Uzaktan eğitim veren üniversiteler

İşiniz de varmış ne güzel maşaallah.
Ben ilgi alanıma göre bir bölüm tercih ettim. Siz de dilerseniz böyle yapın. Zevkli olur bence okumak.😊
çok teşekkür ederim.
zaten memurluğa göre kamu yönetimi okudum.
sosyal hizmet daha uygun meslegime göre..
iki yıllık ise iş sağlığı ve güvenliği düşündüm..
kararsizlik resmen öldürdü.
felsefe de metafizik ilgim çekti merak ediyorum :KK70:

Şimdi anladım. :)) Bakalım nasıl bir eğitim dönemi geçireceğiz bu yıl. Okuyacağımız bölümler ikimize de güzellikler getirir inşallah hocam.
Tam yazarken kızım aradı basket kursunda. Kafamı karıştırdı.☺

Ben çok heyecanlıyım. Mutluyum. İyi ki yapmışım diyorum. Bir de üniversite bilgilerimi bitirdiğim üniversitem YÖKSİS'e yükleyebilseydi...🤦‍♀️ Gerçi daha lise yüklenmemiş.😅🤣

İki haftadır öğrenci işlerini arayıp duruyorum. Yüklediklerinde üniversitede bazı derslerden muaf olma durumu var. Ondan da faydalanmak istiyorum.

Ben çok heyecanlıyım. Mutluyum. İyi ki yapmışım diyorum. Bir de üniversite bilgilerimi bitirdiğim üniversitem YÖKSİS'e yükleyebilseydi...🤦‍♀️ Gerçi daha lise yüklenmemiş.😅🤣

İki haftadır öğrenci işlerini arayıp duruyorum. Yüklediklerinde üniversitede bazı derslerden muaf olma durumu var. Ondan da faydalanmak istiyorum.
yöksis ilk defa duydum var mi bilgileri ?

Ben ne zaman bir yerlere başvursam, bir sınava girsem aynı heyecanı duyuyorum. :KK48: Asıl isteğim bir süre yurtdışında çalışmak, orada bir üniversitede doktora yapmaktı aslında ama dur bakalım. Can çıkmadıkça ümit kesilmezmiş.

baktım yüklü ikisi :)
Gidip kendimi nerelerden atsam 🤦‍♀️😅

KPSS döneminde kazandığım ancak gitmediğim Sakarya Felsefe kayıtlı, gidip bitirdiğim üniversitem kayıtlı değil. Hey Allah'ım...
2 güne hallolur dediği iş iki haftadır hallolmadı. Üzerine öğrenci işleri kesinlikle telefona bakmıyor. Ben de bir umut mail attım. Bakalım...

KPSS döneminde kazandığım ancak gitmediğim Sakarya Felsefe kayıtlı, gidip bitirdiğim üniversitem kayıtlı değil. Hey Allah'ım...
2 güne hallolur dediği iş iki haftadır hallolmadı. Üzerine öğrenci işleri kesinlikle telefona bakmıyor. Ben de bir umut mail attım. Bakalım...
Ünv ye gitmen lazım galiba 🙄 kendi fi😀gidip hallediyor yoksa bakan yok 😑😑

Ünv ye gitmen lazım galiba 🙄 kendi fi😀gidip hallediyor yoksa bakan yok 😑😑
En sonunda o olacak gibi 🤦‍♀️
Google da yorumlarda herkes söylenmiş. Telefona bakan yok. Ne iş yapıyor oranın memurları?! Anlaşıldı, Cimer e şikayetten başka çözüm kalmadı vs vs
Arkadaşım da aradı aradı, açan yok diyor. Onun da üniversite düşüncesi var ve bilgiler kayıtlı değil.🙄

Tam ben diyecektim siz yazmışsınız. Ben de Ankara üniversitesine telefonla yüzlerce kez aramama rağmen ulaşamamıştım. Ders kredilerimi yanlış hesaplamışlardı. Sonra öğrenci işlerine mail attım ve 24 saat dolmadan sorunumu hemen hallettiler. Her maile mutlaka cevap veriyorlar. Yoksa okula gitmek zorunda kalacaktım.

Adalet i de düşündüm ama kaldırıldı 😄
Bu yıl birşeyler olacak da bakalım neler olacak.😃
Bu arada yks sınavı ile adalet bölümüne giriş oluyor gibi bir şey gördüm. Son zamanlarda çok fazla şey okudum, karıştırıyor olabilirim. :KK48: 24 Ağustosta alese gireceğim. Sizin ales puanınız var mı hocam?

Bu arada yks sınavı ile adalet bölümüne giriş oluyor gibi bir şey gördüm. Son zamanlarda çok fazla şey okudum, karıştırıyor olabilirim. :KK48: 24 Ağustosta alese gireceğim. Sizin ales puanınız var mı hocam?
Milattan önce vardı. 😅
Üniversiteyi bitirince girmiştim ve kazanmıştım. Şimdi aklımda değil. O zaman öğretim görevlisi hocam beni bir üniversiteye yönlendirdi. Aradım. YDS den 45 puan al gel demişlerdi. Dediğim gibi dilde iyi değilim. Alamadım. Ortalamam, alesim iyiydi.
Nasip böyleymiş diyeyim.

