Uzaktan eğitim veren üniversiteler

Ayrıca özel değilse çocuklar kaç yaşlarındalar? Onlarla da ilgili eğitimleri, setleri, kitapları paylaşabiliriz diye düşündüm yaşları, cinsiyetleri yakınsa. 🙂

Cevap vermeye gerek var mı sayın hocam 😉😍
Ben sizden evde İngilizce çalışmayla ilgili tüyolar istiyorum. Kaliteli bilgi paylaşımını severim. Mümkünse ücretsiz olsun.🤭
Yok valla haklısınız. İnsanlar nasıl kendilerinde böyle hesap sorma hakkını görebiliyor anlamıyorum.

Birkaç youtube sayfasını takip ettim. Çok faydalı oldu. Aslında ücretli olarak da eğitim alınabiliyor ama ben önce ücretsiz denemek istedim. Ben de 90+ almak istiyorum. Boş vaktim olursa çalışmak istiyorum tekrar.

5 ve 8 yaşlarındalar. İkisi de kız. :) sizinkiler?
Benimkiler
1 numara 8.sınıfa geçti. Kız. 13 yaş. (O her ne kadar 14 olduğunu iddia etse de.🤭)
Bu yıl sınavcı. Malum lise sınavları var ve hayatının her aşamasında olan yarışa o da katılıyor -malesef-. Anne baba olarak desteklemeye başladık. Matematik öğretmeni arkadaşımdan yardım alıyoruz. Bir de öğrenci koçu ve nefes terapisti arkadaşım var. Sen de teyzesi olmasaydın, al sana veriyorum diye attım üzerine kızımı. 😆 O ilgileniyor. 😍

Okullar başlayınca daha da sistemli gider diye düşünüyorum. Basketbola yönlendirdik.

Dil öğrenimi konusunda da İngilizce öğretmeni arkadaşım var. Bizde İngilizce seviyesi malum "anlıyorum ama konuşamıyorum" kısmında olduğu için pratiğe önem veriyorum. Kendi kendime önem veriyorum işte.😝

Benim bu Havacılık bölümü süreci ona da örnek oldu bence. Birkaç yerde de dedim, İngilizce olsaydı yüksek lisansımı yapmıştım, havacılığı seçmiştim vs. Bugün geldi ve bana Rusça öğrenmek istediğini söyledi. ❣

Sizin de malumunuzdur, eğitim "hadi çocuğum, hadi çocuğum" la olacak bir süreç değil. Kendi istemesi ve ihtiyaç duyması gereken bir süreç. O yüzden kendinin bunu söyleyemesi çok kıymetli.💞

Oğullarım
2 numara 3.sınıfa geçti. 9 yaşında. Kitap okumayı sever ancak yazmaktan hoşlanmıyor. Ablanın etkisiyle test çözmeye ve 07 kalem kullanmaya meraklı. Onun tabiriyle "yuvarlak yapmayı" seviyor test çözerken.😂

3 numara baloğlan. O da 29 Ekimde doğdu. Cumhuriyet çocuğu.😄 7 ye girecek ancak zorunlu eğitime 1 ayla kurtarıyor. Bir yıl daha oyna oğlum dedim. Gerçi Ela'yla Lale'yi el ele tutuşturduk çok şükür.☺ Diyanet'in Kur'an kursuna gidiyor. Oraya devam edecek inşaallah.

Yok valla haklısınız. İnsanlar nasıl kendilerinde böyle hesap sorma hakkını görebiliyor anlamıyorum.

Birkaç youtube sayfasını takip ettim. Çok faydalı oldu. Aslında ücretli olarak da eğitim alınabiliyor ama ben önce ücretsiz denemek istedim. Ben de 90+ almak istiyorum. Boş vaktim olursa çalışmak istiyorum tekrar.
Tam site youtube adresi rica ediyorum. Hem benim, hem de kızım için faydalı olacak.

Nasıl kızların okulla arası?

