Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Merhaba..İlk önce bi sakin ol kendine güven ezik ,eksik hissetme çözümsüz değil..Bence önce bi jinekoloğa görün fizyoojik bir sorunun yoksa egzersizle kısa sürede kurtulabilirsin.O kadar paraya yazık kendin halledbilrsin..biz de ne zaman istersen destek oluruz..
çok teşekkürler..
jinekologa gittim ama bu sebepten değil..çikolata kistim vs var ama vajinusmus sebebi değil..egzersizlere nasıl başlıcam peki? nerden bulabilirim? bir kaç bir şey okumuştum fakat oraya bir şey girme eylemi bile içimi bir tuhaf yapıyor.

çok teşekkürler..
jinekologa gittim ama bu sebepten değil..çikolata kistim vs var ama vajinusmus sebebi değil..egzersizlere nasıl başlıcam peki? nerden bulabilirim? bir kaç bir şey okumuştum fakat oraya bir şey girme eylemi bile içimi bir tuhaf yapıyor.

ilk aynayla yapısını tanı derim.ıkınınca açılan bi delik göreceksin orası ilişkiye girdiğimiz yer.önce kulak çubuğuyla yönü bul.popoya doğru eğimli aşağıya doğru ittireceksin..egzersizlerini dilatör ya da parmak yardımıyla yapabilrisin.dilatör bulamazsan aparat hazırlayabilirsin göz kalemi,allık fırçası,bakkal mumu bunlardan aparat yapabilirsin.adım adım yapacaksın bunları.bugün veajiyle tanış ve deliği bul böylece başlamış olalım :)

ilk aynayla yapısını tanı derim.ıkınınca açılan bi delik göreceksin orası ilişkiye girdiğimiz yer.önce kulak çubuğuyla yönü bul.popoya doğru eğimli aşağıya doğru ittireceksin..egzersizlerini dilatör ya da parmak yardımıyla yapabilrisin.dilatör bulamazsan aparat hazırlayabilirsin göz kalemi,allık fırçası,bakkal mumu bunlardan aparat yapabilirsin.adım adım yapacaksın bunları.bugün veajiyle tanış ve deliği bul böylece başlamış olalım :)

peki tamam..bir psikoloğa falan mı gitsem diyorum..çok gerginim, mutsuzum..ön sevişmede bile aklımda belki de ''o'' olduğu için rahat değilim..ıslanamıyorum bile artık..siz ne kadar zamanda çözdünüz..

peki tamam..bir psikoloğa falan mı gitsem diyorum..çok gerginim, mutsuzum..ön sevişmede bile aklımda belki de ''o'' olduğu için rahat değilim..ıslanamıyorum bile artık..siz ne kadar zamanda çözdünüz..

Egzersiz seni psikolojik olarak çok rahatlatacak göreceksin..Ben totalde 2 ay da yendim. ama egzersizlerim 2 hafta sürdü.zarımda sıkıntı vardı onu aldırlar iyileşmeyi bekledim filan uzadı süreç. ama fizyolojik bir sıkıntı yoksa düzenli egzersizle 1 haftada bile kurtulabilirsin..yeter ki yapamam edemem cok zor ağrıyacak kanacayak düşüncelerini aklına getirme.

Egzersiz seni psikolojik olarak çok rahatlatacak göreceksin..Ben totalde 2 ay da yendim. ama egzersizlerim 2 hafta sürdü.zarımda sıkıntı vardı onu aldırlar iyileşmeyi bekledim filan uzadı süreç. ama fizyolojik bir sıkıntı yoksa düzenli egzersizle 1 haftada bile kurtulabilirsin..yeter ki yapamam edemem cok zor ağrıyacak kanacayak düşüncelerini aklına getirme.

