Vajinismus hastasını boşamak...

39 sayfa yazdınız yazdınız bitmedi, manas destanı gibi. Kapatsak mı konuyu? Konu sahibi geçmiş olsun. M melanie en son Aralık 2021’de uğramış.

Kendi problemi yaşayan cinsellik bölümüne konu açsa nasıl olur?

Hadi herkes barışsın, bitsin
Mune abla kapatabilir misin topiği? Millet birbirine girmiş. Konu sahibi bir yıldır yok

Son düzenleme:
Canım uzaklaş burdansaatli bomba gibi duruyoruz birazdan üşüşürler. Kadinla ayni durumu yasadik empati yaptik diye adami savunanlar beynimizi yedi .Tavsiyem biri bi şey yazarsa cevap verme

Canım uzaklaş burdansaatli bomba gibi duruyoruz birazdan üşüşürler. Kadinla ayni durumu yasadik empati yaptik diye adami savunanlar beynimizi yedi .Tavsiyem biri bi şey yazarsa cevap verme
empati yaparken ya da birini savunurken kimseye danismaya gerek yok herkesin kendi akli fikri var cok sukur yoksa da istedikleri gibi takilabilirler canim . Ama tavsiye icin cok cok tesekkur ederim. Yasadigim icin destek olmak istedim. Zaten kadinin kadina yaptigini kimse yapmiyor bu gercek

Amaaaan bende deli gibi yaziyorum kendi kendime kadincagiz belki de yeniden bile evlenmis olabilir

Aynen öyle canım. Zaten kadin kadinin dusmani bu her yerde boyle. çok kalabalıklar uyarmak istedim

Mune abla kapatabilir misin topiği? Millet birbirine girmiş. Konu sahibi bir yıldır yok
Başlığın kapanmasını konu sahibi talep edebiliyor. Ya da polemik olursa yönetim kendi kapatıyor.
Kadinla ayni durumu yasadik empati yaptik diye adami savunanlar beynimizi yedi .
Siz kadınla empati yapmıyorsunuz. Adamın haklı olabileceğini göz ardı ediyorsunuz. Yani yanlı davranıyorsunuz. Herkes kendi yaşam tarzına göre tercih yapar. Ben 39 yaşında 2. Evliliğimi yaptım. Öncesinde uzun senelerdir aktif bir cinsel hayatım oldu. Eşim benle yaşıt. Cinsel tecrübesi olmayan bir kadın istemezdi. Ama bir başkası illa ben bakire kadın isterim diyebilir. Kendisi eşine cinselliği öğretir. Herkesin tercihine saygı duymak zorundayız. Aynı şekilde sizin kocanız sizin vajinusmus hastalığınızda sabır gösterir ve çözmenizi bekler. Ama bir başkası buna tahammül göstermez ve boşanır. (Hukuk sistemi cinsel sorunu boşanma sebebi olarak kabul etmiş) Burda da boşananı vefasız olarak nitelendiremeyiz.

5 6 yil taş olsa çatlar.
Dogumdan sonra 3 aylik korunma ignesi yuzunden 6 ay kanamam devam etti. Duzenli iliski yoktu, karsilikli olarak cesitli yollarla tatmin oluyorduk ama yetersizdi. Pimi cekilmis bomba gibi geziyordum, cok gergindim. Aldatmak dogru degil, bunu asla savunmuyorum. Baska sekillerle tatmin olmak yetersiz kaliyor, karsindaki insan tedavi olmuyorsa sinirlerin iki kat daha bozulur. Tedavisi olmayan bir hastalik olsa takdir Allah'tan der, tevekkul edersin. Mesela benim esimde sahip oldugu hastaliktan ötürü 40indan sonra cinsel problem yaşayacaktı, evlenmeden once benimle bu konuyu konuştu. Benim icin problem değildi, hastalik sonucta yapacak bisey yok. Ama evliligimiz icinde 30saniyede bosalsa ben kalakalsam ve bunun icin bir doktora gitmese benim icin bosanma sebebi olurdu. Aradaki farki anlatabildim mi bilemiyorum.

Seneler önce burada bir konu vardı. Evlenmişler adam iktidarsız çıkmış, 3-5 yıl olmuş, kadın boşanmamış. Şey kafası vardı, kocalık sadece yatakta mı olur, cinsellik için boşanır mı? Dövmemiş, aldatmamış, eve de bakıyor, tamam işte ne diye boşayacaksın ki? Ve böyle yaşayan çok kadın var. Bir kısmı söylemeye bile utanıyor azgın ilan edilirim diye.
Bunun temel nedeni de cinselliğin kadının "da" ihtiyacı olduğunu toplumun kabullenememesi. Bile isteye yok sayılıyor, kodlanmış tüm kafalara. Herkeste var bu, sende bende herkeste ama az ama çok var işte.
Bunu kanıksayan kadın da biraz gözünü açınca eşitlik talep ediyor tabi. Yani sen sevişemezken ben ok der boşamazdım, o zaman şimdi de ben sevişemezken sen sesini kes, kabullen diyor kadın da.
Oysaki her iki taraf için de kabul edilebilir bir durum değil. Tedavi olmayı reddediyorsan kimse seni 9 ay beklemez. Son anda çark edip doktora gittin diye de aferin demez.

