Uyuz hastalığı

Guseff

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2016
141
126
33
Arkadaşlar ben uyuz oldum. Çok zor bir hastalık, bir kaç kere psikolojik olarak çöktüm diyebilirim. Bana veridkleri ilacı aynen gece yatmadan tüm vücuda sürüp 10 saat sonra yıkan diyerek verdiler. Denedim, azalttı. Birincisi yattığınızdkai bütün ama bütün çarşaf, pike her şeyi de yüksek ısıda yıkayın. Bakın bu çok önemli. İç çamaşırınıza kadar yine yıkayın. Hatta mümkünse atın. Ama geçmeyecek emin olun.Bunu defalarca yapın. Kaşınmamak kandırmasın sizi, orada deri altında yada etraftalar. Ben çok ere bu 10 saat yatmayı yaptım geçmedi. Sonunda, 10 sat yatıp ilaçla yıkandım ve banyodan hemen sonra yine krem türünde olanalrdan sürüdm. Yani anlayacağınız 24 saat boyunca haftada 6 gün böyle yaşadım. Berbat bişi ama gerkeli idi. Şükür şu anda görmüyorum etkilerini ama azcık bri kaşınmada korkuyorum. Anlıyacağınız özetlersem, 10 saat yatıp ilacı sürmek yetmiyor. 24 saat benm gibi uğraşın ve , her defasında her giysiyi iç çamaşırı dahil bir ker ekullanıp yüksek ısı da yıkayın.Evi ilaçlarınızla mümkünse silin...

Son düzenleyen: Moderatör:
Canım bende 1 aydır dediğin şekilde kaşınıyorum. Bugün Dr a gittim, ve bu üçüncü gidişim. Yine ilaç verdi. Benim de küçük çocuklarım var bulaşacak diye çok korkuyorum.
Bana da aynı şekilde boynumdan aşağısına sürüp 10 saat sonra yıkanmamı söyledi. Bu gece tekrar deniycem inş geçer çünkü çok kötü bi durum.
Bebeğin iyileşti mi?

Canım şimdilik bişey Yok şükür inşallah çıkmaz. Benim tedavimi su şekilde yaptı doktor. Duş alıp losyonu sürüyorsunuz, 24 saat kalıyor 24 saat sonra tekrar sürüyorsunuz üstüne 3. Gün banyo yapıyorsunuz. Aynı evde yaşadığınız kişiler bulaş olsun ya da olmasın aynı ilacı kullanacak. Biz 2 hafta boyunca çamaşır yıkayıp ütülemekten mahvolduk. Şu an iyiyiz çok şükür.

Arkadaşlar ben uyuz oldum. Çok zor bir hastalık, bir kaç kere psikolojik olarak çöktüm diyebilirim. Bana veridkleri ilacı aynen gece yatmadan tüm vücuda sürüp 10 saat sonra yıkan diyerek verdiler. Denedim, azalttı. Birincisi yattığınızdkai bütün ama bütün çarşaf, pike her şeyi de yüksek ısıda yıkayın. Bakın bu çok önemli. İç çamaşırınıza kadar yine yıkayın. Hatta mümkünse atın. Ama geçmeyecek emin olun.Bunu defalarca yapın. Kaşınmamak kandırmasın sizi, orada deri altında yada etraftalar. Ben çok ere bu 10 saat yatmayı yaptım geçmedi. Sonunda, 10 sat yatıp ilaçla yıkandım ve banyodan hemen sonra yine krem türünde olanalrdan sürüdm. Yani anlayacağınız 24 saat boyunca haftada 6 gün böyle yaşadım. Berbat bişi ama gerkeli idi. Şükür şu anda görmüyorum etkilerini ama azcık bri kaşınmada korkuyorum. Anlıyacağınız özetlersem, 10 saat yatıp ilacı sürmek yetmiyor. 24 saat benm gibi uğraşın ve , her defasında her giysiyi iç çamaşırı dahil bir ker ekullanıp yüksek ısı da yıkayın.Evi ilaçlarınızla mümkünse silin...

Çocuk için bende o zamanlar araştırırken bebeklerin kafasına ve yüzüne yerleşebildiğini okumuştum. Bir şey diyemiyeceğim gerçekten bebeğim yok cnm. (((

Ben evi ilaçttım yatağımı attım. Kızımı iki defa uzamana iki defa profa götürdüm hepsi bişey olmadığını söyledi. Son ilacı geçen hafta Cumartesi yaptım. Sonrasında doktora gittim. Doktor tedavinin çok kolay olduğunu bitse dahi bir süre kaşıntıların devam edeceğini sorun olmadığını söyledi. Kaşıntım ufak tefek var tekrarlamaz inşallah.

Ben evi ilaçttım yatağımı attım. Kızımı iki defa uzamana iki defa profa götürdüm hepsi bişey olmadığını söyledi. Son ilacı geçen hafta Cumartesi yaptım. Sonrasında doktora gittim. Doktor tedavinin çok kolay olduğunu bitse dahi bir süre kaşıntıların devam edeceğini sorun olmadığını söyledi. Kaşıntım ufak tefek var tekrarlamaz inşallah.

