Popüler Konu Verimli Rutin

Herkese merhabalar.

Dün Pilateste ilk ayım tamamlandı. Ölçüm yapıldı.
+ Bel , göğüs, kalça ve göbek ölçümlerine her bir bölgeden 8cm incelme gerçekleşmiş.
+ Regl döneminde olsam da 2,5 kg yağ kaybım var .
+ Esnekliğim gözle görülür şekilde arttı.
*Kendimi tebrik ederim.

Bu hafta Magnezyum ve D vitamini takviyelerime başladım. (d vit ara vermiştim- magnezyum ilk defa başladım)
Magnezyumun tokluk hissettirme gibi bir etkisi var sanki, dün akşam yemek yiyemedim.

Geçen hafta hydrafacial +klasik cilt bakımı yaptırdım. Siyah noktalarım çok fazlaydı, güzel temizlendi. Uzman cildimin fazlaca nemsiz olduğunu ve bunu ihmal etmemem gerektiğini hatırlattı. Ayda bir cilt bakımına vakit ayırmam benim için yapılabilir.
Eczaneden +yıkama jeli ve ton eşitleyici krem almıştım.
indirimden +serum +gözlatı kremi +nemlendirici krem aldım.
Düzenli kullanıyorum ve bu çok net belli oluyor. Hedefim temiz, parlak, gözaltı halkalarından arınmış sağlıklı bir cilt.

Yemeklerim bir haftadır daha düzenli. sulu yemek+pilav+salata/ayran/turşu olarak hazır ediyorum. pazar alışverişimi güncel olarak yapıyorum. (normalde marketten alır eşim hep )

Haftasonu camları ve kapıları silip, yıkamadan gelen halıları serme niyetindeyim.

Vizelerim bu hafta, çalışıyorum . Umarım başarılı olabilirim.

Piyanoda ilerliyorum. Hoca yıl sonuna Evgeny Grinko' nun Valse 'ni eğitim dönemi sonunda çalabileceğimi söyledi mutlandım :)

Herkese merhabalar.

Dün Pilateste ilk ayım tamamlandı. Ölçüm yapıldı.
+ Bel , göğüs, kalça ve göbek ölçümlerine her bir bölgeden 8cm incelme gerçekleşmiş.
+ Regl döneminde olsam da 2,5 kg yağ kaybım var .
+ Esnekliğim gözle görülür şekilde arttı.
*Kendimi tebrik ederim.

Bu hafta Magnezyum ve D vitamini takviyelerime başladım. (d vit ara vermiştim- magnezyum ilk defa başladım)
Magnezyumun tokluk hissettirme gibi bir etkisi var sanki, dün akşam yemek yiyemedim.

Geçen hafta hydrafacial +klasik cilt bakımı yaptırdım. Siyah noktalarım çok fazlaydı, güzel temizlendi. Uzman cildimin fazlaca nemsiz olduğunu ve bunu ihmal etmemem gerektiğini hatırlattı. Ayda bir cilt bakımına vakit ayırmam benim için yapılabilir.
Eczaneden +yıkama jeli ve ton eşitleyici krem almıştım.
indirimden +serum +gözlatı kremi +nemlendirici krem aldım.
Düzenli kullanıyorum ve bu çok net belli oluyor. Hedefim temiz, parlak, gözaltı halkalarından arınmış sağlıklı bir cilt.

Yemeklerim bir haftadır daha düzenli. sulu yemek+pilav+salata/ayran/turşu olarak hazır ediyorum. pazar alışverişimi güncel olarak yapıyorum. (normalde marketten alır eşim hep )

Haftasonu camları ve kapıları silip, yıkamadan gelen halıları serme niyetindeyim.

Vizelerim bu hafta, çalışıyorum . Umarım başarılı olabilirim.