Arkadaşım da okuyor Çocuk Gelişimi. Aynı sizin gibi İst üni de açıköğretim . Bayağı araştırdım. Nerede neler var, bana yarayanlar nedir? ☺
Çocuk Gelişimini de düşündüm. Zaten hali hazırda sınıf öğretmeni diplomam var. Çocuk Eğitimini örgün de almıştım zatwn
Şu anda çalışmıyorum gerçi. Bu diplomayla da Yabancı Dil, İnkılap Tarihi vs derslerden de zaten muaf oluyoruz. Üstten de kredi tamamlayarak daha kısa bir sürede bitirme şansımız var.
Ancak Sosyal Hizmet ağır bastı. Malum alanı çok daha geniş. Biraz daha farklı okumak istedim. İlla iş noktasından bakmıyorum olaya. Biraz daha eğlenceli okumak, ilgi alanı, kendimi geliştirmek...Süreç içinde yükselebildiğim kadar, kendimi geliştirebildiğim kadar ilerlemek.
Öğrenmenin yaşı yok. 😊
Nickinize istinaden soruyorum, moda tasarımı öğretmeni misiniz? Öyleyse Ata aöf de yanlış hatırlamıyorsam, moda tasarımı da vardı. Tavsiye eder misiniz? Başka tavsiyelerinize de açığım. 🤗
Evet moda tasarımı öğretmeniyim. Yalniz ataması çok az hatta hiç olmayan bir bolum o yüzden çocuk gelisimi fırsatı önüme çıkınca o bölümü de okudum. Moda tasarımı, üretimi çok keyif aldığım çok çok sevdiğim bir bolum, öğretmenliğini de çok severek yapıyorum halk eğitimde. Fakat devlete girme şansı çok az. O yüzden benim için çalışma imkanı kısıtlı. Fabrika ya da moda evlerinde de calisilabilir. Üretmek, biseyler başarmak çok çok tatmin edici yoksa.
Ama bence bu bolum açık ogretimle asla olmaz. Çünkü aşırı ayrıntılı, zorlayıcı ve güzel bir eğitim aldik üniversitedeyken. Çocuk gelişimi, sosyoloji gibi kitabi okudum sınava girdim gibi bi bölüm değil.

Ben size iistanbuluniversitesine de bakabilrsiniz diye söylemiştim. Orda da vat sosyoloji muhtemelen. Çoğu üniversite uzaktan eğitim veriyor artık.

Benimkiler
1 numara 8.sınıfa geçti. Kız. 13 yaş. (O her ne kadar 14 olduğunu iddia etse de.🤭)
Bu yıl sınavcı. Malum lise sınavları var ve hayatının her aşamasında olan yarışa o da katılıyor -malesef-. Anne baba olarak desteklemeye başladık. Matematik öğretmeni arkadaşımdan yardım alıyoruz. Bir de öğrenci koçu ve nefes terapisti arkadaşım var. Sen de teyzesi olmasaydın, al sana veriyorum diye attım üzerine kızımı. 😆 O ilgileniyor. 😍

Okullar başlayınca daha da sistemli gider diye düşünüyorum. Basketbola yönlendirdik.

Dil öğrenimi konusunda da İngilizce öğretmeni arkadaşım var. Bizde İngilizce seviyesi malum "anlıyorum ama konuşamıyorum" kısmında olduğu için pratiğe önem veriyorum. Kendi kendime önem veriyorum işte.😝

Benim bu Havacılık bölümü süreci ona da örnek oldu bence. Birkaç yerde de dedim, İngilizce olsaydı yüksek lisansımı yapmıştım, havacılığı seçmiştim vs. Bugün geldi ve bana Rusça öğrenmek istediğini söyledi. ❣

Sizin de malumunuzdur, eğitim "hadi çocuğum, hadi çocuğum" la olacak bir süreç değil. Kendi istemesi ve ihtiyaç duyması gereken bir süreç. O yüzden kendinin bunu söyleyemesi çok kıymetli.💞

Oğullarım
2 numara 3.sınıfa geçti. 9 yaşında. Kitap okumayı sever ancak yazmaktan hoşlanmıyor. Ablanın etkisiyle test çözmeye ve 07 kalem kullanmaya meraklı. Onun tabiriyle "yuvarlak yapmayı" seviyor test çözerken.😂