Seni öyle iyi anlıyorum ki... Ben de evi değiştireiblsem evi değiştirecektim. Geçmiyor allahın belası. Dr lar öyle diyor ama ben kimle konuştuysam geçmediğini söyledi. 2 sene uğraşan 3 sen euğraşan kadınlarla konuştum. Neyse karamsar olmak istmeiyorum. Dediğim gibi dr a inanıp ilacı kesme. Krem cinsinden olan ilaçlardan al ve 24 saat ilaçlı ol. San atavsiyem, o gece uyuyup sabah yıkan ilaçları evet o an öldürüyor ama bence bu böcükler deri altına saklanıyor ve ilacın etkisi geçinc eyenidne çıkıyor. Okumuştum, bir tane bile dişisi kaldıysa çoğalabiliyor yine.

Seni öyle iyi anlıyorum ki... Ben de evi değiştireiblsem evi değiştirecektim. Geçmiyor allahın belası. Dr lar öyle diyor ama ben kimle konuştuysam geçmediğini söyledi. 2 sene uğraşan 3 sen euğraşan kadınlarla konuştum. Neyse karamsar olmak istmeiyorum. Dediğim gibi dr a inanıp ilacı kesme. Krem cinsinden olan ilaçlardan al ve 24 saat ilaçlı ol. San atavsiyem, o gece uyuyup sabah yıkan ilaçları evet o an öldürüyor ama bence bu böcükler deri altına saklanıyor ve ilacın etkisi geçinc eyenidne çıkıyor. Okumuştum, bir tane bile dişisi kaldıysa çoğalabiliyor yine.
Keşke yapabilsem ama bebeğim emiyor maalesef 2 gün zor ilaçlı durabildim bu bile çok zor geldi bize. Bizimki başlangıçtı zaten hemen yakaladık çok şükür tek temennim tekrarlamaması.

Keşke yapabilsem ama bebeğim emiyor maalesef 2 gün zor ilaçlı durabildim bu bile çok zor geldi bize. Bizimki başlangıçtı zaten hemen yakaladık çok şükür tek temennim tekrarlamaması.
Anladım canım. İnşallah biter kurtulursun. Ben de yaklaşık bir aydır belki dah açok bir şey yok. Umarım bitti.

Siz ne kadar süre uğraştınız? Krem olarak ne kullandınız?
Zalvor diye bir krem kullandım. Bir de benim abimin eşi rus. O da orada bunla karşılaşmış ve bana krem getirdi. Benzil Benzonat diye. Onla sürekli 6 gün 24 saat diyebilirim kremli gezdim. Kokusunu falan hiç umursamadım. Ben de her şey geçmiş gibi gözüküyordu, bitti diyordum ama otururken mememin özellikle soldakinin sol tarafında ufak ufak sivilce gibi yeniden kaşınarak başlıyordu. ben yaklaşık 2 yıl uğraştım. SOnunda bu benzil benzonat dediğim kremle atlattım sanırım. Hala da mein değilim. Ama genelde 2 hafta da yeniden sol mememin solunda çıkıyordu. Ya da sırtımda.Sizin ne kadar oldu?

Bizim teşhisten sonra 3 hafta gecti. Yalnız şöyle bişey var. Doktorumuzun dediği vücut ölü hayvanı vücuttan atana kadar kaşıntı devam edermiş döküntü de olabilirmiş. İlacın aşırı kullanımı kul kökü iltihabına neden olabilirmiş bunu da herkes uyuz zannediyormuş. Bana dediği bu şekildeydi. Annemin de döküntüleri devam etti doktora gidip ayrıntılı muayene oldu uyuz olmadığı söylendi. Bilemiyorum kafam karıştı en kısa zamanda kontrole gideceğim.

İlaçlar farklı etkiler yapıyor. Bana yan etki yapmış gibi demişti.

Ben bugün yine ilaç sürdüm. 10 saat dolunca verdiği şampuan ve kükürtlü sabun la yıkanıcam. İnş işe yarar çünkü çocuklara da bulaşır diye çok korkuyorum.

Bakın bulaş olmasa da bütün aile tedavi uygulasın. Ve ilacı 10 saat değil 24 saat tutun vücudunuz da 24 saat sonra tekrar sürün 3. Gün banyo yapın. Çocuklar için ayrı tedavi verir onlara uygulamayın. Her gün çarşaf değişimi kıyafet değişimi olmak zorunda . Herşeyi Kaynatın ütüleyin, yıkanamayacak şeyleri ağzı düğümlü poşette 72 saat bekletin.

Bana verdiği ilacı 10 saat tut ve 1 hafta sonra tekrar uygula dedi. Bi yerde okumuştum zaten fazlası kılkökü iltihabı yapabiliyormuş .

Bu kullanımın daha etkili olduğu yazıyor her yerde doktorum bu şekilde önerdi tabi siz doktorunuza uyun o zaman. Hatta bazı doktorlar 1 şişeyi 3 gün üst üste kullanım öneriyorlar. 1 hafta sonra aynı uygulamayı yaptırıyorlar kalan yumurtalar için.

X