Popüler Konu Verimli Rutin

Program güzel inşaallah memnun kalırsın. 2 haftada 1 koltuk silme baya iyi bence. Benim koltuklardan biri deri, temizliğinden çok memnunum. Diğerini çok beğenerek beyaz aldım ama çok zorlanıyorum, silmek bile kar etmiyor:KK43:
Beyaz koltuk zor ya. Benim L koltuk açık gri. O bile zorluyor bizi. Deri koltuğu kedi tırmalamıyor mu?
Dün gelmişti kadın, temizlik gayet güzel olmuştu. Camlar falan oldukça iyiydi. Haftaya mutfak dolabı temizleyecek bakalım. İstersen yaprak da sararım işim bitince dedi :KK57: Hiç kendine iş çıkartan kadın görmemiştim. Genelde şunu yapmam pazarlığı oluyor:)

Slmlar herkese,
Ben de bu aralar çok depresif moddayım:KK43: akşamları eşime ağlıyorum, mecazi olarak değil gerçekten ağlıyorum😀
elecda elecda canım senin öfke kontrolü için uyguladığın yöntemi ben de denedim bir durum için işe yaradı, çok teşekkür ederim💜 kitabın konusu çok ilgimi çekti, bitirince düşüncelerini paylaşır mısın?
Kızım orta kulak iltihabı oldu, hastane geçmişimizin de etkisiyle şurup içmeyi reddediyor, ağzını kilitliyor bıdık, çok zorlandık. Yakın bir zamanda ek gıda serüvenimiz başlayacak, her şeyi unutmuşum, biraz araştırmam gerekecek.
Umarım bir an önce feraha çıkarız, ikizler, yay, oğlak ve yengeçler için zor bir dönemmiş. Yayım ben.
Ben de ikizlerim ve bence de gerçekten zor bir dönem.
Çok geçmiş olsun bu arada.

Sağlıkla gelsin yeni yavrucuk. Bence 2'den sonrası tufan zaten Mikan. 2 ve 3 çok fark yaratmayabilir sanki. Ancak 1 ve 2 arasında dağlar kadar fark var.
Özellikle ilk çocuğu büyütüp artık rahatım dedikten sonra 2. Gelince daha daha daha büyük dağlar farkı oluyor 🤪

Arkadaşlarım teşekkür ederim
İkinci çocuğu düşlerken şöyle oldum🥶

Hadi bi iki kelime de güzel şeyler deyiverin😂😍🌸

Delilik, çılgınlık evet.. ilk doğumumdan sonra ikinci çocuğu nasıl istiyor insanlar diyordum.
Akıl gidebiliyormuş demek ki bende de gitti zira
Valla seni motive edecek birşeyler söylemeyi inan çok isterdim ama maalesef 🙈

İpek benim canım ciğerim o ayrı konu ama ben kendi adıma 2. çocuğu yaptığım için pişmanım. Benim şartlarımda yani aile desteği olmadan yapılacak iş değilmiş 2. çocuk. Bu süreçte çok yoruldum, tükendim, sıkıldım ve bıktım. Artık hayatımı geri istiyorum.

Geçen gün işten geldim, asansöre bineceğim. Bir baba ve yanında 2-3 yaşlarında oğlu vardı asansörün içinde. Buyrun dedi adam, yok siz çıkın dedim. Adamcağız kovid yüzünden binmediğimi düşündü sanırım ama 15 kat çocuk sesi dinlememek için binmedim🙈

Delilik, çılgınlık evet.. ilk doğumumdan sonra ikinci çocuğu nasıl istiyor insanlar diyordum.
Seni burdan tanıdığım kadarıyla sen çocukları çok seviyorsun. Onlarla vakit geçirmeyi, onlara bir şeyler katmayı vs. Bu yüzden sen benim gibi zorlanmazsın. Benim zorlanmam çocuklarımdan ötürü değil. 2 oğlum da gerçekten zor çocuklar değil, hareketliler ama iş birliğine açıklar. Ben kendim durumu iyi yönetemedim. Kendi kişisel sorunlarım belki bencilliğim yüzünden çocuk bakmak ağır geliyor bu aralar.
Sen eminimki bu sıkıntıları yaşamayacaksın. Severek yapacağın için zor gelmeyecek ben buna inanıyorum.
Ben de kendi bakış açımı değiştirebilirsem ben de eski Halime dönebilirim inşallah.

