Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Tam 4 yil sürdü. Istemsiz kasiliyordum. Buradaki konulardan birinde görüp vajinismusken iliskiye girmeden siringayla hamile kaldim. Sirf korkumdan 8 cm açılma olmasina rağmen sezeryanla doğum yaptım. Dogumdan 6 ay sonrada kendi cabam ve dilatör set yardimiyla yendim. Ertelemeyin üstüne gidin. Ben surekli erteledim yarin denerim öbür gün denerim diye diye 4 yilimi hiç ettim. Simdi 2 tane yavrum var. Biri şırınga bebeği 😊
Ben iliskiyle bile gebe kalamadım. Masallah size

Tam 4 yil sürdü. Istemsiz kasiliyordum. Buradaki konulardan birinde görüp vajinismusken iliskiye girmeden siringayla hamile kaldim. Sirf korkumdan 8 cm açılma olmasina rağmen sezeryanla doğum yaptım. Dogumdan 6 ay sonrada kendi cabam ve dilatör set yardimiyla yendim. Ertelemeyin üstüne gidin. Ben surekli erteledim yarin denerim öbür gün denerim diye diye 4 yilimi hiç ettim. Simdi 2 tane yavrum var. Biri şırınga bebeği 😊
Siringayla nasil hamile kaldiniz? Tam olarak nasil yaptiniz. Bende bi kac kere denedim fakat siringayi yeterince derine sokmuyorum yani ustune sıkıyorum.

Bende 2.yılım bitmeye yakın yendiim.Önce bir doktora gidin belki fizyolojik sıkıntıdır.Eğer herşey normal olupta olmuyorsa psikolojik kızlar.Tamamen kafanızda yersiz olumsuz düşünceler beyninizin size uyguladığı bir alarm gibi düşünün.Siz beyninize neyi kabul ettirseniz o onu kabul eder.Yıllarınızı çalmasına izin vermeyiin. Eğer ki yardımcı olmamı isterseniz ederim.😘

