce sancı için okumayacağım dedim konunu zaten korkuyorum diye , ama dayanamadım okudum ,şimdi de uykusuzluk diyorsun :KK42::KK17:ağlıyor diyorsun .. oy ben nerelere gideyim :KK23:
Şaka bir yana allah önce sana sonra bana kolaylık versin canım .. bugün karnım çok sert .. fenalardayım:cry:
Sancimin sonu iyi bitti ama inşallah bu da öyle olur. Doğumu yazmistim. Bebek duzelirse mutlaka onu da yazacağım.

Buyuduggnde okula gttiginde oyle cigeriniz yanacak ki bu gunleri mumlanarayacaksiniz moral verim bari yanininzdan ayrilmaya basladiginda aahh sirda 7.24 aglasaydi dic3ksiniz 🤣

Buyuduggnde okula gttiginde oyle cigeriniz yanacak ki bu gunleri mumlanarayacaksiniz moral verim bari yanininzdan ayrilmaya basladiginda aahh sirda 7.24 aglasaydi dic3ksiniz 🤣
Ay yok demem. Bazı zaman kızım da çileden çıkarıyor. Iyi ki okul var diyorum 😀

Doktor ne diyor?
Bir zaman sonra ağlama şeklinden sebebini anlıyor insan. Gaz ağlaması, emme isteği vs.

Emdiği sütü kusması var mı? Varsa ne şekilde kusuyor?

Benim oğlum da uyutunca hiç uzun süre uyumazdı. Yerine koyarken uyanmasın diye reflü yatağında sallardım bıraktığımı anlamazdı sünger olduğu için..
Biraz atıştırayım, iki parça kıyafet ütüleyim derdim açardı gözünü.
Ve kırkı çıkana kadar da akşamüstü oldu mu huzursuzlanmaya başlardı.
Eşimin teyzesi demişti bebekler güneş batarken rahatsız olur diye.
Bu huzursuzluk uyuyamama akşam 9 buçuk 10 a kadar sürer sonra pes ederdi.
Çok şükür 1 buçuk ayda da bitti.
Arkadaşımın oğlu 3 yaşına girecek hala uyumaz.

Eskiler der de doktorlar pek kabul etmez kemik batması gibi şeyler de çok ağlatır bebekleri. Başka bir adı daha vardı da unuttum.

Bir rahatsızlığı var ki uyuyamıyor. Takip ettirin mutlaka..

X