3 numara baloğlan. O da 29 Ekimde doğdu. Cumhuriyet çocuğu.😄 7 ye girecek ancak zorunlu eğitime 1 ayla kurtarıyor. Bir yıl daha oyna oğlum dedim. Gerçi Ela'yla Lale'yi el ele tutuşturduk çok şükür.☺ Diyanet'in Kur'an kursuna gidiyor. Oraya devam edecek inşaallah.
Ne güzel üç çocuğunuz varmış. Üçüncü çocuk konusu bizde hep muallakta. Eşim istiyor ama ben kararsız kalıyorum. Birkaç ay denedik. Doktora sonrasına erteledim artık. Nasip..

8 yaşında olan kızım üçüncü sınıfa geçti. Tam sahne sanatları kızı :KK51:Jimnastik kursuna gidiyordu. Pandemide ara verdik sonra taşındık derken yeniden başlatamadık. Baleyi, gösteri yapmayı, dansı çok seviyor. Değişik şarkılarda kendi kendine gösteri hazırlıyor her akşam evde bize enteresan kıyafetlerle gösteri yapıyor. Tüm bu ilgisine rağmen bir yere yönlendiremedik. Yakın çevrede yok. Benim de götürecek enerjim yoktu, hastalık sebebiyle de sınırlarımı zorlamadım ama bu yıl başlayacak inşallah.

Diyanetin kursuna gitmek istedi ama ben göndermedim. Çok hassas bir çocuk. Daha öncesinde eve yakın olduğu için din eğitimi veren bir kreşe göndermek zorunda kalmıştık. Öğretmeni ile konuşup cehennem, melek, şeytan gibi kavramlardan bahsetmemesini özellikle rica etmiştim ama en sonunda çocuk psikiyatrisinde bulduk kendimizi maalesef. Hassas ve duygusal bir çocuk. Her şeyi çok içselleştiriyor. Tam sanatçı kişiliği var :KK48: Etkileneceğini biliyordum.

Diyanet güvenilir ama bir kez gözüm korktu maalesef.

Küçükler aynı yaşta galiba. 2017 bahar çocuğu. 6-7 ay var sanırım aralarında. O, ben çalıştığım için tüm gün kreşte zaten. Onun demesiyle yobotik toplamadan (robotik kodlama) tutun da ingilizce, bale, müzik hepsinin dersini alıyor.

Ben de sizin gibi ingilizce konusunda desteklemeyi düşünüyorum. Sonra 40 yaşında youtube sayfalarında gezmesinler anneleri gibi. :KK48:

Bazen bana kızdıklarında "Anne sana ceza vereceğiz." diyorlar. Ne cezası diye sorunca da "Ders çalışmama cezası." diyorlar. Çocukların zihninde ders çalışmayı seven ve bundan çok mutlu olan bir anne var. :KK16:

Tam site youtube adresi rica ediyorum. Hem benim, hem de kızım için faydalı olacak.

Nasıl kızların okulla arası?
Buradan adres vermek yasak mı bilmiyorum. Ydstime kanalı var. Normalde ücretli ama tanıtım videolarını youtube üzerinden izleyip not aldım bütün kelimeleri. Sonra her akşam tekrar ediyordum. Ama tabi gramer konusunda eksiğiniz varsa onu da tamamlamanız lazım. Bir de ingilizce konu anlatımı Özer Kiraz'dan çalışıp not almıştım. Onlara da bakmaya çalıştım. 3 ayda 71 aldırdı bana. Daha uzun sürede daha yüksek alınabilir bence.

Evet moda tasarımı öğretmeniyim. Yalniz ataması çok az hatta hiç olmayan bir bolum o yüzden çocuk gelisimi fırsatı önüme çıkınca o bölümü de okudum. Moda tasarımı, üretimi çok keyif aldığım çok çok sevdiğim bir bolum, öğretmenliğini de çok severek yapıyorum halk eğitimde. Fakat devlete girme şansı çok az. O yüzden benim için çalışma imkanı kısıtlı. Fabrika ya da moda evlerinde de calisilabilir. Üretmek, biseyler başarmak çok çok tatmin edici yoksa.
Ama bence bu bolum açık ogretimle asla olmaz. Çünkü aşırı ayrıntılı, zorlayıcı ve güzel bir eğitim aldik üniversitedeyken. Çocuk gelişimi, sosyoloji gibi kitabi okudum sınava girdim gibi bi bölüm değil.