Ben nitelendiririm siz nitelendirmezsiniz. Bu herkese göre değişir. Özgür ifade denen bi şey var. Mesajınızı yazın geçin. Niye fikrimi çürütmeye çalışıyosunuz? Sizin doğrunuz kendinize benimki bana. Anlatabildim mi ?

Özgür ifade biliyorsunuz sözde, ama burdaki diger üyelere de kafaniza göre yaziyorsunuz "yok kadinin kadina yaptigini kimse yapmiyor" vs. Önce kendiniz uygulayin o halde

Evet biliyorum polemiğin kitabı yazılmış gibi 36 sayfa ya artık lütfen bitsin bu konu

Hanımlar,
konu açılış tarihi 11/Ekim/2021
konuyu açan melanie 27/Aralık/2021’den beri sitede değil, konuyu kapattırma talebi olmadığından da topik aktif.

Konuyla ilgili düşüncelerinizde hepinizin haklı olduğu noktalar olması bir yana, neden tartışıp birbirinizi kırıyorsunuz?

Rica ediyorum konuya yorumunuz varsa yazın, birbirinize laf yetiştirmeye çalışmayın.

Abla genel olarak herkes gergin, her konuda birbirini negatifleme var.
Bu konu da artık 40. sayfaya gidiyor kapatabilir misin? Yazanlar birbirlerine sanal bıçak çekiyor

Özgür ifade biliyorsunuz sözde, ama burdaki diger üyelere de kafaniza göre yaziyorsunuz "yok kadinin kadina yaptigini kimse yapmiyor" vs. Önce kendiniz uygulayin o halde
Üstüne niye alındın? Bu halk arasında bilinen bir deyimdir. A kisisi dememisim. Sana ozel soylenmis bi sey yok. Kendim uyguluyorum o yuzden cevap vermemeye calisiyorum ama bak seninle muhattap degildim bi de sen ciktin. Durmuyosunuzki. Kapatin artık. Kim ne dusunuyosa düşünsün. Çok da şey yapmayın. Hastalanırsınız mazallah. Bu kadar kişiselleştirmek pek sağlıklı değil. Başka birine cevap veriyorum ordan başka biri çıkıyor. Fesupanallah

Kisisellestiren biri varsa burda o da cok belli Kolay gele

Üzülme vardır bunda da bi hayır tedaviden hiç sonuç almadinmi bi arkadaşım vardi tedaviyle haketmişti bu sorunu 6 ayda

Fakat vajinusmus ciddi bir rahatsızlık değil mi?
Evet tedavi görülmeli orası kesin.
Örneğin benim teyzem berbat iğrenç bir evliliği bitirdikten 8 yıl sonra tekrar evlenebildi ve 2. Evlilik olmasına rağmen vajinusmustu. 9 ay tedavi sonrası ilişki yaşayabildi. Yani o 9 aylık süreçte asla olmadı olamadı.. İlk evliliği eşinin resmen hayvan muamelesi ile ilişkisi olurdu ve bu onda büyük bir travma olmuştu.
Yani ben anlamıyorum. Tedavi görmemek dışında bu bir hastalık değil mi? Bence ciddi bir rahatsızlık.
İnsanın elinde olmayan bir durum söz konusu

Güzel linç yiyeceğim muhtemelen ama sayfaları gezdikçe iyice emin oldum bu sitede 2022nin son tespitini yapıyorum.( muhtemelen konuya daha önce yazmışımdır ondan konuya yorum yapmayacağım)

Bu sitedeki hatta özellikle bu konunun yorumlarındaki kadınları topla %30 u net asexüel ve farkında değil alın şimdi bu bilgiyle ne yaparsanız yapın.

Siz nasıl sevdiğiniz insanı arzulamadan duruyorsunuz ya da duramayanı anormal görüyorsunuz? Aylarca yıllarca hadi arzulayıp çeşitli sebeplerden (psikolojik , fizyolojik) birleşme yaşamayanı anlarım ama bunu savunanı normal göreni sanki 3 ay olmuş da adam çekip gitmiş gibi adamı kötüleyenleri anlayamam ya , ben kadın halimle adam bana bu kadar sene dokunmasın adamın paravan evlilik yaptığını cinsel arzu yönelimi olmadığını ya da farklı olduğunu düşünürüm zaten o kadar senede kırk kere de boşarım .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…