Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Nefes egzersizi de yapıyorum ama yaparken sanki bi duvar engel oluyo gibi geliyo anlayamadım yerini bulamıyor anlamadım sonrası acıyacak gibi geliyo geri çekiyorum kendimi yarın son günüm yaptım yaptım yapamadım yandım 😔 o iş olmayınca eşler barut
Ben de aynı durumdayım. Bir kaç cm giriyor sonra bi yere çarpıyor yanma oluyor, durduruyorum, devam edemiyorum :KK43:

Ben evde bir obje ile çalıştım canım ve sadece bir günde bebe yağını bol sür hem kendine hem aparata sonra nefes al verirken ıkın ıkınınca açıldığını ve girdiğini göreceksin sadece baskı hissi oluyo kendimizi kastığımız için acıyacak diye hissediyoruz ve beyin olarak acıtıyorda azim ve cesaret en önemlisi Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim yardımcj olur sanada inşallah bişey sormak istersen sorabilirsin özelden de yardımcı olurum

Ben evde bir obje ile çalıştım canım ve sadece bir günde bebe yağını bol sür hem kendine hem aparata sonra nefes al verirken ıkın ıkınınca açıldığını ve girdiğini göreceksin sadece baskı hissi oluyo kendimizi kastığımız için acıyacak diye hissediyoruz ve beyin olarak acıtıyorda azim ve cesaret en önemlisi Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim yardımcj olur sanada inşallah bişey sormak istersen sorabilirsin özelden de yardımcı olurum
Canım. Benim😍 bak sende birilerine vesile oluyorsun ne güzel inşallah herkes yenecek herkes🙏🏻💙

Ya böyle görünce yazmadan duramadım sonuçta aynı şeyleri bende yaşadım yaşadık çok zor hayatları güzel değil çünkü hayattan nefret etmelerini sağlıyp bu illet hastalık inşallah kurtulsun hepsi de konuşurum yazarım inşallah 🥰❤️ Özelden daha ayrıntılı anlatırım inşallah Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim s n olmasan bana verdiğin enerji konuşma benimde zordu canım ❤️🥰😘

Ya böyle görünce yazmadan duramadım sonuçta aynı şeyleri bende yaşadım yaşadık çok zor hayatları güzel değil çünkü hayattan nefret etmelerini sağlıyp bu illet hastalık inşallah kurtulsun hepsi de konuşurum yazarım inşallah 🥰❤️ Özelden daha ayrıntılı anlatırım inşallah Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim s n olmasan bana verdiğin enerji konuşma benimde zordu canım ❤️🥰😘
Sen güçlü bir kadınsın canım zaten ben vesile oldum sadece 🤩🥰

