Vajinismus hastasını boşamak...

Uzmanı bile bu hastalığın en uzun 1 yılda aşılabileceğini söylüyorsa 5 6 yıl bekleyen kadında hata bulurum ben. Demek ki üstüne düşmemiş, oralı olmamış ve kocasının ihtiyacını gidermemiş. Aldatılabilir demeyelim de aldatılırsa şaşırmamak gerekir diyelim.
Burada bile adam boşanmak istiyor diye hatalı bulundu. Çifte standardın dibi vala

Cinselliğin olmadığı bir evliliği erkek 5-6 sene sürdürür mü? Bana imkansız geliyor. Cinsellik yemek, içmek, nefes almak kadar doğal bir ihtiyaç. Sorunlu tarafında karşısındakine neden boşandın deme hakkı yok.

Bakın hanimefendi, ben evlilik 5-6 yil cinselliksiz sürer demedim, yazdığım soru farklıydi.
Tekrar, tekrar okursanız sevinirim...
O kadar şey yazdım, anlattım. Sadece buna takilmaniz da bilemedim

Ask = cinsellik
Bizim toplumda bastiriliyor ama asık olduğun insan dokunduğunda tahrik olursun bir ilişki yaşamak istersin dogamiz bu . Cinsellik beş yıl bir ilişkide neden yaşanmaz ?
*Aşk yoktur
*Adam veya kadın cinsel ilişkiyi başkasıyla yaşıyordur
*Iki tarafta da cinsel isteksizlik vardır ve birbirlerini bulmuşlardır
*Aseksuel iki insan anlaşmalı evlilik yapmıştır
*80 yaş ve üzeri bir evliliktir
Yani vajinismuslu kadınlar aldatilabilir değil mesele normal ve "sağlıklı" erişkin insanlar cinsel ilişki yaşamak isterler yasamazlarsa bunun eksikliğini hissederler bu psikolojik problemlere veya gerginliğe yol açar

Bana göre; ''vajinismuslu kadınlar aldatilabilir'' denmesi bir tür psikolojik siddet ve asagilanma.
Tepkim onaydi.
Bu dediklerinizle, yazdığım mesajı çok bagdirasmadim.

yine sizinle aynı fikirdeyim 5-6 yıl uzun bir süre bunu hep söyledim.
Ama, yine söylüyorum 5-6 yıl cinsel ilişki yaşamadı ya, yargılamak bize düşmez, kendi adıma konuşayım banada düşmez. Mesela şey demiyorum; aaaa 5-6 yıl cinsel ilişki yaşamamış, kesin aldatiliyordur diye oturup dalga geçmiyorum.

Aldatalicagina, bosanilabilir..

Demek istediğim karakter meselesi, mükemmel sex yaşayıp, aldatılan kadınlar da var. Bir insanın içinde varsa her türlü yapar

İşte bizim burada kızdığımız şey şu; boşanmak isteyen adama tepki gösterilmesi.

Bakın bu hastalığı siz de geçirmişsiniz ve ilk farkettiğinizde hemen tedavi yoluna gitmişsiniz ve atlatmışsınız. Ki olması gereken de bu.
Konu sahibi cinselliğe giremediğini anlayınca 9 ay beklemiş. Bu süreçte neler yaşandı bilmiyoruz. Belki de adam en başta çok destekti ama kadının ilgisizliğini görünce sinir olmaya başladı. Ki kim olursa sinir olur. Ortada iki kişiyi etkileyen bir hastalık var tedavi olması gereken esas kişi oralı değil.

Vajinismuslu kadınlar tabii ki aldatılmamalı. Hatta hiçbir kadın-erkek aldatılmamalı. Fakat evlilikte sorunlu kişi(kadın erkek farketmez) çözüm yoluna gitmezse , hastalığın üstüne düşmezse ve aldatılırsa çok da şaşırmamak gerek.

