Jinekoloji Vajinal mantar ☹️

Doktorlar onun için hiçbir tedavi uygulamadı henüz. Normalde eşli olarak tedavi işe yarıyor diye biliyorum ben de ama . Ona da rutin yaptığım şeyleri yaptırıyorum. Nioli ve sirke gibi. Evde halihazırda mantar kremim var acaba sürsem mi yoksa ağız yolundan mı tedavi edilir hiç bilmiyorum. Kendi doktoruma gitmeme daha 1 ay var. :KK43:
Umarım en kısa zamanda çözüm bulunur, bir de böyle durumlarda spor çok etkili diye biliyorum ama tabi ki gebe olduğunuz için spor da kısıtlı olur sizin için

Umarım en kısa zamanda çözüm bulunur, bir de böyle durumlarda spor çok etkili diye biliyorum ama tabi ki gebe olduğunuz için spor da kısıtlı olur sizin için
Gebelikte standart şeyler işte yürüyüş, pilates ve yoga. Başka yok. Geçenlerde bu konuyla alakalı topik açtım ama yine aynı herkes çaresiz kalıyor bi yerde hamile olduğum için. Çok sağolun yine de ♥

Gebelikte standart şeyler işte yürüyüş, pilates ve yoga. Başka yok. Geçenlerde bu konuyla alakalı topik açtım ama yine aynı herkes çaresiz kalıyor bi yerde hamile olduğum için. Çok sağolun yine de ♥
Rica ederim, sağlıklı günler diliyorum 🌸

Kızlar merhaba
6 Aylık hamileyim ve vajinal mantar olmuşum :KK43: bu vajinal mantar yüzde de pütür pütür sivilce yapar mı acaba bilen var mı kendimi çok kötü hissediyorum antibiyotik bile kullandım çare olmadı bilgisi olan var mı :KK43:
Sivilcelerin gebelikten.

Mantar sorunu hic yasamadim ama esli tedavi olmazsa kisir donguye girersiniz.

Basliktaki herkes evli oldugu icin soyluyorum. Antibiyotik kullanimi, bagisiklik dusmesi vs hep mantar sebebidir.

Şekerli gıdalar tüketmeyin. Çok etkisi oluyor diye biliyorum. Bol su için. Birde günlük ped kullanmayın, ben bir ara kullanmıştım o dönem çok çektim mantardan.

mantar sürekli tekrarlıyorsa eşinizin de tedavi olması gerekiyor.

bunun dışında şekerli ve glutenli şeyleri azaltın, ilaçla birlikte elma sirkesi de iyi geliyor.

Ben de mantardan çok çekiyorum bu ara. 24 haftalık hamileyim. :KK43: Fitil veriyor sadece doktorum ama o da geçirmiyor. Sirkeli su, nioli falan iyi gelir gibi oluyor bazen. Sivilcelenme olayına bir şey söylemem bilgim yok. :KK43: Mantara çözümünüz varsa bilmek isterim tabii.
İyi de mantar tedavisini esle beraber alıuorsunuz değil mi? Top gibi birbirinize atarsınız yoksa hastalıgı

Her turlusuyle epey mucadele ettigim icin tecrubelerimden yola çıkarak uzunca yazmistim bir konuda. Onlari alintilayim:

Ben de sık idrar yolu enfeksiyonu gecirirdim. Sanırım bu bir kere bunyeye yerlesti mi kronik hale geliyormus. Her üşüttugumde vs tekrar ederdi. Cok ilerlememisse antiseptik icerdim gecerdi. Hamileyken cok fazla enfensiyonlu akinti vs oluyordu. Basta idrar yolu enfensiyonu sandik, once doktor dedi ki, hamilelikte normal zaten ilac kullanmayalim erken donemde sirkeli suyla temizlen vs. sonra ilerleyen donemde erken dogumu tetikleyebilir deyip olac kullanmaya basladik. doktorun anlayissizlugi oldu gercekten, antiseptikler antibiyotikler kullandim gecmedi, hicbir sey care olmadi. Sonra haa vajinal enfeksiyon muu dedi , bi vajinal fitil verdi aninda gecti gercekten. Cok sinir olmustum bosuna ugrastigimiz için bu kadar. Bir de suya katılan şase seklinde "turna yemişi ekstraktı" tavsiye etmisti, gebelikte cok ilac kullanmayayim diye. Onu gebelik sonrasinda da bir kez kullandim gercekten cok faydali. Onu onerebilirim bitkisel oldugu icin. Yani belki idrar yolu enfeskyionu degil vajinal enfeskyikndan kaynakli idrar yolu problemi de yasiyor olabilirsiniz diye anlatayim dedim Gecmis olsun