Ben size iistanbuluniversitesine de bakabilrsiniz diye söylemiştim. Orda da vat sosyoloji muhtemelen. Çoğu üniversite uzaktan eğitim veriyor artık.
Şöyle ki
Ne kadar açıköğretim varsa baktım. Değerlendirdim.☺
İstanbul la Ankara nın sınav merkezleri bana oldukça uzak.
Erzurum Eskişehir yakın. O yüzden seçimimi Eskişehir Sosyal Hizmet olarak yaptım.
Örgünden de Tıbbi ve Aromatik Bitkiler seçtim. Aynı yıl iki açıköğretim yeterli gibi. 3. Üniversite zorlayabilir. Başka sorumluluklarım da var.
Zaten 2.üniversite kapsamında tercih süresi de başlamadı. Sınıf Öğretmenliği diplomasıyla bunu da yapabilirim. Ama şu anda bir örgün bir açık yeterli.

Teşekkürler ayrıntılı ve güzel bilgiler için sayın hocam.😍

Istanbul üniversitesi çocuk gelişimini bitirdim daha yeni, ikinci üniversite kapsamında herhangi bir sınava girmesen başvurabiliyorsunuz. Çocuk gelişimi gibi daha farklı bölümler de var lisans olarak. Bir bakin isterseniz.
Daha önce ikinci üniversite kapsamında adalet okumuştum. Fakat sınavla alan ve uzaktan eğitim veren bölümler için sınava girdim. Ama gittim yine çocuk gelişiminde karar kıldım. :KK48: Kpssye girecek misiniz? Nasıl bir planlamanız var? Devlet okul öncesi öğretmeni olarak mı alıyor?

Buradan adres vermek yasak mı bilmiyorum. Ydstime kanalı var. Normalde ücretli ama tanıtım videolarını youtube üzerinden izleyip not aldım bütün kelimeleri. Sonra her akşam tekrar ediyordum. Ama tabi gramer konusunda eksiğiniz varsa onu da tamamlamanız lazım. Bir de ingilizce konu anlatımı Özer Kiraz'dan çalışıp not almıştım. Onlara da bakmaya çalıştım. 3 ayda 71 aldırdı bana. Daha uzun sürede daha yüksek alınabilir bence.
Favoriledim mesajı.
Bir yerden başlayacağım inşaallah.
KPSS sürecinde 1 kur TÖMER den almıştım aslında. 2. kura geçmek istemedim. Çünkü atamam çıktı. Hem böyle hem KPSS, ayrıca yine kendimi denemek için girdiğim üniversite sınavı (Sakarya Felsefe kazandım.), YDS derken mental olarak yorulmuştum iyice. Biraz dinginlik istiyor insan hayatının bazı dönemlerinde. Koştur koştur nereye kadar dedim. Öyle kaldı.

Daha önce ikinci üniversite kapsamında adalet okumuştum. Fakat sınavla alan ve uzaktan eğitim veren bölümler için sınava girdim. Ama gittim yine çocuk gelişiminde karar kıldım. :KK48: Kpssye girecek misiniz? Nasıl bir planlamanız var? Devlet okul öncesi öğretmeni olarak mı alıyor?
Adalet i de düşündüm ama kaldırıldı 😄
Bu yıl birşeyler olacak da bakalım neler olacak.😃

Şöyle ki
Ne kadar açıköğretim varsa baktım. Değerlendirdim.☺
İstanbul la Ankara nın sınav merkezleri bana oldukça uzak.
Erzurum Eskişehir yakın. O yüzden seçimimi Eskişehir Sosyal Hizmet olarak yaptım.
Örgünden de Tıbbi ve Aromatik Bitkiler seçtim. Aynı yıl iki açıköğretim yeterli gibi. 3. Üniversite zorlayabilir. Başka sorumluluklarım da var.
Zaten 2.üniversite kapsamında tercih süresi de başlamadı. Sınıf Öğretmenliği diplomasıyla bunu da yapabilirim. Ama şu anda bir örgün bir açık yeterli.