Vajinismus hakkında burada çare arayan çiftlere , yıllar geçse de çare bulamayan , yeni evli olup da bu durumla yeni tanışan arkadaşlarımıza kendi hikayemi anlatmak istiyorum . 5yıllık bir ilişki sürecinin ardından evlenmeye karar verdik bu süre zarfında sevgili olduğumuz bir dönem ilişkiye girmeyi denedik fakat olmuyordu bir türlü vajinismusu daha önceden duymuştum ve kendim de bu durumun içinde olduğumu düşündüm ama evlilik olmadığı için çok da fazla umursamıyordum erteliyordum derken geldi çattı düğün zamanı sürekli aklımda tek bi soru evlenince geçecek mi ? Geçmedi tabiki ilk gecem kabus oldu resmen ama beklenen bir durumdu o yüzden çok da fazla şaşırmadım bu sorunu öyle kafaya takmıştım ki çözmeliydim çözecektim ve evlenmeden 1 hafta önce doktor randevusunu bile oluşturmuştum ya olmazsa diye öyle de oldu eşim çok anlayışlı ve sabırlıydı bi süre bekleyelim dedi ama ben kendimi hiç o moda sokup da bunu kabullenmek istemiyordum bian önce tedavisi olsun istedim . İlişkiye giremememin en büyük nedeni acı çekmemdi defalarca ayna karşısında kendimi izlemiş orda bir delik olmadığına yahut Kızlık zarımın çok kalın olduğuna bile kendime inandırmıştım vajinismus değildim Kızlık zarım kalındı diye düşünmeye başladım. 3 gün boyunca ilişkiyi denedik ve olmadı doktor randevusu geldi çattı kadın bir doktordan randevu almıştım içeri geçtim gayet rahattım bana çatala çıkmamı söyledi eli ile açtırarak dış genitallerimin kontrolünü yaptı ve ilişkiye girememem için hiçbir neden olmadığını zarımın gayet normal olduğunu hatta parmağını sokarsa bozulabilecek durumda olduğunu söyledi eşinizle sanırım bu durumu çok fazla zorlamamışsınız dedi ben buna sevinemedim çünkü durumun fizyolojik birşey olduğuna kendimi inandırmıştım ve ameliyat olurum geçer diyordum bana çok acı çektiğimi söylediğim için bebe yağı ve vemcaine uyuşturucu spreyle denememi söyledi adetim başladı 1 hafta sonrasında o gün geldi çattı çok tedirgindim yine olmayacak sandım önce 5 fıs sprey sıktım vajinamın içine doğru sonra eşim bebek yağını kendine sürdü ben altta o üstte olacak pozisyonda denedik ve ilk giriş kısmında pıt diye bi yırtılma sesi geldi ve zarın yırtıldığını anladım acı yok diye birşey yok acı tabiki de oldu kan geldiğini gördüm ve o şekilde bıraktık ertesi gün tekrar denedik yine kan geldi ve tam birleşme olmuyordu canım çok yanıyordu ama ara vermek istemedim hazır cesaretlenmişken bu şekilde 4 gün boyunca üst üste denedik ve her denemede daha fazla yol katettik fakat 4 gün boyunca sürekli kan geldi . Kızlık zarım anca bozuldu ve acı hala devam ediyordu ama zamanla açılacağını biliyordum ve kendimi hep zorladım şuan 2 aylık evliyiz ve kesinlikle acı yok sızı yok ağrı yok gayet normale döndü herşey ve çok normal seyrinde . Burada bana yardımcı olan en büyük üç şey vemcaine sprey bebe yağı ve ilişki sırasında ıkınmak öyle dedikleri gibi yok gibi bir zar değil arkadaşlar bu bildiğiniz et parçası tabiki de ilk zamanlar acıyor daha sonrasında o acı kalmıyor . Kafanızda bu sorunu kesinlikle büyütmeyin ama kendinizi ve acı eşiğinizi zorlayın çünkü anladım ki bu iş gerçekten kafada bitiyor ben hiç ilişkiye giremicem sanıyordum hiç olmayacak sanıyordum evliliğim bu yüzden bozulacak sanıyordum ve bu yüzden kendimden başka kimse bana yardım edemez dedim kendimi zorladım hiç kaçınma davranışı sergilemedim ertelemek istemedim çünkü herkes bunun bir erteleme hastalığı olduğunu söylüyor inanın arkadaşlar o kadar basit bişey ki hepinizin yeneceğine inanıyorum kesinlikle ilk başlarda size yardımcı olan o ürünlere bile gerek kalmıyor sonralarında . Tam şuanda çok acıyor yapamıycam dediğiniz yerde derin bir nefes alın eşinizi itmeyin o anda eşiniz vajina girişinde dursun ve siz kendinizi rahatlatın ıkının ve girmesini isteyin emin olun olacaktır . Eşiniz sizin vajina girişinizdeyken kaslarınıza odaklanın ve serbest bırakmaya çalışın göreceksiniz ki olacak . İnanıyorum hepiniz çözebilirsiniz bu ufak problemi 🙏🏻
Evet kolayca atlatmışsınız ama kullandığınız ifadeler hiç hoş değil , kanadı acıdı yırtılma sesi geldi vs. Bunlar bu duyguyu yaşayan herkesi tedirgin eder biraz daha yumuşatabilirdiniz ifadelerinizi. Yırtılma diye birşey değil genişleme oluyor orası kapalı bir yer değil sadece ortasında bulunan minik delik ilişki esnasında genişleyip ortadan kalkıyor 3.ayımda yenen biri olarak ve iki buçuk yıldır evli olan biri olarak yazdıklarınız beni bile gerdi .