Hamileyken kullanilabiliyor o antibiyotik şaseler Ama tam tanı cok onemli
  • idrar yaparken yanma idrarda kan vs varsa idrar yolları enfeksiyonu. Antibiyotik ve antiseptikler cok iyi sonuc veriyor
  • sarı, yeşil veya bol miktarda yogurt gibi akıntı mevcutsa bu yuksek ihtimal vajinal enfeksiyon. Antibiyotikler bosa kürek cekme oluyor. Vajinal fitille geciyor. Konu sahibinin evlendikten sonra basladi dedigine gore, ilk cinsel ilişkide genelde yasanan sistit ile başlamış olabilir bu enfeksiyon sureci. Muhtemelen vajinal enfeksiyon var
  • beyaz akinti ile birlikte ölümüne bir kaşıntı hissi varsa vajinal mantar. Bunun da tek çaresi 1/10 sulandirilmis elma sirkesi ile taharetlenmek. Ben bebek temizleme pamuklariyla kullaniyordum. Cok guzel bir temizlik hissi oluyor tavsiye ederim.

Hepsi defalarca basima geldigi icin ayrımını ve carelerini cok net öğrendim 😄

Elma sirkesi iyi geliyor.
Birde tuhaf geldi bana uygulamadan önce ama deneyince sabaha çok iyi uyanmıştım. 1 diş sarımsak icerisine iğne ile ip gecirip(tampon misali ip dışarda kalacak)o bölgeye koyup 1 gece uyumuştum o şekilde,sabaha kaşıntı akıntı vs kalmamıştı. Tatil dönüşü yine akıntim oldu tekrar denedim ve yine kesti. Sarımsak kokusu agzıma kadar geldi bu arada, epey aldım kokuyu ben bu sebeple dışarda uygulanmaz bu aklınızda olsun.
Hamilesiniz sarimsak size uygulanabilirmi bilemiyorum bu arada ama sirkeli su ile temizleyebilirsiniz iyi geliyor epey.

Ben 2 yıl boyunca çok çektim kremler ilaçlar fitiller. Çaresini propoliste buldum. 15 gün boyunca 10 damla bir kaşık bal içine karıştırdım. Bir gün yoğun akıntım oldu sonra bir baktım geçmiş. Hamilelikte kullanılır mı bilmem ama ara ara propolis içerim hala tekrar da etmedi