Seni burdan tanıdığım kadarıyla sen çocukları çok seviyorsun. Onlarla vakit geçirmeyi, onlara bir şeyler katmayı vs. Bu yüzden sen benim gibi zorlanmazsın. Benim zorlanmam çocuklarımdan ötürü değil. 2 oğlum da gerçekten zor çocuklar değil, hareketliler ama iş birliğine açıklar. Ben kendim durumu iyi yönetemedim. Kendi kişisel sorunlarım belki bencilliğim yüzünden çocuk bakmak ağır geliyor bu aralar.
Sen eminimki bu sıkıntıları yaşamayacaksın. Severek yapacağın için zor gelmeyecek ben buna inanıyorum.
Ben de kendi bakış açımı değiştirebilirsem ben de eski Halime dönebilirim inşallah.
Çocuk büyütmenin kişiden bağımsız olarak, son derece ağır olduğunu düşünüyorum. Bir kişinin yaşam sorumluluğunu üstlenmek bence bu dünyadaki en zorlu görev olmalı.

Dün bir arkadaşıma dedim ki “Bir gülüşü yeter diye bir söz var ama öyle zamanlar oluyor ki bazen yetmiyor” Bence her anne sıklıkla bu duyguyu hissediyor ama dile getirmek istemiyor.

Bu nedenle kendine haksızlık etme lütfen.

Çocuk büyütmenin kişiden bağımsız olarak, son derece ağır olduğunu düşünüyorum. Bir kişinin yaşam sorumluluğunu üstlenmek bence bu dünyadaki en zorlu görev olmalı.

Dün bir arkadaşıma dedim ki “Bir gülüşü yeter diye bir söz var ama öyle zamanlar oluyor ki bazen yetmiyor” Bence her anne sıklıkla bu duyguyu hissediyor ama dile getirmek istemiyor.

Bu nedenle kendine haksızlık etme lütfen.
Gerçekten zor ve ömür boyu süren bir sorumluluk. Ama bazıları o süreci seviyor. Çocukları için bir şeyler yapmak mutluluk sebebi. Belki de böyle olmalı, ben kendimi çok anaç hissetmediğimden böyle hissedemiyorum bu aralar

Ben öyleyeyim zira bu ara duygularım şelale. 20 Kasımda covid testim pozitif çıktı. Benden 4 gün sonra da eşim pozitif oldu. Bebelerim 3 ve 5 yaşında. Evin kentsel dönüşüme girdi taşınacağımız için çocuklara ayrı oda yapmadık hala bizimle uyuyorlar. Salondaki koltuğun birisini küçük odaya geçirdik eşim orada ben salonda çocuklar da yatak odası ve koridorda takıldılar.

İki kardeş bu süreçte birbirlerine o kadar destek oldular, birlikte uyudular, oyunlar oynadılar. Bizden destek almadan uyuyamayan çocuklar birbirine sarılıp uyudu.
Bir gün önce bu ekonomik şartlarda ikinci çocuk benim neyime diye ağlayan ben onların birbirine desteğini gördükçe iyi ki dedim.

Benim sağlık sorunlarım nedeniyle aşı olmamı bile dr tehlikeli bulduğu için pozitif sonuç annemi çok panikletti. Bu süreçte teyzem anneme destek oldu. Yemeklerimizi teyzem yapıp getirdi. Rahmetli teyzemin çocukları sağlık sektöründe çalışıyor eşimin durumu ağırlaşıp hastaneye yatışı yapıldığında hem onunla ilgilendiler hem de çocuklara ve bana psikolojik destek verdiler. İyi ki anneminde kardeşleri varmış dedim.

