Eşime kirildim, para bi türlü yetmiyor..

Valla dışarıda çalışırken hep evim temizdi hep sağlıklı yemek yedik çünkü hayatım çok düzenliydi. Hatta biliyor musun haftada 2 gün yoğurt mayalardım. Şimdi doğum iznindeyim hazır yoğurt alıyorum 😂😂
Yoğurt mayalayıp işe bile yanımda taşıyordum yaptığım yemeği sefer tasında götürüyordum. Şimdi dışarıdan söylüyorum. Evde olunca çocuk da olunca işler karışıyor valla.

Ben de seye takildim; bebek bakmak kolay mi ya? Hem calisip hem bebeğe bakmak nasil mumkun olucak ayni anda 😐 o kadar rahat bir isse bence de baska is bakmasin zaten

Ben de seye takildim; bebek bakmak kolay mi ya? Hem calisip hem bebeğe bakmak nasil mumkun olucak ayni anda 😐 o kadar rahat bir isse bence de baska is bakmasin zaten

Valla bilmiyorum ki akşamdan köfte hazırlayıp dondurucuya atıyorum. Gün içinde çıkarıp 3 tane pişirecek halim olmuyor şu an. Yatılı Yardımcı lazım. Geniş ev lazım. Bilmiyorum umarım halleder.. belki ben beceremiyorumdur 🤦🏻‍♀️

Valla bilmiyorum ki akşamdan köfte hazırlayıp dondurucuya atıyorum. Gün içinde çıkarıp 3 tane pişirecek halim olmuyor şu an. Yatılı Yardımcı lazım. Geniş ev lazım. Bilmiyorum umarım halleder.. belki ben beceremiyorumdur 🤦🏻‍♀️

Yok yani forumda ortalama 2 gunde 1 desteksiz bebek buyuten annelerin dayanamiyorum konusunu görüyoruz ki calismayan kadinlar oluyor.
Insallah halleder ama ben gercekci bakmadigini dusunuyorum. Insallah yaniliyorumdur da hayal edemedigim kadar rahat bir isi vardir 🌼

Icimi dokmek istiyorum, uzun olabilir. Simdiden okuyan ve fikrini paylasanlara tesekkur ederim.

Ben home office calisan biriyim. Aylik 4bin tl net maas + gunluk 25lira multinet yukleniyor, maasim ve yemek kartim zamaninda yatar. Isim de oldukca rahat. Bi c.tesi calisip bi c.tesi calismiyorum. Her pazar izinliyim. Sabah 9 aksam 18 calisiyorum. Disarida bi yere girsem 6-7bin kazanirim ama bu rahatligi asla bulamam.

Esim yuksek lisans yapiyor, tam zamanli calismiyor geliri 2600lira + babadan kalma 1 daireden kira aliyor 2100tl. Yani toplam ikimizin multineti saymazsak 8bin700 tl geliri var.

Evimiz kira degil, bi arabamiz var. Ev interneti ve cep telefonu faturalarimizi kendimiz oderiz. Diger faturalari babasi hesaptan otomatik oduyor. Evlendigimizden beri boyle, rahatsiz olsam da yani oduyor adam. Daha dogrusu her ay baba ogul arasip esim iki ailenin de faturalarini babasinin kredi kartindan oder.

Ama gelin gorun ki biz su sartlarda gecinemiyoruz, giderlerimiz fazla. Maalesef luks merakim var. Kaliteli yemek, giymek ve esya almayi seviyorum. Aslinda cokta luks degil. Yumurtayi organik almam luks mu ? Veya kaliteli sebze meyve et almam ? Kiyafetlerim zara mango gibi markalardan.

Senede bir kere tam pansiyon iyi sayilacak bi otelde tatil yaparim. Mesela bu yaz geceligi 2bin500 liralik bi otele gittik. Kaliteli temiz 4 gece kafami dinledim.

Simdi bi bebek bekliyoruz, ona bebek arabasini cybex marka aldim 6300 tl. Anne yani besigini chicco aldim 2800tl. Simdilik bu ikisini aldik ama odasini yapacagiz bi 10 bin tl odasi tutar. Mesela zibinlarini, havlu kundak vs gibi seylere chakra'dan bakiyorum. Ama suan elde avucta bisey kalmadi. Moralim bozuldu. Pentiye girdim uc bes parca tayt sweat aldim 630 lira tuttu. Yani gelir var ama hepsi gidiyor. Allahtan zamaninda dugun takilarina hic karismadan direk kasaya koymusuz, ve bi miktar ikimizin de birikimini euroya yatirmisiz da 10bin euro kadar bankada duruyor. Bunlar da turk parasi olsa onu da kemirmeye baslardik.