Kullandığım 3 kutu antibiyotik sonrası neredeyse 1 yıl olacak vajinal mantarla uğraşıyorum. İlk başlarda flucan zolax ve fitil verip geçiyodu doktorlar ben de geçecek sanıyodum baktım ki tekrarlama başladı. Hapların zararlarını bildiğim için hap içmekten de korkmaya başladım bir süre sonra çünkü bir yeri düzeltirken başka bir yeri bozmak asla istemiyorum. Aklınıza gelebilecek tüm testleri yaptırdım hertürlü hastalıga baktırdım candida albicans çıkıyor. hangi ilaçlara duyarlı hangilerine inatçı onada baktırdım ama duyarlı ilacı içsemde bir süre sonra tekrarlıyor. Düzenli gittiğim doktorumda aslında ilaç önermiyor. Biliyorum ki baskılama yöntemleri var bunuda doktorumla cok konustum ama 6 ay sonunda o kadar ilaç içip geri tekrarlama ve karaciyeri yorma ihtimalide var. Doktorumda dediğim gibi ilaç vermiyor. 3 ay kadar cok düzelinli candida diyeti yaptım ve 3 ay düzenli betaglukan, probiyotik ve 7 günlük fitil kullandım. Ara atak geçirir gibi olursamda Borifem isimli yine doktorumun önerdiği vijanal duşu ara ara sıkıyordum. Bunun sonunda düzelmiştim ki gördüğüm bir tedavi sonucu şu an yine arttı. Tekrar kültür testi sonucu candida görüldü. Akıntım bazen yoğun sümüksü krem rengi bazen parçalı sarımsı yeşilimsi (ama tam değil) bazen su gibi testlerle baktıgımız için mantar olduğuna eminiz. Şimdi yine borifem artı probiyotik artı cranberry takviyesi almaya başladım. Benim semptomlarım şimdilik sadece akıntı şeklinde. Moralimi yüksek tutmaya çalışsamda çok takıyorum aslında kafama. Doktorumda dediki aslında herkes de var cünkü herkes şekerli ve glutenli besleniyor ama kimse cok fazla önemsemiyo. Bilmiyorum ben mi cok takıyorum. Belki eskiden de akıntım olurdu ama ben incelemediğim için önemsemezdim. Şu an üstüne titrediğim için canımı sıkıyo afedersiniz ama aynayla akıntım var mı içinde beyazlık var mı diye bakmaktan psikolojim pert. Biliyorum yalnız değilim kadın olmak çok zor. İçimi döktüm 🥲

Geçmiş olsun çare ararken denk geldi. Konunuza bende rutin kontrolümde doktoruma akıntı şikayetim var deyince baktı altta. Mantar enfeksiyonu başlamış dedi kaşıntı ya da yanma bende de yoktu 14 haftalık hamileyim evdeyim cinsel ilişki yasak SK sk camasir değiştiriyorum havuza Denize girmedim daha korkumdan ama nereden nasıl bulaştı bilmiyorum normalde de sk geçiyorum ama hamilelikte daha hassas biliyorum nioli yağı olmasını önlüyor diye biliyorum olduktan sonra zor geçirmesi zaten. Doktorum hemen tek kullanımlık olan fitillerden verdi bir tane daha başlangıcı diye sebameb jel verdi yüzeysel rahatsızlık için ama benim eski doktorum şey demişti sirkeli su ile taharet al yani onunla yıka her tuvaletten sonra diye ona başlayacağım sizde deneyin gebeyken yapmıştım bunu etkisinde görmüştüm.

Her turlusuyle epey mucadele ettigim icin tecrubelerimden yola çıkarak uzunca yazmistim bir konuda. Onlari alintilayim:
Merhaba ismim damla, buraya bu yorumu yazmak , benim gibi olanlara yrdım etmek için üyelik yaptım. Benim hiç geçmeyen kokulu akıntım var, ilaç ve fitil veriyor dr. , kullanıyorum bir regl sonra tekrar, partnerden bağımsız sürekli kendi kendime böyle oluyorum. Ne kadar dikkatli olsamda. Kültür aldırmar candida çıktı. Ama şuan 33 yaşındayım ilk defa bir şey işe yaradı. İlk olarak doktorun verdiği fitilleri kullanmadım. İstanbul fatihte bir eczane buldum, eczacı özlem gülşar, kendisi 60 adetten oluşan bir fitil veriyor bunu ilk 15 gün sbh akşam, kalanları ise her gece bir adet olarak kullanıyorsun. İnanmıyorum kızlar inanamıyorum. Nolur bu yorumu okuyun gidin tanışın eczacıyla konuşun. Ama bunun yanı sıra; her türlü şekeri ve beyaz fırın ekmeğini, fırın unlu mamülllerini kesmeniz gerekiyor. Ve güzel güzel probiyotikler kullanın.
Gerçekten işe yarıyor, ben burayı çok kullanmıyorum eğer sorunuz olursa seve seve yardımcı olmak isterim insta-damolikka

