VAJİNİSMUS İlletiyle Mücadele Edenler Okuyun !

Ben kas gevseticileri sadece kaslarim amacli almadim kendi dusuncelerimi salmak icin kullandim. Vücudumu o kadar kasiyorum ki onu düşünürken boynum bazi zamanlar hareket edemeyecek kadar tutuluyor ve cok düşünüyorum düşündükçe daha cok uzaklasiyorum. Haplarla en azindan stres seviyemi minimuma indirip biraz daha rahat olabiliyorum ama is o asamaya geldiginde kilitleniyorum. Kuzenime dilatoru ben denemistim ama malesef kendimde yapamıyorum. Esim denemeye çalışıyor doktorlar denediler ama kalkiyorum dokunduklarinda onlarda nereye kadar ilgilenecekler hakli olarak Ellerim ayaklarim titriyor vücudum kitleniyor. Sizlerde boyle olmussunuzdur ne güzel yenmissiniz bense ertelemeye devam ediyorum elimde olmadan. Hersey beynimde bununda farkindayim.
Anlıyorum.. psikolojik destekle birlikte mi yürütseniz acaba vajinismus tedavisini? Mesela hem psikolog yahut psikiyatist ve bununla birlikte vajinismusta tecrübeli bir kadın doğumcu? Kendinizde o kararlılığı bulmak da çok önemli.. bir an geldi bu corona döneminde bana yeter artık çözeceğim diye başladım. O kararlılık anı gelene kadar kılımı bile kıpırdatmamıştım ben çözüm için.. Allah yardımcınız olsun dilerim kurtulursunuz tez vakitte 🙏🏻 Ben bu hastalıkta şunu gördüm bizler kendi kendimizin düşmanı olmuşuz kendi bedenimize düşmanmışız ki oramıza hiç dokunmamışız dokundurmamışız.. ya da benim gibi mesela 1 yıl görmezden gelmişiz bu sorunu.. Allah önce bize doğru berrak bir beden görüşü, beden farkındalığı nasip etsin inşallah.. kendi kendimize kötülük yapmışız.. 2 ay olduyeneli geçmişimi böyle değerlendirdim ben.. Dilerim bir an evvel içinizi berraklığa kavuşturup başlarsınız🙏🏻

Anlıyorum.. psikolojik destekle birlikte mi yürütseniz acaba vajinismus tedavisini? Mesela hem psikolog yahut psikiyatist ve bununla birlikte vajinismusta tecrübeli bir kadın doğumcu? Kendinizde o kararlılığı bulmak da çok önemli.. bir an geldi bu corona döneminde bana yeter artık çözeceğim diye başladım. O kararlılık anı gelene kadar kılımı bile kıpırdatmamıştım ben çözüm için.. Allah yardımcınız olsun dilerim kurtulursunuz tez vakitte 🙏🏻 Ben bu hastalıkta şunu gördüm bizler kendi kendimizin düşmanı olmuşuz kendi bedenimize düşmanmışız ki oramıza hiç dokunmamışız dokundurmamışız.. ya da benim gibi mesela 1 yıl görmezden gelmişiz bu sorunu.. Allah önce bize doğru berrak bir beden görüşü, beden farkındalığı nasip etsin inşallah.. kendi kendimize kötülük yapmışız.. 2 ay olduyeneli geçmişimi böyle değerlendirdim ben.. Dilerim bir an evvel içinizi berraklığa kavuşturup başlarsınız🙏🏻
Sizin adınıza cok cok sevindim gercekten. Allah kimseye yasatmasin boyle birşeyi. Tabiri caizse kurbanlik koyun gibi bekliyorum bu furum icler acisi. Normalde 2 ay onceye kadar tedavi goruyordum ancak virüs sebebiyle hastanede calisma saatlerimiz eğitimlerimiz arttirildi. Bu ara ona ayiracak vakit bulamıyorum malesef. Umarim bende sizin gibi başarırım.

Ben 2 kez esli deneyip regli olmustum ama kafamdan o korku hissi gitmedi çünkü iliskileri uyusturucu kremle gerceklestirmistim az önce kendime stres yapmadan zeytinyağını alıp gittim ve sadece temas olsun ilişki olmasın dedim eşime biraz alışmak adına sonra ben yüz üstü uzandım ve eşim zeytinyagıyla birlikte bana temas ederken oldu 🙈 3 4 kez girip çıktı baskı hissettim ama rahattım yinede ve çok şarkınım galiba 1 senede yendim 1 senede de yapabildim hissine anca aliscam çünkü hâlâ inanmıyorum 😄
Kızlar size tavsiyem kesinlikle yüz üstü yatarak deneyin hem eşler rahat oluyo hem biz uzandığımız için bacaklarımızı kasmıyoruz
Ben genelde altta denerdim bacaklarımı kendime çekerek ve eşim çok zorlanırdı itiyosun beni diye ben bu sekilde gercekten çok rahat ettim ve kesinlikle olmazsa olmaz zeytinyağ...
Bende hâlâ tedirginim her seferinde acaba olacak mı diye korkuyorum ama bi sekilde oluyomus Rabbim yardım etsin hepimize ve tamamen alsın bu korku dolu düşünceleri kafamızdan çünkü o düşünceler olmasa gayet rahat kayıp gidiyo 🙈😊

