Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Ben bişey sormak istiyorum ben bu illeti yeneli iki ay oldu ama sadece afedersiniz üst pozisyonda yapabiliyorum alta hiç gecemedim aşırı korku heyecan oluyo bacaklarım titriyo sanki en başa donecem diye çok korkuyorum ne yapmam lazım

Ben bişey sormak istiyorum ben bu illeti yeneli iki ay oldu ama sadece afedersiniz üst pozisyonda yapabiliyorum alta hiç gecemedim aşırı korku heyecan oluyo bacaklarım titriyo sanki en başa donecem diye çok korkuyorum ne yapmam lazım
Ben şöyle de denedim yatak kenarı pozisyonunda deneyin o şekilde kasılmanız en aza iniyor insan sonradan alışıyor

Muhtemelen aşk Kasın canım o ama ilerlemen çok iyi 👍🏻👍🏻👍🏻 youtubeden vajina hakkında bilgilendirici videolar ile müjdegül Karaca yı öneririm 🥰🥰🥰
Merhaba dün dediğiniz videoları izleyip biraz daha rahat bir şekilde bugün rabır dilatörler geldi hemen heyecanla en küçüğünü ve bi büyüğünü deneyerek rahatça içeriye alabildim çok heyecanlıyım yapıcam inş..

Merhaba dün dediğiniz videoları izleyip biraz daha rahat bir şekilde bugün rabır dilatörler geldi hemen heyecanla en küçüğünü ve bi büyüğünü deneyerek rahatça içeriye alabildim çok heyecanlıyım yapıcam inş..
Ooo bayagg hızlısın bravo sana🥰 2 aparatı birden yapmışın maximum 5 günde bu iş biter.👏🏻

merhabalar, ben tek parmak egzersizlerini yaptım daha sonra dilatör set aldım. En küçük dilatörü sokabiliyorum ama 2. ye geçemedim. 2. yi denediğimde garip bi şekilde başım dönüyor midem bulanıyor. Zamanla alışır mıyım sizce? lütfen yardım edin

merhabalar, ben tek parmak egzersizlerini yaptım daha sonra dilatör set aldım. En küçük dilatörü sokabiliyorum ama 2. ye geçemedim. 2. yi denediğimde garip bi şekilde başım dönüyor midem bulanıyor. Zamanla alışır mıyım sizce? lütfen yardım edin
Evet canım benim de oluyordu tansiyonun düşüyor 👍🏻 ama ilerlemen çok iyi 💪🏻 biraz daha gayret et geçiyor nefes egzersizlerini ihmal etme onlar güzel gevşetiyor

2 gün önce 3. Aparatı gayet rahat denedim ama dün eşli birleşmede yine aşk kası denilen kas yine engel oldu maalesef 🙈 Bugün son aparatı deniycem inş. Başka ne yapabilirim

Vajinismus illetiyle uğraşan kızlar, insan başına gelmeden nasıl pis birşey olduğunu anlamıyor. Ağlamayla biten denemeler, bir kahveyi bile rahat rahat içmemek, hep aklında olması, çevrenin çocuk yok mu diye bunaltması ve daha nicesi....
Bende 7 aydır uğraşıyorum ve sonunda çok şükür ki yendim. Ben tedavi oldum, ama aslında hiç gerek yokmuş. Sizlere yardımcı olmak isterim.
Öncelikle 3 tane malzeme lazım
Bepantol cilt bakım kremi
Emla krem
Ve kahramanımız dilatör set
Başlıyoruz.....
1. HAFTA
🌸Nefes egzersizleri: Mum ışığında, sakin, kimsenin sizi rahatsız edemeyeceği bi yerde uzanıp, nefes alıp vererek kendimi nerede rahat hissedeceksek oradaymış gibi hayaller kuruyoruz.
🌸Banyo egzersizleri: Duşa giriyoruz duş başlığını vücudumuzun her yerinde gezdirerek hislerimizi anlamaya çalışıyoruz. Daha sonra lif ile köpürterek aynı işlemi yapıyoruz ve en son elimiz ile köpükleri yayarak bütün vücudumuza dokunuyoruz. Vücudumuzu çıplak ve giyinik olarak inceliyoruz.
🌸Cinsel organları keşfetme egzersizi: Elimize bi el aynası alıp genital bölgemizi İnceliyoruz. Tamamen görmek için vajinaya ışık tutabiliriz. En az yarım saat yapın. Zorlanıyorsak gevşeme egzersizi ile ara verip tekrar inceleyelim.
🌸 Mastürbasyon egzersizi: Yine rahat bir ortamda mum ışığında elimiz ile klitorisimize dokunarak orgazm olmaya çalıyoruz. Öncesinde nefes egzersizleri yapabiliriz.
1 hafta boyunca hergün bunları uyguluyoruz....

