vajinal muayene

mrvpskk

Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2022
26
4
27
Kızlar hepinize iyi geceler, bir önceki konumda pcos ile ilgili bir gönderi oluşturmuştum. Şimdiki sorum ise ben özel de kadın doğum doktorları araştırmaya başladım muayeneye ne zaman gelmemle ilgili bana bazı doktorlar regl bittikten sonra gelmemi bazısı reglden 13-14 gün sonrası bazı doktor da reglimin 2-3. gününde bir diğeri ise reglden sonra her hangi bir gün gelebilirsin dedi kafam iyice karıştı. Pcos için hangi zaman muayeneye gitmek gerekiyor? Pcos tedavisi gören arkadaşlardan yardım bekliyorum hangi doktoru seçeceğime çok kararsız kaldım :KK43:(

Reglin 2. 3. Gün çağıran doktoru elbette. Pcos olsun olmasın regl iken hormon bakılır folukuller incelenir o aya kaç yumurta gelişme ihtimali var görülür. Gerekli tedavi regl iken karar verilir.
Diğerleri hatalı demiyorum ama en mantıklısı regl iken çağıran

Kızlar hepinize iyi geceler, bir önceki konumda pcos ile ilgili bir gönderi oluşturmuştum. Şimdiki sorum ise ben özel de kadın doğum doktorları araştırmaya başladım muayeneye ne zaman gelmemle ilgili bana bazı doktorlar regl bittikten sonra gelmemi bazısı reglden 13-14 gün sonrası bazı doktor da reglimin 2-3. gününde bir diğeri ise reglden sonra her hangi bir gün gelebilirsin dedi kafam iyice karıştı. Pcos için hangi zaman muayeneye gitmek gerekiyor? Pcos tedavisi gören arkadaşlardan yardım bekliyorum hangi doktoru seçeceğime çok kararsız kaldım :KK43:(
Biri regl bittikten sonraki hormonlara bakıp sonrasında regl zamanı ve sonrasını takip edecek herhalde, diğeri direkt yumurtlamayı takip ederek başlamak istemiş, diğeri de reglden itibaren hormonları kontrol edip ona göre devam etmek istemiş. Genel olarak reglin 2.-3. günü hormonlara bakılıp devam edilir. Her doktor aynı yoldan gitmeyebilir tabii. Ben olsam reglin 2.-3. günü çağırana giderdim.

X