Uykusuz bebek anaları

a bi de seyi unuttum. kayinvalidem cocuklari uyuturken epey iyi giydiriyordu. bana ilk basta sacma geliyordu ama boyle sicacik olunca bebek cok guzel uyuyordu. mesela normalde giydirdiginizden biraz daha fazla giyindirmeyi de deneyebilirsiniz.
Bizde de tam tersine çocuğu az giydirirler yatarken,çorabını felan çıkarıyorum ben hep. Ama ev ısısı 24 derece felan oluyo

Bizde de tam tersine çocuğu az giydirirler yatarken,çorabını felan çıkarıyorum ben hep. Ama ev ısısı 24 derece felan oluyo
bence bi onu da deneyin, dedigim gibi KV bebegi giydiriyordu, bir de uzerine battaniye ortuyordu, bebek mayisip misil misil uyuyordu. bence mutlaka corap giydirmek gerek, karinlari usudugu icin de gaz olabiliyor. bir de oyle deneyin, benim bebis terliyordu bile bazen. tabi isilik olmasin kontrol edersiniz arada.

Kızlar biliyorum çok sık açıldı bu konu ama belki başka bi şey diyen olur,şifa olur diye bi şansımı denemek istedim.
Kızım 5 ayını doldurdu. Kırkı çıktığı günden beri uyumuyor bu çocuk. Doktor doktor gezdik,en iyi denilen doktorlara gittik;çok şükür uyumamasını gerektirecek hiçbir problemi yok. Hafif gazı var sadece. Gece 2-3 gibi yorgunluktan bayılarak uyuyor. Sabah 9 gibi kalkıyor(tabi arada uyanıyo emerek uykuya devam ediyo)Sonra kalkış o kalkış. Karnı tok,altı temiz uykudan mızmız,gözleri kızarıyo. Sallayarak uyutuyorum en fazla 15 dakika uyuyor. Karanlık,sessiz,loş,ışıklı,sıcak,soğuk,ninni,beyaz gürültü,uyku arkadaşı her şeyi her mekanı denedim yok yok. Hadi gündüz uyumamasını tolere ediyorum ama akşam 9dan sonra felan pilim bitiyor. Eşim destek olmasa imkanı yok bakamam. Gece bari erken yatsa gam yemicem. Uyku rutinleri yaptım,saatlerce odadan çıkarmadım,destekli uykunun her çeşidini denedim,desteksiz zaten kesinlikle reddediyor. Ama hep gece 2yi buldu uyuması. Öncesinde asla dalıp gitmiyor. Bebek arabasına binmeyi sevmiyor çığlık kıyamet eve dönüyoruz. Yolculuk yapmak keza imkansız araba da kriz geçirdi 2-3 defa. Elim kolum bağlandı kaldı,eşekten düşmüşe döndük resmen. Uykusunu alamadığı için sürekli huysuz,huzursuz,mızmız. Sürekli kucakta olmak istiyor. Kendi kendine en fazla 5 dakika duruyor.
Karışık yazdım biliyorum ama bunu yaşayan anneler varsa eminim beni anlayacaktır. Var mı önerileriniz
Annenin korkusunu endişesini acelesi i anlar bebekler İlk öncelik siz cocugu sureklli pış pışe kucaga sallamaya aliştirmisiniz.
Öncelikle sakin olur uyutmaya çalişma yin siz evdesiniz ve çocuktan başkahiç bir işiniz yok! Bunu kabbüllenin öncelik. bebegim uykusunda ben Bi şey yapayım düşünceyle yaklaşmayın her şeyi çocukla yapmayi alişin uyumasin yorulunca uyusun diye 2-3 saatda bir 15-30dakika uyku bile yeter çocuğa. Salamasaniz iyi ama sallamaya aliştirdiysaniz sakin bir şekilde 2-3 saat olunca ayaginiza alin ve hafif sallayin ellerini hafifçe tutunun uyumadan önce yüzüne gelmesin elleri uykusunu açar yoksa kendi kendinin.uyuduktan 10 dakika sonra yerine gecirin ayakta uyumaya devam etmesin. Öncelik gündüz uykusunu düzenleyin ki gece sonra düzelir.

Kızım kucaktan inmiyor ki anakucağına koyayım ya da karınüstü egzersiz felan yaptırabileyim. Sadece altını temizlerken yatıyo poposunun üstüne😂çıplak olmayı sevdiği için duruyo onda da. Giydirmeye başlarken ağlamalar başlıyo. Kucakta hoplatıp zıplatıp yormaya çalışıyoruz. 5 aylığı geçti hala dönmüyor çünkü yerde yatmadı hiç. Biraz dönse yuvarlansa hem gazına iyi gelir hem biraz yorulur ama yok.

yanliz bebeginizin gün icince karin üstü yatmasi gelisimi acisindan cok önemli. Tummy Time diyorlar hatta buna. Dogduktan birkac hafta sonra baslaniyor. Ilk baska zaten bir kac dakkika oluyor bu. Bizim yürüyene kadarki zaman hemen hemen hep yerde gecti. Ihmal etmeyin lütfen uykusu kadar önemli bu.