Kullandığım 3 kutu antibiyotik sonrası neredeyse 1 yıl olacak vajinal mantarla uğraşıyorum. İlk başlarda flucan zolax ve fitil verip geçiyodu doktorlar ben de geçecek sanıyodum baktım ki tekrarlama başladı. Hapların zararlarını bildiğim için hap içmekten de korkmaya başladım bir süre sonra çünkü bir yeri düzeltirken başka bir yeri bozmak asla istemiyorum. Aklınıza gelebilecek tüm testleri yaptırdım hertürlü hastalıga baktırdım candida albicans çıkıyor. hangi ilaçlara duyarlı hangilerine inatçı onada baktırdım ama duyarlı ilacı içsemde bir süre sonra tekrarlıyor. Düzenli gittiğim doktorumda aslında ilaç önermiyor. Biliyorum ki baskılama yöntemleri var bunuda doktorumla cok konustum ama 6 ay sonunda o kadar ilaç içip geri tekrarlama ve karaciyeri yorma ihtimalide var. Doktorumda dediğim gibi ilaç vermiyor. 3 ay kadar cok düzelinli candida diyeti yaptım ve 3 ay düzenli betaglukan, probiyotik ve 7 günlük fitil kullandım. Ara atak geçirir gibi olursamda Borifem isimli yine doktorumun önerdiği vijanal duşu ara ara sıkıyordum. Bunun sonunda düzelmiştim ki gördüğüm bir tedavi sonucu şu an yine arttı. Tekrar kültür testi sonucu candida görüldü. Akıntım bazen yoğun sümüksü krem rengi bazen parçalı sarımsı yeşilimsi (ama tam değil) bazen su gibi testlerle baktıgımız için mantar olduğuna eminiz. Şimdi yine borifem artı probiyotik artı cranberry takviyesi almaya başladım. Benim semptomlarım şimdilik sadece akıntı şeklinde. Moralimi yüksek tutmaya çalışsamda çok takıyorum aslında kafama. Doktorumda dediki aslında herkes de var cünkü herkes şekerli ve glutenli besleniyor ama kimse cok fazla önemsemiyo. Bilmiyorum ben mi cok takıyorum. Belki eskiden de akıntım olurdu ama ben incelemediğim için önemsemezdim. Şu an üstüne titrediğim için canımı sıkıyo afedersiniz ama aynayla akıntım var mı içinde beyazlık var mı diye bakmaktan psikolojim pert. Biliyorum yalnız değilim kadın olmak çok zor. İçimi döktüm 🥲
Baltanesi merhaba, aynı şikayetler bende de var. Yıllar boyu çok çektim. İstanbul fatihte bir eczane var, fatih öztürk eczanesi, bir fitil hazırlıyor , çok araştırdım iyiki tanımışım iyi ki bulmuşum bu eczacı hanımı. Fitiller kullanırken şeker tüketmiyorsun. Şeker ve beyaz unlu ekmek ve mamüllerini. Sorun olursa seve seve yardımcı olurum insta-damolikka

Merhaba ismim damla, buraya bu yorumu yazmak , benim gibi olanlara yrdım etmek için üyelik yaptım. Benim hiç geçmeyen kokulu akıntım var, ilaç ve fitil veriyor dr. , kullanıyorum bir regl sonra tekrar, partnerden bağımsız sürekli kendi kendime böyle oluyorum. Ne kadar dikkatli olsamda. Kültür aldırmar candida çıktı. Ama şuan 33 yaşındayım ilk defa bir şey işe yaradı. İlk olarak doktorun verdiği fitilleri kullanmadım. İstanbul fatihte bir eczane buldum, eczacı özlem gülşar, kendisi 60 adetten oluşan bir fitil veriyor bunu ilk 15 gün sbh akşam, kalanları ise her gece bir adet olarak kullanıyorsun. İnanmıyorum kızlar inanamıyorum. Nolur bu yorumu okuyun gidin tanışın eczacıyla konuşun. Ama bunun yanı sıra; her türlü şekeri ve beyaz fırın ekmeğini, fırın unlu mamülllerini kesmeniz gerekiyor. Ve güzel güzel probiyotikler kullanın.
Gerçekten işe yarıyor, ben burayı çok kullanmıyorum eğer sorunuz olursa seve seve yardımcı olmak isterim insta-damolikka
Bu fitille mantardan tamamen kurtuldunuz mu?

X