Uyuyan soba kullanan varmı????Acil lütfen..

EflatunSu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2007
532
2
46
hayatımda ilk defa bu kış soba kurduk evimize.sobayı eşim aldı.hani uyuyan soba deniyor ya ondan.ev ısınınca altındaki demiri kapatıyorum.tekrar çekince yanmaya başlıyor.ama içindeki odun kömür bitmek üzere oluyor.
bu sobaların birde boruyla bağlantı yerinde kapatma yeri var.ben onu kapatmıyorum.acaba ikisinide kapatmammı gerekiyor?

merhaba alttaki çekme yerini kapat benim sobamda iki yanda iki kapatma yeri daha var ben oralarıda kapatıyorum.bu sayede içindeki kömür kalıyo ve bu sayede boşuna yanmış olmuyo.odun kullanmadığım için odun kalırmı bilemem ama.

merhaba alttaki çekme yerini kapat benim sobamda iki yanda iki kapatma yeri daha var ben oralarıda kapatıyorum.bu sayede içindeki kömür kalıyo ve bu sayede boşuna yanmış olmuyo.odun kullanmadığım için odun kalırmı bilemem ama.

teşekkür ederim cevabın için.bende kömür üzerine odun koyup yakıyorum.şimdilik sadece azalmaya başlayınca odun atıyorum üstüne.hava fazla soğumadığı için.ama hava soğuyunca bu şekilde kömür falan dayanmaz gibi geliyora.s.

bende ondan kullanıyorum kömürünü iyi koy biraz odunla yak biraz yandıkdan sona arkasınıda heryerini kapat o uyur yanmasını istediğin zaman üstünü aç eğer sönmesin diyosan yandıkdan sona biraz daha kömür at ben hiç 24 saat yakmadım ama 24 hiç sönmeden yanıyormuş bu sobalar

canım bizde soba kullanıyoruz bacaya giden demirle oynama sakın Allah korusun zehirlenirsiniz o sabit olarak kalsın siz kömürü az koyuyo olabilirsiniz biz sobanın altını açtığımızda gürül gürül yanıyo ama marka çok önemli bizimki simtaş çok memnunum ama kalorifer gibisi yok...

benim sobamda uyuyan sobalardan kömürü fazla doldurman lazım sonra altını ve boruya bağlı kısmını kapaman gerekiyor zaten tam kapanmıyor orası yarım kapanıyor oyüzden korkulacak bişey yok tabi yatarken sönük olmasına dikkat et sobanın güvenlisi olmaz

canım bizde soba kullanıyoruz bacaya giden demirle oynama sakın Allah korusun zehirlenirsiniz o sabit olarak kalsın siz kömürü az koyuyo olabilirsiniz biz sobanın altını açtığımızda gürül gürül yanıyo ama marka çok önemli bizimki simtaş çok memnunum ama kalorifer gibisi yok...

haklısın canım kalorifer gibisi yok :1shok:ama buralarda kaloriferli ev yok.mecbur soba yani.kömürü kovanın 4 te 3 ü kadar dolduruyorum.hatta ithal kömür aldık.ne bileyim.küçük çocuğum olduğu için sürekli yakıyorum.

benim sobamda uyuyan sobalardan kömürü fazla doldurman lazım sonra altını ve boruya bağlı kısmını kapaman gerekiyor zaten tam kapanmıyor orası yarım kapanıyor oyüzden korkulacak bişey yok tabi yatarken sönük olmasına dikkat et sobanın güvenlisi olmaz

geçen gün bacaya bağlanan kısmı fena pofladı.korktum valla.yatarken bitmiş oluyor.zaten eşim pimpiriklidir.çıkarıyor kovayı.buralarda lodos çok oluyor

X