Ya yüzüstü yatarak nasıl yaptınız? Nasıl denk geldi? Ben çok rahatsız oluyorum 🙈 üstte ve altta yapıyoruz daha çok. Eşim arkama geçeceği zaman huylaniyorum. Biraz da makata girer korkusu var ben de.

Zeytinyağı konusunda da katılıyorum size. Vajinismusluyken zeytinyağıyla girebilmisti eşim. Ama hareket ettirmedim tabi 🙈
Vajinismus sonrasindaysa bir tanidigin tavsiyesiyle su bazlı kayganlastirici kullandik. Ama girişte hep baskı, hafif acı oluyordu. Kimyasal olduğunu bile bile kullandık ama bir gün eşim zeytinyagi mi kullansak dedi. Kullandık, ne batma ne acı hiçbir şey olmadı. Pıt diye giriverdi. İki kez zeytinyağıyla denemiş olduk. Bundan sonra kayganlastiriciyi zor kullanırım 😁

Ya yüzüstü yatarak nasıl yaptınız? Nasıl denk geldi? Ben çok rahatsız oluyorum 🙈 üstte ve altta yapıyoruz daha çok. Eşim arkama geçeceği zaman huylaniyorum. Biraz da makata girer korkusu var ben de.

Zeytinyağı konusunda da katılıyorum size. Vajinismusluyken zeytinyağıyla girebilmisti eşim. Ama hareket ettirmedim tabi 🙈
Vajinismus sonrasindaysa bir tanidigin tavsiyesiyle su bazlı kayganlastirici kullandik. Ama girişte hep baskı, hafif acı oluyordu. Kimyasal olduğunu bile bile kullandık ama bir gün eşim zeytinyagi mi kullansak dedi. Kullandık, ne batma ne acı hiçbir şey olmadı. Pıt diye giriverdi. İki kez zeytinyağıyla denemiş olduk. Bundan sonra kayganlastiriciyi zor kullanırım 😁
Seni hatırladım canim 😁 kayganlastırıcıyı sen soylemistin bana bende aldım ama bi süre sonra yapış yapış oluyo kullanmadım onu o yüzden
Valla bana her pozisyon zor şuan penisi bi sekilde almayı başarıyorum ama sizde de oluyo mu sanki tam icimdeyken bile bi yere degiyo git gelde canım çok acıyo kasmayı bırakamıyorum galiba yaa 😔
Eşim dedi bide böyle deneyelim diye bende sadece deneyelim dedim olmazsa zorlama dedim yağdan dolayı tutturmak zor oluyo ama bi baktım girmiş 🙈😂 biraz zor bi pozisyon çok karışıyo yönü arkaya öne sağa sola ama sonunda tutturuyoruz dün 2 kez öyle yapabildim ben ama sorunum şu ki eşim boşalana kadar git gel yapmasına izin veremiyorum çok canım acıyo baskıdan yani napmam lazım

Bende artık yendim sayılır galiba.. Bi hafta önce inanamazdım böyle bir gelişme yaşayacağıma.. Artık korkumu yendim paniklemiyorum ve elimi de çekiyorum... Sanki tamı girmedi ama o da olur diye dünüyorum :)

Seni hatırladım canim 😁 kayganlastırıcıyı sen soylemistin bana bende aldım ama bi süre sonra yapış yapış oluyo kullanmadım onu o yüzden
Valla bana her pozisyon zor şuan penisi bi sekilde almayı başarıyorum ama sizde de oluyo mu sanki tam icimdeyken bile bi yere degiyo git gelde canım çok acıyo kasmayı bırakamıyorum galiba yaa 😔
Eşim dedi bide böyle deneyelim diye bende sadece deneyelim dedim olmazsa zorlama dedim yağdan dolayı tutturmak zor oluyo ama bi baktım girmiş 🙈😂 biraz zor bi pozisyon çok karışıyo yönü arkaya öne sağa sola ama sonunda tutturuyoruz dün 2 kez öyle yapabildim ben ama sorunum şu ki eşim boşalana kadar git gel yapmasına izin veremiyorum çok canım acıyo baskıdan yani napmam lazım

Kayganlastiriciyla ilgili öyle problem yaşamadım doğrusu. Sadece kayganlastirici olunca daha koyu bir yapıda oluyor. Suyla seyreltiyorduk biz. Ama zeytinyağından sonra yüzüne bakmam kayganlastiricinin 😂

