Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

yaa başlayalım tamam ama tırsıyorum..:KK43:diğer ödevim ne peki?

tırsma tatlım en fazla 2 hafta veriyorum sana 2 haftada bitecek göreceksin. şimdi gelelim ödevine eline bir ayna alıyorsun yatağa oturup arkana yastık koyuyorsun rahat ol ilk önce tanıman lazım. sonra parmağını üstünde gezdirmeye çalış. dokun bunu ne kadar çok yaparsan egzersizde rahat edersin. ve lütfen yarın jel ve eldiven işini hallet

Yendikten sonra egzersiz ne diye yapıyorsun ki tatlm ben yapamam şahsen p..s daha kolay aparattan alttayken totonu kaldır girince de bacaklarını eşinin beline dola..kaç kez denediniz gördün bi sorun yok.yine yaparsın üstte denesen bi kez de daha kolay oluyor.

Ben ustteyken problem yok yapioyrm ama esim altta olmami istiyo bide hizlanmk:KK43: egz yap dio o zmn iyiydi hizlanmistk reglden sonra egz yapmadin o yuzden altta yapamadin dedi bende simdi egz yapiom iyce esnesin su velette rahatliyim :))

Ben ustteyken problem yok yapioyrm ama esim altta olmami istiyo bide hizlanmk:KK43: egz yap dio o zmn iyiydi hizlanmistk reglden sonra egz yapmadin o yuzden altta yapamadin dedi bende simdi egz yapiom iyce esnesin su velette rahatliyim :))

hemen pozisyon değiştirmeyin bence canım. ben 2 ay sonra alta geçtim üstte alıştım öyle birde ilk olarak üstte oluyordum sonra hemen alta geçiyordum o zaman genişliyor

Napiion kuzumm egz nasil gidio biz sali altta yapamadk canm skldi simdi egz yapiom 9.5 cm ile gitgelde hizlabmam gerekk sonra 11cm geccem yensende bitmio egz bi muddet galiba ocean sen egz yapionmu hala ayy bise daha sorcamda utaniom sorimmi:KK3:

ıyıyım incim sağol:KK34:panik yapma hemen canım sen de olur okadar.anlasılan sen yıne olmazsa ya yapamazsam dıye kurdun kendını ondan kasıldın.egzersız seklınde olmasa da en son kaldıgın aparatı hergun belırlı bır sure bekletsen orası daha cabuk alısmaz mı?ben en son 10 cm de kaldım canım reglımın bıtmesını beklıyorum.sonra eş denemesı ve 12 cm calısmalarına baslıycam bakalım beklemedeyım şuan:18:

Allah Allah bunların hepsi bi tuhaf anacım..bizimkide üst diyor başka bişi demiyo.alt bizim iç,n daha kolay üstteyken cok rahatım ama yoruluyorum..alttayken daha hızlı oluyo canım git gel olayı kontrol onlarda oluyo yorulan da onlar oluyor :))) sen girmeden once elinle yerleştir totoyu kaldır girsin sonra yat serbest bi şekilde bacakları dola bele göreceksn nasıl rahat oluyor.

Ciddi misin?? İnsan artık çaresiz kalınca ne yola başvurcağını şaşırıyo...Ben de herşeyi deneyebilecek durumdayım şu anda... Bir soru sormak istiyorum: daha 6 ayda sırf vaji yüzünden kocamla kaç kez ayrılmanın eşiğine geldik ki birbirimizi deli gibi sevdiğimiz halde...bu kadar süre evliliği yürütebilmiş olmanızın sırrı nedir?

Canım çaresizlik insanın aklını başından alıyor. Çok şeyler denedim geçmişte.

Soruna gelince. Sır falan yok aslında. Sır;
Bazen benim gurursuz davranmam,
Ailemi düşünmem (aslında ekonomik özgürlüğüm var ama ailem benim için üzülsün istemedim, babam kalp hastasıydı, nitekim evliliğimizin 2. senesinde vefat etti. Belki öncesinde boşansaydım ani vefatının sebebini hep kendime bağlardım, bana üzüldü de kalp krizi geçirdi derdim ve kahrederdim),
3. senemde hamile kaldım, doğumda düzelir dedik. Normal doğum olsun istedik ama yine olmadı.
Oğlum doğdu, artık o saatten sonra da boşanmak sadece bizi etkilemezdi oğlum hiç anne babasını birlikte olduğunu göremeyecekti

SIR NE BİLİYOR MUSUN? HERKESİ KENDİMDEN ÖNCE DÜŞÜNMEM. Çok kahrettim kendime, bilmiyorum dışardan nasıl gözüküyorum ama içerden resmen çürüdüm. Yeni yeni toparlamaya çalışıyorum. Ve bu vaji geçmişim her açıldığında gözyaşlarımı alamıyorum...