Piyanoda ilerliyorum. Hoca yıl sonuna Evgeny Grinko' nun Valse 'ni eğitim dönemi sonunda çalabileceğimi söyledi mutlandım :)
Merhabalar, ben de yıllardır sessiz takipcilerdenim. Hepinizi tanıyor gibiyim, beni yazmaya tetikleyen şey piyano dersleriniz oldu. 32 yaşımda cocuklar da biraz büyüdüğü için yogaya basladim cok da mutluyum. Piyano derslerini düşündüm ama cok mu gec, cok mu zor diye cesaret edemedim ama hep aklımda. Evde piyano yok ama kardesimden kalma org var :) onunla evde çalışabilir miyim? Yoksa bir piyano edinmem mi gerek? Açıkçası hic denemediğim bir şey olduğu için hemen piyano almak istemiyorum, ölü bir yatırım olmasın diye. Suan kendimi keşfetme asamasindayim. Neler severim, nelerden hoşlanırım :) cevap verirseniz cok sevinirim.♥️

Merhabalar, ben de yıllardır sessiz takipcilerdenim. Hepinizi tanıyor gibiyim, beni yazmaya tetikleyen şey piyano dersleriniz oldu. 32 yaşımda cocuklar da biraz büyüdüğü için yogaya basladim cok da mutluyum. Piyano derslerini düşündüm ama cok mu gec, cok mu zor diye cesaret edemedim ama hep aklımda. Evde piyano yok ama kardesimden kalma org var :) onunla evde çalışabilir miyim? Yoksa bir piyano edinmem mi gerek? Açıkçası hic denemediğim bir şey olduğu için hemen piyano almak istemiyorum, ölü bir yatırım olmasın diye. Suan kendimi keşfetme asamasindayim. Neler severim, nelerden hoşlanırım :) cevap verirseniz cok sevinirim.♥️
Merhaba.
İyi ki yazdın.
Dün 31. Yaş günümdü.
Bundan 1 yıl önce oğlum piyano kursuna başladı, ona destek olabilmek istedim sonrasında piyanonun o insanı dinlendiren tınısı ve matematiksel sırası sebebi ile tutuldum .6-7 ay önce kursa başladım.
Normalde küçük yaşta başlamak gerekir “ gibi bi algı var ama aslı öyle değilmiş.
Çalışarak parmaklar güçleniyor, öğreniliyor.
Mesela Evgeny Grinko “ ünlü Rus piyano sanatçısı. Kendisi 20lerinde başlamış piyano çalmaya. Emek vererek olur.

Ben normalde org almadım. Çünkü ciddi fiyatlar. Kursta ikimizde ilerlediğimiz ve severek devam ettiğimiz için, eve org aldık.
Org ile çalışınca hızlı ilerleniyor.

Normalde özel kurstaydık. Eylül itibariyle de grup ile belediye kursuna gidiyoruz orada org ile gidiyoruz. Piyanoda hoca ile çalışıyoruz. Gayet ilerliyoruz.

Bol tekrar yaptığımız sürece ilerleme hızı yüksek. Bir de evde sıkıldıkça orgun başına oturup ritim tutturmak da ayrı keyif.

Mesela arkadaşımın kızı da kursa gidiyor, haftada iki gün onu tekrar ettiriyorum ben. O da baya ilerledi. Yeğenim bize geldikçe parmak çalışıyor, kasları gelişse dahi yeterli.
Piyano mantık çalıştırıyor matematiksel düşünmeyi de olumlu anlamda etkiliyor.

Son düzenleme:
Merhaba.
İyi ki yazdın.
Dün 31. Yaş günümdü.
Bundan 1 yıl önce oğlum piyano kursuna başladı, ona destek olabilmek istedim sonrasında piyanonun o insanı dinlendiren tınısı ve matematiksel sırası sebebi ile tutuldum .6-7 ay önce kursa başladım.
Normalde küçük yaşta başlamak gerekir “ gibi bi algı var ama aslı öyle değilmiş.
Çalışarak parmaklar güçleniyor, öğreniliyor.
Mesela Evgeny Grinko “ ünlü Rus piyano sanatçısı. Kendisi 20lerinde başlamış piyano çalmaya. Emek vererek olur.

Ben normalde org almadım. Çünkü ciddi fiyatlar. Kursta ikimizde ilerlediğimiz ve severek devam ettiğimiz için, eve org aldık.
Org ile çalışınca hızlı ilerleniyor.

Normalde özel kurstaydık. Eylül itibariyle de grup ile belediye kursuna gidiyoruz orada org ile gidiyoruz. Piyanoda hoca ile çalışıyoruz. Gayet ilerliyoruz.

Bol tekrar yaptığımız sürece ilerleme hızı yüksek. Bir de evde sıkıldıkça orgun başına oturup ritim tutturmak da ayrı keyif.

