Vajinismus hastasını boşamak...

Kimse ciddi bir rahatsızlık demedi. Konu sahibinin 9 ay boyunca tedavi görmeyip keyfi sallaması ve sonradan tedaviye başlaması anormal ki konu sahibiyle empati yapamam kimse kusura bakmasın çünkü ortada keyfi tedavi olmamak var. Kadınla empati yapalım ee adamla empati niye yapılmıyor neden boşanmak istemesi anormal oluyor ona kızıyoruz

Tam da yazmak istediklerimi yazmışsınız burda ereksiyon problemi olup 3 5 ay tedavi olmaya gitmeye korkan adamları yerle bir edenleri gördük 1.5 sene cokkk fazla kim ne derse desin. ...

Bu gerçekleri yazınca kadın kadının düşmanıdır yazılıyor ezbere. Anlayışsız, empati yapamayan, durduk yere(!) Adamı yücelten biri muamelesi görüyorsun. Assssla anlamıyorlar asslaa :d

Bu gerçekleri yazınca kadın kadının düşmanıdır yazılıyor ezbere. Anlayışsız, empati yapamayan, durduk yere(!) Adamı yücelten biri muamelesi görüyorsun. Assssla anlamıyorlar asslaa :d
Asexüeller çünkü cinsellik haz alma arzu şevhet bunlar önemli değil önemini bırak hissetmiyorlar zaten .
Sevişiyoruz çünkü evlendik ama olmasa da olur hastalık işte kafa bu, ya bunu normal hastalanmakla bir tutan olmuş aynı şey mi ?

Kasım 2018'te de sormusum hala soruyorum
Bu vajinusmus olan ablalar tam olarak neye karsi cikiyorlar ya hu vallahi hala anlamadim

E siz tedavi olmussunuz, mutlusunuz, Allah daha iyi etsin
Biz de ayni seyi diyoruz iste.
Ha yok, tedaviyi erteleyip salla pati yapiyorsaniz sikinti vardir, adam da evet bosanabilir dinde de kulturde de hukukta da yeri vardir diyoruz.
Bunun nesine karsi cikiyorsunuz tam olarak
O kadar yorum okudum vallahi dertlerini anlamadim.

Ki kadin da erkek de istekliyse duzgun bir tedaviyle uc gunde bile halledebilirler demis baska yasayanlar.
Yoksa onlar sahte vajinusmuslu mu?
Ee o zaman bunca zaman beklemenin manasi ne?

Yani tedaviyi ertelemenin de sebebi vardir o zaman
Ya aseksuellik vardir bir uyenin de dedigi gibi, ya evlilikte sikintilar vardir (ki bu uyenin bence kendini tam verememesinde bu var, adam biraz incitmis gibi gorunuyor, yani kadin zaten istememis, isteyememis hatta bence.)
Ya da direkt psikolojik/fizyolojik temellidir vs vs
Ama sorun neyse cozumu de vardir, siz cozume yanasmiyorsaniz adam da bosanabilir Evet bu, bu kadar.

Evlenmis ve en dogal hakki seks.
Ustelik o sureci sizinle birlikte yasayan da adam, bir insan, inanir misiniz ihtiyaclari var onlarin da duygulari falan var
Manyak degilse kimse gul gibi yuvasini bozmaz kolay kolay, demek ki isik gormemis, yipranmis, kaldiramamis, kendince olcmus tartmis olur zaten cok pasif biri degilse.

Onun da disinda zaten sizin de arzulayabiliyor olmaniz lazim
On sevismeden bile bir sey anlamayanlar var,
Burda cok daha derinlerde daha buyuk problemler vardir.
Adami iciniz de almiyor olabilir, zaten asiri bir sevgi yoktur da daha mantikli bir secimdir vs.
Turlu turlu insan turlu turlu hikaye var.

Tutturmussunuz bir evlilik saglikta da hastalikta da demektir, kanser de olsa birakacak miydi diye
Kanserse ve yine tedavi olunmuyorsa bosanilabilir bence
Kimse kimseye niye hastasiniz demiyor, niye tedavi olmuyorsunuz diyor bunun ayrimi yapilamiyor mu gercekten
Sastim kaldim

