Popüler Konu Verimli Rutin

Selamlar hanımlar,

Bugün bizim evlilik yıldönümümüz, işten izin aldım. Dermatolog ile kontrol randevum vardı. Eşime öğlen seni alayım, yemeğe gidelim dedim. Akşam çıkamıyoruz malum. Atakule’ye gittik. Yemek yedik. Botanik Park’ta biraz dolaşalım derken Ela’nın okuldan aradılar, sınıfta kusmuş🤦🏻‍♀️ Apar topar çıktık, Ela’yı aldık okuldan ve hastaneye geldik. Ateşi 40’a yükselmiş. Serum bağladılar şimdi. Eşim İpek’i kreşten alıp eve geçecek. Biz Ela ile hastanedeyiz serum bitene kadar.
Öncelikle çok geçmiş olsun. Tez şifa ela” mıza.
Sizlerin de evlilik yıldönümünüzü tebrik ederim. Nice yıllarınız olsun sağlıkla, neşe ile ve sağlam bir işbirliği içinde…
Evet zoom üzerinden, Sahihuban Sahihuban ne dersin sohbet niteliğinde haftada 1 gün iyi olur diye düşündüm

Çok geçmiş olsun..Bu ara çocuklar hep hasta. Oglumda haftasonu ateşlendi,ama 2 günde toparlandı
Evlilik yıldönümünüzü de kutluyorum..Ne güzel düşünmüşsün.Çocuklardan karı koca olduğumuzu unutuyoruz bazen.böyle günlerde tazelemek lazım..
Ayda bir kitap tahlili olabilir.
Haftada 1 benim için bu ara biraz zor. Sınavlar, iş, pilates vs derken günlerim bihayli yoğun.
bir konu belirleyip de tartışabiliriz mesela,

Merhaba,bende sürekli aynı döngüde gidip geliyorum bu aralar.. Kendimi yorgun,mutsuz hissediyorum..
Yapmak istediğim iş ev rutininden çıkmak..
Sabahları işyerime yakın çamlık var 10-20 dakika arası yürümeye başladım,(Bel agrılarıma iyi geliyor.)
Bunu sürekli olarak yapmayı planlıyorum..
Haftasonları dışarıda vakit geçirmek istiyorum..
Ev, düzen temizlik, çocuk ödev vs. Kendimi pazar günü pilim bitmiş vaziyette buluyorum.
Motivasyonunuzu arttıracak bir şey yaparak başlamalısınız planlamaya. İnsan ne kadar sıraya koysa da kendini es vermeden kendi için sadece kendi için bir şeyler yapmadan devamlılık sağlayamıyor

Hafta içine mutfak hazırlıklarım şöyle:

Eklentiler

• 55A9506C-9735-4988-AC13-929E75B5668F.jpeg
    55A9506C-9735-4988-AC13-929E75B5668F.jpeg
    177,9 KB · Görüntüleme: 156
Kereviz kararmıyor mu, limon haricinde bir şey yapıyor musunuz ve ne kadar süre bekliyor böyle? Afiyetle yiyin inşallah

Kereviz kararmıyor mu, limon haricinde bir şey yapıyor musunuz ve ne kadar süre bekliyor böyle? Afiyetle yiyin inşallah
teşekkür ederim :
kerevizi bugün içerisinde tüketeceğimizden rendeledim (tahminim gün içinde renginin değişmesi)..
limon suyu kararmasını engelliyor .başka bişi yapmıyorum.

İyi akşamlar

Sağlıklı Beslenme
Son 15 Ekim itibariyle yeniden 2 öğün beslenmeye döndüm. Ve 10 ekim itibariyle pilatese başladım.haftada iki gün hoca eşliğinde yapıyorum. Ve 3gün de 40 dk yürüyorum.
Bugün baktığımda 10 gün olmuş bu kısa sürede neler oldu?

- el ayak titremelerim geçti
- açlık krizleri (ruhsal) geçti
- bedenime kendime verdiğim değer arttı, seçerek yiyorum, evden hazırlık yaptığım için daha sağlıklı besleniyorum
- hazır tost/sandviç/poça almadım
- maddi olarak yemeğe hiç harcama yapmadım
- düzenli maden suyu içerek magnezyum aldım
- folik asitimi düzenli kullanıyorum . ( yarın itibariyle omega-3 ve d vitamini ekleyeceğim)
- 2.2kg zayıfladım- yağdan verdiğime eminim çünkü göbek çevrem inceldi.
- evde düzenli yemek yaptığım için de herkes sağlıklı ve dengeli besleniyor.