Az once esimle konustum bankamizda sadece 10bin tl kalmis. Dedim artik her ay kenara 4-5 bin lira atalim ki bebegin odasini ivir zivirlarini rahatca alabilelim. Kenarda da paramiz olsun. Esim de bu mumkun degil harcamalarimiz var diyo. Dedim sıkalım kendimizi. Bunu sen mi diyorsun dedi. 10 tane yumurtaya neredeyse 25lira para veriyorsun ve her sabah 2 tane yumurta yiyorsun avokado esliginde (bunu gulerek dedi). Surekli marka alma pesindesin, gifip kraft marka 3bin liraya bebek arabasi alabilirdik dedi. Gittigin doktor ozel muayene her ay 550lira oraya veriyoruz. Dogum ucreti de 13bin lira. Orta seviye takilsan gayet geciniriz dedi. Cok zoruma gitti. Yani kaliteli yasiyorum anormal harcamalarimin oldugunu dusunmuyorum. Ozel muayene dedigi evimize yuruyerek 10dk. Hastane ortami yok doktorum ilgili memnunum. Ki esim de doktorumuzu seviyor.

Ben mesela evcimenim hep evde yemek yaparim disaridakilerin hijyenine guvenmiyorum. Esimse surekli disardan biseyler yemek soylemek ister. O bana bunlari diyince her aksam pizza hamburger diye aglaniyosun mis gibi tertemiz saglikli ev yemekleri yapiyorum. Disaridan yemeyi kesersen biraz toparlanabiliriz dedim. Sigarayi da birakirsan hem maddi hem sagligimiz acisindan iyi olur dedim. Bozuldu bana gitti yanimdan.

Moralim bozuk icimi dokeyim dedim..
Esimin aylık geliri ortalama 8 bin 3 çocuğumuz var 2 ev 2 araba bir tanesi yeni biz alirken 190000 simdi 350000 olmuş birde yaylada bir evimiz bulunuyor bankada para cok şükür surekli kampanyaları takip ederim lcw çetinkaya ..internetTen alışveriş yaparım genelde bazen pazara giderim köy kadınlarından alırım ki en organiği onlardadr vs vs
Marka takıntı m yok ıkizlerim 6 aylık mama hipp bebelac
Arabaları chicco
Puset olarak kraft
Yani hesabımı biliyorum eşimde karışmaz
Şimdi yatirim ola-rak yine ev almayı düşünüyoruz
Bunun ilerisi var cocuklar büyüyecek üniversitesi var o zaman daha da dikkatli harcamalarım olur
Senede birdefa tatile çıkmam ara ara bi yerlere gidip gelmeyi daha çok severim
Siz öyle öğrendiniz ben böyle değişime açığız para önemli malesef gerekirse muslukları daha fazla sıkarım huzurlu bir ev gibisi yok

Evden de calissan bur yardimci lazim calisirken bebegin huysuzlugu tutabilir. Bebek bu oyuncak degilki biraktigin yerde dursun😊neyse su zamanda evine 10 binde girse geçinmek birikim icin harcamalardan kismak gerek.

Aynen oyle hayaller hayatlar degisiyor. Ki geceden kofteniz hazir yeri geliyor tuvalete girmeyi erteliyorum 🙄Benim de 2 cocugum var ucretsiz izindeyim nasipse yilbasinda ise baslayacagim. Kara kara dusunuyorum isten gelince mi yemek yaparim aksam cocuklar uyudugun da mi yoksa h.sonu 3 cesit yapip yanina destekleyici yemekler mi yapmali😄
Tek cocuga alismistik 2. Cocuga da alisacaz nasipse.

Aynen oyle hayaller hayatlar degisiyor. Ki geceden kofteniz hazir yeri geliyor tuvalete girmeyi erteliyorum 🙄Benim de 2 cocugum var ucretsiz izindeyim nasipse yilbasinda ise baslayacagim. Kara kara dusunuyorum isten gelince mi yemek yaparim aksam cocuklar uyudugun da mi yoksa h.sonu 3 cesit yapip yanina destekleyici yemekler mi yapmali😄
Tek cocuga alismistik 2. Cocuga da alisacaz nasipse.

