Vajinismus-Eş-Aile

Angel1708

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2021
37
2
23
Merhaba arkadaşlar. 7 aylık evliyim maalesef ilişkiye giremedik. Eşim bunca zaman sabretti. Sabredemediği beni bunalttığı anlar da oldu. İlk ayımızda benim annem bu durumu biliyordu ve görümcemi arayıp eşimin beni zorlamaması için konuşmasını istemişti ( bu balayında oldu). Daha sonra görümcem konuştu eşimle fakat aynı zamanda benim korktuğumu teyzesine de söylemiş. Memlekete geldiğimizde teyzesi beni doktora götürdü korkularım için. Bir faydası olmadı. Bir seans Vajinismua doktoruna gittik saçma sapan ödevler verdi. 2 seans psikoloğa gittim yani çocukluğa falan iniyor bilmiyorum yine umutsuzum. Her neyse süreç böyle ilerlerken dün kayınvalidem siz niye dakka bir il e gidiyorsunuz demiş oruç ayı falan sözde böyle başlamış eşimde anlatmış. Beni doktora götürdüğünü hala yenemediğimi söylemiş. Kayınvalidem de kendisi beni doktora götüreceğini demekki Allah’tan gelen bir rahatsızlık olduğunu Söylemiş.
Şimdi ben bu durumda ne hissedeceğimi bilmiyorum. Eşim e bir yandan kızgınım ama bir yandan da haklı buluyorum. Eşim bana gizleyerek çözüme ulaşmadığını söyledi. Benim devamlı sorundan kaçtığımı söyledi. Ama ben yine de annesine söylemesini istemezdim. Dün kayınvalidem aradı eşimi. Bana söyleyip söylemediğini doktora onunla gelip gelmeyeceğini sormuş. İnşallah kavga etmemişsinizdir demiş.
Şimdi benim bu durumda ne yapmam lazım. Eşim söylemekte haklı mı sizce ya da çözüm bulmak için mi söylemiş sizce ? Bu arada kayınvalidem beni sever. Sevdiğini de belli eder her zaman. Ama çocuklarına çok bağlı bazen nefes aldırmayan bir insan.

Merhaba arkadaşlar. 7 aylık evliyim maalesef ilişkiye giremedik. Eşim bunca zaman sabretti. Sabredemediği beni bunalttığı anlar da oldu. İlk ayımızda benim annem bu durumu biliyordu ve görümcemi arayıp eşimin beni zorlamaması için konuşmasını istemişti ( bu balayında oldu). Daha sonra görümcem konuştu eşimle fakat aynı zamanda benim korktuğumu teyzesine de söylemiş. Memlekete geldiğimizde teyzesi beni doktora götürdü korkularım için. Bir faydası olmadı. Bir seans Vajinismua doktoruna gittik saçma sapan ödevler verdi. 2 seans psikoloğa gittim yani çocukluğa falan iniyor bilmiyorum yine umutsuzum. Her neyse süreç böyle ilerlerken dün kayınvalidem siz niye dakka bir il e gidiyorsunuz demiş oruç ayı falan sözde böyle başlamış eşimde anlatmış. Beni doktora götürdüğünü hala yenemediğimi söylemiş. Kayınvalidem de kendisi beni doktora götüreceğini demekki Allah’tan gelen bir rahatsızlık olduğunu Söylemiş.
Şimdi ben bu durumda ne hissedeceğimi bilmiyorum. Eşim e bir yandan kızgınım ama bir yandan da haklı buluyorum. Eşim bana gizleyerek çözüme ulaşmadığını söyledi. Benim devamlı sorundan kaçtığımı söyledi. Ama ben yine de annesine söylemesini istemezdim. Dün kayınvalidem aradı eşimi. Bana söyleyip söylemediğini doktora onunla gelip gelmeyeceğini sormuş. İnşallah kavga etmemişsinizdir demiş.
Şimdi benim bu durumda ne yapmam lazım. Eşim söylemekte haklı mı sizce ya da çözüm bulmak için mi söylemiş sizce ? Bu arada kayınvalidem beni sever. Sevdiğini de belli eder her zaman. Ama çocuklarına çok bağlı bazen nefes aldırmayan bir insan.
Doktoru dinleyerek vajinismusu yene bilirsiniz.Saçma ne söyleye bilir ki doktor?