*ergenlik itibariyle hep balık etli ya da kilolu olarak adlandırılan gruptayım. Sağlıklı bir şekilde zayıflayıp dengeli yaşamak niyetim. Rabbim kolaylaştırsın ve sevdirsin.

Ekonomi- Bütçe:
Hayalim olan Balkanlar turu için bugün adım atıp 9 euro satın aldım.
Annelik ek mesai artık sona eriyor, salt maaşla geçinmeye devam.
Yeni bankaya geçtiğim için eski kartımı iptal ettim toplam 7bin tl borcu var, nasipse bu ay kapatıyorum tamamını.

Kasım Ayı Planlamaları

Sağlıklı Yaşam

Bu ay sağlıklı beslenme konusunda daha verimli olmak istiyorum. Bu ay iyi günler ve salladığım günler oldu. Kasım ayı içerisinde daha özenli ve dikkatli davranmaya niyet ediyorum. Takviyeleri de unuttuğum günler oldu. Bu konularda Productive uygulamasına geri dönsem iyi olacak sanırım. Haftada 2 gün reformera başladım. Güzel gidiyor. 1 gün de kardiyo ve yürüyüş eklemeyi düşünüyorum. Eğer bunu oturtabilirsem gün sayısını arttıracağım.

Mümkün Olduğunca İyi Annelik
Kasım ayında Ela ile birebir geçirdiğimiz vakitler konusunda daha özenli ve dikkatli olmak istiyorum. Ben işten geldiğimde evde oluyor. Beraber bir kahve içiyoruz. O sırada günümüz hakkında sohbet ediyoruz. İkimize de iyi geldiğini düşündüğüm bir zaman dilimi bu. Yemeği de bazı günler beraber pişiriyoruz. Bu da çok keyifli oluyor. Salı-Cuma reformer dersim esnasında Ela'ya yüzme dersi aldırmayı planlıyorum. Eğer ayarlayabilirsem hem hafta sonumuzu kurtaracağım hem de baş başa yaptığımız bir aktivitemiz daha olacak. Ara tatilde kızımla baş başa Kelime Müzesine gitmek istiyorum.

İpek ile yatmadan önce oyun oynama ve kitap okuma aktivitelerine devam etmek istiyorum. Oyun oynamaktan özellikle konuşturma oyunlarından inanılmaz sıkıldım ama yapacak bir şey yok. Biraz daha devam etmem lazım:)

Düzenli ve Sade Bir Ev
Ev düzenli. Sabah ve akşam rutinini koruduğum ve haftada bir temizlikçi abla geldiği sürece sorunsuz ilerliyoruz. Cuma akşamı online alışveriş ve buzdolabı temizliği, pazar günü de ekstra yemek yaparak ilerlemek benim için iyi oldu.

İyi Görünmek
Nihayet kıyafet anlamında içime sinen bir görüntü elde ettim. Makyaj malzemesi ve aksesuarda aldım. Sadece saçımın botoks zamanı geldi. Onu bu ay içinde halledebilirsem çok iyi olur. Bir de Rosacea için Kasım sonuna bir lazer randevusu daha alacağım.

Verimli İş Hayatı
İş ile ilgili rutinlerim de oturdu. Sakin ve verimli çalıştığımı düşünüyorum. Kasım ayı içerisinde udemy'den satın aldığım ileri seviye word eğitimini tamamlamak istiyorum. En çok kullandığım program word olduğu için, bilmediğim bir kısa yol vs. varsa öğrenmek isterim. Ayrıca her gün 10 parmak klavye eğitiminin egzersizleri için de zaman ayırmak istiyorum. Oldukça hızlı yazıyorum aslında ama parmaklarım klavye üstünde çok geziniyor. Bu beceriyi kazanmak, bana zaman da kazandıracağı için önemli.

Para Yönetimi
Bu ay stil danışmanlığı nedeniyle oldukça fazla para harcadım. Yıl sonuna kadar borçlarımı aksatmadan ödemeyi, yeni borç sahibi olmamayı ve Ocak ayı itibariyle para biriktirmeye başlamayı istiyorum.

Kişisel Gelişim
Kasım ayında da Öykü eğitimine ve okumak atölyesine devam edeceğim. Hafta sonu öykü eğitimi için gerekli olan tüm kitapları aldım. Yıl sonuna kadar epey bir öykü kitabı okuyacağım gibi görünüyor.

selam.

