Popüler Konu Verimli Rutin

Selamlar Hanımlar,

İpek toparladı bugün kreşe bıraktım sabah. Akşam tekrar hastalanıp gelmez umarım :olamaz:

Ben de nihayet işime geldim. Biriken işlerimin önemli bir kısmını sabah hallettim.

Geçen gün paylaşmak istediğim ancak İpek'in hastalanması sebebiyle paylaşamadığım kendini tanıma sorularına geçmek istiyorum.

1. Günün hangi saati enerjik hissediyorum?
2. Bir etkinlikten diğerine koşmayı mı severim yoksa telaşsız uğraşıları mı tercih ederim?
3. Hangi aktiviteler fazla zamanımı alıyor ama çok yararlı veya teşvik edici değil?
4. Arkadaşlarımla mı yoksa tek başıma mı daha çok zaman geçirmek isterim?
5. Ajandam da memnuniyetle beklediğim neler var?
6. Saatlerce sıkılmadan ne yapabilirim?
7. Beni en çok tatmin eden şey zamandan mı paradan mı çabadan mı tasarruf etmek?
8. Diğer insanlardan farklı davranmak beni rahatsız ediyor mu yoksa bundan keyif alıyor muyum?
9. Eğlenmek için harcayabileceğim 500 dolarım olsaydı nasıl harcardım?
10. Bir faaliyete para harcamak, o işe kendimi daha fazla bağlı mı, daha az bağlı mı olmamı sağlıyor?
1. sabah 5.00 itibariyle benim için gün başlıyor. Bayılıyorum müstakil zamanlara.
2. Bazı günler koşturmayı bazen ise sakinliği seviyorum .
3. Sosyal medya vaktimi alan ve bana çok az şey katan bir alan, olabildiğince azaltıyorum.
4. Nitelikli arkadaşlarla nitelikli sohbetler beni keyiflendiriyor ancak yalnızlığın bana ait saatlerin tadı bambaşka .
5. Ajandam da uzun zamandır beklediğim şeylerden biri bu ay yapmayı planladığım şey kütüphanemi oluşturmak '
çocuk gelişiminden mezun olup gerekli okumaları yaparak ilerlemek de bir diğeri.
6. Kitap okuyabilir, yürüyebilir, çocuklarla oynayabilir, toprakta vakit geçirebilir, eşimle sohbet edebilirim.
7. En çok zamandan ve paradan tasarruf etmek beni tatmin eder. Dizi izlerken ütü yapmak ritüelim ve inanılmaz verimli dakikalar geçirmiş hissetmemem sebep oluyor. Ya da yemeklerimi evden götürmek, yerken miktarı azaltmak.
8. Farklı olmak benim yaşam sitilim . Hem de çabasız, kendiliğinden , isteyerek veya zoraki olsaydı boğulurdum :
9. Ağda, cilt bakımı, spa, sauna, masaj , bana özel bir havuz dilediğimce orada vakit geçirmek, dünya mutfaklarından lezzetler tatmak ve sonrasında huzurlu bir uyku '' şu an bunu yapmak isterdim.
10. Kesinlikle para harcamak daha bağlı kılıyor.

Selamlar Hanımlar,

İpek yine hastalandı :bicak: Kusma ve hafif ateş var. Cumartesi öğlen başladı. Aksi gibi eşim de Eskişehir'e gitmişti. Bugün kreşe göndermedim. Eşim izin aldı işten. Yarın devam ederse de ben izin alacağım.

Temizlikçi abla da işi bıraktı. :işsiz: Torun bakacakmış, çalışmayacakmış artık. Eve yeni kadın bulmak oldukça sıkıntılı bir konu. Arkadaşlara gelen kadınlara sordum. Hiç birinin boş günü yok:110:Kendimiz camlar hariç çevirsek, camları silmeye şirketten birini çağırsam mı diye düşünüyorum ama bilemedim.
Geçmiş olsun elecda elecda İpek daha iyidir inşaallah.
İyi güvenilir yardımcı konusu sıkıntı cidden.
Buarada camlar konusuna kafayı taktım ben de, daha kalıcı çözümler peşindeyim. xiaominin cam silme robotunu gözüme kestirdim. Bi robot süpürge gibi kullanım rahatlığı saglamayacak elbette ama kullanıcı yorumları baya iyi. Daha fazla zamlanmadam edinmek istiyorum, aranızda kullanan varsa bilgi alabiliriz.