Ya adam baştan beri olaya köstek galiba, onlar buna kızıyor. Yani takdir edersiniz ki her konuda olduğu gibi bu rahatsızlıkta da destek ve anlayış esas. Ama adamın ailesine söylemesi olsun, doktora giderken boşuna gidiyoruz demesi olsun yüzde yüz falso hareketler.. bana çok eskiden özelden yazan genç bir kadın da tedaviyle uğraşmak istemiyordu çünkü kocasına kızgındı. Ben de dedim ki “boşanacaksan mutlaka yenmelisin bunu, yenisi gelmeden önce bir kobay lazım” yani velhasılkelam ali olmaz veli olur, öncelikle kendisi için bunu aşmalı herkes. Motivasyon bu olmalı ki (eşten bağımsız) moraller bozulmasın. Bu problem ortadan kalksın da yine geçinemezsen boşanırsın

Son düzenleme:
Ne zaman bu tip konulara kadinlar icin kendinizi taniyin. Cinselliginizi kesfedin, nelerden zevk aldiginizi bilin ki kocaniza da vucudunuzu ogretin. Seks erkegin hadi girdim bitti diye bitirecegi bir sey degil yazsam herkes begenmedim olarak isaretliyor. Cinsellik gunumuzde tabu olmaya devam ettikce boyle kocaman insanlar bundan “korktum” diye bahsediyor. Buna yorum yapamayacagim herkrs her seyi soylemis ama biri 1,5 yil bekledi ve bosadi diye hemen kotu ilan edilemez. Siz seks yapamiyorsunuz diye tabiki kotu de degilsiniz ama ne kadar beklemeliydi mesela 2 yil 3 yil? Ne zaman sizin icin kotu insan olmaktan cikacwkti.
Ciddi bir hastalikta insanin aklina seks gelmez tabiki hastalikta saglikta ama bu psikolojik bir sey tedavisi cozumu var. doktora gitmekten bile korktum ondan yenemedim diyen var bu karaidakine reva mi yani? Bilemiyorum arkadaslar. Hayatiniza birini almadan once kendi bedenlerinizi taniyin verecegim tavsiye budur

Bence de çok uzun bir süre..1,5 yıl tedavi mi olurmuş,bu olayda en fazla suçlu doktor bence..eminim bi ton para almıştır doktor..

Ben bu adamin "gadin dedigin" kafasinda gobek kasiyan biri oldugunu dusunuyorum konu ozelinde.
Belki vajinusmus bile degildi kadin,
Adam genel olarak ilgisiz, sevgisizse beyin kabul etmez, vucut da kasabilir yani.
Onu da parantezde belirttim zaten.
Ya da kadinin icine sinmeyen bir seyler vardir, dugun gerginligini atlatamamistir daha agirlari da dahil taciz vs gibi, bin tane psikolojik sebep sayilabilir fizyolojik bir durum yoksa.

Ama kadin iliski istemiyorsa tedavi olmak yerine once ruhunu oksayabilecek birini istemeliydi
Bu anlamda adami dugun gecesi tanimadigina inanmak isterim :)
Yani zaten sinyallerini vermistir.
Begenmis ki evlenmis.
Zorla evlendirildigina dair bir bulgu yok.
E o zaman adama da hak veriyorsun yani, cunku istemiyorsan istemiyorsundur her aksam basina dikildigin ha oldu ha olacak diye bekletildigin bir iliski nasil saglikli olabilir ki
İstenmedigini anlayan adam da bosanir yani

Yani cozumsuz bir dert degil demek ki,
Konduramadin, anlayamadin derken bir sure gecmesi normal ama sonrasinda acilen tedavi olmak ya da adami istemiyorsan yoluna bakmak icap eder
Belli ki beyinde bitiyor psikolojik kokenliler, ertelenmemesi gerekiyor
Hemfikir olmamiz gereken nokta burasi diye dusunuyorum.

Konu uzadıkça uzamış, vajinusmus olanlar ve tedavilerine gereken önemi vermeyip uzatanlar vajinusmus olmayanlara hakaret de etmiş beddua da.
Bu arada sanki vajinusmus olmayanlar ilk ilişkiden sonra mükemmel bir cinsel hayata mı sahip oluyorlar denilmiş. Evet oluyoruz. İlki de mükemmel oluyor gerçi ama ondan sonra da mukemmel bir cinsel hayatımız oluyor. Ne var ki bunda?