o ağrıycak acıycak düşüncesi bir türlü gitmiyor aklımdan..sanki orası duvar. yani bi delik var ve çok rahat olucak diye düşünemiyorum. sanki yerim yokmuş gibi..beynime hükmedemiyorum..acıya dayanıklı bir insanımdır aslında..jenital bölge lazer epilasyonuna dayanıyorum daha ne olsun dimi ama:)

o ağrıycak acıycak düşüncesi bir türlü gitmiyor aklımdan..sanki orası duvar. yani bi delik var ve çok rahat olucak diye düşünemiyorum. sanki yerim yokmuş gibi..beynime hükmedemiyorum..acıya dayanıklı bir insanımdır aslında..jenital bölge lazer epilasyonuna dayanıyorum daha ne olsun dimi ama:)

Heh güzel örnek..epilasyona 1 seans gidebildim ben çok acıdı ağrı eşiğim çok düşüktür dayanamadım.. sinek ısırığından doktora gitmişliğim var krem ver yanıyor diye...başta hepimiz çok korktuk ama egzersizde ağrı sızı hissetmiyorsun,hatta ilişki egzersizden bile kolay..sen bi başla bak gerisi çorap söküğü gibi..bugün bir başla bi cesaret kulak çubuğu çok ince sana zarar vermez canın asla yanmaz seni ikna etmek bana hiç bişi kazandırmaz yalan söylemek de..

Kuzum sali altta yapamadk bugun egz yapiyim dedm 4falkusa cesaretm yok

Yendikten sonra egzersiz ne diye yapıyorsun ki tatlm ben yapamam şahsen p..s daha kolay aparattan alttayken totonu kaldır girince de bacaklarını eşinin beline dola..kaç kez denediniz gördün bi sorun yok.yine yaparsın üstte denesen bi kez de daha kolay oluyor.

Heh güzel örnek..epilasyona 1 seans gidebildim ben çok acıdı ağrı eşiğim çok düşüktür dayanamadım.. sinek ısırığından doktora gitmişliğim var krem ver yanıyor diye...başta hepimiz çok korktuk ama egzersizde ağrı sızı hissetmiyorsun,hatta ilişki egzersizden bile kolay..sen bi başla bak gerisi çorap söküğü gibi..bugün bir başla bi cesaret kulak çubuğu çok ince sana zarar vermez canın asla yanmaz seni ikna etmek bana hiç bişi kazandırmaz yalan söylemek de..

çok teşekkür ediyorum..son bir soru..adet bitiminden sonraki 2 gün hamile kalma olasılığı en düşük olan zaman dimi..

geçmiş olsun canım.ocean(canım benim) sana başlangıç için yeterli bir açıklama yapmış zaten ama bunun dışında konun en başında kegel egzersizleri var.fırsat buldukça onları yapman da sana yardımcı olacaktır.onun dışında bu hastalık tamamen psikolojik o yüzden iyi düşün iyi olsun.Başarıya ulaşacağın süre tamamen senin istek ve azmine bağlı.hep söylüyoruz bu erteleme hastalığı.daha fazla erteleme ve bir an önce kendini motive et lütfen:)

geçmiş olsun canım.ocean(canım benim) sana başlangıç için yeterli bir açıklama yapmış zaten ama bunun dışında konun en başında kegel egzersizleri var.fırsat buldukça onları yapman da sana yardımcı olacaktır.onun dışında bu hastalık tamamen psikolojik o yüzden iyi düşün iyi olsun.Başarıya ulaşacağın süre tamamen senin istek ve azmine bağlı.hep söylüyoruz bu erteleme hastalığı.daha fazla erteleme ve bir an önce kendini motive et lütfen:)

sizi hiç tanımıyorum ama bana destek olmanız gerçekten çok yüreklendirdi beni..kegele de bakacağım inş. psikolojimi ben kendi kendime mahvettim inş düzelebilirim..kulak çöpü olayına girişmeyi planlıyorum..ama ne kadar ileri gidebilirim bilmiyorum:S

