Verilen borc

Gelişmeleri yazıyorum bugun arayıp herşeyi anlatmis iban verin atalim demis eşimde tabi bana telefonda kizmalar filan bende sinirlendim kiza yazdım esim iste bana yazabilirsin dedim o da iban gonderecektim annemin borcunu odeyecektim dedi. bende esime sordum sen hallet beni karistirma filan bende attım ibani 51 gondermis bileziğini bozmussun zararın olmuştur diye mesaj atmış bende teşekkür ederim çok inceniz yazdım 1000 tl sini geri gonderdin 50.000 de malum sahisa kavga ettik bende ağzıma geleni soyledim filan evden gitti. :)
Valla kadin sizi rezil etmis .1000 lirada faiz atmis helal olsun .esiniz aklini umarim basina toplar .

Gelişmeleri yazıyorum bugun arayıp herşeyi anlatmis iban verin atalim demis eşimde tabi bana telefonda kizmalar filan bende sinirlendim kiza yazdım esim iste bana yazabilirsin dedim o da iban gonderecektim annemin borcunu odeyecektim dedi. bende esime sordum sen hallet beni karistirma filan bende attım ibani 51 gondermis bileziğini bozmussun zararın olmuştur diye mesaj atmış bende teşekkür ederim çok inceniz yazdım 1000 tl sini geri gonderdin 50.000 de malum sahisa kavga ettik bende ağzıma geleni soyledim filan evden gitti. :)
O bin lirayı atarak kendince lafını etmiş kadın.

merhaba kızlar benim de bir derdim var size yazmak istedim biliyorum yanlış yaptım ama olayı kısaca yazacağım.
Esimi bir kaç gün once sehir dışındaki halası aradı. Ev alacağı için borç istedi eşimde, yardımcı oluruz gibisinden bişey dedi. Bende teli kapattıktan sonra dedim ki nasıl vermeyi planliyorsun ben birikimimden veremem dedim zor biriktiriyorum dedim. Yok vermeyiz zaten belki oylesine filan demistir dedi neyse bir kac gun sonra hesaplarina bakarken esnek hesabın yükseltildiğini 50.000 tl hesaptan gönderdigini gördüm sok yaşadım kavgalar kıyafetler bana sormadan nasıl gönderirsinler peki dolar altın kuru ile mi gönderdin dedim yok dedi tl filan ona ayrı bir sinir oldum yani tl pul oluyor 1 sene sonra 50.000 tl değer kaybediyor. Bu geldi özür diledi çok pişmanım sana sormadan gönderdiğime filan dedi ama huzursuzum çünkü baya zorlayacak bizi ben çalışıyorum eşimde çalışıyor hiç kimseye hayır diyemiyor ve ne zaman vereceği belli değil en sinir edende bu huyu. halası da kredi çekmeden halletmek istemiş belli ki e ben faiz ödeyeceğim. bende ne yapsam da bu durumu biraz düzeltsem diye kızına hayırlı olsun falan konuşurken dedim eşim söylememiş ama ben bileziğimi bozdurdum tl değilde o gün ki kurdan verme şansınız var mı biliyorsunuz ülke ekonomisi tl değer kaybediyor filan kızıda bilseydik istemezdik sizi zor durumda bıraktık falan dedi. bende acelesi yok ne zaman verirseniz verin ama benim durumumda iyi değil iki çocuk okutuyorum. sonrasında bişey yazmadı.
Ne kimse borç istesin ne kimse borç versin.nefret ediyorum borç işlerinden.hele bu enflasyonda.50 bin versen 3 ay sonra ödense 10 bin olarak geri almış olacaksın.o da iyi ihtimalle.kim ne yorum yaparsa yapsın anneye, babaya, kardeşe bile borç verilmesine, alınmasına karşıyım.paranız ev, araba almaya yetmiyorsa almayacaksınız aradaş.bu kadar.herkes kendi bütçesinden sorumludur.gözüm kimseyi görmez valla o konuda.haklısın.bir daha cesaret edemesin böyle birşeye.

Ay yorumlara bak halaya söven, ara çıngar çıkar diyen.

Hala mı illa TL istemiş, adam altın verse altın alacakmış dolar verse dolar. Adam akılsız diye kadına neden sövüyosunuz. Kızı da doğru söylemiş bilseler istemezdi bence sonradan aranıp söylenecek şey mi biz aslında bilezik bozduk demek, yalan olduğu bariz belli.
Geri isteyin paranızı o zaman ne diye yalan söylüyorsunuz bu çok mu etik.

Ayrıca adam yakalanmasa muhtemelen hiç söyleyemeyecekti.
Eşten habersiz para göndermek, başkası faiz ödemesin diye faiz ödemek, borcu tl vermek…
Muhatabınız hala değil eşiniz.
Ona niye sövülmesin ki.baş kahramanlardan bir tanesi.

Ona niye sövülmesin ki.baş kahramanlardan bir tanesi.
Borç istemek ne zamandır sövülecek bir davranış oldu hayret bir şey.
Kadın illa TL mi ver demiş, zor mu kullanmış, silah mı dayamış, ne yapmış sövülmeye??