Mesela arkadaşımın kızı da kursa gidiyor, haftada iki gün onu tekrar ettiriyorum ben. O da baya ilerledi. Yeğenim bize geldikçe parmak çalışıyor, kasları gelişse dahi yeterli.
Piyano mantık çalıştırıyor matematiksel düşünmeyi de olumlu anlamda etkiliyor.
Ck sevindim uzunca anlatmaniza :) evimde kardesimden kalma bir org olduğu için benim için aslinda avantajli bir durumda var o zaman bu ay ben de kurs ile görüseyim. Açıkçası çalışma hayatından sonra(özel sektör öğretmen) iki çocuk ve sadece yakın cevre ile takılmak beni cok bunalttı. Ben de kendime bakım vermeye çalışıyorum artık. Yeniden iş hayatına dönmeyi icten ice istesem de bir yandan da istemiyorum o henüz çözüm bulamadığım bir durum olduğu için hem sosyallesebilecegim hem bir şeyler öğrenebileceğim şeyleri denemek istiyorum. Amacım zaten cok iyi olmak değil bir şeyler üretmek, bir seylerden zevk alarak ilerlemek umarım sizin gibi severim bende :)

Ne yapsan olmuyor gözüm
Terk etmiyor bizi hüzün
Bir macera yaşamak dediğin
Küçük zamanlar harmanı
Sevildiğin, üzüldüğün
Hatırlamaktan ibaret
Hatıralar nihayet
Tesellisi çok zor sözün
Ne gemiler yaktım
Ne gemiler yaktım
O kadar yandı ki canım
Sonunda karşıdan baktım
Ne göreyim
Kendime yıldızlardan daha uzaktım
Bu kızı yeniden büyütmeliyim
Kor ateşlerde yürütmeliyim
Değirmenlerde öğütmeliyim
Farkındayım
Farkındayım
Kazanmalı, kaybetmeliyim
Aşk uğruna harp etmeliyim
Kendini seçemiyorsun
Bırakıp kaçamıyorsun
Yazmadığın bir hikayede
Uzun ya da kısa vadede
Az biraz keşfediyorsun
Öteki olabilmeyi
Yerine koyabilmeyi
Geride durabilmeyi
Öğreniyorsun

Sezen Aksu'nun Farkınadayım şarkısı.. sözlerini çok seviyorum...
özellikle koyu yazılı alan çok anlamlı.

Merhaba robot süpürge alacagım elecda elecda roboroc 5 maz diye hatırlıyorum
Genel olarak arkadaslar alanlar nasıl memnun musunuz
Şuan fiyat 10,000 değer mi sizce
Ev 90 metrekare sadece koltuklarım yuksek değil
Ivır zıvır eşyam çok yok
Gerçek kullanıcı bilgilerine ihtiyacım var

Ivır zıvır eşyam çok yok
bende düşünüyorum ama düşünürken de fiyatlar öyle bir uçtu ki :110:

Ivır zıvır eşyam çok yok

Bizde xiomi mop pro 2 plus var

Ev 100 metrekare

Çok memnunuz

Çekim güçlerini mutlaka araştırın karşılaştırma yapın modeller arasında

Ivır zıvır eşyam çok yok
Merhaba roboroc s5 max var ben çok memnunum. Ev hep temiz oluyor, yerde saç var toz var diye stres olmuyor insan. Akşamdan ya da sabahtan yerde oyuncak varsa topluyoruz, benim salonda orta sehpam da yok sadece zigon sehpa var onu koltuğun üstüne koyuyorum. Mutfakta da daha güzel temizlensin diye ön taraftaki 2 sandalyeyi masanın üstüne ters çeviriyorum bitti. Haftada 2 kere ben eve çocuktan önce geliyorum bi yarım saat, gündüz ev süpürülmüş oluyor zaten o gün halıları da kaldırıp(benim halılarım küçük zaten😁) halıların altını da süpürüp sildiriyorum her yer tertemiz oluyor.
Tek zorlayan yer çocuk odası çünkü yerde sallanan at, bebek arabası, alışveriş arabası, araba, koltuk, kaydırak falan diye uzayan bir sürü şey var.
Benim de koltuklarım yüksek değil, 2 haftada bir halıları kaldırınca onları itip sarjlı süpürge ile altlarını süpürüyorum 2 dk sürüyor.
Bence insanı çok rahatlatıyor, bir robot iki kurutma makinesi bence bir ev için çok gerekli. Yokken nolcak bir şey yapmıyorlar gibi geliyor ama gerçekten çok işe yarıyor