Benim de bir kız kardeşim var. İşten çıkıp evine geçerken hergün uğradı evin eksiklerini aldı. Eşimin kardeşi uzakta ama o da eşimi her gün aramış ki çok fazla iletişimleri yoktu.

Arkadaşlarım da aradı sordu ama ailem kadar kimse içten yanmıyor kimse benimseyerek yardım etmiyor. İkinci çocuk neyime diye ağlayan ben 3. yü mü yapsak modundayım :)

Ben öyleyeyim zira bu ara duygularım şelale. 20 Kasımda covid testim pozitif çıktı. Benden 4 gün sonra da eşim pozitif oldu. Bebelerim 3 ve 5 yaşında. Evin kentsel dönüşüme girdi taşınacağımız için çocuklara ayrı oda yapmadık hala bizimle uyuyorlar. Salondaki koltuğun birisini küçük odaya geçirdik eşim orada ben salonda çocuklar da yatak odası ve koridorda takıldılar.

İki kardeş bu süreçte birbirlerine o kadar destek oldular, birlikte uyudular, oyunlar oynadılar. Bizden destek almadan uyuyamayan çocuklar birbirine sarılıp uyudu.
Bir gün önce bu ekonomik şartlarda ikinci çocuk benim neyime diye ağlayan ben onların birbirine desteğini gördükçe iyi ki dedim.

Benim sağlık sorunlarım nedeniyle aşı olmamı bile dr tehlikeli bulduğu için pozitif sonuç annemi çok panikletti. Bu süreçte teyzem anneme destek oldu. Yemeklerimizi teyzem yapıp getirdi. Rahmetli teyzemin çocukları sağlık sektöründe çalışıyor eşimin durumu ağırlaşıp hastaneye yatışı yapıldığında hem onunla ilgilendiler hem de çocuklara ve bana psikolojik destek verdiler. İyi ki anneminde kardeşleri varmış dedim.

Benim de bir kız kardeşim var. İşten çıkıp evine geçerken hergün uğradı evin eksiklerini aldı. Eşimin kardeşi uzakta ama o da eşimi her gün aramış ki çok fazla iletişimleri yoktu.

Arkadaşlarım da aradı sordu ama ailem kadar kimse içten yanmıyor kimse benimseyerek yardım etmiyor. İkinci çocuk neyime diye ağlayan ben 3. yü mü yapsak modundayım :)
Çok geçmiş olsun🙏

İyi akşamlar hanımlar.
Ben de ciddi anlamda psikolojik buhran sürecinden geçiyorum. Tükenmişlik sendromu bile olabilir bilemiyorum :))
Herşey üst üste geliyor üstüne bir de ülkenin içinde bulunduğu durum gerçekten artık son nokta.
Tam düzenimiz oturtuyoruz derken yeni yeni şeyler ekleniyor.
Hem benim işimde hem eşimin işinde sorumluluklarımız değişti ve iş yükümüzü ciddi manada artırdı, dolayısıyla eve olan enerjimiz de azaldı. Sağlık sorunları da eklenince işin içinden çıkılmaz bir hal aldık artık. Haftanın en az bir günü izin almak zorunda kalıyorum. Başhekimle artık diyaloğumuzda değişti. Alternatif tıp tavsiyeleri alıyorum kendisinden :) elimde izin kağıdıyla her girdiğimde bu sefer kim hasta diye soruyor. İşin kötüsü artık iznim de kalmadı.

Zamanı ve düzeni yönetememek, motivasyonu sağlayamamak en büyük sıkıntımız haline geldi.