Arkadaslar pek cok seyi yazmis zaten, arada yazildiysa da goremedim. Bebeginize hic damla verdi mi doktoru? Biz de gece uykudan uyanip cok kivranirdik. Gripe Water yazdi doktor, kullanmaya baslayali beri, cok daha rahat uykuya daliyor ve uzun uyuyo kizim. Dogal icerikli bir damla, icindeki rezene uyutuyor sanirim bebekleri. Okudugum kadariyla gaz sorununun yaninda uyku problemlerine de cok iyi gelmis herkesin.

Arkadaslar pek cok seyi yazmis zaten, arada yazildiysa da goremedim. Bebeginize hic damla verdi mi doktoru? Biz de gece uykudan uyanip cok kivranirdik. Gripe Water yazdi doktor, kullanmaya baslayali beri, cok daha rahat uykuya daliyor ve uzun uyuyo kizim. Dogal icerikli bir damla, icindeki rezene uyutuyor sanirim bebekleri. Okudugum kadariyla gaz sorununun yaninda uyku problemlerine de cok iyi gelmis herkesin.
rezeneyi biz de denedik, yavas yavas kasikla bile veriyorduk, gazina cok uyu geliyordu

Bay bay night önerdi bi doktor ama kullanımına çoğu doktor sıcak bakmadığı için hiç kullanmadım

Kızlar biliyorum çok sık açıldı bu konu ama belki başka bi şey diyen olur,şifa olur diye bi şansımı denemek istedim.
Kızım 5 ayını doldurdu. Kırkı çıktığı günden beri uyumuyor bu çocuk. Doktor doktor gezdik,en iyi denilen doktorlara gittik;çok şükür uyumamasını gerektirecek hiçbir problemi yok. Hafif gazı var sadece. Gece 2-3 gibi yorgunluktan bayılarak uyuyor. Sabah 9 gibi kalkıyor(tabi arada uyanıyo emerek uykuya devam ediyo)Sonra kalkış o kalkış. Karnı tok,altı temiz uykudan mızmız,gözleri kızarıyo. Sallayarak uyutuyorum en fazla 15 dakika uyuyor. Karanlık,sessiz,loş,ışıklı,sıcak,soğuk,ninni,beyaz gürültü,uyku arkadaşı her şeyi her mekanı denedim yok yok. Hadi gündüz uyumamasını tolere ediyorum ama akşam 9dan sonra felan pilim bitiyor. Eşim destek olmasa imkanı yok bakamam. Gece bari erken yatsa gam yemicem. Uyku rutinleri yaptım,saatlerce odadan çıkarmadım,destekli uykunun her çeşidini denedim,desteksiz zaten kesinlikle reddediyor. Ama hep gece 2yi buldu uyuması. Öncesinde asla dalıp gitmiyor. Bebek arabasına binmeyi sevmiyor çığlık kıyamet eve dönüyoruz. Yolculuk yapmak keza imkansız araba da kriz geçirdi 2-3 defa. Elim kolum bağlandı kaldı,eşekten düşmüşe döndük resmen. Uykusunu alamadığı için sürekli huysuz,huzursuz,mızmız. Sürekli kucakta olmak istiyor. Kendi kendine en fazla 5 dakika duruyor.
Karışık yazdım biliyorum ama bunu yaşayan anneler varsa eminim beni anlayacaktır. Var mı önerileriniz

Merhaba konu sahibi. Bir uykusuz bebek anasi da burda. Gunduz uykusu uctu gitti yavrumun. Tam 3ayligiz. Bi degisiklik var mi kizinizda? Neler yaptiniz acaba?

Kabullenebilmek de cok guzel. Belki ben de başarabilirim bi gün :KK43:
Benim bebeğim 40’ı çıktığı günden beri böyle. Sizin ki ilk 3 ay bittikten sonra uyumuyorsa uyku gerilemesi,atak haftası vs gibi geçici bi durum da olabilir. Rabbim bi bağlı kapı açıyor merak etmeyin. Ben 6 aydır sadece hayatta kalabileceğim kadar iş yapıyorum(yemek,tuvalet,banyo). Ama yıkılmadım ayaktayım😂👶

Benim bebeğim 40’ı çıktığı günden beri böyle. Sizin ki ilk 3 ay bittikten sonra uyumuyorsa uyku gerilemesi,atak haftası vs gibi geçici bi durum da olabilir. Rabbim bi bağlı kapı açıyor merak etmeyin. Ben 6 aydır sadece hayatta kalabileceğim kadar iş yapıyorum(yemek,tuvalet,banyo). Ama yıkılmadım ayaktayım😂👶

Benimki de ikinci aydan beri boyle, uyku gerilemesi degil gibime geliyor. Yavrum saatlerce uyuyamiyor memesiz. Meme agzindan cikinca da uyaniyor bes dk icinde. Kabullensem kolay olacak ama kabullenemiyorum. Bebegime uyumayi ogretememisim. Ogretmeye kalksam aglayacak. Zamanla baska sekilde uyumayi ogrenir dediler bilmiyorum

Ne kendi arabasında ne otomobilde bırakın uyumayı,ağlama krizleri geçiriyor
Merhabalar. Baya zaman geçmiş son yazdığınızdan beri. Her bir cümleniz beni anlatıyor sanki. Hele bebek arabası ve otomobilde sinir krizi geçirmesi kısmı birebir. Benim bebeğim 3 aylık ve anlattıklarınızın hepsini yaşamaya 10 günlükken başladık. Annem ‘bu çocuk farklı’ demişti ilk anladığında. Çok zorlanıyorum. Siz nasıl oldunuz?

X