Ivır zıvır eşyam çok yok
A bu arda benim ev 130 metre kare biraz büyük, onu da ekliyeyim tabi

Merhaba roboroc s5 max var ben çok memnunum. Ev hep temiz oluyor, yerde saç var toz var diye stres olmuyor insan. Akşamdan ya da sabahtan yerde oyuncak varsa topluyoruz, benim salonda orta sehpam da yok sadece zigon sehpa var onu koltuğun üstüne koyuyorum. Mutfakta da daha güzel temizlensin diye ön taraftaki 2 sandalyeyi masanın üstüne ters çeviriyorum bitti. Haftada 2 kere ben eve çocuktan önce geliyorum bi yarım saat, gündüz ev süpürülmüş oluyor zaten o gün halıları da kaldırıp(benim halılarım küçük zaten😁) halıların altını da süpürüp sildiriyorum her yer tertemiz oluyor.
Tek zorlayan yer çocuk odası çünkü yerde sallanan at, bebek arabası, alışveriş arabası, araba, koltuk, kaydırak falan diye uzayan bir sürü şey var.
Benim de koltuklarım yüksek değil, 2 haftada bir halıları kaldırınca onları itip sarjlı süpürge ile altlarını süpürüyorum 2 dk sürüyor.
Bence insanı çok rahatlatıyor, bir robot iki kurutma makinesi bence bir ev için çok gerekli. Yokken nolcak bir şey yapmıyorlar gibi geliyor ama gerçekten çok işe yarıyor
Teşekkür ederim , aldım umarım faydalı ve verdiğim paraya değer. Roborock s5 max aldım..
Benim için süpürme olayını yapsın 15 -20 günde bir süpürme silme yapayım :)
Temizlik olayı beni zorluyor. Bel fıtıgı vs. Çabuk yoruluyorum.
Birde kurutma aldım :) Onu da arçelik olarak aldım.
Kasım ayı bana fazla harcamalı geldi.
Ama işimi kolaylaştırıcı,ve zamanımı kendime ve aileme ayırmam için teknolojiden faydalanmam lazım :)
Umarım çok memmnun kaldıgım paylaşımlar olur :)Teşekkür ederim buarada yorumlar bana herzaman daha samimi geliyor.

Teşekkür ederim , aldım umarım faydalı ve verdiğim paraya değer. Roborock s5 max aldım..
Ama işimi kolaylaştırıcı,ve zamanımı kendime ve aileme ayırmam için teknolojiden faydalanmam lazım :)
Umarım çok memmnun kaldıgım paylaşımlar olur :)Teşekkür ederim buarada yorumlar bana herzaman daha samimi geliyor.
Güle güle kullanınn🥰 çok rahatlayacaksınız emin olun. Zaten vitrin falan yoksa toz almak kolay, benim evde bir tv ünitesi bir de zigon sehpa var, şu ilbay ın bezini ıslatıyorum 2 dakikada toz alıp banyo ve yatak odasındaki aynayı siliveriyorum ,bitiyor. Dediğim gibi haftada bir de olsa halıları da kaldırıp süpürtüp sildirirsen yetiyor. Her gün ev silinip süpürülünce bir de kurutma makinesi de olunca evde pek toz birikmiyor.

Bende 3 yıla yakındır kullanıyorum s5 max
3700 tl ye almıştım. Performansı yeterli ve aşırı kullanışlı. Her gün çalışıyor nadiren süpürge açıyoruz.
Kendin için çok iyi bi hamlede bulundun. Hayırlı olsun.
Çekim gücü de yeterli.
Koltuklara ayaklık alıp takabilirsin alçalsak. Yatağa da.

Hayat kolaylaştıran bir öneri”
İlbays bezleri. Yıka toz al kurulamaya gerek yok. Hem camda hem dolaplarda. Tozu tutuyor. Silinen zeminde kalmıyor.
Muhteşem.