Ben de eşim çok çıkarıp girince kasiliyorum. Yani oraya bir şeyin girip çıktığını hissediyorum ve acayip rahatsız oluyorum ondan. Senin yaşadığın ağrı tam olarak nerde oluyor? Girişte mi yoksa içerde mi

Bende artık yendim sayılır galiba.. Bi hafta önce inanamazdım böyle bir gelişme yaşayacağıma.. Artık korkumu yendim paniklemiyorum ve elimi de çekiyorum... Sanki tamı girmedi ama o da olur diye dünüyorum :)

Bir kısmını almak bile büyük bir şey bence. Zeytinyağı denediniz mi? Ben kayganlastirici kullandım bir süre. Zeytinyağını da bir kere deneyelim dedik, ondan sonrasında zeytinyagi kullanıyorum hep. Daha kolay giriyor. Ağrı baskı hissetmedim hiç. Belki sizin için de faydalı olabilir.

Kayganlastiriciyla ilgili öyle problem yaşamadım doğrusu. Sadece kayganlastirici olunca daha koyu bir yapıda oluyor. Suyla seyreltiyorduk biz. Ama zeytinyağından sonra yüzüne bakmam kayganlastiricinin 😂

Ben de eşim çok çıkarıp girince kasiliyorum. Yani oraya bir şeyin girip çıktığını hissediyorum ve acayip rahatsız oluyorum ondan. Senin yaşadığın ağrı tam olarak nerde oluyor? Girişte mi yoksa içerde mi
Kesinlikle zeytinyağı 👏😁
Girişteki baskı hep oluyo zaten de onu artık zar zor aşıyoruz benim tam icimdeyken son noktam acıyo git gelde de aynı şekilde sanki kapalı bi yeri acmaya çalışıyo gibi sürekli çok zorlanıyorum yaa kastigim için mi acaba sizde ilk zamanlar git gellerde nasıl bi his oldu

Sizin adınıza cok cok sevindim gercekten. Allah kimseye yasatmasin boyle birşeyi. Tabiri caizse kurbanlik koyun gibi bekliyorum bu furum icler acisi. Normalde 2 ay onceye kadar tedavi goruyordum ancak virüs sebebiyle hastanede calisma saatlerimiz eğitimlerimiz arttirildi. Bu ara ona ayiracak vakit bulamıyorum malesef. Umarim bende sizin gibi başarırım.
İnşallah kendinde o gücü ve o isteği bulup bir an gelecek yeneceksin. O kadar okul okumuşuz şunu mu yapamıcaz küçücük yaşta yapıyor başka milletten kızlar 9 yaşında yapanlar var... Allahın izniyle olacak ne ağlıyoruz ne çekiyoruz vajinismusluyken.. bizi bizden başkası asla anlamaz o kafanın üstünde sürekli bu sorunla 1 yıl yaşadım ben de.. hiç bi şeyin tadı yoktu.. Dilerim bir an evvel yenersiniz

Kesinlikle zeytinyağı 👏😁
Girişteki baskı hep oluyo zaten de onu artık zar zor aşıyoruz benim tam icimdeyken son noktam acıyo git gelde de aynı şekilde sanki kapalı bi yeri acmaya çalışıyo gibi sürekli çok zorlanıyorum yaa kastigim için mi acaba sizde ilk zamanlar git gellerde nasıl bi his oldu

Zeytinyağıyla baştaki baskıyı çok çok az hissediyorum ben. O dediğiniz ağrı hissini ben de yaşadım başlarda. Kaslar gevsemeyi öğreniyor zamanla, orası da gevsiyor. Farkında olmadan o son kısım da kasılıyor. Tamamen gevşemeye çalışın. Bütün vücudunuzu serbest bırakın.
Ben şimdi ara sıra girişte acı yaşıyorum. Ama hep olmuyor bu. O acı da afedersiniz kıldan kaynaklı olabilir diye düşünüyorum. Gerçi kılın boyuna da bakmıyor, o batma hissi oluyor ara sıra. ilişki anında klitoristen zevk alanlara da şaşırıyorum. Ben rahatsız oluyorum çünkü 🙈

Bende Mayıs ayında yendim şükür ve herkes yensin kurtulsun inşallah hep dua ediyorum ilişkide hala çok rahat degilim ama buna da şükür bide penisin ucunun değdiği nokta ağrıyo nedense eşimin git gel yapması çok yavaş oluyo hala bu konuda akıl vercek olan var mı ??