Hayır biz kuduruğuz dogamiz böyle değil vicdanlı insan gerekirse düz duvara tirmanir altı yıl bekler karşıdakinin gönlü olsun diye

Seni cok iyi anliyorum. Aynisini bende yasadim. Biz birbirimizi okadar cok seviyordukki 5 yil dayandi evligimiz ve evlenmek icin cok emek vermiştik. Amaaa süre gectikce insan artik o ask ve sevgisi bitiyor. Zaman gecti ve bu sorun varken birlikte daha cok vakit geciriyorduk. Evde artik ev arkadasi gibi olduk. Ben yine yakinlaşsamda birnzaman sonra o uzaklasti. Ve simdi artik hic bir sekilde istemiyor. Ben nekadar cok emek versemde. Benim esim terapi ye basla diyordu ve ilk görüsmede geliyordu. Ama sonra da destek ve motive etmiyordu. Doktor um ödev veriyordu ben onu bile eşimle yapamiyordum. Bide kafama kakiyor o 5 senesi boşa gitmis falan filan. Ve en son yakınlaşmamizda bana bana artik o gözle bakamadiğini söyledi. Piskolojiside benden bitik oldu cünkü cözüm üreticegine hep kendini doldurmus. Hemde therapimin tam ortasinda. Bende artik vazgectim ondan ve yakinda boşanma davasini acicaz. Vajinismus yaşiyan kadinlar kendilerini suclu hisetmesin ve güclü olsun. Bu bir hastaliktir.Aglamak ve sizlanmayi bende yaptim ama kendimi tek yiprattim. Ne kadar eşin sana içten destek veriyorsa okadar başarılı olur tedavi. Yalniz başina yinede tedavi olmayi mutlaka yap ilerisi icin ve kendin icin. Bende öyle yapicam ve yeni bir hayat kurcam kendime. Bu arada kendine özen göstermeyi ve kendini sev.

Ve simdi burda bana dicekler olucak. Esim fazla bile dayanmiş. Evet dayanmis olabilir, hakli evet. evlenirken bunu yaşiyacagimi bilmiyordum ki Vajinismus u bile hic duymamiştim. ben simdi 34 yasindayim ve cocugumda olmadi bu sorundan. Cok isterdim olsun benimde bebegim. Simdi diyorum keske ilk yil bunu cözseydim ama yurtdisinda oldugum icin nasil yardim alacagimi bilemedim. Sonra zaten kendimi suclu, eksik, yetersiz hisettigim icin her iliskiden sonra daha cok soguyordum yakinlasmaktan ve kendimi işime verdim. Eşim beni hic zorlamadi bu konuda ama birsey de demedi. Ilişkimiz canlansin diye cok caba gösterdim fakat oda kendini calişmaya verdi. Bol mesaili bir sürec gecti. Zaman gectikce o hamile bu hamile diye dydugumda cok üzüloyrdum kendim icin. Iliskiye gircegim zamanlar yapacaksin diyordum herseferinde ama hep hayal kirikligyla bitiyordu. Zaman böyle gecti bugün yapariz, yarin yine deneriz diye. Ben 3 kez terapiye basladim aslinda ama esimden o destegi göremedim. Kendim halletcekmisim, kol bile sigiyor oraya, bilmem ne. Bir süre sonra aceleci davrandigindan kendii kendimi elletmeyi bile hoslanmadim. Ön sevismeyi bile benim umdugum gibi olmuyordu. Belkide bu sebepten de olabiliyormis bu hastaligin gelismesi. Yani aceleci davranilmasi. Sadece o an ön sevisme önemli degil. Öncesinden de mesela o gün eşin sana güzel hoslancagin bir söz söylemesi bile ön sevismeyi baslatan birsey. Bu da yoktu bir süre sonra kilo aldigimi söyledi, yüzüme bakmamaya basladi, sadece kendi siyle, giyimiyle ilgileniyordi. Kendimi bu sefer daha cok kötü hisettim. Artik işten baska disari cikmadigim icin ev haliyle dolasiyordum, bazen onun icin giyiniyordum evde ama takmiyor artik. beraber de disari cikmiyorduk. Onun icin varsa yoksa iş, uyku, tv. Ve gecen yil patladi artik, bu sene icinde cok ugrastim ama destek olmadigi icin, basaramadim. Hala ayni evdeyiz ama bosancagiz. Bende artik aglamayi biraktim, kendimi kücük düsürmeyi. Onu anlamayi da biraktim. Hakli ama kendimi yipratiyorum. Ayaklarina kapanmadigim kaldi bir, yeniden baslayalim, vazgecmeyelim diye. Benim icin agir bir ceza oldu. O artik benim tedavi de hangi sürecte oldugumu bile bilmek istemiyor. Yani bu sürec uzadikca herşey cok karişiyor. Lütfen ertelemeyin... Terapist imle beraber kendim bu problemi yenecegime yinede eminim. Essiz daha zor ama başaracagim ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…