Vajina Daraltma Ameliyatları Kendiniz İçin Mi Yoksa Eşiniz İçin Mi?

OpDr

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2020
58
22
38
Eveeet, artık haftada 2 gün sadece bilgilendirici değil hayata dair yazılarımla da sizinleyim..

Tartışmalı bir konu ile sizinleyim... Biliyorsunuz biz kadınlar güzelliğimize düşkünüz. Yeni güzel ne varsa şöyle bir meraklanıp bakıyoruz, acaba nasıl oluyor, ben de yaptırabilir miyim diyerek...

EsraCabuk5224.jpg
Son yıların gözde uygulaması da genital estetik ameliyatlar bunlardan biri. Benim de aktif yaptığım bu ameliyatlarımı Youtube'dan izleyebileceğiniz gibi İnstagram'da da takip edebilirsiniz. Bu alanda en çok yaptığım operasyon vajina daraltma ameliyatları. Covid döneminde ise bu operasyona talepler arttı. Evde kalınan sürelerde insanlar daha çok okumaya, izlemeye vakit ayırdı ve bu ameliyatlar hakkında bilgi sahibi oldu.

Hastalar Bana Nasıl Başvuruyor?
Örneklerle devam edelim. A hastam ile başlayalım;

Hasta A: 36 yaşında. 2 çocuğu var ve normal doğum yapmış(çocuklarının doğum kiloları normalmiş). Bana ilişki sırasında çok ses gelmesi ile başvuruyor. Bu durumdan çok şikayetçi ve ameliyat istiyor.

Hasta B: 23 yaşında ve bekar. İlişkisi var ve obezite ameliyatı sonrasında 50 kilo vermiş. Şu anda partnerinin kendisini hiç hissetmediğinden bahsediyor ve ameliyat olmak istiyor.

Hasta C: 32 yaşında, 2 çocuğu var. Bir sezaryen bir normal doğum yapmış. Aslında hiç şikayeti yok sadece eşi istediği için gelmiş... Hastaya soru sormaya devam ettikçe anlatmaya başlıyor: "Eşim bu sorundan ötürü başka kadınlara gidiyor, vajenimin çok geniş ve çirkin olduğunu söylüyor. Artık aşağılanmaktan bıktım hocam, eşimi de seviyorum başka kadınlara gitmesini istemiyorum, bu sebeple buradayım" diyor ve ağlamaya başlıyor.

Veee, işte burada ben kendi yorumlarımı ekleyeyim: Bu ameliyatları 3 hastaya da yaptım, elbette şikayetleri bitti. Burada dikkatinizi çekmek istediğim konu bu değil. Ameliyatı kendiniz için mi, eşiniz için mi yaptırıyorsunuz? Bu konu bence tartışmalı... Öncelik siz olmalısınız. Yani herhangi bir cerrahi operasyon da olsa önce kendiniz için bunu yaptırmayı düşünün. Eşinizin, bir başkasının sizi bu yüzden aşağılamasına izin vermeyin. Herkes bence önce kendisine bakmalı ne dersiniz? Belki sorun ondadır?? Ancak Türk erkeği sorun onda olamaz değil mi?

Neyse, benden bu kadar. Yazının altına sorularınızı, yorumlarınızı bekliyor olacağım.

Sevgiler...
Op. Dr. Esra Çabuk Cömert
 

Eklentiler

  • EsraCabuk5224.jpg
    EsraCabuk5224.jpg
    52,3 KB · Görüntüleme: 21