Merhaba arkadaşlar. 7 aylık evliyim maalesef ilişkiye giremedik. Eşim bunca zaman sabretti. Sabredemediği beni bunalttığı anlar da oldu. İlk ayımızda benim annem bu durumu biliyordu ve görümcemi arayıp eşimin beni zorlamaması için konuşmasını istemişti ( bu balayında oldu). Daha sonra görümcem konuştu eşimle fakat aynı zamanda benim korktuğumu teyzesine de söylemiş. Memlekete geldiğimizde teyzesi beni doktora götürdü korkularım için. Bir faydası olmadı. Bir seans Vajinismua doktoruna gittik saçma sapan ödevler verdi. 2 seans psikoloğa gittim yani çocukluğa falan iniyor bilmiyorum açıkçası eşimyine umutsuzum. Her neyse süreç böyle ilerlerken dün kayınvalidem siz niye dakka bir il e gidiyorsunuz demiş oruç ayı falan sözde böyle başlamış eşimde anlatmış. Beni doktora götürdüğünü hala yenemediğimi söylemiş. Kayınvalidem de kendisi beni doktora götüreceğini demekki Allah’tan gelen bir rahatsızlık olduğunu Söylemiş.

Sacma sapan dediginiz ödevleri dogru duzgun yapsaniz sonuc alirdiniz belki. Burada o şekilde yenen kadinlar çok var.

Eşinizin yerinde olsam ya tedavini ol ya da boşanacagimizi söylerdim 7 ay cok uzun beklemek icin. Size fazla anlayisli olundugu için öteliyorsunuz zaten.
Eşim saçma buldu zaten. Yani bana görece saçmaydı film izleyin duş alın biz bunları zaten yapıyorduk. Onu doktora gitmek için çok zorlamıştım ama doktor 3 seans demişti. 1 seans tek gittik.

Doktoru dinleyerek vajinismusu yene bilirsiniz.Saçma ne söyleye bilir ki doktor?
İşte seansı tamamlamadık. İlk seansta birbinize masaj yapın film izleyin vb şeyler söyledi o hafta da eşimin kardeşi yurtdışından gelmişti bizim evden çıkmadı eşim her akşam bizim eve getirdi onu. Hatta bu yüzden tartıştım çözmemiz gereken bir şey var dedim ama işte o da zaten kendiliğinden çözülsün istiyordu

Doktor da salakmış herhalde ne demek ödev vermek, çocukluğa inmek falan. Aferin bi siz akıllısınız ülkede.

Düzelmek istememişsiniz, düzelmediniz de o yüzden. Sorun nedir?
Bu konuda haklısınız ben bence yüzleşmek istemiyorum zaten. Evlilik bana çok ağır gelmişti. Belki de aslında her şeyin sebebi budur

Size karşı çok anlayışlı olunması ilginç bir şekilde problemi küçümsemenize neden olmuş. Saçma sapan dediğiniz ödevleri yaparak kurtuluyor millet. Eşiniz bu kadar yumuşak davranmayabilirdi, görümce duyar duymaz anasına yetiştirebilirdi eşinizden önce, kaynana size ayıplı ve eksikliymişsiniz muamelesi yapabilirdi. Siz de hastalığınızı unutmuş, o onu dedi bu bunu yaptı peşine düşmüşsünüz.

