Uzun ama lütfen okuyun ve bir akıl verin. Yasayan varsa yol göstersin lütfen

Annen bosansin. Oturdugu ev kiralik degil, kendi evleri ise oradan da payini alir, bu 5 para etmeyen adsmdan tazminatini, nafakasini da alir. Bosanma devam ederken ilk is yaninizdan ev tutun esyalari oraya tasiyin. Annenizi bu adamdan kurtarin.

Merhaba arkadaşlar biraz uzun ama lütfen okuyun, eksik anlattiysam lütfen sorun devamini getiririm, o kadar çok olay odlu ki atliyorrumm. Benim babam annemi kendimi bildim bileli aldatiyor, ben ilkokul ve ortaokuldayken komşunun telefon kablolarini bizim eve çekip geceleri hayat kadinlariyla konuşuyordu. İşe diye cikip hayat kadınlarına gidiyordu. Calistinin 7sini kadınlara 3unu bize yediriyordu. Bu böyle böyle devam etti. Annem de ben de biliyorduk. Annem ben öksüz kalmayim diye susmuş hep. Ev işlerine gidip calisir, her ay hesabima para atardi. Daha sonra facebook kullannaya basladi, kadinlarla her gece görüntülü konuşuyordu, sesini duyuyordum, olduğu odanin yanından geçmeye bile igreniyordum. Anneme asagilar gibi konuşur eskort kadinlara gülüm balım şekerim der ibne gibi konuşurdu. Üniversiteye basladigimda beni tatillerin bitiminde okulumun ordaki evime öğlen bırakır eve gece yarisi dönerdi. Eskortlara giderdi, artık yaşlı oldugu icin hapda kullanmaya başlamış annem bunlari görmüştü. Bardagi tasiran son damla ben nisanlaninca oldu. Artik calismamaya basladi, her gece pavyona gitmeye basladi, calismiyor üstüne annemin bana aldigi motorumu evdeki bir çok esyayi satmaya baslamisti. Cebinde o sattigi esyalarin nakit parasini tasiyip caldiriyordu. Birde bize suç atiyordu. Kredi kartlari dolmuştu, esnek hesap,kredi çekmişti. Hiçbirini ödemiyor sürekli kadinlara para gönderiyordu. Facebook mesajlarini goruyordum. İnternneten her gece + 18 videolar izliyordu, artik iyicene sapitmisti. Eve hicbir sey almamaya basladi. Odun kesmeyelim diye kesme makinasini saklamisti, ne var ne yok satmisti. nisanlima ' ben bunlara bakmayacagim artik sen bak' demisti. Asagi kattaki eve geçmişti. nisanlim bizim yanimiza geldi. Gece yarisi onu takip etmeye basladik. Pavyona gidiyor, yaninda eskortla cikip pansiyona gidiyordu, eve 3-5 arasi geliyordu. Annem artik dayanamayip her gelisinda onunla kavga etmeye başlamıştı. Daha sonra elinde hiçbir sey kalmayinca bizim olduğumuz eve geldi, tövbe etti ozur diledi. Annem yemin ettirdi, yalmayacagini soyledi. Daha sonra araya virüs girdi yasaklar girdi derken babam sadece kadinlarla görüntülü konuşup +18 videolar izliyordu. Biz evlendik çocuğum oldu. Babamin borclarini kapattik emekli ettik yeni motor aldik, araba aldik derken annem 40im cikana kadar yanimda.kaldi. tabi yasaklar kalkti. Daha sonra annemin evine geldik. Motoru yine satmis. Esime borcunu odemeyecegini söyledi. Yine calismiyor eve birşey almıyordu. Pavyona gidiyordu yine. Ertesi gun aldik karsimiza konustuk yapma diye. Ben bu idi 20, senedir yapiyorum yapmaya da devam edicem dedi. Allah rızası için bilen eden varsa yardim etsin. Bu hafta bitince ben evime gidicem. Annemi burda birakmak istemiyorum, çünkü anneme zarar vericek, dövmeye yeltenemiyie biz varken, biz yokken dövecek. Çünkü ben küçükken hep dovuyordu. Ama annemi alsam gitsem, kadinin bütün esyalarini satacak eve kadinlari getirecek. Zaten komsular gördü. Biz yokken hep getirmis. Lütfen kanun, devlet bize yardım edemez mi, bu işe bir çözüm bulamaz mi. Lütfen akil verin yalvaririm alisveris listesi verdiginde param yok diyordu. Baktik yine aksamlari gidiyor gece 4 te geliyor. Yine gittik esimle takip ettik yine
Bence biran önce annenizi o adamın elinden kurtarın. Anneniz yeterince çekmiş zaten.