Buarada camlar konusuna kafayı taktım ben de, daha kalıcı çözümler peşindeyim. xiaominin cam silme robotunu gözüme kestirdim. Bi robot süpürge gibi kullanım rahatlığı saglamayacak elbette ama kullanıcı yorumları baya iyi. Daha fazla zamlanmadam edinmek istiyorum, aranızda kullanan varsa bilgi alabiliriz.
Cam silme robotuda mi çıkmış 🙄 vay be. Hemen araştırıyorum merak ettim nasıl bir şey

Ben de baktım ona. Yorumlar gayet iyi, büyük camlı evler için kurtarıcı olur.

Bugün yeni abla başladı. Düzgün birine benziyor bakalım. Haftada bir gelecek. 2 haftada bir cam, bir hafta mutfak dolabı içi, bir hafta da koltuk, sandalye silme talep ettim. Her geldiğinde nevresim değişimi, sil,süpür, toz sabit zaten. Toz alırken kıyafet dolaplarının içinin tozunu da al dedim.

Selamlar Hanımlar,

Yorucu bir hafta sonundan çıktım. Dün haftalık yemek planı doğrultusunda yarım gün mutfakta çalıştım.

- 2 kilo soğan doğradım. Bir kısmı ile domatesli salçalı harç pişirdim, bir kısmını sade olarak zeytinyağı ile kavurdum. Kalan kısmını da rendeleyip köfte harcına kattım.
- Sarımsak ayıkladım, zeytinyağının içine koydum.
- Limonları sıktım, kavanozladım.
- Yeşil mercimek ve börülce haşladım buzluğa koydum.
- 1 kg kıymadan köfte yaptım.
- Bugün ve yarın için Ezogelin çorbası pişirdim.

Eve gelince akşam yemeği için uzun uğraşmak istemiyorum. Bu hazırlıklar bu hafta beni epey rahatlatır.

Bu arada David Burns'un "İyi Hissetmek" kitabına başladım. İsmi sıradan bir kişisel gelişim kitabı gibi gelse de aslına Bilişsel Terapi'nin temel kaynağı olarak gösterilen bir eser.

Temeli duyguları yaratan düşüncelerin değiştirilerek, duygu durum bozukluklarını tedavi etmek aslında.

Bu arada David Burns'un "İyi Hissetmek" kitabına başladım. İsmi sıradan bir kişisel gelişim kitabı gibi gelse de aslına Bilişsel Terapi'nin temel kaynağı olarak gösterilen bir eser.

Temeli duyguları yaratan düşüncelerin değiştirilerek, duygu durum bozukluklarını tedavi etmek aslında.
Slm elecda bu kitabı okudum. Ama uygulamalar bana zor geldi. Uygulamaları düzenli yapsam muhtemelen etkisi olur ama duygu durumda sıkıntı varken insan kolunu kaldıramıyor gibi hissediyor. Bu nedenle özellikle aktif bir terapi almadan insanın kendini iyileştirmesi zor geldi bana. İrade gerekiyor ve dipteyken insan kendini inanılmaz iradesiz hissediyor. Belki aktif terapi de doktorA duyulan sorumluluktan kaynaklı yapılabilir ama kendi kendine uygulama için biraz olsun iyi bir ruh hali gerekiyor . Ya da durum tamamen benimle ilgili, belki de ben yapamadım bilmiyorum

Slm elecda bu kitabı okudum. Ama uygulamalar bana zor geldi. Uygulamaları düzenli yapsam muhtemelen etkisi olur ama duygu durumda sıkıntı varken insan kolunu kaldıramıyor gibi hissediyor. Bu nedenle özellikle aktif bir terapi almadan insanın kendini iyileştirmesi zor geldi bana. İrade gerekiyor ve dipteyken insan kendini inanılmaz iradesiz hissediyor. Belki aktif terapi de doktorA duyulan sorumluluktan kaynaklı yapılabilir ama kendi kendine uygulama için biraz olsun iyi bir ruh hali gerekiyor . Ya da durum tamamen benimle ilgili, belki de ben yapamadım bilmiyorum
Mikan haklısın .
Ben bu kitabı terapi alırken okudum ikisi bir bütün , inanılmaz fayda sağladı.
Ancak kitapta da bahsedildiği gibi harekete geçmek için asla motive olmayı beklememek gerekiyor.
Direk Harekete geçmek” beraberinde motivasyon getiriyor.
Her uygulama değil ancak senin için temel olabilecek bikaç öneriyi uygulamaya geçirsen fayda sağlayabilir gibi geliyor bana.
Tülay Kök dinlemeni de ayrıca tavsiye ederim.

Benim de bu ara ruh halim diplerde. Özellikle pazar akşamları, çocuklara arasız maruz kalmaktan arıza veriyorum. Dün çocuklar kavga ederken dedim hatta ben bunu iki kez kendime niye yaptım diye🤦🏻‍♀️

Kitabın henüz başlarındayım ama haklısın, psikoterapi ile birlikte yürütmek bence de daha fazla fayda sağlar.