2.HAFTA
🌸Aşk kaslarını keşfetme egzersizi: Tuvalete oturun ve çişinizi tutup bırakın. Bir kaç kez tekrar edin. O sırada sesli bir şekilde "aşk kaslarının sahibi benim, bana itaat ediceksiniz ben ne dersem onu yapıcaksınız" deyin.
🌸Kegel egzersizi:
Normal: Aşk kaslarını 3 saniyede kasın ve 3 saniyede gevşetin.
Hızlı: Hızlıca kasın ve gevşetin
Yavaş: Aşk kaslarınızı yavaşca çekebildiğiniz kadar çekin ve yavaşca geri bırakın.
1.hafta: 25er tane, sabah, öğle, akşam
2.hafta:50şer tane, sabah, öğle, akşam
3.hafta:75şer tane, sabah, öple, akşam
4.hafta:100er tane sabah, öğle, akşam
🌸Okşama egzersizleri: Eşiniz ile birbirinizi sırayla parmak ucundan, saçına kadar okşayın. 1okşamada göğüsleriniz ve vajinanız giyinik olsun. 2.okşamada tamamen çıplak olun. 3.okşamada keşfedici bir şekilde eşiniz dudaklarınızı ayırıp incelesin ama asla parmak sokma yok. 4.okşama ise tahrik edici şekilde olmalı.
🌸Kulak çöpü egzersizi: Bir kulak çöpünü streçe sararak bebe yağı veya kayganlaştırıcı ile vajinaya sokmaya çalışıyoruz. Nefes egzersizlerini ihmal etmiyoruz. Yapamam diye düşünmeyin. Yapacaksınız. Kulak çöpü içinizdeyken sağa sola kaydırıp, 0 çiziyoruz. Tekrar içinizde iken aşk kaslarını kasıp gevşetiyoruz.
VEEE GELELİM MUTLU SONA....
🌸 Dilatör setimizi alıyoruz. İlk olanla başlıyoruz. Ucuna küçücük emla sürüyoruz, etrafına bepantol. Emladan az daha alıp vajina girişine 5 6 dakika boyunca masaj yaparak Sürüyoruz. Bütün boyları bu şekilde yapıyoruz. Baskı hissettiğiniz yerde durmayın itin saniyelik bişey o sonrası boşluk. Dilatörler içinizdeyken sağa sola esnetiyoruz, 0 çiziyoruz ve ilişkiyi taklit eder şekilde gel git yapıyoruz. Aynı şekilde dilatörleri eşinizede yaptırın. 4. Dilatörüde yaptığımızda artık ilişkiye hazırız.
🌸 İlişki öncesi tekrar emla ve bepantolu dilatöre sürüp çalıyoruz. Daha sonra eşli deneme yapıyoruz. İlk bi kaç deneme başarısız olabilir üzülmeyin olacak. Benim 3. Denememde olmuştu.
Daha sonra yavaş yavaş önce emlayı sonra bepantolu bırakıyoruz. Kayganlaştırıcı vb kullanılabilir.