Milattan önce vardı. 😅
Üniversiteyi bitirince girmiştim ve kazanmıştım. Şimdi aklımda değil. O zaman öğretim görevlisi hocam beni bir üniversiteye yönlendirdi. Aradım. YDS den 45 puan al gel demişlerdi. Dediğim gibi dilde iyi değilim. Alamadım. Ortalamam, alesim iyiydi.
Nasip böyleymiş diyeyim.
Yüksek lisans düşünüyorsanız şimdiden girmeye başlayın. Hangisinden yüksek alırsanız onunla başvurursunuz. Senede üç kez yapılıyor. Ben devamlı giriyorum. Ösym madalya verecek yakında. 😂 Üniversiteye alım yapılıyor. Onlara başvuru yapıyorum ara ara. Gerçi orada dönen torpilin, kişiye özel açılan ilanların haddi hesabı yok da...

Evet, doğru hatırlıyorsunuz hocacım. YKS yle örgünde adalet bölümü var.
Açıköğretimde kapattılar. Açıköğretim olsa düşünebilirdim. Çocukların düzeni kurulu malum. Onları hiçe sayıp başka yerlere okumaya gidemediğimden en yakın olan üniversitedeki mantıklı bölümü seçtim gibi oldu.
Yoksa sizinki gibi burslu vs ya da başka üniversitelerden başka bölümler de okunurdu.
Öncelik hepimizin düzeni. Hepimizin mutlu olacağı bir yol seçtiğimi düşünüyorum.

Gerçi eşim bu kararımda şaka mı yapıyorum yoksa ciddi miyim, algılayamadı. İşin en eğlenceli kısmı da bu.🤣

Beni kızdırırsanız gider kız yurdunda kalırım diyorum. Gülüşüyoruz. 😄

Evet, doğru hatırlıyorsunuz hocacım. YKS yle örgünde adalet bölümü var.
Açıköğretimde kapattılar. Açıköğretim olsa düşünebilirdim. Çocukların düzeni kurulu malum. Onları hiçe sayıp başka yerlere okumaya gidemediğimden en yakın olan üniversitedeki mantıklı bölümü seçtim gibi oldu.
Yoksa sizinki gibi burslu vs ya da başka üniversitelerden başka bölümler de okunurdu.
Öncelik hepimizin düzeni. Hepimizin mutlu olacağı bir yol seçtiğimi düşünüyorum.

Gerçi eşim bu kararımda şaka mı yapıyorum yoksa ciddi miyim, algılayamadı. İşin en eğlenceli kısmı da bu.🤣

Beni kızdırırsanız gider kız yurdunda kalırım diyorum. Gülüşüyoruz. 😄
Aslında pek çok şey yapabiliriz ama öncelik sırasına koyuyoruz. Anne olunca önceliğimiz belli 😊 8 sene önce yurtdışı doktora bursu kazanmıştım. Aslında her şeyi göze almıştık, gidecektik ama o sıra hamile olduğumu öğrendim. O gün bugündür önceliğim hep onlar oldu. Yine de onlarla bir şeyler başarmayı öğrendim bu süreçte. Sizin de güzel bir enerjiniz var ve eminim çevrenize ışık saçıyorsunuzdur. 😍 Siz hem düzeninizi devam ettirip hem de kendinizi çok güzel geliştirmişsiniz ve buna devam ediyorsunuz.

Yüksek lisans düşünüyorsanız şimdiden girmeye başlayın. Hangisinden yüksek alırsanız onunla başvurursunuz. Senede üç kez yapılıyor. Ben devamlı giriyorum. Ösym madalya verecek yakında. 😂 Üniversiteye alım yapılıyor. Onlara başvuru yapıyorum ara ara. Gerçi orada dönen torpilin, kişiye özel açılan ilanların haddi hesabı yok da...
Bunu da gündeme alayım. Çok teşekkürler :KK36:
Sizin sınav paralarıyla bu ekonomi düzelir o halde.:KK53:
Madalya demişken eşimin bir hatırası aklıma geldi. Öğretmenler okulca voleybol maçı yapıyorlardı. Eşimin okul takımı istisnasız her maçta yenildiler. 1.2.3. lük kupaları verilirken onlara da tüm maçlarda yenildiklerinden " centilmenlik kupası" vermişlerdi.:olamaz::KK70:Bence bir madalyayı çok görmesinler size. Ama gönlümüzden geçen 1.lik madalyası tabii.☺
Dediğiniz gibi malesef "adrese teslim" kadrolar... Düzelmesi umuduyla...

Yurtdışı düşünüyorum demiştiniz ya, bence o da çok güzel bir tecrübe olur.

X