VAJİNİSMUS İlletiyle Mücadele Edenler Okuyun !

Ben aparata cesaret edemiyorum işte
Canım bak şöyle bi gerçek var ben bırak aparatı kulak çöpünü dahi aylarca yapamadım .
Bu aparat egzersizlerinin olmazsa olmazı cesaret .. Eğer hiç ama hiç cesaretin yoksa tabi ki uzman yardımı almalısın. Yoksa sadece ertelediğinle kalırsın benim gibi .. Benim konum azıcık dahi olsa cesareti olanların kendini tedavi etmesine yardımcı olur . Mesela benim karşıma böyle bir konu çıkmış olsaydı . Böyle ayrıntılı tedavinin anlatımı olan ben yine kendim yenemezdim çünkü bendeki ilk problem korku değil.cesaretsizliğimdi.
Eğer seninde benim gibiyse mutlaka git.

Yani benim midem falan inanılmaz bulanıyordu başım dönüyordu derecem yüksekti uzman yardımına muhtaçtım.

Yani şöyle p... 'i daha rahat içime alırım gibi geliyor aparat böyle sert plastik beni daha çok zorlarmış gibi geliyor. Hiç denemedim parmakla falan deniyim mi Bi nasıl tepki vereceğimi bende bilmiyorum

Ben aparata cesaret edemiyorum işte

Zaten vajinismus ayni zamanda erteleme hastaliğidir.
Ben cesaret edemiyorum diye diye 1 yili çöpe attim. Evliligi nasil etkiledigini zamanla goreceksin. Umarim sen bizimle ayni hataya düşmezsin de yeni evliyken hemen bu işin peşine dusersin. Bugun gecsin bugun kalsin diye diye bir bakmissin yıl olmuş. Burda cok kisi var boyle. Cesaret yoksa uzman yardimi şart.

Yani şöyle p... 'i daha rahat içime alırım gibi geliyor aparat böyle sert plastik beni daha çok zorlarmış gibi geliyor. Hiç denemedim parmakla falan deniyim mi Bi nasıl tepki vereceğimi bende bilmiyorum
Tabi ki dene canım zaten hiç denemeden olmaz bi dene bi gör vücudunun verdiği tepkilere bi bak ölç tart kendini zaten anlarsın gelişme olup olmayacağını

Evet Bi adım atmam lazım Bi an önce hemde yoksa daha zor olacak benim için. Tamamen umudumu yitireceğim

Tabi ki dene canım zaten hiç denemeden olmaz bi dene bi gör vücudunun verdiği tepkilere bi bak ölç tart kendini zaten anlarsın gelişme olup olmayacağını
İnşallah en kısa zamanda cesaretimi toplarım

benim canım kader arkadşlarım aylardır vaji ile ilgili tüm topikleri okudum yuttum...ben de bir cesaret bir gaz zaten başını daa alabiliyordum neyse eşim yurt dışından geldi 4 günlük tatile gittk ...ultrason jeli ve vemcaine sprey aldım muhteşem bir tatil düşünüyordum fakat tüm hayallerim suya düştü ilk gece spreyin ucundaki cubuğu uyuştura uyuştura vajinamın yarısına kadar aldım uyuştumda ama korktum tüm cesaretim yaatağa girince btti sonuç hüsran taabii ben de göz yaşları sel...neyse eşim teselli etti hep olduğu gibi ikinci akşam olur dedik ama ikinci akşam uyuşturucunun çubuğunu dokunduramadım bile...artık sadece ölmek istiyorum...hazmedemiyorum çok kötüyüm be arkadaşlar....bu yazımı topiklerde de paylaşacağım belki halimden anlar birileri..ne oluur bana parmak yada diilatö demeyin yapamıyorum çünkü

Yazdığım eşli denemeyi okumuş muydun canım

benim canım kader arkadşlarım aylardır vaji ile ilgili tüm topikleri okudum yuttum...ben de bir cesaret bir gaz zaten başını daa alabiliyordum neyse eşim yurt dışından geldi 4 günlük tatile gittk ...ultrason jeli ve vemcaine sprey aldım muhteşem bir tatil düşünüyordum fakat tüm hayallerim suya düştü ilk gece spreyin ucundaki cubuğu uyuştura uyuştura vajinamın yarısına kadar aldım uyuştumda ama korktum tüm cesaretim yaatağa girince btti sonuç hüsran taabii ben de göz yaşları sel...neyse eşim teselli etti hep olduğu gibi ikinci akşam olur dedik ama ikinci akşam uyuşturucunun çubuğunu dokunduramadım bile...artık sadece ölmek istiyorum...hazmedemiyorum çok kötüyüm be arkadaşlar....bu yazımı topiklerde de paylaşacağım belki halimden anlar birileri..ne oluur bana parmak yada diilatö demeyin yapamıyorum çünkü
Yazdığım eşli denemeyi okumuş muydun canım
hatırlamııyorum canım....

Merhabalar kızlar Ben hala alt pozisyonda rahat değilim ve kasılıyorum yapamıyorum. Başka bi egzersiz için dilatör aldım onunlada denedik. Üstteyken ben sıkıntı yok fakat alttayken yine aynı şeyleri yaşıyorum yanma kasılma ağrı acı... Bir daha doktora para vermek gitmek pek istemiyorum açıkçası.. İşede başlıyorum pek vaktim olmayacak. Sizce başka neler yapabilirim önerileriniz neler?

Yok canım ben 5.gün araştırmaya başladım doktorları bulunduğum yerde yok malesef devlete gideceğim şimdi

Ya sen iyiki bnm karşıma çıktınn

Öncelikle uzun arayış içerisindeydim kaç aydır sonra kadınlar kulübüne rastladım iyiki rastlamışım sonrasında dedikleri gibi ayna aldım serçe parmak ile başladım ama sonra dikkatimi dilatör çekti sipariş ettim başladım 1 hafta boyunca hepsini yapabildim ama sonrası hüsran eşli denemeye geçince çok güzel kasılmalar ve yanmalarım ilişki olmadı anlayacağınız galiba bn farklı pozisyonda dilatör ile çalıştığım içindi bi de kegel egzersizinden kaynaklanıyordu her neyse jnciyi yani seni buldumiyiki bulmuşum hemen dediklerini yapmaya başlamıştım ki 3. Dilatöre geçecekken regli oldum maalesef ama inanıyorum ki bnde yenicem inş ..!

Canım benim
dilatör egzersini nefes egzersizi ile desteklersen eşli çok rahat olur. İnan tedavi sadece yazdıklarımdan ibaret
Biliyorum başaracaksın

Canım benim
dilatör egzersini nefes egzersizi ile desteklersen eşli çok rahat olur. İnan tedavi sadece yazdıklarımdan ibaret
Biliyorum başaracaksın
Yaaa cansın sen dediklerini harfiyen yapıyorum heleki nefes. Eşimle birlikte nefes alıp veriyoruz hatta çok hoşuma gitti o öyle yapınca . Bi 10 gün sonra bnde sizin gibi yenmiş olucam inş

Parmak denedim olmuyor nereye doğru sokacağım alta mi uste mi çok acı veriyor oram çok acıyor olmuyacak galiba

Bu arada jnci dün akşam anestolsuz 3. Dilatör ile egzersiz yaptık ama bnm bütün egzersizlerimi eşim yapıyo o yapınca daha güvende hissediyorum kendimi.. Bugün sonuncuyu yapıcaz inş yarında biter bu işkence inş..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…