Vajinismus belirtisi mi?

Bebi_S

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2009
8
0
40
İyi günler vajinismus hastasımıyım tam olarak bilmiyorum 7 ay önce evlendim kızlık zarım bozuldu o konuda herhangi bir sıkıntımız yok yalnız ondan sonra tam anlamıyla ilişkiye giremedik yarıdan fazlası girior fakat biryerde tıkanıor çok acıdığı için eşim kıyamıyarak üstünden kalkıor bu konuda kadın doğum uzmanına gidicem sizden fikir almak istedim sizce nasıl üstesinden gelebilirim?Benimki sadece korku kendim yarattığım bir yazı buldum kendi kendinizi alıştırın parmak metodlarıyla kısacası ev ödevi denilen metod nekadar faydalı olabilir bu konuda bilgi almak istiyorum...

Son düzenleme:
acıdığı için devam edemiyosanız bence kayganlaştırıcı jel kullanın.. bu şekilde daha rahat bir şekilde ilişkiye girebilirsiniz.. kendinizi sıkmadığınız sürece vajinusmus olma riskiniz düşük..

kayganlaştırıcı denedim bacaklarımı çok fazla açamıorum korkuyorum aslında benimki tamamen beynimde bitio iş çok dar olduğunu çok canımın yanacağını düşüncesine kapılıorum

tamamen psikolojik o zaman sizin ki :çok üzgünüm: ya kenidinizin doktoru olucksınız yada bi doktorla görüşüceksiniz.. ilk birliktelğinide bi sorun olmamış.. neden sonrdan bu kadar problem oldu ki? hiç ilişkiye girememiş olsanız anlayabilirimde.. bence kenidiniz çözebilirsiniz bunu...

kayganlaştırıcı denedim bacaklarımı çok fazla açamıorum korkuyorum aslında benimki tamamen beynimde bitio iş çok dar olduğunu çok canımın yanacağını düşüncesine kapılıorum

canım bence seninkisi psikolojik bir durum ilişkiye girmeden önce sakınleştirici yada uyku hapı kullan kendi kendinin doktoru olacaksın bide bişey soracam görücü usullumu evlendin severekmi

Bebi_s, öncelikle jinekologunuz ile görüşün. Fizyolojik muayene sonrası, cinsel terapi konusunda uzman bir meslektaşıma başvurmalısınız. Uygun uzmanı www.cetad.org adresinden bulabilirsiniz.
Kendiniz aşmaya çalışıp zorlanmak yerine bir uzmana başvurarak sağlıklı ilerlemek daha doğru olacaktır.
Sağlıkla,
Dr. Meltem

Tuzluçerez ve Tuba_Pehlivan, mutlak iyi niyetle arkadaşınıza önerilerde bulunmuşsunuz. Ancak bu konuda hiçbir uzmanlığınız yok. Önerileriniz son derece yanlış.
Lütfen hiçbirimiz uzmanlığımız olmayan konularda fikir beyan etmeyelim.
Fayda sağlayayım derken zarar oluşturursunuz.
Sağlıkla,
Dr. Meltem

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim evet sanırım en iyisi uzmanla görüşmek kendi kendime çözmeye çalışmak zaman kaybettirebilir.Verdiğiniz link işime yarayacak tekrar teşekkür ederim.

X