Ve tekrar aynı şeyi söylücem burada esas kızılan konu adamın boşanmak istemesine verilen tepkiler.
Adam resmen suçlandı boşanmak istediği için.
Neymiş efendim beklicekmiş. İyi de en baştan beklemiş adam ve konu sahibinde tık yok. Napsın peki bu adam? Aldatmasın, boşanmasın, ilişkiye girmesin eeee?

Benim kızdığım nokta, konu sahibin tedavi yoluna girmesi ve eşi yanında olmaması.
Adam, tedaviye giderken bile bosuna gidiyoruz demesi ne kadar doğru ?
Adam kolayını bulup boşanmak istemiş.
Sürekli kadına, 1 yıl oldu ne zaman olcak demiş? Baskı yapmış..
Bu hastalık oyle bir hastalık ki, eşsiz yenmesi mümkün değil.

Neler yaşandığını bilmiyoruz ama diyorum ya 9 ay öylece beklemiş kadın. Belki de adam defalarca dedi tedavi ol diye. Ne yaptı, nasıl yaklaştı, konu sahibinin karşılığı ne oldu bilmiyoruz ki.
Tedavi süresince adamı umutsuzluğa sürükleyen davranışları oldu belki.
Bir konu vardı burda. Kadının eşinin cinsel sorunları vardı ve kadın sürekli yanındaydı kocasının. Kocasını tedaviye zorlayan oydu ve adam ilaçları bile içmiyordu. Kapı kapı doktor geziyorlardı, gittikleri doktor hap veriyordu ama adam onu bile kullanmıyordu ve kadın bıkmıştı. Hatta o da tedaviye giderken umutsuzdu nasıl olsa olmayacak diye. Çünkü onu öyle düşündüren kocasıydı. Şimdi o kadını boşanmak istiyor diye suçlayabilir miyiz?

Birini sadece kadın ve vajinismus olduğu için haklı bulmak çok çok yüzeysel ve saçma
geliyor bana.
Ben sadece bu konu için söylüyorum adamı çirkinleştiren, bıktıran, umutsuzlaştıran konu sahibi olmuş. Yani kocası suçluysa bunu o suça iten konu sahibi. ( Vajinusmus olduğu için değil, üstüne düşeni yapmakta geç kaldığı için)

Tamam hanımefendi öyledir..
Konu sahibi, yazık kocasını mutlu edememiş, adamı bunaltmis, umutsuzlastirmis..
Adam sütten çıkmış ak kaşık.. tertemiz maşallah

Tamam hanımefendi öyledir..
Konu sahibi, yazık kocasını mutlu edememiş, adamı bunaltmis, umutsuzlastirmis..
Adam sütten çıkmış ak kaşık.. tertemiz maşallah
O kadar yazdıklarımdan bunu anlayan birine yapabileceğim bir şey yok maalesef.
İdrak yollarınız iltihaplanmış
Size iyi günler

O kadar yazdıklarımdan bunu anlayan birine yapabileceğim bir şey yok maalesef.
İdrak yollarınız iltihaplanmış
Size iyi günler
Valla bende çok destan yazdım, kendimi anlatmaya çalıştım o kadar yazdıklarımdan lafı cımbızla çektiniz.. kendinize göre yorum yaptınız.
Ben birazcik empati yapmanızı istedim, çünkü empati yapabildiğimiz sürece insanız.. birisinin duygularını anlamak, kendimizi onun yerine koymak. Onun hissettiği şeyleri anlamak..
Çok güzel duygular, insan olduğumuzu hatırlatır.
Varsın idrak yollarım kapansın, İnsan olmak daha önemli benim için
Tavisye ederim hanımefendi, iyi günler.