Sizinde varsa zaman ve emek tasarrufu sağlayan ürünler öneriler lütfen yazın
Bir de şu temizlik için ıslak mendilleri de kurtarıcı olabiliyor

Bende 3 yıla yakındır kullanıyorum s5 max
3700 tl ye almıştım. Performansı yeterli ve aşırı kullanışlı. Her gün çalışıyor nadiren süpürge açıyoruz.
Kendin için çok iyi bi hamlede bulundun. Hayırlı olsun.
Çekim gücü de yeterli.
Koltuklara ayaklık alıp takabilirsin alçalsak. Yatağa da.
Çok sevindim böyle uzun zamandır kullanan birinin yorumu önemli :) Evet baza ayaklarım için yükseltici sipariş verdim trednyoldan.. Koltuklarım için olmuyor.. Onun içinde bugün servisini arayıp bilgi alacagım.
Evim 90 metrekare.. Sabit olmayan şeyleri olabildiğince kaldırıyorum.
Birde herhangi bir arıza işlemi vs olunca yetkili servis yok. Ben hepsiburada satıcılı aldım.. Sadece beni düşündüren kısım o ithalat garantili diyor.. Miktar azda değil 9,000 tl ye aldım

Selamlar Hanımlar,

Konu başlıkları bazında bir durum bildirimi yapayım.

Sağlıklı Yaşam

Bu akşam reformer dersim var. 2 hafta ara vermiş oldum, bugün itibariyle tekrar başlayacağım. Aslında dersleri pazartesi ve çarşamba saat 17:00-18:00 arasına aldırmak istiyorum. Cuma da aynı saat aralığında yürüyüş ve kardiyo için kendim gidersem, hafta içi düzenli bir şekilde spor yapmış olurum.

Sağlıklı beslenme ve takviye kullanımına da dün tekrar başladım. Eşimle mecbur kalmadıkça beyaz un tüketmemeye karar verdik. Zaten hafta içi yemiyoruz ama hafta sonu kahvaltı için simit, poğaça vs. alıyorduk. Bir süre ara vereceğiz. Hatta misafir ve Eskişehir ile sınırlı tutabilsek ne güzel olur.

Mümkün Olduğunca İyi Annelik

5 gün eğitimdeyken hiç kimsenin bana "anne" diye seslenmemesi gerçekten çok iyi geldi:) Ama kuzularımı da çok özlemişim. Annelik dediğin çelişkiler dünyası zaten...İpek çok şükür büyüyor ve benim de nefes alabildiğim an sayısı artıyor. Ela ile ekran konusunda uğraşıyorum bu ara. Dijitalbaba diye bir instagram hesabı buldum. Oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum. Bu teknolojiyi çocuklar zarar görmeden ve çocukları sistem dışında bırakmadan nasıl çözeceğiz bilemiyorum.

Düzenli ve Sade Bir Ev
Dün işten gelince buzdolabını boşalttım ve temizledim. Dolapta bekleyen yiyecekleri toplu halde masaya koydum. Hem yemekler israf olmamış oldu hem de akşam yemeği pişirmek zorunda kalmadım. Akşam yemekten sonra çiftlik ve market alışverişleri geldi. Onları yerleştirdim.

Sahihuban Sahihuban nın geçen gün hayatımızı kolaylaştıran ürünler paylaşımına katkı sağlamak isterim. Silva'nın el mopu koltuk, sandalye ve halı silme konusunda hayatımı çok kolaylaştırdı, zira kızlar sürekli bir şeyler döküyor.

İyi Görünmek

Kilomdan memnun değilim. Ama buna rağmen iyi göründüğümü düşünüyorum. Kıyafet, aksesuar ve makyajın kadın görünümüne etkisi gerçekten muazzam.

Verimli İş Hayatı

Dün ben yokken iş yerinde biriken e-posta ve belgeleri düzenlemek ile uğraştım. Bugün de aynı işe devam ediyorum.

Para Yönetimi

Kıyafet alışverişi vs derken gerçekten çok para harcadım. Ancak bana değer katan bir harcama olduğu için çok mutuyum. Ocak ayında çift maaş alıyoruz. Şubat ayında da zamlı maaş alacağız. Yine Ocak ayında hem Ela hem İpek'in erken kayıtlarını yapacağımız için aylık okul ödeme rakamı belli olmuş olacak. Yani 2023 yılı bütçem şubat ayı gibi netleşmiş olur. Bu sene bir miktar birikim yapıp, kalan parayı tatil, konser, tiyatro, gezi gibi deneyimlere yatırmak ve anı biriktirmek istiyorum.

X