Zeytinyağıyla baştaki baskıyı çok çok az hissediyorum ben. O dediğiniz ağrı hissini ben de yaşadım başlarda. Kaslar gevsemeyi öğreniyor zamanla, orası da gevsiyor. Farkında olmadan o son kısım da kasılıyor. Tamamen gevşemeye çalışın. Bütün vücudunuzu serbest bırakın.
Ben şimdi ara sıra girişte acı yaşıyorum. Ama hep olmuyor bu. O acı da afedersiniz kıldan kaynaklı olabilir diye düşünüyorum. Gerçi kılın boyuna da bakmıyor, o batma hissi oluyor ara sıra. ilişki anında klitoristen zevk alanlara da şaşırıyorum. Ben rahatsız oluyorum çünkü 🙈
Canım zeytınyağıyla yapınca ardından duşa giriyormusun veya vajinanı yıkamalımısın?

Canım zeytınyağıyla yapınca ardından duşa giriyormusun veya vajinanı yıkamalımısın?

Her ilişki sonrası mutlaka dus alıyorum. Vajinanın içini yikamiyorum yalnız. Yani parmak falan sokup temizlemeye çalışmıyorum. Bir de sabun da surmuyorum. Dış dudaklari sabunluyorum sadece.

Bende Mayıs ayında yendim şükür ve herkes yensin kurtulsun inşallah hep dua ediyorum ilişkide hala çok rahat degilim ama buna da şükür bide penisin ucunun değdiği nokta ağrıyo nedense eşimin git gel yapması çok yavaş oluyo hala bu konuda akıl vercek olan var mı ??

Sonuna kadar girdiği zaman son nokta aciyor değil mi? O bir süre sonra geçiyor aslinda. Siz tamamen rahat bırakmaya calissaniz daha güzel olur. Böyle akıl veriyormuş gibi konuşuyorum ama ben de hâlâ rahat değilim. Penisi fazla çekip tekrar girdirince hafif kasılma oluyor bende.

Sonuna kadar girdiği zaman son nokta aciyor değil mi? O bir süre sonra geçiyor aslinda. Siz tamamen rahat bırakmaya calissaniz daha güzel olur. Böyle akıl veriyormuş gibi konuşuyorum ama ben de hâlâ rahat değilim. Penisi fazla çekip tekrar girdirince hafif kasılma oluyor bende.
Evet ya o son nokta acıyo hele de eşim git gel yapınca kendimi tamamıyla rahat birakabilsem belki de olmuycak.Aynen bende senin gibiyim

Ben mayısın 15 inde yendim bu illeti ama hâlâ acı çekiyorum bacaklarımi orami kontrol edemiyorum 🤕 acı cekmek istemiyorum artık esimide üzüyorum oda ağrı çekiyor bunu nasil yok edicem

Merhaba, ben de tam anlamıyla sorunsuz bir şekilde yaşayamıyorum bu ilişki meselesini. Ama yaşadığım bir şeyi anlatayım. Belki size faydası dokunur
Ben vajinismusluyken de ilişki denemelerimiz oluyordu. Parmak ya da dilatorle ben de denemedim hiç. Kayganlastirici da yoktu o sırada. İki kez zeytinyağı denememiz oldu. İkisinde de ağrısız sizisiz girdi ama ben de hareket ettiremedim tabi. Belki sizde faydasını daha çok görürsünüz çünkü ben bu denemeleri yaparken penisin ucunu dahi alamiyordum.
Bir önceki yorumda da yazdım. Vajinismusu yendikten sonra kayganlastirici kullandik hep. Ama ilk girişte daima baski, biraz da acı hissediyordum. Nerden baksanız 1,5-2 dk suruyordu penisin tamamını almam. Ama son denemede zeytinyağıyla yarı yarıya indi bu süre. Ve ağrı o kadar az oldu ki. Kayganlastirici kullandığında hareket ettirirken başlarda hafif acı olurdu, vajinanın genişlemesi gerekiyordu acının azalması için. Ama zeytinyağında yine acı hissetmedim.
Tek olumsuz yanı ikinci denememizde eşim erekte olamadı.
Ama sanırım bunun için de erekte olduktan sonra penisin üstüne sadece sürüp yaymak gerekiyor. Sivazlayinca zeytinyağıyla masaj yapmış gibi oluyor ve kaslar gevsiyor tahminimce. Eşim de ikinci denemede bunu yaptığı için zorlandı.
Umarım bir faydasi olur size 🌸
canım zeyin yağını da denedik ama sonuç yine aynı oldu....sadece başını alabildim....

Aynı benimde öyle. Bence eşle alakalı biraz alıştırsalar . Acıya dayanayım diye biraz uğraştım yarısına yakın girdi ama en sonda yine çok korktum olmadı. Canım da çok fena yanıyor. Üst pozisyonu daha zor değil mi
ben de yarısı olsa gerisini getiririm...siz benden şanslısınnız bu konu da...inşallah hepimiz bir an önce kurtulruz....

X