Teşekkürler ayrıntılı ve güzel bilgiler için sayın hocam.😍
Aslında ben açıköğretime bakarken 81 ilde sınava girme şansı gibi bir şey yazıyordu. Kesin emin misiniz belli sınav merkezleri olduğuna?

Favoriledim mesajı.
Bir yerden başlayacağım inşaallah.
KPSS sürecinde 1 kur TÖMER den almıştım aslında. 2. kura geçmek istemedim. Çünkü atamam çıktı. Hem böyle hem KPSS, ayrıca yine kendimi denemek için girdiğim üniversite sınavı (Sakarya Felsefe kazandım.), YDS derken mental olarak yorulmuştum iyice. Biraz dinginlik istiyor insan hayatının bazı dönemlerinde. Koştur koştur nereye kadar dedim. Öyle kaldı.
Üç çocuk zaten insanın neredeyse tüm zamanını alıyor. Sizi tebrik ediyorum gerçekten. Azminize hayran kaldım.

Aslında ben açıköğretime bakarken 81 ilde sınava girme şansı gibi bir şey yazıyordu. Kesin emin misiniz belli sınav merkezleri olduğuna?
Şöyle ki
Evet 81 ilde var sınavlar. Ben ilçedeyim. İlçem il merkeze uzak. Antalya da ilçedeyim. Alanya daha yakın. Alanya da İstanbul ve Ankara il merkezde yapıyor sınavları.
Eskişehir Erzurum Alanya'da da yapıyor. Ondan Alanya'yı baz aldım.

Şöyle ki
Evet 81 ilde var sınavlar. Ben ilçedeyim. İlçem il merkeze uzak. Antalya da ilçedeyim. Alanya daha yakın. Alanya da İstanbul ve Ankara il merkezde yapıyor sınavları.
Eskişehir Erzurum Alanya'da da yapıyor. Ondan Alanya'yı baz aldım.
Ayy karışık yazmışım hocam. Kusura bakmayın. Düzelteyim.

Alanya da İstanbul ve Ankara sınavları yok.
Eskişehir ve Erzurum var.
Dolayısıyla yakın olan Alanya yı tercih ettim.

merhaba..
bende tekstil okudum
iki yıldan geçiş olarak 4 yılık kamu yönetimi bitirdim..
şimdi bi daha okumak istiyorum
ikinci üniversite kapsaminda felsefeyi düşünüyorum.
ama bilmiyorum karar veremiyorum.
sosyal hizmet mi okusam..
işimde var çok şükür bi kurumda memur olarak çalışmaktayim:)

Ayy karışık yazmışım hocam. Kusura bakmayın. Düzelteyim.

Alanya da İstanbul ve Ankara sınavları yok.
Eskişehir ve Erzurum var.
Dolayısıyla yakın olan Alanya yı tercih ettim.
Şimdi anladım. :)) Bakalım nasıl bir eğitim dönemi geçireceğiz bu yıl. Okuyacağımız bölümler ikimize de güzellikler getirir inşallah hocam.

merhaba..
bende tekstil okudum
işimde var bi kurumda memur olarak çalışmaktayim:)
İşiniz de varmış ne güzel maşaallah.
Ben ilgi alanıma göre bir bölüm tercih ettim. Siz de dilerseniz böyle yapın. Zevkli olur bence okumak.😊

merhaba..
bende tekstil okudum
işimde var çok şükür bi kurumda memur olarak çalışmaktayim:)
Felsefeye ilginiz var mı? Benim çevremde de felsefe ve sosyoloji okuyan çok kişi var. Sosyal hizmet okuduğunuzda çalışma alanınızı değiştirmek gibi bir fikriniz mi var? Yoksa ilgi sebebiyle mi okuyacaksınız?

X