Napiion kuzumm egz nasil gidio biz sali altta yapamadk canm skldi simdi egz yapiom 9.5 cm ile gitgelde hizlabmam gerekk sonra 11cm geccem yensende bitmio egz bi muddet galiba ocean sen egz yapionmu hala ayy bise daha sorcamda utaniom sorimmi:KK3:

arkadaşlar herkese selamlar..2 aylık evliyim, eşimle 3 yıl flörtten sonra birbirimizi çok severek evlendik..ama gelin görün ki ben de evlendiğimden beri bu vajinusmus sorunuyla mücadeledeyim..daha doğrusu daha işin çok başındayım..forumu takip etmek imkansız gibi bir şey, cok fazla sayfa var..bugün bir doktoru aradım ama tedavi masrafı 2500-4500 arası değişiyor..bu sebepten, öncelikle sizin deneyimlerinizden faydalanmak istedim..hali hazırda bu işi halleden arkadaşlarımdan yardım bekliyorum..kendimi yarım, eksik hissediyorum..beynimi bir türlü durduramıyor, kendimi ilişkiye girecekken rahat bırakamıyorum..eşim bu konuda kesinlikle çok anlayış gösteriyor ama o anlayış gösterdikçe ben daha çok kahroluyorum..

hoşgeldin canım
2 ay gibi kısa bir sürede bu topiğe geldiğine göre yakın zamanda yeneceksin inşaallah.
ilk başta diğer arkadaşlarımın dediği gibi jinekolog ama ben hiç gitmedim mesela çünkü bir problemim olmadığını psikolojik olarak sıkıntılı olduğumu anladım nerden anladın dersen elimle elleyemiyordum bile vajiye.
şimdi hep dediğimiz gibi egzersizzz egzersizzzz egzersizzzz
ihtiyacın olan bir jel. ultrason jeli alabilrsin yada başka markaların jelleri var. medikal eldivene ihtiyacın var. birde kulak çubuğu :)))
seni egzersize başlatabilrim yeneceksin eminim.
bugün başlayalım mesela ne dersin? ama bunlardan başka bir ödevin olacak :)))

Napiion kuzumm egz nasil gidio biz sali altta yapamadk canm skldi simdi egz yapiom 9.5 cm ile gitgelde hizlabmam gerekk sonra 11cm geccem yensende bitmio egz bi muddet galiba ocean sen egz yapionmu hala ayy bise daha sorcamda utaniom sorimmi:KK3:

Ben egzersizlerimi mikiyle yapıyorm :KK70: nazlanmadığı sürece..sor sor çekinme guzummm

hoşgeldin canım
2 ay gibi kısa bir sürede bu topiğe geldiğine göre yakın zamanda yeneceksin inşaallah.
ilk başta diğer arkadaşlarımın dediği gibi jinekolog ama ben hiç gitmedim mesela çünkü bir problemim olmadığını psikolojik olarak sıkıntılı olduğumu anladım nerden anladın dersen elimle elleyemiyordum bile vajiye.
şimdi hep dediğimiz gibi egzersizzz egzersizzzz egzersizzzz
ihtiyacın olan bir jel. ultrason jeli alabilrsin yada başka markaların jelleri var. medikal eldivene ihtiyacın var. birde kulak çubuğu :)))
seni egzersize başlatabilrim yeneceksin eminim.
bugün başlayalım mesela ne dersin? ama bunlardan başka bir ödevin olacak :)))

yaa başlayalım tamam ama tırsıyorum..:KK43:diğer ödevim ne peki?

:KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:

Tebrik ederim, bim bam bom şarkısını ben umut için hazırlıyordum, o yendiği zaman söyleyecektim,
kaç aydır planlıyordum, sen hızlı çıktın :KK9:.
Allah başka dert vermesin :21::21::21:.
çok teşekkür ederim çileklicim umut için de söyleriz Allahın izniyle... benim nikahtan sonra çalmıştı bu şarkı ama tam anlamıyla dün geceye nasib oldu:)))
tebrık ederımmmmmmmmmm mutlulugun daım olsuunnnnnnnn ne guzel bır gelın daha cıktı
sağol canım darısı diğer vajili arkadaşlara inşallah...
piyuuuuuuuuuuuuuuuuu tebriklerrrrrrrrrrrrrrrrrr gözün aydın canım belliydi olacağı çok iyi gidiyordun büyük geçmiş olsun.hadi sen de kırdın şeytanın bacağını:KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK62::KK62::KK62:
canım sıra sende biliyorsun arkadan sen geliyosun biz birlikte yapcaktık 11cm.e bile geçmeden bitti iş sen de halledeceksin sadece gevşe ıkın başka da bişey yapmana gerek yok...
Canım tebrikkllerrrrrr!! Peşpeşe gelin olduk hadi bagammmm halaylar sana gessiiinnnggg!!! :KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:

Dün gece en rahat uykumu uyudum. Çünkü ben gelin olduuuuooommmm !!! :KK1: Bu iş burada bitti. :emir_bebek: Kasma şarkısını bize armağan eden arkadaşımıza, bu siteyi kuranlara,En Büyük KK alt başlığı açana, ha deyip egzersize başlamamı sağlayan ocean_’a , beni yönlendiren althea’ya, bize yardımcı olan ve çıtıpıtı bi hatun olduğunu düşündüğüm inciözmen’e, kendisine hiç soru sormasam da muhabbet beslediğim sela1’ya, ağladığımda mümüklerimi silen zealea’ya, pozisyon ustası olup bana taktik veren reşo ağama, beni gayrete getiren diğer egzersizci arkadaşlarıma teşekkürü borç bilirim :KK16::KK16::KK16:. Bencil olduğumu düşünüp editör kesilen ve bunu beğenen arkadaşlarıma(!) selam olsun. Ben kurtuldum sen de kurtul!! Haydi egzersizciler let’s gooaahh!!!! :21: Herkese mutlu, bol fikifikili günler dilerim. :KK51::KK52::KK52::KK52::108::119:
canım çok sevindim hayırlı olsun ikimiz aynı anda bitirdik bu işi kurtulduk çok şükür...Artık diğer arkadaşlarımıza dua etmekten ve yardımcı olmaktan başka bişey kalmadı...
Seni de kutluyorum canım. ÇOK SEVİNDİM ÇOKKKK :21: :21: :21: :21: :21: :21: :21: :21: :21: :21: :21: :21:
çok sağol kemre...
y.gif
e.gif
n.gif
i.gif
empty.gif
g.gif
e.gif
l.gif
i.gif
n.gif
empty.gif
m.gif
i.gif
k.gif
r.gif
o.gif
l.gif
i.gif
f.gif
empty.gif

empty.gif
ffffff.gif
empty.gif

canımcım çok çok teşekkür ederim sizden Allah razı olsun....

sizi hiç tanımıyorum ama bana destek olmanız gerçekten çok yüreklendirdi beni..kegele de bakacağım inş. psikolojimi ben kendi kendime mahvettim inş düzelebilirim..kulak çöpü olayına girişmeyi planlıyorum..ama ne kadar ileri gidebilirim bilmiyorum:S

burda bütün arkadaşlar birbirine yardımcı olur,bu sayede kurtulan okadar çok kişi var ki,inşallah sen de onlardan biri olursun:KK34:kulak çöpüne başlamadan önce kegeli okuman egzersiz esnasında yardımcı olacaktır. ayrıca nefes egzersızlerı ve kegelle ordakı kaslarını kontrol altına alabılırsın.böylelıkle kasılmalarını en aza ındırmıs olursun.unutmadan aparatlarla calısırken burnundan nefes alıp agzından nefes vermeye alıstır kendını ve ıkınmak cok önemli,ıkındığın zaman aparat vajide kolaylıkla ilerliyor.hijyen açısından çalıştığın aparatlara prezervatif geçirmeyi ihmal etme,bir de bol kayganlastırıcı sürdün mü kimse tutamaz seni.hadi kolay gelsin bacım.bişey olursa biz burdayız.her ayrıntıyı çekınmeden sorabılırsın

X