Ben çocuk konusunda elecda elecda ya kesinlikle katılıyorum. Şöyle ki ben en başından beri çok çocuklu aile olmak isteyen bir insandım. Fakat bunu çocuk sahibi olmadan evvel istiyordum. Şuan 2.çocuktan sonra diyorum ki Allah ım benim beynim neredeymiş, neden bunu yaptım 🤭 ha tabi ki her iki çocuğumu da çok ama çok seviyorum ve yokluklarını düşünemiyorum asla. Ben bile bile lades oynayanlardanım. Başıma gelecekleri bilerek 2.çocuk düşüncesine girdim.
Ama tek başıma olsaydım bu süreci iyi yönetemeyebilirdim. Şuan annemin yanındayım ve onun desteği ile bu haldeyim 😂

Bugün denk geldiğim bir yazıda şöyle diyordu; yalnız bırakılan annelerin bedelini çocuklar, kayıp çocukluğun bedelini ise geleceğimşz ödüyor. Çok doğru bir tespit.
Anne mutlaka desteklenmeli. Eş, anne baba, kardeş, akraba kim olursa artık. Eğer şanslıysanız eş en büyük destekçi oluyor. Elbette ki enerjisi ve zamanı uygunsa.
O yüzden Sahihuban Sahihuban canım eğer 2.çocuğu düşünüyorsan mutlaka aile desteği olmalı bu süreçte. Bir de çevremde gördüğüm kadarıyla zamanlama olarak kardeşin 1.sınıfa denk gelmesi anne için bir faciaya dönüşebiliyor. 1.sınıfta ebeveyn e çok sorumluluk düşüyor ve zamanının tamamını ona ayırman gerekebiliyor. Bu süreçte bir bebeğin olması anneyi ciddi manada yoruyor. Baba her ne kadar desteklese de anne her halükarda çok yoruluyor. O yüzden naçizane tavsiye, 2.sınıfı bekle :) ya da herşeyi göze alıp karart gözünü :))

Çok geçmiş olsun canım. Grip olunca sürekli burun yıkama yapmak lazım yoksa kulak enfeksiyonu veya bronşite çeviriyor. Biz yıkama sayesinde kurtulduk kulak ve bronşitten
Çok sağolasın canım, kızımın burnunu sürekli yıkıyoruz ve aspiratörle çekiyoruz ama neden oluyor anlamadım😕
Okuduğun yazıdaki cümle çok etkiledi beni, çok doğru bir tespit

Bugün benim doğum günüm, şaire göre yolun yarısındayım😀
Yaş almak hüzünlendiriyor artık beni özellikle çocuklarımı düşündükçe.
Sahihuban Sahihuban 2 çocuklu hayat gerçekten zor özellikle aile büyüklerine yakın değilsen. Arada bir nefes almak istediğinde bırakıp gitmek büyük lüks. Eşim çok yardımcı olmasına rağmen yüküm çok fazla, yeri geliyor tükendiğimi hissediyorum. Bana nedense 1 yaş öncesi dönem zor geliyor, sonrasını sevmiştim oğlumda, o yüzden dört gözle o zamanı bekliyorum, sanki daha az kısıtlanıcam gibi hissediyorum ve birlikte bir şeyler yapmak daha eğlenceli hale gelecek.
Allah hepimizin yardımcısı olsun😊

Bugün benim doğum günüm, şaire göre yolun yarısındayım😀
Yaş almak hüzünlendiriyor artık beni özellikle çocuklarımı düşündükçe.
Sahihuban Sahihuban 2 çocuklu hayat gerçekten zor özellikle aile büyüklerine yakın değilsen. Arada bir nefes almak istediğinde bırakıp gitmek büyük lüks. Eşim çok yardımcı olmasına rağmen yüküm çok fazla, yeri geliyor tükendiğimi hissediyorum. Bana nedense 1 yaş öncesi dönem zor geliyor, sonrasını sevmiştim oğlumda, o yüzden dört gözle o zamanı bekliyorum, sanki daha az kısıtlanıcam gibi hissediyorum ve birlikte bir şeyler yapmak daha eğlenceli hale gelecek.
Allah hepimizin yardımcısı olsun😊
Doğum günün kutlu, mutlu, umutlu olsun . Hep sağlıkla huzurla geçir bütün günlerini 🥰

X