Size karşı çok anlayışlı olunması ilginç bir şekilde problemi küçümsemenize neden olmuş. Saçma sapan dediğiniz ödevleri yaparak kurtuluyor millet. Eşiniz bu kadar yumuşak davranmayabilirdi, görümce duyar duymaz anasına yetiştirebilirdi eşinizden önce, kaynana size ayıplı ve eksikliymişsiniz muamelesi yapabilirdi. Siz de hastalığınızı unutmuş, o onu dedi bu bunu yaptı peşine düşmüşsünüz.
Diyorum ki diğer seanslara gitmedik ilk seansta söylediklerini zaten yapıyoruz. Yapabiliyoru. Eşimde bunları saçma buldu. Zaten benim zorumla gittik. Çünkü beni hiçbir şeyin ikna edemeyeceğini düşünüyordu. Ona göre öyle de oldu

Vajinismusu doktor sayesinde yenmiş, sonrasında da normal doğum yapmış biri olarak söylüyorum ki sizin o saçma sapan dediğiniz ödevlerle bu durum çözülüyor. Başka türlüsü pek mümkün değil.

Diyorum ki diğer seanslara gitmedik ilk seansta söylediklerini zaten yapıyoruz. Yapabiliyoru. Eşimde bunları saçma buldu. Zaten benim zorumla gittik. Çünkü beni hiçbir şeyin ikna edemeyeceğini düşünüyordu. Ona göre öyle de oldu
Saçma bulmaya devam edin, açıl susam açıl desin belki açılır töbest.

Kimseye duyurmadan adam akilli bi doktor ile pekala da çözebilecek olduğunuz bir durumken , anne gorumce kayinvalide hepsi girmiş ise once aile sonra sulale boyle boyle yayilir bu gidisle
Evet. Kesinlikle öyle. Ama erkekler bu tarz konularda doktor a gitmeye meyilli değiller sanırım. Maalesef seansı devam ettirmedik. Eşim beni suçladı. Doktora gittin ne değişti dedi.

Burada vajinismus grubu var oraya bakip nelerle nasil yenmis insanlar okuyun bilgi edinin. Kendi kendine gececek bir durum degil. Yakinda tum sulale ogrenir cunku tedavi icin bir girisminiz yok.

kayinvalidenin bilmesine takilmissiniz ama ilk geceden annenize duyurmuşsunuz. hiç anlamam şu tarz ana-kız muhabbetleri, bağnazım ben demek ki biraz.

yine de tüm üçüncü kişileri tebrik etmek lazım, kimse vah vah etmemiş sorunu çözmek için gayret etmiş. SİZ VE KOCANIZ HARİÇ. kocanız herhalde seksi hurra dalınan bir şey sanıyor. harika da bir ödev vermiş, o hafta yapamadıysanız sonraki hafta yapsaydınız. gerçekten çözmek isteyene paragöz doktorlar/klinikler denk geliyor, sizin doktor da psikolog da ne güzel yaklaşmış konuya.

Klinik psikologla çalışırken benzer ödevler yaptım, evet.

Burada vajinismus grubu var oraya bakip nelerle nasil yenmis insanlar okuyun bilgi edinin. Kendi kendine gececek bir durum degil. Yakinda tum sulale ogrenir cunku tedavi icin bir girisminiz yok.
Okuyorum aslında. Onların yaptıkları şeyleri yapabilsem zaten çözerdim. Pazartesi kayınvalidemle kadın doğuma gidecez. Ama onun alanı olmadığını biliyorum. Belki de beni bir doktora yönlendirir. Bu arada sınava hazırlanıyorum aynı zamanda. Psikolojimin hiç iyi olmadığını söyleyebilirim. Kendimi yüz parçaya bölmem gerekiyor her şeye yetişmek için

Evet. Kesinlikle öyle. Ama erkekler bu tarz konularda doktor a gitmeye meyilli değiller sanırım. Maalesef seansı devam ettirmedik. Eşim beni suçladı. Doktora gittin ne değişti dedi.
Genel olarak oyle ama sorumluluk alip bu iki kisilik bir sorun djye dusunup destek olan esler de var. Keske kimse duymasaydi boyle olunca herkese karsi bide hesap verme gibi durum oluyo. Ne desem bilemedim. Bir an once hallolur insallah

Bir seans gidip verilen ödevlere saçma diyerek bişey değişmez çünkü.

X