Ben de başlayacağım yılbaşında daha bakıcı bile yok ortada..🤧🤧

Valla dışarıda çalışırken hep evim temizdi hep sağlıklı yemek yedik çünkü hayatım çok düzenliydi. Hatta biliyor musun haftada 2 gün yoğurt mayalardım. Şimdi doğum iznindeyim hazır yoğurt alıyorum 😂😂
Yoğurt mayalayıp işe bile yanımda taşıyordum yaptığım yemeği sefer tasında götürüyordum. Şimdi dışarıdan söylüyorum. Evde olunca çocuk da olunca işler karışıyor valla.
10 yillik evliyim eve giren hazır yoğurt sayılıdır bunun yarısında da çalışıyordum 😄 ama kimseye ben evde yoğurt mayalıyorum diye özellikle belirtme gereği duymadım. Çok zor, yapması yetenek isteyen birsey değil neticede.

Temizliği de üst üste vurgulamış, eve gelen yardımcıyi beğenmez kendi yapması gerekirmiş bu da marifet değil, tercih.

Çocukla işler dediğiniz gibi değişiyor bu özellikle ilk aylar. Yardımsız hem çalışıp hem nasıl çocuk bakacak yaşayıp görsün bakalım.

Duzgun bir isimiz yokmus komik :) esim mimar. Ben tercumanim. Disariya gitsem 6-7 en az kazanirim ama evimde bebegimi beklerken rahat keyfimle calisiyorum. Bebegim olunca da bakiciya baktirmaktansa kendim vakit gecirip ilgilenecevim. Esimin yuksek lisans bitince de belki doktora yapip akademisyen olur. Ayrica ikimizde yildiz teknikten mezunuz. Yani siz insanlarin hayaglarini bilmeden kucumsemeye devam edin. :) bu ulkeden bi cacik olmayacaginin en buyuk kaniti sizin gibilerin zihniyeti. Yapilan her is degerlidir bunu asla unutmayin..

Gelecek planlarınızı sormadım, nerden mezunsunuz da demedim. Şuan tam zamanlı home office olmayan bir işiniz var mı, yok :) şuraya gitsem eşim de şöyle yapsa falan filan bana ne bunlardan :) Komplekslerinizi hırlayarak bastırmanız çok komik duruyor. Dışarıda insanlar haftanın 6 günü tam zamanlı çalışmalarına rağmen asgari ücret alıyorlar, sizin düzgün bir işiniz olmamasına rağmen fazla bile kazanıyorsunuz dedim. Ne var bunda? 1 tane yorumla ülkeden bir cacık olmamasına kadar geldiniz, bi Sakin olun ya böyle hayat geçmez bakın kısa sürede tak diye gidiverirsiniz Allah muhafaza :)

Ben de başlayacağım yılbaşında daha bakıcı bile yok ortada..🤧🤧
Güvenilir bakıcı olduktan sonra ise rahat gidiliyor. Ilk cocukta cok ağlıyordum ayrılıyorum diye şimdi bebegin biraz daha toparlanmasini bekliyorum .
hic vaktim yok h.ici evde tek başımayım kizim okulda eşim iste gun nasil bitiyor anlamiyorum aksam.oluyor bir fincan kahve içemiyorum.

Güvenilir bakıcı olduktan sonra ise rahat gidiliyor. Ilk cocukta cok ağlıyordum ayrılıyorum diye şimdi bebegin biraz daha toparlanmasini bekliyorum .
hic vaktim yok h.ici evde tek başımayım kizim okulda eşim iste gun nasil bitiyor anlamiyorum aksam.oluyor bir fincan kahve içemiyorum.

Ben de sadece günü bitirmeye çalışıyorum hiçbir şey düşünmüyorum otomatiğe bağladım. Akiam 7de bebek gece uykusuna giriyor. Dakikaları sayıyorum artık.

Cozum bulmak icin yazmadim zaten. Bana normal geliyor kaliteli yasamak. Esimle de konustuk o da bana hak verdi. Y.lisansim bitince daha da rahatliyacagiz dedi. Kirada olan ev, altin ve biraz euromuz kenarda sabit deger kaybetmiyor, kazancimizi da gunluk yasantimiza harcariz bebegimize de guzel imkanlar sunariz. Gelen gider ama icimiz huzurlu sen evden calisip bebegimizle daha cok vakit gecirirsin, para olayini dusunme dedi.
Birde pentiden evet aldim cunku hamileyim karnim buyuyor ve 2 tane tayt, 2 tane sweat kapşonlu tarzinda, 1 ev terligi, 1 hastane icin pijama takimi aldim. 630tutmasi normal. 6 parca var sonucta. Maalesef 100liranin altinda bisey yok gibi. Lcw de defactoda bile.
Dün de sormuştum, ee o zaman konuyu neden actiniz? Size göre "kaliteli" yaşamınızı ve pırıl piril evinizi, çok rahat olan işinizi, görecektir eşinizin maaşının artacağını anlatmak için mi?