Bugün kahvaltım yeterli gelmedi sanırım, başka şeyler yemek istiyorum. su da pek içmedim onun da etkisi olabilir.

1,5 lt su içmeye başladım az önce. bu hissiyatı su ile geçirmeye çalışacağım. Bakalım .

elecda elecda ve sevgili diğer arkadaşlar..
merabalar..

bi fikir isteyeceğim sizlerden..

üşütmüşüm ciğerlerime kadar ağrım var..
sabah işe geldim bu denli kötüleşeceğimi bilmiyordum..
ıhlamur zencefil kar etmedi..
ve ben doktora gitmek için izin bile isteyemiyorum..
bin türlü şey düşünüyorum..
rapor alsam mı..
ne zaman doktora gitsem..
müdüre ne söylesem vs..

bu konuda bir türlü aşamadım kendimi..5 yıl bitti bu iş yerinde..kamudayım..daimi süreli sözleşmeli..

nasıl aşacağım ne diiyeceğim?
4 sene önce.
size yazdığım mesajıma baktım da. ..

vay be dedim.. vay...

sahıhuban terapiler ne çok işe yaramış....
sen ne güzel gelişmişsin.. dedim ve tebrik ettim kendimi :)

ne diyorduk kendimizi sevelim en çok kendimize saygı duyup merhamet gösterelim...biz güzelim der gibi durmazsak kimse sen güzelsin demez''' di...

Evet zoom üzerinden, Sahihuban Sahihuban ne dersin sohbet niteliğinde haftada 1 gün iyi olur diye düşündüm

Çok geçmiş olsun..Bu ara çocuklar hep hasta. Oglumda haftasonu ateşlendi,ama 2 günde toparlandı
Evlilik yıldönümünüzü de kutluyorum..Ne güzel düşünmüşsün.Çocuklardan karı koca olduğumuzu unutuyoruz bazen.böyle günlerde tazelemek lazım..
Ben de katilmak isterim

İç Döküş;​

İnsan en çok kendine acımasız, en çok kendine sivri dilli. Ve en çok kendi hayatına kör, kendi duygularına ve bazen de sahip olduklarına şükretmeye uzak.
Kendini karşına alıp bi konuşsan neler söylersin ona? Kendi içine bakmayacaksın, seni başka biri olarak düşünerek yaklaşacaksın. Nasıl yaklaşırdın ona? Sıkıca sarılarak merhem mi olurdun acılarına yoksa elinde büyüteç hatalarını mı devleştirirdin? Zor şartlarda elde ettiği başarıları mı hatırlatırdın yahut düştüğü yerleri bir bir işaret mi ederdin?
Bir çocuk gibi korunmaya muhtaç olduğu anlarda elini tutar yol mu gösterirdin , ne yaparsan yap der soğuk koridorlarda mı bırakırdın?
Hadi bi düşün...

Selamlar Hanımlar,

Dün uzun zamandır ilk defa sakin ve yorulmadığım bir pazar günü geçirdim. Çocukları cumartesi akşam yıkadım. Pazar sabahı da eve yakın, önünde parkı olan bir simitçiye kahvaltıya gittik. Hava çok güzeldi. Hem kızlar parkta oynayıp, enerjilerini attılar, hem de biz hava almış olduk.

Yemek olarak sadece nohut ve taze fasülye pişirdim. Geçen hafta çok yemek yapmıştım. Hastalıklar vs. olunca yenmedi. Yaptığım yemeği dökmek zorunda kalmak çok can sıkıcı oldu benim için.

Sağlıklı Yaşam konusu için diyet bölümünde ayrı bir konu açıp, günlük olarak yediklerimi paylaşmaya karar verdim. Önümüzdeki üç ay bu konuya odaklanmak istiyorum.

Merhaba,
Ekim ayında storytelden dinlediğim kitapları paylaşmak istiyorum:
Ana
Peri gazozu
Balonla beş hafta
Bağırmayan anneler
Amok koşucusu

Burda kitap paylaşımı yapmak beni çok motive ediyor 😊
Bağırmayan anneler kitabından çok faydalandım, çok not aldım.
Bir süredir çocukların birbiriyle olan ilişkisinden çok yıpranmıştım, hiç bu kadar zorlandığım başka bir zaman hatırlamıyorum. Öfkemi kontrol edemiyordum, bağırıyordum. Bunun üzerine kitaba başlamıştım, bana çok tesir etti. Bazı hususları yazarak yanımda taşımaya karar verdim, kendime hatırlatacağım içselleştirene kadar. Şimdi kendimi çok daha iyi hissediyorum, çocuklarımın birbiriyle olan ilişkisi de daha iyi durumda.