Merhaba arkadaşlar,
Tam 23 ay bu sorunla uğraştık.
ben de eşim de evliliğimiz de yıprandı.
ayrılmayı bile düşündük desem yalan olmaz.
eşim hep çok anlayışlıydı, azıcık of uf deyince bırakırdı. Bazen böyle olmasa daha kolay olurmuş gibi geliyordu.
neyse gelelim nasıl yendiğime.
öncelikle burayı takip ediyor, ne okuyorsam alıyordum. Herkes en önemli şeyin egzersiz olduğunu yazıyor ama ben bir türlü cesaret edemiyordum. Bir gün gündüz eşim evde yokken deneme yapmak istedim. Parmaklarımla yapamayacağımı biliyordum, egzersiz aleti almak için beklersem belki cesaretim gidecekti. Ben de önce bir kulak pamuğu alıp deneme yaptım. Onu hafif itince ve ilerlediğini görünce, açılmadığını görünce çok sevinmiştim. Bu arada da evdeki uyuşturucu kremleri sürmeyi ihmal etmiyorum. Ardından peçeteleri alıp kendime bir egzersiz aleti oluşturdum. Streç film ile sardım. Hijyenik olduğunu veya kesin böyle yapmalısınız diyemem ama kendimce boyutlar oluşturabildiğim için bu beni rahatlattı. Burada öğrendiğim şey vajinanın biraz eğimli ve yönünün popoya doğru olduğu oldu. Ve bu bilgi gerekçen çooook önemli.
Birkaç gün böyle denemeler yaptım. Artık olur diyordum ama deneme yaptık ve yine olmadı. O sırada bi cesaret eşime sen bekle dedim ve diyorum ya ne okursam alıyorum diye, elime ilk geçen wemcain sprey oldu. Kulak pamuğu kadar içi var zaten sıkabildiğim kadar sıktım, ileri istebildiğim kadar ittim. Birkaç dakika sonra uyuşma başladı zaten. Açıkça anlatayım ki zorlananlar da denesinler, eşim alttayken ben kendi elimle denedim ve oldu. Sadece içeri giriş olduğunu fark ettim ve afedersiniz tuvaletim geldi sanıp tutamayacakmışım gibi hızlıca kalkıp lavaboya gittim. Yaptığım denemelerde hiç kanama olmamıştı ama peçeteye birkaç damla kan geldiğini gördüm. Tabiki kayganlaştırıcı da kullandık. Ben bu şekilde yendim, birçok arkadaşıma da tavsiye ettim. Hepsi işe yaradığını söylediler. Sinek ısırığı diyorlar ya onun kadar bile acı olmadı. Lütfen geciktirmeyin, bir yerden başlayın. Olmadı, olmuyor diyerek 2 yılımızı geçirdik. Umarım birilerine de çözüm olurum. Şimdi 3 yıl oldu ve bence hepiniz başarabilirsiniz.

Merhaba, aranıza yeni katıldım. Bende vajinismusluyum şu an eşli çift parmak egzersizine geçtik. Şimdiye kadar iyi gidiyordu kendi parmaklarımda sorun yaşamadım, eşimin tek parmağını da başardık. Fakat çift parmak egzersizi ağrılı ve acılı oluyor giriş yapsa bile baya bi acı hissediyorum.tırnaklar zarar vermesin diye ameliyat eldiveni kullanıyoruz acaba yanlış bir yere mi itiyor diye tek parmak deniyoruz oluyor çift parmak sıkıntılı. Bu aşamada tavsiye verebilecek olan var mı ?

Merhaba, aranıza yeni katıldım. Bende vajinismusluyum şu an eşli çift parmak egzersizine geçtik. Şimdiye kadar iyi gidiyordu kendi parmaklarımda sorun yaşamadım, eşimin tek parmağını da başardık. Fakat çift parmak egzersizi ağrılı ve acılı oluyor giriş yapsa bile baya bi acı hissediyorum.tırnaklar zarar vermesin diye ameliyat eldiveni kullanıyoruz acaba yanlış bir yere mi itiyor diye tek parmak deniyoruz oluyor çift parmak sıkıntılı. Bu aşamada tavsiye verebilecek olan var mı ?
Parmakdan ziyade aparatla yapsanız emin olun daha hızlı ilerlersinz vücüttan bir uzuv oldugu için şahsen ben yapamadım onu ama burda okuduğum dilatörler sayesinde yendim.

Doktora giden arkadaşlar önce hangi doktora gittiniz? 5 ay olacak hala tık yok, gram yol kat edemiyorum kafayı yemek üzereyim.
Canım ben tedavi oldum ama Herşey sende bitiyor hala ilişki yaşayamadım mesela arkadaşımla aynı doktora gittik o yendi ben hala yenemedim

Parmakdan ziyade aparatla yapsanız emin olun daha hızlı ilerlersinz vücüttan bir uzuv oldugu için şahsen ben yapamadım onu ama burda okuduğum dilatörler sayesinde yendim.
Aparatlar bana daha itici geliyor. Eşimin tek parmağında sorun yokken iki parmakta acı ve ağrı neden hissediyorum anlamadım. Parmak açısı mı , gevşeyemediğim için mi diye

X