Yaşadıklarınız üzücü ama üzülmedim ben size. Asalak bir adamı yıllarca sırtında taşımak fedakarlık falan olmuyor. O pisliği emekli edeceğinize annenize yatırım yapsaydınız keşke.
Boşanma diye bir seçenek olduğu hangi aşamada aklınıza gelecek?
Eşiniz yeter artık babandan bıktım deyince mi mesela?
Dünyaya gelişinizde olan etkisi dışında hiç bir baba vasfını taşımayan adama acımayın.

Aayyyhhhh yine sinirden kendimi tokatlamak uzere oldugum bir konu. Saf misiniz kuzum?

Bir konu vardı burada Merve12345 gibi bir üye
Babasız büyüdüm, çocuklarım babasız büyümesin diye düşündüm demişti
Baba da çocukları döven, arabada bilerek kaza öldürmeye kalkan bir tip

Gelsin okusun bu konuyu

Ahlaksız da olsa sapık da olsa başımızda bir baba olsun düşüncesi nasıl cahilce bir düşüncedir anlamıyorum

Babanız hırsızlik, sapiklik, dolandırıcılık,aileye şiddet , fuhuş, aldatma ve belki daha bilmedigimiz pekcok suç işlemiş , pek çok insana zarar vermiş ve sizin tarafınızdan yillarca korunmuş hatta destek görmüş.Normal bir ülkede yaşasak sizin de ceza almanız gerekir yardım ve yataklıktan ama bu ülkede devlet size ne yapsin?

Ama annemi alsam gitsem, kadinin bütün esyalarini satacak eve kadinlari getirecek. Zaten komsular gördü. Biz yokken hep getirmis. Lütfen kanun, devlet bize yardım edemez mi, bu işe bir çözüm bulamaz mi. Lütfen akil verin yalvaririm alisveris listesi verdiginde param yok diyordu. Baktik yine aksamlari gidiyor gece 4 te geliyor. Yine gittik esimle takip ettik yine

Allahaşkına devlet ne yapabilir ki?

Boşanma gibi bir seceneğin varlığından haberdar değil misiniz?

Aldığınız ev kimin üstüne? Umarım o evide o adamın üstüne yapmamışdınızdır?!

Yaşadıklarınız üzücü ama üzülmedim ben size. Asalak bir adamı yıllarca sırtında taşımak fedakarlık falan olmuyor. O pisliği emekli edeceğinize annenize yatırım yapsaydınız keşke.
Boşanma diye bir seçenek olduğu hangi aşamada aklınıza gelecek?
Eşiniz yeter artık babandan bıktım deyince mi mesela?
Dünyaya gelişinizde olan etkisi dışında hiç bir baba vasfını taşımayan adama acımayın.
aynen katılıyorum. konu sahibine zerre üzülmedim tam tersi sinirlendim

Açık konuşuyorum, senin yaptığını kocam yapsa boşarım. Böyle baba müsveddesine bunca iyilik niye? Eşin iyi bile dayanıyor. Baban yarın yine tonla borç harçla gelse onu da ödersin. Ama anneni bu kadar değersiz görmeni de anlıyorum. Annen kendine değer verip yiyiciyi başından atmamış, sen nasıl değer verecektin?

Bir konu vardı burada Merve12345 gibi bir üye
Babasız büyüdüm, çocuklarım babasız büyümesin diye düşündüm demişti
Baba da çocukları döven, arabada bilerek kaza öldürmeye kalkan bir tip

Gelsin okusun bu konuyu

Ahlaksız da olsa sapık da olsa başımızda bir baba olsun düşüncesi nasıl cahilce bir düşüncedir anlamıyorum
Okudukca cinlerim tepeme cıkiyor iskele babasi dolu ortalik bu bakis acisi yuzunden😒

Allahım aklıma mukayyet ol. Pavyonlardan beri gelmez ayyaş dam budalası adamı neden siz rehabilite etmeye çalışıyorsunuz? Hadi annen düşünemiyor sen ve hatta nişanlın “ ya biz ne yapıyoruz?” demiyor musunuz? Zittir edin ne hali varsa görsün gebersin çöplüklerde. Dünyanın derdi azmış gibi bir de bunları dert ediyorsunuz ya. Faydasız herif.

