Vakumlu Koşu Bandı Kullanan Var Mı?

Neslnes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2015
15
23
28
Merhaba hanımlar. Bir haftadır diyet yapıyorum, haftada 3 kez falan da yarım saat evdeki koşu bandında koşuyorum. İnternette vakumlu koşu bandı merkezleri diye bir şey gördüm. Baktım, diyor ki: Sizi etrafı kapalı bir koşu bandına koyup belden aşağıda kapalı kalan kısmın üstünü de lastik gibi bir şeyle kapatıyorlar ve vakumluyorlarmış. Bu sayede de siz yürüyüş yaparken/koşarken daha fazla efor sarf ediyormuşsunuz. Bir de ekstradan ısı da veriyorlarmış ve daha fazla terliyormuşsunuz. Bu şekilde de normal yürüyüş ve koşulardan yaklaşık 10 kat daha fazla kalori yakıyormuşsunuz.

Bu aletleri deneyen var mı? Varsa tecrübelerini bizlerle paylaşabilirse sevinirim.

Ben de bizim buradaki (İzmir-Bostanlı) klinikle görüşüp fiyat bilgisi aldıktan sonra eğer makul bulursam bir şans vermeyi planlıyorum.
Eğer başlarsam tecrübelerimi de sizlerle paylaşırım.

Merhaba Hanımlar,

Ben gittim denedim bu aleti, sizlerle tecrübelerimi ve fikirlerimi paylaşayım dedim.

Şimdi öncelikle gittik işte alet ne kadar harika marika bundan bahsettiler. Onları donuk bir ilgisizlikle dinledim. Daha sonra vücut yağ mağ bişilerimi ölçtüler. Şu kadar fazlan var falan dediler. Bu arada ya onların ölçüm tartısı çok dandik ya da benim evdeki Xiaomi tartı çok kaliteliymiş olacak ki, değerler yakın çıktı. Tek fark onların aleti bana vücut yaşın 33 derken benim tartı inatla 63 diyor. Benim evdeki tartının ruh yaşımı ölçtüğüne inanıyorum.
Sonra beni koydular aletin içine. Kadın ayarlamaz mı 10 dakikaya... Ya hani deneme seansıydı, hani 30 dakika? Neyse dedim. Ayarladı bana işte saatte 4 km hızla yürütüyor. Dedim yükselt yükselt. 5 yaptı. Isıyı açtı işte sözüm ona kolajeni açtı falan, gösterdi aleti başladık. Ben kadın gidince hemen hızı 6 yaptım, 6'dan da yukarı çıkmıyormuş. Büyük hayal kırıklığı oldu benim için. Koşu bandında yürümeyi sevmiyorum ya koşasım geliyor. Eğim ayarı varmış, bari dedim eğimi fulleyeyim de biraz zorlanayım. Öyle yaptım. O belinize taktığınız lastik oraya yapışıyor bir baskı uyguluyor ama minicik bir baskı, ekstra tek bir kalori harcadığımı sanmıyorum. Isı verip orda terletmeyi amaçlıyorlar sanırım ama o kadar hafif bir yürüyüşten ben terleyemedim bile. Sadece aletten çıkınca sanırım sıcak soğuk arası değişimle buğulandım, biraz suratımda damlacıklar oluştu, o kadar. Alt kısmın basınç sebebiyle denizde yürüyor gibi izlenim vereceğini söylediler, denizde o kadar kolay yürüyemem, onu söyleyeyim. Bir de neymiş kolajen atıyorlarmış içerden bize. YA BİZ KOLAJENİ YİYORUZ, İÇİYORUZ, YETMİYOR ORAMIZA BURAMIZA SÜRÜYORUZ MASAJLARLA, YETMİYOR, SİZİN MAKİNEDEN ATTIĞINIZ KOLAJEN BENİM TAYTIMI AŞACAK VE BEDENİME ULAŞARAK CİLDİM TARAFINDAN KABUL EDİLECEK? HİÇ SANMIYORUM YANİ O KISMINI :KK70:

Ben oraya gidip koşmayı planlıyordum, o sırada daha da zorlanmayı hayal ediyordum. Ama hem koşamayacağımı hem de çok zorlanmayacağımı gördüm ve bana uygun bir şey olmadığına karar verdim.

Kime uygun olabilir:

Evinde koşubandına yer olmayan kişiler için uygun olabilir. Benim gibi fazla kilolarınız yollara saçılmasın diye dışarda koşmak istemeyen birisiyseniz ya eve koşu bandı alacaksınız ya da spor salonuna gideceksiniz. Ancak evde yeterli alan yoksa bu tarz bir alet deneyebilirsiniz. Bu arada fiyatı 3500 civarı bişi dediler 1.5 ay için. O parayı ben olsam oraya vermek yerine spor salonuna verir daha uzun süre orayı kullanırım. Spor salonları şu sıralar kaç para bilmiyorum ama aylık 1200 olsa 3 ay götürür sizi o para. Spor salonuna gidince de vakumlu bantla aynı etkiyi yakalamak için 6.5 km hızla yürürsün, çok zor değil. Eline de birer tane yarımşarlık ağırlık al öyle yap sporunu. Aynısı. Size orada diyorlar ki, ısı atıyoruz alttan bu da kaslarınızın ısınma hızını arttıyor, hemen kalori yakma evresine geçiyorsunuz. Böyle bir şey olamaz. O zaman bu mantıkla, yazın sıcakta koşu yaptığımda daha fazla kalori yakıyor olmam lazım. Daha komiği, soğukta spor yapınca daha az kalori yakıyor olmam lazım. :KK70: O kaslarımızın ısınmasıyla dışarıdan gelen ısı aynı şey değil maalesef. Ya ben yemedim açıkçası. Ona vereceğiniz parayı eve koşu bandı almaya verin veya spor salonuna yazılın. Ama çok paranız varsa en azından para verdim gideyim bari diyip de 1.5 ay düzenli yürüyüş yaparsanız kilo verirsiniz. He bir de diyetisyen desteği veriyorlarmış, ondan da yararlanabilirsiniz.

Ama özetle, efor sarfetmeden maalesef kalori kaybedilmiyor.

Merhaba N Neslnes ❤️
Ben geçen sene Mayıs ayında düğün öncesi gittim 1,5 ay 2 program şeklinde başladım hafta 2 vaku Magic haftada 1 ems yaptım diyetle beraber muhteşem şekilde zayıfladım ben herkese tavsiye ediyorum kısa sürede ciddi şekilde zayıfladım.

X