Son düzenleme:
2 gün önce sırf sizinle aynı fikirde değil diye milletin çoluğuna çocuğuna beddua etmemiş olsanız bu insanlık derslerinize inanabilirdim ama şu an çok yapay geliyo sori :)

Siz empati yapmıyorsunuz yalnız körü körüne kadını savunuyorsunuz çünkü sizin için kadın olması yeterli sebep.
Konu sahibinin Kendi yazmış olduğu " 9 ay sonra tedaviye başladım" cümlesini bile dikkate almıyorsunuz. Kendinizden örnek verdiniz ve bende o örnek üzerinden anlattım söylemek istediklerimi onda bile sadece kadın diye konu sahibi savundunuz.
Söyleneni anlamada zorluk yaşadığınız gibi empati konusunda da sıkıntılarınız var.
Çok anlaşılır bir şekilde yazıyorum halbuki fakat olmayınca olmuyor

2 gün önce sırf sizinle aynı fikirde değil diye milletin çoluğuna çocuğuna beddua etmemiş olsanız bu insanlık derslerinize inanabilirdim ama şu an çok yapay geliyo sori :)
Karşıdaki kişinin ne yazdığı gördunuz ve onayladiniz.. bu olayı başına gelmeyen anlamaz.
Ben o zaman açıklamada yaptım, istediğinize inanın.
Bu arada ne düşündüğun umrumda değil

Karşıdaki kişinin ne yazdığı gördunuz ve onayladiniz.. bu olayı başına gelmeyen anlamaz.
Ben o zaman açıklamada yaptım, istediğinize inanın.
Bu arada ne düşündüğun umrumda değil
İyi ki başına gelmeyen anlamaz lafını öğrenmişsiniz hee. Ben bu konu taa ilk açıldığı zamanlarda da yazmıştım. Benim de başıma geldi. Ama doğru tedaviyle çok kısa sürede yendim. Yine de sizi haksız buldum. Yazılan şeye de amma drama yaptınız hee. Yedi ceddinize sövülmüş gibi tepkiler veriyosunuz.

Bana burda küfür bile ettiler. Sadece küfür de değil sürekli bdvde takıldığımdan nelerle karşılaştım. Bir kere bile ne hakaret ne beddua etmedim. Herkes sizi haksız buldu beğenmedim attı diye hırsınızdan her yoruma beğenmedim atıyosunuz. Hadi gel şimdi buna da beğenmedim at

Hala daha yaptığınız kötü şeyin arkasındasınız. Bari insanlık, empati falan demeyin. Çok komik duruyor çünkü üstünüzde :) size laf anlatmaya çalışan arkadaşlara başarılar dilerim i’m out.

Sonuna kadar katılıyorum. Bence kendisi de bir noktadan sonra saçmaladığını farketti ama geri adım atmak istemediği için ısrarla aynı şeyleri söylüyor. Bir de adına empati diyor :d

Siz empati yapmıyorsunuz yalnız körü körüne kadını savunuyorsunuz çünkü sizin için kadın olması yeterli sebep.
Yok bence körü körüne savunması kendi vajinusmus hastası yaşadığı için travma yaşamış. Ben şeye de takıldım. “Biz vajinusmusuz diye sevişemiyor değiliz.” Cinsel birliktelik karı-koca için bağdır. Yoksa sağlıklı olanlarda ön sevişme için yeterli derdi.

Valla size bravo ben kim ne dedi inan unutuyorum
Aslında orda demek istediğim, vajinismus hastaları kocalarini hiç yaklaştırmiyor, dokundurmuyor öyle bir algı var.. o yüzden öyle dedim.
Çünkü ilk birleşmeye geldiği zaman kasılma oluyor. Duvar gibi.
Cinsel birliktelik tabiki kari- koca bagidir.

Bu rahatsiizligi yasamayanlar cok uzun diye dusunebilir ama esiniz size destek olsaymis daha cabuk bitermis bence. Bende ekimde evlendim marta kadar olmadi kendimiz asamadik. Sonra doktora gittik esim hep anlayisli sabirliydi ve mayis gibi cozduk keske daha once gitseydik dedik ama bigunden bir gune of demedi . Mutlaka icinden demistir erkek sonucta ama bana hic ama hic hissettirmedi Allah razi olsun o konuda. Yani diyecegim o ki Allahin sevgili kuluymussunuz ki kurtulmussunuz. Siz simdi salim kafayla bu durumdan kurtulmaya bakacaksiniz ve bir gun sizi gercekten hakedeni bulacaksiniz insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…