Molly Wright TED konuşmasını tavsiye ederim bu arada, 7 yaşında tatlış bir kız🥰

Merhaba,
Ana
Peri gazozu
Balonla beş hafta
Bağırmayan anneler
Amok koşucusu

Bir süredir çocukların birbiriyle olan ilişkisinden çok yıpranmıştım, hiç bu kadar zorlandığım başka bir zaman hatırlamıyorum. Öfkemi kontrol edemiyordum, bağırıyordum. Bunun üzerine kitaba başlamıştım, bana çok tesir etti. Bazı hususları yazarak yanımda taşımaya karar verdim, kendime hatırlatacağım içselleştirene kadar. Şimdi kendimi çok daha iyi hissediyorum, çocuklarımın birbiriyle olan ilişkisi de daha iyi durumda.

Peri Gazozunu çok beğendim ben. Fırsat bulursan Nilay Örnek’in Ercan Kesal ile olan podcastini dinlemeni tavsiye ederim.

Merhaba,
Ana
Peri gazozu
Balonla beş hafta
Bağırmayan anneler
Amok koşucusu

Ted konuşmasını izledim..Güzel bildiğimiz şeyler çocugun anlatışı ve ifade dili çok güzel.

Selamlar Hanımlar,

Dün benim için verimli bir gündü. Verimli olduğu için de güzel bir gündü. Dışarıdan bakan biri gün içerisinde yaptıklarımı görse hayatımın çok sıkıcı olduğunu düşünebilir. Ancak ben dün "kendi beklentilerime uygun yaşadım."

Bu çok önemli bir nokta, çünkü neyin bizim için iyi, neyin kötü olduğunu çevreye ya da toplumsal kalıplara bakarak değil, sadece kendi içimize bakarak karar vermemiz gerektiğini düşünüyorum. Hepimiz birbirimizden farklı insanlarız, yetiştiğimiz kültür, karakter, inanç ve değer yargıları açısından çok farklıyız. Dolayısıyla bir faaliyet veya davranış nasıl hepimiz için mutlak doğru olabilir ki? Hepimiz için ortak tek doğru, birbirimizin hayatına saygılı olmak ve farklılıkları kabul etmek olabilir ancak.

Bugün instagram'da gezinirken "istikrar mucizedir" sözüne denk geldim. Ne kadar doğru. İstikrarlı davranışın başlangıç noktası, hangi davranışı istikrarlı bir şekilde devam ettireceğimize karar vermektir. Gerçekten harcadığımız emeğin karşılığını alacağımız davranışlarda istikrar göstermek önemli. Hepimizin 24 saati var ve belli bir miktar enerjisi var. Bununla birlikte, hepimiz gün içerisinde farklı zorluklar ile mücadele ediyoruz. Bu nedenle tek bir odak noktası belirleyip, o konu halledilene kadar mücadele etmek ve sadece o konuda istikrarlı davranmaya gayret etmek hepimiz için fark yaratabilir.

Beni bu başlıkta 2017 yılından beri takip edenler bilir ki, beslenme ve spor konusunda sayısız deneme yapmış, kilo alıp vermiş ancak bir türlü bu konuda düzen kuramamış biriyim. Kendim için sürdürülebilir ve kalıcı beslenme alışkanlıkları kazanmak ve spor yapan bir insan olmak istiyorum. Önümüzdeki 3 ay bu konuyu odak noktam haline getirmeye karar verdim. Sorumluluk duygum yüksek olduğu için, kendimi buraya hesap verme konusunda sorumlu kılmak istedim ve bu nedenle dün konu açtım ve başladım. 30 Ocak 2022 tarihine kadar, sadece bu konuya odaklanmak ve halletmek istiyorum.

Merhaba , çok hoşuma giden , farklılık kazandıran bir tedx konuşması paylaşmak istiyorum ..

Psikolog Hilal Bebek kendisini yeni keşfetim.Analizleri, anlatışı muazzam.
Hilal bebek (Kendini onar ve büyü ) (Kovaladıkça kaçan serap )

Şu cümle çok net ; Ey insan! başına gelen acı ile yanacak mısın yoksa pişecek misin?

X