Ben egzersizlerimi mikiyle yapıyorm :KK70: nazlanmadığı sürece..sor sor çekinme guzummm

Seyyy immm:KK30: ya benim adam hizlanmak istio gecen cok iyiydk sali gunu hizlanamadik siz hizlandinizmi bide benimkinde sert... Sorunu yok sukurde tam hizlanamadigindan icindeyken bosalamio onceki fibi disarda surtunerek buda beni dusunduruyo:KK31:
bide acayip wc ihtiyacim oluo oanda ve gunduzleri bile cok cikar oldm wc sizdede olmusmuydu

burda bütün arkadaşlar birbirine yardımcı olur,bu sayede kurtulan okadar çok kişi var ki,inşallah sen de onlardan biri olursun:KK34:kulak çöpüne başlamadan önce kegeli okuman egzersiz esnasında yardımcı olacaktır. ayrıca nefes egzersızlerı ve kegelle ordakı kaslarını kontrol altına alabılırsın.böylelıkle kasılmalarını en aza ındırmıs olursun.unutmadan aparatlarla calısırken burnundan nefes alıp agzından nefes vermeye alıstır kendını ve ıkınmak cok önemli,ıkındığın zaman aparat vajide kolaylıkla ilerliyor.hijyen açısından çalıştığın aparatlara prezervatif geçirmeyi ihmal etme,bir de bol kayganlastırıcı sürdün mü kimse tutamaz seni.hadi kolay gelsin bacım.bişey olursa biz burdayız.her ayrıntıyı çekınmeden sorabılırsın

çok teşekkür ediyorum erteleme hastalığından kurtulcam ve bugün başlıcam inşallah..

ıyıyım incim sağol:KK34:panik yapma hemen canım sen de olur okadar.anlasılan sen yıne olmazsa ya yapamazsam dıye kurdun kendını ondan kasıldın.egzersız seklınde olmasa da en son kaldıgın aparatı hergun belırlı bır sure bekletsen orası daha cabuk alısmaz mı?ben en son 10 cm de kaldım canım reglımın bıtmesını beklıyorum.sonra eş denemesı ve 12 cm calısmalarına baslıycam bakalım beklemedeyım şuan:18:
Evet tatlim suan bende oyle yapiorum ben ustte aliorum altta bu sefer alamadm aldim bikere gitgelde zorlandim amaaa korkmuyorum artkk .canmm bitsin su regl tam gaz devam et senin halay basin olmak icin can atiyorm

çok teşekkür ediyorum erteleme hastalığından kurtulcam ve bugün başlıcam inşallah..

evet canım bak ne güzel adım atmışşsın başarmak istiyorsun bu yüzden biran önce başla.akşam forumda olamaya çalışıcam yine konuşuruz.ben olmasam bile başka arkadaşlar olur muhakkak yardımcı olacaklardır.buarada vajınısmusu nasıl yendik başarı öykülerimiz diye bir topic daha var.onu da okumanı tavsıye ederım moral açısından seni tetikleyecektir.gözümüz üstünde seni bu illetten kurtarmadan bırakmayız:KK15:

Seyyy immm:KK30: ya benim adam hizlanmak istio gecen cok iyiydk sali gunu hizlanamadik siz hizlandinizmi bide benimkinde sert... Sorunu yok sukurde tam hizlanamadigindan icindeyken bosalamio onceki fibi disarda surtunerek buda beni dusunduruyo:KK31:
bide acayip wc ihtiyacim oluo oanda ve gunduzleri bile cok cikar oldm wc sizdede olmusmuydu

canım aynı şey dün bende de oldu dün ilk defa yaptığımız için tabi hiç hız olmasın dedim daha şoku yeni atlattım neticede. eşim de tabii olur dedi ama senin dediğin gibi aslında o da artık herşeyin normale dönmesini içime boşalmk istiyor o aşamaya gelmek uzun mu sürcek ve de şu tuvalet hissi bunu napcaz?

evet canım bak ne güzel adım atmışşsın başarmak istiyorsun bu yüzden biran önce başla.akşam forumda olamaya çalışıcam yine konuşuruz.ben olmasam bile başka arkadaşlar olur muhakkak yardımcı olacaklardır.buarada vajınısmusu nasıl yendik başarı öykülerimiz diye bir topic daha var.onu da okumanı tavsıye ederım moral açısından seni tetikleyecektir.gözümüz üstünde seni bu illetten kurtarmadan bırakmayız:KK15:
evet lütfen bırakmayın..yoksa yine ertelerim falan..ya peki egzersizlere başlıyım ama eşimle o işe girişmeyeyim mi bu zaman zarfında?

X