Merhaba arkadaşlar biraz uzun ama lütfen okuyun, eksik anlattiysam lütfen sorun devamini getiririm, o kadar çok olay odlu ki atliyorrumm. Benim babam annemi kendimi bildim bileli aldatiyor, ben ilkokul ve ortaokuldayken komşunun telefon kablolarini bizim eve çekip geceleri hayat kadinlariyla konuşuyordu. İşe diye cikip hayat kadınlarına gidiyordu. Calistinin 7sini kadınlara 3unu bize yediriyordu. Bu böyle böyle devam etti. Annem de ben de biliyorduk. Annem ben öksüz kalmayim diye susmuş hep. Ev işlerine gidip calisir, her ay hesabima para atardi. Daha sonra facebook kullannaya basladi, kadinlarla her gece görüntülü konuşuyordu, sesini duyuyordum, olduğu odanin yanından geçmeye bile igreniyordum. Anneme asagilar gibi konuşur eskort kadinlara gülüm balım şekerim der ibne gibi konuşurdu. Üniversiteye basladigimda beni tatillerin bitiminde okulumun ordaki evime öğlen bırakır eve gece yarisi dönerdi. Eskortlara giderdi, artık yaşlı oldugu icin hapda kullanmaya başlamış annem bunlari görmüştü. Bardagi tasiran son damla ben nisanlaninca oldu. Artik calismamaya basladi, her gece pavyona gitmeye basladi, calismiyor üstüne annemin bana aldigi motorumu evdeki bir çok esyayi satmaya baslamisti. Cebinde o sattigi esyalarin nakit parasini tasiyip caldiriyordu. Birde bize suç atiyordu. Kredi kartlari dolmuştu, esnek hesap,kredi çekmişti. Hiçbirini ödemiyor sürekli kadinlara para gönderiyordu. Facebook mesajlarini goruyordum. İnternneten her gece + 18 videolar izliyordu, artik iyicene sapitmisti. Eve hicbir sey almamaya basladi. Odun kesmeyelim diye kesme makinasini saklamisti, ne var ne yok satmisti. nisanlima ' ben bunlara bakmayacagim artik sen bak' demisti. Asagi kattaki eve geçmişti. nisanlim bizim yanimiza geldi. Gece yarisi onu takip etmeye basladik. Pavyona gidiyor, yaninda eskortla cikip pansiyona gidiyordu, eve 3-5 arasi geliyordu. Annem artik dayanamayip her gelisinda onunla kavga etmeye başlamıştı. Daha sonra elinde hiçbir sey kalmayinca bizim olduğumuz eve geldi, tövbe etti ozur diledi. Annem yemin ettirdi, yalmayacagini soyledi. Daha sonra araya virüs girdi yasaklar girdi derken babam sadece kadinlarla görüntülü konuşup +18 videolar izliyordu. Biz evlendik çocuğum oldu. Babamin borclarini kapattik emekli ettik yeni motor aldik, araba aldik derken annem 40im cikana kadar yanimda.kaldi. tabi yasaklar kalkti. Daha sonra annemin evine geldik. Motoru yine satmis. Esime borcunu odemeyecegini söyledi. Yine calismiyor eve birşey almıyordu. Pavyona gidiyordu yine. Ertesi gun aldik karsimiza konustuk yapma diye. Ben bu idi 20, senedir yapiyorum yapmaya da devam edicem dedi. Allah rızası için bilen eden varsa yardim etsin. Bu hafta bitince ben evime gidicem. Annemi burda birakmak istemiyorum, çünkü anneme zarar vericek, dövmeye yeltenemiyie biz varken, biz yokken dövecek. Çünkü ben küçükken hep dovuyordu. Ama annemi alsam gitsem, kadinin bütün esyalarini satacak eve kadinlari getirecek. Zaten komsular gördü. Biz yokken hep getirmis. Lütfen kanun, devlet bize yardım edemez mi, bu işe bir çözüm bulamaz mi. Lütfen akil verin yalvaririm alisveris listesi verdiginde param yok diyordu. Baktik yine aksamlari gidiyor gece 4 te geliyor. Yine gittik esimle takip ettik yine
Çok geç kalmışsınız böyle bir babaya kredi çekip borç kapatmak da neyin nesi. Eşinizin yerinde olsam sağlam bir döverdim o adamı ama değmez. Anneniz boşanma davası açıp komşuları sizleri şahit göstererek koruma kararı aldırsın. Siz de babalık reddi davası için ileride borçları size kalmasın. Böyle baba olmaz olsun. Böyle bir yaratıkla büyüyeceğine çocuk babasız büyüsün daha iyi. Bu arada annenizin bütün eşyalarını evini satıp (bir an önce) sizin bulunduğunuz şehire taşınmasını da sağlayabilirsiniz. Ne hali varsa görsün.

Neyi bekliyorsunuz, anneniz acil bir şekilde boşanmalı. Gidin karakola uzaklaştırma kararı çıkarttırın, davanız da açın.
Annenizi yanınıza alın ya da hep birlikte geçiçi de olsa annenizin evinde yaşayın. Babanızı da eve almayın kesinlikle. Tek çözüm bu.
Başka alternatifi yok.

X