Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Merhaba ben de 2.5 aylik evliyim ve bir kaç denemede cok acı olduğu için daha hic birlikte olamadik esim sagolsun beni baski altina almadi anlayisla yaklasti ama ben kendimi cok kotu hissediyorum bir zaman sonra bikarsa diye hem de evliligin bir geregi bu durum gercekten cok kafama takiyorum insallah halledebilirim. Siz deneme yaparken boyut buyuyunce mumla filan yani yaparken uyusturucu krem filan kullaniyor musunuz ben de bir kac deneme yaptim ince aparatlarla ama mumla beceremiyorum baya aci oluyor hâlâ kiz olmamla mi alakali yoksa aliskin olmadigim icin mi?

İyi akşamlar canım. Hala kız olmanla alakası yoktur yüksek ihtimal :) Tamamen kastığından kaynaklanıyor bu durum. Egzersizleri aparatla yapıyorsun anladığım kadarıyla. Aparatla zorlanıyorsan serçe parmak deneyebilirsin. Aparat ya da parmak hangisiyle yapıyorsan bazı püf noktaları var onlara dikkat ederek yap. Mesela ilk içine alırken ıkın ıkınabildiğin kadar. Giriş olduğunda bekle biraz. Nefes egzersizi yap. Burnundan derin derin nefes al ağzından ver. İçinde kalsın biraz. Kegel egzersizi yap. Çişini tutuyormuş gibi vajina kaslarını sık bırak. Daha sonra yavaş yavaş ilerleyeme çalış. Burnundan derin nefes al verirken ilerlet her zaman. Milim milm y yavaş ilerle. Nefes verdiğin zaman vajina kasların rahatlar kasma olmaz. O yüzden nefes verirken ilerlemen lazım. Uuuşturucu krem sormuşsun. Ben emla kullandım. İşe yarıyor gerçekten güzel uyuşturuyor. Ve bol bol kayganlaştırıcı sür. Kayganlaştırıcı daha önemli.

Merhaba arkadaşlar ben 1 yıllık evliyim ve hic birlikte olamadık eşimi doktor için ikna etmeye çalışıyorum ama istemiyor bir kaç haftadır okuyorum yazdıklarınızı parmak egzersizi yapmaya çalışıyorum ama serçe parmağım bile olmuyor lütfen banada yardımcı olurmusunuz

Merhaba, hoş geldin
Zamanında ben de tüm mesajları okumuştum ve kafam çok karışmıştı.
Vajinismus olabilir ama bunun seviyeleri var. Kaskatı kesilme ve hatta bayılmalara kadar gidebiliyor. Senin durumun bence ileri safhada bir durum değil.
Benim tavsiyem mutlaka bir doktora danışman.

Eşimi doktor konusunda ikna edemedim. Kendi kendimize çözebiliriz diye düşünüyo. Burada da kendi kendine bu durumu çözmüş insanlar var. Bana da umut oldu. Neden mutlaka dediniz?

Bu arada merhaba, hoşbulduk teşekkür ederim

Darlık yok aslında canım sen kendini cok fazla kastığın için daralıyor orası rahat bıraksan öyle bsy yok aslında

Ben uzmanla yendim bu hastalığı kendi başıma yenebiliceğimi düşünemedim çünkü bunun seviyeleri var o yüzden bi uzmana danışıp başlamak hem daha etkili hem daha iyi olur diye düşünüyorum canım

Meraba arkadaşlar ben 1 haftadır parmak egzersizlerini uygulamaya çalışıyorum ilk basta hic dokunamıyor kendimi kotu hissediyordum dun dokunmayı başardım simdi de serçe serçe parmağım biraz girdi ama karşıda et parçalarıyla kapalı gibi sizde de boyle olmusmuydu normal mi sizce

Cevap icin cok tesekkur ederim aparat dedigim aslinda parmak kulak cubugu tarzi seylerle denedim aynada baktigimda kucuk bir delik gorebiliyorum sadece herhangi buyume yok sanirim genislemesi ile alakali. Mumla aci cekme olayi kendimi kasmamla alakali o zaman ben ne kadar kasmiyorum desem de demekko farkinda olmadan oluyor. Bir yandan nasil yazacagimi bilemiyorum insan utaniyor ama iyiki sizler varsiniz yalniz olmadigini hissediyor insan o kremin fiyati nedir illa doktor mu yazmali yoksa biz alabiliyor muyuz ?

Evet canim o biz kastigimiz icin oluyor kaslar kendini kapatiyor maalesef ayni durumlari yasadik ve yasiyoruz yalniz degilsin

Kremin adı emla. Doktorun yazmasına gerek yok bütün eczanelerde var canım. 120 TL ye aldım ben. 5 tane tüp var içinde. Hiç utanmana gerek yok çünkü senin yaşadıklarını hepimiz yaşadık. Birbirimizi en iyi bizler anlarız. Bu arada o delik gözle görülür şekilde büyümez canım. Ama çok esnek hangi aparatı alsan içine alır. Genişler. Ama daha sonra tekrar normal boyutlarına döner. Çok esnek. Lastik gibi düşün. O acıyı da bir dahaki çalışmanda iyice dinle. Kendini kastığın için olduğunu daha iyi anlayacaksın. Bol bol nefes egzersizi yap içine aldığında canım. Aklına takılan herşeyi sorabilirsin :)

doktora gittim ama yardimci olamadilar bana yurtdisindayim ben ve burda öyle bir imkan yok. ama burda özelden yazistigim arkadaslar var ilerletmeye calisiyorum. aparatla bi türlü yönünü bulamiyorum. 1 parmakla cok rahat buluyorum ama aparat olmuyor anlayamadim bi türlü..

Çok çok tesekkur ederim Allah razi olsun. Ben de iste zihnin oyunu o sekilde kucuk gorunce hic buyumuyor ve girme olmaz aci cok olur gibi geliyor. Bu durum cok zor ve sinir bozucu Allah hepimizin yardimcisi olsun insallah...

Merhaba canım. Evet aynı şeyi bizde yaşadık içerde kat kat etler var gibi. Vajinanın normal yapısı o. Zevk alman için. Parmak egzersizi yaptıkça vajina gevşer o zaman çok hissetmezsin onları. Kasma kendini hiç. Serçe parmağını almışsın çok güzel. Burnundan derin nefes al verirken ilerlet parmağını her zaman. Çünkü nefes verirken kasma olmuyor. İlerleme daha rahat oluyor. Parmağını içeride bekletip git gel yapmaya çalış. Kegel egzersizi yapmayı da unutma. Aklına takılan herşeyi sorabilirsin. Kolay gelsin :)

Canim sen de mi hâlâ bizdensin yoksa kurtuldun mu? Bir de o kremden haric daha uygun fiyatli baska urunler var mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…