Bu arada Nihan Kaya “İy Aile Yoktur” atölyesi yapacakmış. Ig’da paylaştı. Özellikle kitabı sert bulanları davet ediyor. Bana seni çağırıyor gibi geldi:)

Mikan haklısın .
Ben bu kitabı terapi alırken okudum ikisi bir bütün , inanılmaz fayda sağladı.
Ancak kitapta da bahsedildiği gibi harekete geçmek için asla motive olmayı beklememek gerekiyor.
Direk Harekete geçmek” beraberinde motivasyon getiriyor.
Her uygulama değil ancak senin için temel olabilecek bikaç öneriyi uygulamaya geçirsen fayda sağlayabilir gibi geliyor bana.
Tülay Kök dinlemeni de ayrıca tavsiye ederim.
Bir iki şeyi denemeye çalıştım. Aslında okurken şu anki kadar kendimi dipte hissetmiyordum. Ama ona rağmen devam ettiremedim. Şu an okursam nasıl olur bilmiyorum.
Tülay kökün tüm videolarını izledim izlemeye de devam ediyorum. Çok seviyorum ben de ve çok faydasını gördüm. Şu an sanırım geçici bir bocalama yaşıyorum. Aşarım umarım 🙏

Benim de bu ara ruh halim diplerde. Özellikle pazar akşamları, çocuklara arasız maruz kalmaktan arıza veriyorum. Dün çocuklar kavga ederken dedim hatta ben bunu iki kez kendime niye yaptım diye🤦🏻‍♀️

Kitabın henüz başlarındayım ama haklısın, psikoterapi ile birlikte yürütmek bence de daha fazla fayda sağlar.

Bu arada Nihan Kaya “İy Aile Yoktur” atölyesi yapacakmış. Ig’da paylaştı. Özellikle kitabı sert bulanları davet ediyor. Bana seni çağırıyor gibi geldi:)
😅 bence de beni çağırıyor. Ama hiç kaldıracak modda değilim 🙈

Bunu kendime niye 2 defa yaptım demişsin ben 3ye hazırlanıyorum. O yüzden zaten gelgitli bir dönemdeyken iyice dağıldım😞 beni düşünüp kendini daha iyi hissetmeye çalış 🙈😅

Selamlar Hanımlar,

Yorucu bir hafta sonundan çıktım. Dün haftalık yemek planı doğrultusunda yarım gün mutfakta çalıştım.

- 2 kilo soğan doğradım. Bir kısmı ile domatesli salçalı harç pişirdim, bir kısmını sade olarak zeytinyağı ile kavurdum. Kalan kısmını da rendeleyip köfte harcına kattım.
- Sarımsak ayıkladım, zeytinyağının içine koydum.
- Limonları sıktım, kavanozladım.
- Yeşil mercimek ve börülce haşladım buzluğa koydum.
- 1 kg kıymadan köfte yaptım.
- Bugün ve yarın için Ezogelin çorbası pişirdim.

Eve gelince akşam yemeği için uzun uğraşmak istemiyorum. Bu hazırlıklar bu hafta beni epey rahatlatır.
Masallah arı gibi çalışmışsın :) domatesli salçalı harcı dolabın altında kaç gün bekletebiliyorsun? Sarımsagı ben de soyup saklama kabında bekletiyorum. Bir ara soğanım fazla idi, bozulmasın diye dograyıp porsiyonluk buzluga atmıştım, işime yaramıştı.

Ben de baktım ona. Yorumlar gayet iyi, büyük camlı evler için kurtarıcı olur.

Bugün yeni abla başladı. Düzgün birine benziyor bakalım. Haftada bir gelecek. 2 haftada bir cam, bir hafta mutfak dolabı içi, bir hafta da koltuk, sandalye silme talep ettim. Her geldiğinde nevresim değişimi, sil,süpür, toz sabit zaten. Toz alırken kıyafet dolaplarının içinin tozunu da al dedim.
Program güzel inşaallah memnun kalırsın. 2 haftada 1 koltuk silme baya iyi bence. Benim koltuklardan biri deri, temizliğinden çok memnunum. Diğerini çok beğenerek beyaz aldım ama çok zorlanıyorum, silmek bile kar etmiyor:KK43:

Cam silme robotuda mi çıkmış 🙄 vay be. Hemen araştırıyorum merak ettim nasıl bir şey
Aynen bayadır var aslında ama geliştirme açık bir ürün. Henüz robot süpürge teknolojisinde değil, yani bıraktın camları sildi gibi bir durum yok, surekli basında komtrol etmek gerek. Yine de benden daha guzel siliyor diyen cok olmuş yorumlarda😂