Duzgun bir isimiz yokmus komik :) esim mimar. Ben tercumanim. Disariya gitsem 6-7 en az kazanirim ama evimde bebegimi beklerken rahat keyfimle calisiyorum. Bebegim olunca da bakiciya baktirmaktansa kendim vakit gecirip ilgilenecevim. Esimin yuksek lisans bitince de belki doktora yapip akademisyen olur. Ayrica ikimizde yildiz teknikten mezunuz. Yani siz insanlarin hayaglarini bilmeden kucumsemeye devam edin. :) bu ulkeden bi cacik olmayacaginin en buyuk kaniti sizin gibilerin zihniyeti. Yapilan her is degerlidir bunu asla unutmayin..
Tamam tamam sizsiniz 😅😉

Iste esimle bunu konustuk dun gece. Kazandigimiz nakitim bi degeri yok dedi. Kazandigimiz nakit yeme icme giderlerimize gidecek dedi. Onemli olan kiradaki ev, altin ve biraz biriktirdigimiz euro. En azindan onlar deger kaybetmiyor. Inanim biri pentise 600liralik aliaveriaimi elestirmis. Evden calisiyosum 600lira nedir diye. Karnim iyice buyumeye basladi 2 tayt 2 kapusonlu 1 ev terligi 1 de hastanede giymek icin pijama takimi aldim. 600cok mu ? 100liranin altinda bisey mi kaldi sanki. Lcw defactoda bile yok..
Penti de indirim vardı bir alana diğeri bedava diye bence o yüzden yaptınız alışveriş 😂😂 ben çalışmıyorum daha doğrusu gittiğim bir iş yok ama evde eşimin ek olarak yürüttü bir işi daha var sosyal medyada onunla ilgileniyorum ordan da bir gelirimiz var home Office gibi denilebilir aslında 😂 gelirimiz bı tık daha fazla sizden malesef bizde çok harciyorduk yani ben tutumlu biriyimdir ama pandemi gelince bı haller oldu bana da dehşet harcadım gereksiz şu son zamanlarda toplamaya başladım kendimi henüz çocuğumuz yok rabbim inşallah nasip eder su an bile diyorum paramız olsun Allah nasip ederse nakit gidicek ufak ufak biriktirmeye başladım artık daha temkinli ilerliyorum ev alışverişi bağımlısıydım şimdi yakinindan bile geçmiyorum yeteri kadar aldım diyip dizginliyorum kendimi eşinize kirilmayin kotu niyetli dememiştir siz alın tedbirinizi zaten erkekler ne anlar gecimden 😂 kadınlar evi daha güzel çekip çeviriyor para yönetimi sizde olsun siz halledersiniz rabbim sağlıkla kavuştursun yavrunuza 🙏🏻💜

Yoğurt mayalamak övünülecek bi mevzu muydu ya?
Çalışmıyorum ve yoğurdumu kendim mayalıyorum diye övünebiliyorsak hem çalışıp hem yoğurdumu mayalıyorum ben
Bundan sonra benden korkun
Her mesaja yazacağım çalışıp yoğurdunu mayalayan bi insan olarak diye başlayacağım 😂😂

Birbirimizi gömüyorsak bence ben konu sahibinden üstünüm bu konuda
O da beni temizliğini kendi yapmak konsunda geçiyor
Biz 1-1 berabere kaldık 😂

Yalnız bu iç dökmek değil.iç dökülecek bir durum da yok kaldı ki.
Hikayenin başı ve sonu çok kopuk.konuya farklı girip farklı çıkmışsınız.derdinizi inandırıcı bulmadım.

Evet rahatligimdan vazgecmem. Bu devirde kolay degil evde oturdugun yerden 4bin kazanmak. Bunun icin de biraz kafa yormusum demek ki. Ben sagligima onem veririm. Yedigim ictigime dikkat ederim. Yogurdumu mayalar, canim manti istedimi acarim. Asla gidip hazir pizza almam, esimden olmasa. Pizzami bile evde kendim yaparim. Evcimenim, titizim. Rahatima da duskunum. Cocugumu bakiciya birakmak istemem. Hadi rahatimdan vazgectim gittim disarida calismaya kazanacagim 7bin lira civari. E cogu bakiciya gidecekse bu salaklik olmaz mi ? Evimde mia gibi hem calisir, hem cocuguma bakar hem de saglikli temiz seyler yiyip arti 4bin lira kazanmak varken. Aklin yolu birdir bence.
Off anladık kocana evde yemek yapıyorsun yoğurt mayalıyorsun mantı açıyorsun 😂😂😂😂

X