Konu sahibi altın karşılığını isteyip haberim yoktu deyince İban at yollayalım parayı bile demiş. Ama bil bakalım ne olmuş? İban vermemiş konu sahibi. Sövülecek bir taraf var evet ama hala değil, oku en baştan anlarsın.
Kadın zaten borç istediğine pişman olmuştur merak etme.

Yok diyemiyor mu eşiniz de binbir katakulli çevirip sizden gizli birde borçlanıp veriyor.
Ben hayatımda bundan salakça(amiyane oldu tabir kusura bakmayın)çok az şey duydum.
Hadi kenarda parası olur onu gönderir yine bir derece ama su durum şaka gibi.
Ben olsam arar hala borclanmış eşim bankaya siz ödeyin bunu bile derdim sirf rezil olsun diye.
Halaya kızmışsınız kızlar ama eşi yok dese yakasına yapışıp almayacaktı yani. Sorun eşte burada.

Borç istemek ne zamandır sövülecek bir davranış oldu hayret bir şey.
Kadın illa TL mi ver demiş, zor mu kullanmış, silah mı dayamış, ne yapmış sövülmeye??

Konu sahibi altın karşılığını isteyip haberim yoktu deyince İban at yollayalım parayı bile demiş. Ama bil bakalım ne olmuş? İban vermemiş konu sahibi. Sövülecek bir taraf var evet ama hala değil, oku en baştan anlarsın.
Kadın zaten borç istediğine pişman olmuştur merak etme.
Bence borç istemek sövülecek bir davranış evet.yorumları okursan belli ki çoğu insan için de böyle.

inşallah verirler son cumlesi söyle olmuştu " sen bana bir iban verirsen ben paranızı havale ederim, borçlu kalmayalım hallederim bir şekilde " bende - acelesi yok ne zaman isterseniz verirsiniz dedim ne diyeyim kör şeytan verseydin dedi ama bu sefer de kötü ben olacağım ayrıca bana neden yatırılsın bu doğru olmazdı --eee peki halledebiliyordunuz da niye aldınız yaa ay bunu duyunca sinir bastı beni yine...
E verseydiniz iban. Aramanız bir amaca hizmet ederdi. Kötü olmaksa bu olmuşsunuz zaten.

Bence borç istemek sövülecek bir davranış evet.yorumları okursan belli ki çoğu insan için de böyle.
Sürü psikolojisinde değilim. Sövülecek davranış değil. İnsan ihtiyacı olduğunda yakınlarından borç ister.
Borcu ödememek sövülecek davranıştır o da konuda yok.

Zaten altınla versin denmiyor.altın kuruna göre tl versin deniyor.
Saçma işte. Ben birim olarak ne aldıysam onu veririm. Tefeci mi konu sahibi? Eğer borcu dolar, euro ya da altın olarak veriyorsa ve dönüşü ille de TL olacaksa anca o şekilde kura göre olur.. Diğer türlüsü bildiğin tefecilik kurnazlık ya da ne dersen de

Arkadaşlar asıl bu devirde birinden TL istemek o kişiyi dolandırmak demek . Faizler iyice arttı . Bu kadın kim bilir elli bine ne kadar ödeyecek . Konu sahibi sizde IBAN at deyince atacaktıniz. Kaldı ki eşiniz nasıl cesaret edebiliyor ben onu anlamadım . Yani siz eşek gibi çalışın adam para dagitsin onun alnını karislarim eve bir kuruş harcamayın

Keşke bin TL'yi göndermeseydin . Verseydin hayrına bir yere . Kendilerini akıllı zannetip milleti kaz gibi yolmaya calismasinlar

Keşke bin TL'yi göndermeseydin . Verseydin hayrına bir yere . Kendilerini akıllı zannetip milleti kaz gibi yolmaya calismasinlar
Hayrına? Asıl dolandırıcılık bu olmuyor mu ya?
Kötü niyetli olsalar parayı göndermeyi teklif dahi etmezlerdi.
Birinden TL istemek dolandırıcılık olmasa da şark kurnazlığıdır. Konuda da illa tl borç verin diye bir şey okumadım. Adamın saftirikliği neden hala denen kişiye dolandırıcılık yaftalaması olarak döndü anlamış değilim..

Neyse sorun çözülmüş. Kadın da kurtulmuş:)

Eşiniz baştan sona hatalı
Ama sizde süreci çok kötü yönetmissiniz konuyu merakla takip ediyorum şu an üst üste hatalar ile evliliginizin ortasında bomba var umarım patlamaz

Hayrına? Asıl dolandırıcılık bu olmuyor mu ya?
Kötü niyetli olsalar parayı göndermeyi teklif dahi etmezlerdi.
Birinden TL istemek dolandırıcılık olmasa da şark kurnazlığıdır. Konuda da illa tl borç verin diye bir şey okumadım. Adamın saftirikliği neden hala denen kişiye dolandırıcılık yaftalaması olarak döndü anlamış değilim..