Slmlar herkese,
Ben de bu aralar çok depresif moddayım:KK43: akşamları eşime ağlıyorum, mecazi olarak değil gerçekten ağlıyorum😀
elecda elecda canım senin öfke kontrolü için uyguladığın yöntemi ben de denedim bir durum için işe yaradı, çok teşekkür ederim💜 kitabın konusu çok ilgimi çekti, bitirince düşüncelerini paylaşır mısın?
Kızım orta kulak iltihabı oldu, hastane geçmişimizin de etkisiyle şurup içmeyi reddediyor, ağzını kilitliyor bıdık, çok zorlandık. Yakın bir zamanda ek gıda serüvenimiz başlayacak, her şeyi unutmuşum, biraz araştırmam gerekecek.
Umarım bir an önce feraha çıkarız, ikizler, yay, oğlak ve yengeçler için zor bir dönemmiş. Yayım ben.

Slmlar herkese,
Ben de bu aralar çok depresif moddayım:KK43: akşamları eşime ağlıyorum, mecazi olarak değil gerçekten ağlıyorum😀
elecda elecda canım senin öfke kontrolü için uyguladığın yöntemi ben de denedim bir durum için işe yaradı, çok teşekkür ederim💜 kitabın konusu çok ilgimi çekti, bitirince düşüncelerini paylaşır mısın?
Kızım orta kulak iltihabı oldu, hastane geçmişimizin de etkisiyle şurup içmeyi reddediyor, ağzını kilitliyor bıdık, çok zorlandık. Yakın bir zamanda ek gıda serüvenimiz başlayacak, her şeyi unutmuşum, biraz araştırmam gerekecek.
Umarım bir an önce feraha çıkarız, ikizler, yay, oğlak ve yengeçler için zor bir dönemmiş. Yayım ben.
Selam canım çok geçmiş olsun. Ben de yayım ne zaman bitecekmiş zor dönem? :) astrolojiyi pek takip ettiğim söylenemez🙃

Aynen bayadır var aslında ama geliştirme açık bir ürün. Henüz robot süpürge teknolojisinde değil, yani bıraktın camları sildi gibi bir durum yok, surekli basında komtrol etmek gerek. Yine de benden daha guzel siliyor diyen cok olmuş yorumlarda😂
Dün videosunu izledim biraz. Eğlenceli aslında. En azından kollar yorulmaz. Ama benim ilk hedefim robot süpürge almak. Onu bir alabilseydim gerisi çok sıkıntı değil sanki

😅 bence de beni çağırıyor. Ama hiç kaldıracak modda değilim 🙈

Bunu kendime niye 2 defa yaptım demişsin ben 3ye hazırlanıyorum. O yüzden zaten gelgitli bir dönemdeyken iyice dağıldım😞 beni düşünüp kendini daha iyi hissetmeye çalış 🙈😅
Sağlıkla gelsin yeni yavrucuk. Bence 2'den sonrası tufan zaten Mikan. 2 ve 3 çok fark yaratmayabilir sanki. Ancak 1 ve 2 arasında dağlar kadar fark var.

Masallah arı gibi çalışmışsın :) domatesli salçalı harcı dolabın altında kaç gün bekletebiliyorsun? Sarımsagı ben de soyup saklama kabında bekletiyorum. Bir ara soğanım fazla idi, bozulmasın diye dograyıp porsiyonluk buzluga atmıştım, işime yaramıştı.
Pişirdiğim harcı 3'e bölüp saklama kapları ile buzluğa koyuyorum. Uzun süre buzlukta durur bence ama benim haftayı kurtarıyor.
Çiğ soğanı koyunca koku yapmadı mı? Ben zeytinyağı ile kavurup kilitli poşete koyup buzluğa kaldırıyorum.

Program güzel inşaallah memnun kalırsın. 2 haftada 1 koltuk silme baya iyi bence. Benim koltuklardan biri deri, temizliğinden çok memnunum. Diğerini çok beğenerek beyaz aldım ama çok zorlanıyorum, silmek bile kar etmiyor:KK43:
Beyaz koltuk zor ya. Benim L koltuk açık gri. O bile zorluyor bizi. Deri koltuğu kedi tırmalamıyor mu?
Dün gelmişti kadın, temizlik gayet güzel olmuştu. Camlar falan oldukça iyiydi. Haftaya mutfak dolabı temizleyecek bakalım. İstersen yaprak da sararım işim bitince dedi :KK57: Hiç kendine iş çıkartan kadın görmemiştim. Genelde şunu yapmam pazarlığı oluyor:)

X