KIZLAR HEPİMİZ YAPABİLİRİZ SİZE GÜVENİYORUM HADİ BİTİLERİM ŞU İŞİ.
Sormak istediğiniz olursa her zaman mesaj atabilirsiniz.
Allah yardımcınız olsun, sizleri seviyorum ❤️
Macundeneyimi Macundeneyimi

Yeneli 1 yılı geçti,tekrar uğrayıp bakmak istedim.O süreçte buradan çok destek almıştım daha sonraları ise destek olduğum arkadaşlarımız oldu.Bu süreçte motivasyon çok önemli.Asla canınızı sıkmayın emin olun geçecek ve hayatınıza mutlu birer kadın olarak devam edeceksiniz.Herkesin bu süreci geçirme şekli farklıdır kendi yönteminizi bulun.Korkunuzdan kaçmayın onunla yüzleşin eminim yeneceksiniz.

İlk başlarda olur öyle normal.Biraz daha alıştıktan sonra deneyebilirsiniz.Derin nefesler alarak sakinleşin bunu artık yapabiliyorsunuz korkulacak bişey olmadıgını kendinize telkin edin.Hazır hissedince alta geçmeyi deneyin.

Merhaba arkadaşlar bende vajinismusu yenmiş buralarda çok gezen biri olarak yazıyorum. Hep derdim bir gün bende yendim yazarmıyım ve evet yendim artık bebek istiyorum 🤲🤲 lütfen sizde önce kendinize güvenin ve bu pandemiyide fırsat bilerek kendinize zaman ayırın. Misafir kabul etmeyin. Çok fazla iş yapmayın. Buna odaklanın. Eşinizle kavgadan olabildigince uzak olun. Ve ben bunu yapıcam deyip başlayın. Bunu kim yapamamış ya da bundan kim ölmüş bunu düşünün ve asla pes etmeyin. Benim herkese güvenim sonsuz.. Lütfen hadi üstüne düşersiniz başarırsınız😍

Merhaba arkadaşlar bende vajinismusu yenmiş buralarda çok gezen biri olarak yazıyorum. Hep derdim bir gün bende yendim yazarmıyım ve evet yendim artık bebek istiyorum 🤲🤲 lütfen sizde önce kendinize güvenin ve bu pandemiyide fırsat bilerek kendinize zaman ayırın. Misafir kabul etmeyin. Çok fazla iş yapmayın. Buna odaklanın. Eşinizle kavgadan olabildigince uzak olun. Ve ben bunu yapıcam deyip başlayın. Bunu kim yapamamış ya da bundan kim ölmüş bunu düşünün ve asla pes etmeyin. Benim herkese güvenim sonsuz.. Lütfen hadi üstüne düşersiniz başarırsınız😍
Tebrik ederiim 😍 bende her zaman aynı şeyi söylüyorum işiniz sadece bu olsun yapana kadar devam edin hırs yapın gaz verin kendinize gerisi çorap söküğü gibi gelecek.İnşallah sırada anne olmak var🌸🤲🏻

Kızlar ben de tedaviyle yenenlerdenim..
Kendinize inanın ve buna odaklanın artık bahaneler üretmeyin sadece 3-4 gün üst üste çalışarak evinizde bile halledebilirsiniz..
Korkacak hiç bir şey yok evet iş kesinlikle beyinde bitiyor. İstediğiniz soruyu sorabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olabilirim
Nasıl yendiniz acaba

Kızlar merhaba 4. Aparattayim 3 kez 4. Aparati başardım tahriş akıntı girdi 15 gündür calisamiyorum bugün 4. aparati yaptıktan sonra denemelimiyim deneme esnasında yapmam gereken tavsiyesi olanlar yardımcı olursa sevinirim ...Az kaldı biliyorum ama cok heyecan olmasi normal mı buraya kadar geldim olmazsa nabarim diyede aklımın bir yerlerinde bu dusunce de var..yardımlarınızi bekliyorum..

X