Evet kolayca atlatmışsınız ama kullandığınız ifadeler hiç hoş değil , kanadı acıdı yırtılma sesi geldi vs. Bunlar bu duyguyu yaşayan herkesi tedirgin eder biraz daha yumuşatabilirdiniz ifadelerinizi. Yırtılma diye birşey değil genişleme oluyor orası kapalı bir yer değil sadece ortasında bulunan minik delik ilişki esnasında genişleyip ortadan kalkıyor 3.ayımda yenen biri olarak ve iki buçuk yıldır evli olan biri olarak yazdıklarınız beni bile gerdi .
Zaten dedikleri hikaye. O tarz şeyler olmuyor abartmış yazarken.

Ben sadece kaybetme korkusu vardi cok sacma ama kizligimi kaybedince hayat anlamsız gelecek gibi geliyordu. Ama tedaviyle aştım
Siz söyleyince düşündüm de kesinlikle benim de derdim bu yani canım yanacak korkusu değil de sonra ne yaparım düşüncesi var, sanki çok utanç duyacağım herkes ilişkiye girdiğini düşünecek korkusu, kendime yakıştıramıyorum galiba bu durumu ben hala genç kız olarak kalmalıyım

Hepimiz bu beladan kurtuluruz insallah o dilatorleri ilk basta aldım ben.Evde başaramadım kendime güvenim yoktu olmadı.Esiminde desteğiyle doktor arayışına girdim aslında bi kaç yerden fiyat aldım ama boyumuzu aştı.En son Esra çabuk comerte gittik ve aştım şükürler olsun.İlk adım gene libratordu sonra boyutları büyüdü.Sonra kontrolü bana vermeyi öğretti ve astık.Hepiniz kendinize güvenip kontörlü kendi elinize alın.Umarım herkes sorunlarını aşar.

Kızlar ben de ilişkiden aşırı korkuyordum öyle böyle değil. Onu yendim ama mesela kendi parmağımı sokmaktan çok korkuyorum. Normal mi bu?

Slm ben yeniyim arkadaşlar vajınusmusu yenmiştim ve şuan yine aynı gibiyim yani yarıya kadar alıyorum p..... gerisi yok acı da hissetmiyorum ama neden yapamıyorum bilmiyorum kaçıyorum şuan delirmek üzereyim yardımcı olurmusunuz 😔

Aslında yapmışın o kadar korkunç ve zor birşey olmadıgını biliyorsun yarıya kadar almışssan devamı daha kolay nefes kegel egzersilerini sık yap canım
Slm ben yeniyim arkadaşlar vajınusmusu yenmiştim ve şuan yine aynı gibiyim yani yarıya kadar alıyorum p..... gerisi yok acı da hissetmiyorum ama neden yapamıyorum bilmiyorum kaçıyorum şuan delirmek üzereyim yardımcı olurmusunuz 😔

Nefes egzersizi de yapıyorum ama yaparken sanki bi duvar engel oluyo gibi geliyo anlayamadım yerini bulamıyor anlamadım sonrası acıyacak gibi geliyo geri çekiyorum kendimi yarın son günüm yaptım yaptım yapamadım yandım 😔 o iş olmayınca eşler barut

Nefes egzersizi de yapıyorum ama yaparken sanki bi duvar engel oluyo gibi geliyo anlayamadım yerini bulamıyor anlamadım sonrası acıyacak gibi geliyo geri çekiyorum kendimi yarın son günüm yaptım yaptım yapamadım yandım 😔 o iş olmayınca eşler barut
Duvar filan yok kasıldgın için ilerlemiyor canım beniim yön olarak biraz daha aşağıya doğru direk değil birde doğru pozisyonda yapmak önemli bu dünyanın en dogal şeyi biz bunu kendimze eziyet haline getiriyoruz 🙃

Doğru pozisyon nasıl acaba birde aşağıya doğru demişsiniz ya galiba direk girince benim biyere çarpıyo acı hissediyom gibi oluyo tamam yeter diyorum galiba sağolun ya gerçekten biraz daha anlatırsanız sevinirim

X