Neyse sorun çözülmüş. Kadın da kurtulmuş:)
Çünkü herkes herkesi çok iyi tanır . Adamin aklı olsa kredi çekip yollamaz. Bazı insanlar vardır ne yapar eder o parayı getirir . Hala da bunu çok iyi bildiği için istiyor zaten. Dolandırıcılık olmuyor çünkü kendileri yollamışlar . Laf sokmak için yollanmış o para. Iyi niyetli oldukları için de gönderdiklerini sanmıyorum . Gelin girip araya gönülsüz olduğunu belirtmiş. Zor durumdayız demiş eşek olmayan insan geri yollar. Rezil olmamak için yollamışlar. Yani bilmiyorum ben kendi annemden babamdan bir kuruşu istemem zor durumda bırakmamak için millet ortaya düşüp TL borç istiyor . Bu etrafı dolandırmak . Bir sene sonra o para faiziyle belki üç dört katına denk gelecek . Kredi çekmek yerine akraba öpmek güzel olan

Saçma işte. Ben birim olarak ne aldıysam onu veririm. Tefeci mi konu sahibi? Eğer borcu dolar, euro ya da altın olarak veriyorsa ve dönüşü ille de TL olacaksa anca o şekilde kura göre olur.. Diğer türlüsü bildiğin tefecilik kurnazlık ya da ne dersen de
Benim araba için 15 bine ihtiyacım vardı vaktiyle. Kardeşimden dolar üzerinden istedim. Dolar olarak 2000 dolar istedim. Havale dolar olarak daha zor olduğu icin 2 bin doların TL karşılığı 15.800 falan gibi bir şeydi. O kadar gönderdi. Öderken de parça parça dolar olarak biriktirdim. 2 bin dolar olarak ödedim. Dolar iki katına çıkmıştı. Hiç gocunmadim. Diğer türlü onun parası yarı fiyatına düşmüş olacaktı. Örneğin o donem Dyson süpürge alabilecekler ben TL olarak versem Dyson süpürge alamayacaktı..Arnica alacaktı. Enflasyon olmasa veya düşük olsa dediğinizde haklısınız ama yanlış. Keza benim maaşım da aynı olmuyor. O parayı iki yıl içinde ödedim. Her ne kadar dolar iki katı olsa da ondan borç alırken ayda 100 dolar artırabiliyorsam dolar iki kat olduğunda da 100 dolar artırabildim. Tefecilik olmuyor paranın değeri düştüğü için rakamlar sadece artıyor. Aslında para aynı yerinde kalmış oluyor. Tefecilik olsaydı ona borcumu odedigimde o iki adet Dyson alırsın. Mal üzerinden örnek verdim anlaşılsın diye.

Benim araba için 15 bine ihtiyacım vardı vaktiyle. Kardeşimden dolar üzerinden istedim. Dolar olarak 2000 dolar istedim. Havale dolar olarak daha zor olduğu icin 2 bin doların TL karşılığı 15.800 falan gibi bir şeydi. O kadar gönderdi. Öderken de parça parça dolar olarak biriktirdim. 2 bin dolar olarak ödedim. Dolar iki katına çıkmıştı. Hiç gocunmadim. Diğer türlü onun parası yarı fiyatına düşmüş olacaktı. Örneğin o donem Dyson süpürge alabilecekler ben TL olarak versem Dyson süpürge alamayacaktı..Arnica alacaktı. Enflasyon olmasa veya düşük olsa dediğinizde haklısınız ama yanlış. Keza benim maaşım da aynı olmuyor. O parayı iki yıl içinde ödedim. Her ne kadar dolar iki katı olsa da ondan borç alırken ayda 100 dolar artırabiliyorsam dolar iki kat olduğunda da 100 dolar artırabildim. Tefecilik olmuyor paranın değeri düştüğü için rakamlar sadece artıyor. Aslında para aynı yerinde kalmış oluyor. Tefecilik olsaydı ona borcumu odedigimde o iki adet Dyson alırsın. Mal üzerinden örnek verdim anlaşılsın diye.
Çok güzel açıklamışsınız da umarım anlarlar

Hala kızını kadın arıyor ama onlar geriye dönüp eşi arıyor olanları anlatıyor falan madem tekrar kadını arayin geri eşi arıyorlar ki kavga etsinler ki etmislerde

Çünkü herkes herkesi çok iyi tanır . Adamin aklı olsa kredi çekip yollamaz. Bazı insanlar vardır ne yapar eder o parayı getirir . Hala da bunu çok iyi bildiği için istiyor zaten. Dolandırıcılık olmuyor çünkü kendileri yollamışlar . Laf sokmak için yollanmış o para. Iyi niyetli oldukları için de gönderdiklerini sanmıyorum . Gelin girip araya gönülsüz olduğunu belirtmiş. Zor durumdayız demiş eşek olmayan insan geri yollar. Rezil olmamak için yollamışlar. Yani bilmiyorum ben kendi annemden babamdan bir kuruşu istemem zor durumda bırakmamak için millet ortaya düşüp TL borç istiyor . Bu etrafı dolandırmak . Bir sene sonra o para faiziyle belki üç dört katına denk gelecek . Kredi çekmek yerine akraba öpmek güzel olan
Doğrudur, ben sizin kadar halayı tanımıyorum doğrudur.

X