Popüler Konu Verimli Rutin

benben00 benben00 lütfen detaylı bir post paylaş :) (mesela elektirikli tencereyi kullandın mı sorun oldu mu?, oteli satın aldığın site? gibi gibi ) zira nasipse 4 ay sonra ilk yurtdışı seyahatimizi gerçekleştireceğiz. :) T Tutunamayanlar777 biliyor musun biz de Viyana ve Budapeşte'ye aldık biletlerimizi :)
Ahhh çok güzell, sizin seyahat bizden önce ve o tarihlerde oteller daha uygundu, ağustosta fiyatlar yüksek.Ben otel rezarvasyonu yaptım bookingten. Ben mutfaklı stüdyo tuttum ki sabahları kahvaltı yaparız diye. Özelden tatil planı ile ilgili bilgilerimizi paylaşalım😄

benben00 benben00 lütfen detaylı bir post paylaş :) (mesela elektirikli tencereyi kullandın mı sorun oldu mu?, oteli satın aldığın site? gibi gibi ) zira nasipse 4 ay sonra ilk yurtdışı seyahatimizi gerçekleştireceğiz. :) T Tutunamayanlar777 biliyor musun biz de Viyana ve Budapeşte'ye aldık biletlerimizi :)
Elektirkli tencereyi ben kızım ek gıda dönemindeyken Türkiye de otellerde çok kullandım , evden organik yumurta sebze götürüyordum yesin diye de😀

Merhaba, tabi ki memnuniyetle paylaşırım. Elektrikli tencereyi brükselde kullandım, brugge da kaldığımız evde yok yoktu oyüzden ihtiyaç olmadı. Belçikanın patates kızartması meşhur ve porsiyonlar da çok büyük, akşam yeyince bi agırlık çöktü. Otele gidince tarhana çorbası yaptık 🍜 ince çekilmiş tarhana ve minicik bir kapta salça götürmüştüm, yağ kullanmadım. Ertesi sabah yumurta haşladım tencerede, aynı evdeki gibi oldu. Temcerenin içinde plastik bir aparat var yumurta haşlama için ama ben yer kaplamısın diye onu götürmedim yanımda. Klasik usul ile haşladım. Otelleri booking.com dan ayarladık. Ben yıllardır booking i kullanıyorum. Hatta Türkiye için rezervasyon engeli gelmeden önce ülke içi rezervasyonlarımı bile oradan yapıyordum. Oldukça memnunum.(konaklamaları seçerken merkeze 500-600 m mesafede, 1000+ kullanıcıdan 8 üstü puan almış olmasına dikkat ediyorum) Brükselde konakladığımız yer biraz pahalıydı ama gayet şık, brüksel meydana yakın 4yıldızlı bir oteldi, 4 kişilik aile odası tercih ettik. Brugge da konakladığımız yer aslında otel değil airbnb evi gibi. Lobisi yok, 2-4 gün önce mail ile dış kapı giriş şifresini ve daireye çıkan asansörün şifresini gönderdiler:) Bu tarz konaklamayı ilk kez tecrübe ettim, asansörün direk daireye açılması ve kapı kilidinin olması beni baya tedirgin etmişti. Eşim evi okadar beğendi ki bu ayrıntıyı hiç önemsemedi 😅 otellerde de sonuçta kartlar resepsiyonda oluyor istedikleri zaman onlarda izinsiz odaya girebilir, burada da asansörün şifresini bizden başka bilen yok sorun olmaz dedi öyle kaldık 🙃 ev müthişti, oldukça zevkli döşenmiş, yüksek tavanlı, çatı katı tarzı çift yatak odası, hem küvet hem duş kabinli banyo, ayrı ayrı mutfak ve oturma alanı. Mutfakta ihtiyaç duyulacak tüm techizat vardı, buzdolabı, ocak, fırın, filtre kahve makinası. 2 gün kaldık hiç çantadaki kahveyi kullanmadık. Hatta kızlardan biri şey dedi; keşke bu evimiz Ankara da olsaydı😂 en önemlisi her odada koca koca petekler vardı, sıcaklıgını artırabiliyorsun, oldukça sıcaktı. Çok yakın bir carrefour vardı market alışverişini oradan yaptık.
Aklıma gelenler bu kadar, merak ettikleriniz olursa yine cevaplarım.

Evet benben00 benben00 ben de çok isterim detaylı bir paylaşım. Planlama aşaması, Pegasus kampanyaları, otel ayarlamaları. T Tutunamayanlar777 da tecrübeli belki o da paylaşır tecrübelerini bizimle 🥰
Canım selam; pegasus ara ara yapıyor kampanya, üyelik oluştur ki duyurulsrı düşsün. Bir de ucazauçak diye bi site var instagram hesabı da, orayı takip etmemi tavsiye ederim. Konaklamaları booking den yapıyorum, ücret konaklamaya 2 gun kalana kadar çekilmiyor oyüzden bazen iptal ediyorum, yeniden ayarlıyorum falan:) bu gezide nesela ayarlamakta baya geç kalmıştık yoksa daha ucuza gelirdi. gezilecek yerler için önceden gezi yazıları okuyup, YouTube dan video izliyoruz. Haritalar çevrimiçi kaydedilebilir ama biz de internet vardı rahat ettik. Bir de havaalanında çıkınca ya da şehirden şehire geçerken hangi vasıtayı kullanacağımıza bakıyorum, örn tren mi, otobüs mü ekonomik ya da hızlı gibi. Onların uygulamalarını da telefona indiriyorum. Mesela brugge dan köln e geçerken tren biletini istasyondaki makinalardan alamıyorsun. İstasyon içerisinde bir odaya yönlendirdiler, kadın bize saatleri ve ücreti gösterdi. Burdan bizim hizmetimiz ile alırsanız çok komisyon ödersiniz, online alırsanız avantajlı olur isterseniz online alın dedi. Ben Belçika demiryolu uygulamasını indirmiştim zaten oradan aldık. Bilet pdf olarak mail ile geldi, kontrol esnasında gösterdik.
Buarada Avrupa da tren çok yaygın toplu taşıma da, çok da rahat. Bilet alıp direk bimiyordun trene, okutup turnikeden geçmiyorsun arada kontroller oluyor, kontrole denk geldiğimizde oldu, biletsiz binmenin çok ciddi cezası var.
Komik birşey anlatayım; Köln istasyondan havaalanına tren biletlerini aldık, bilet de peron yazmıyordu görevliye sıralım dedik. Görevli türk çıktı işte peronu söyledi falan. Sonra dedi çocuklar kaç yaşında 8 dedik biz de, niye bilet aldınız onlara 6 yaşında derdiniz dedi😄
Yine bruggedan gente geçmek için makinadan bilet alıyorduk, görevle geldi yardım istermisiniz diye biz de gent e gitmek istediğimizi söyledik. Çocukların yaşını bile sormadan onlar ücretsiz dedi ve sadece eşim ve bana bilet bastırdı. 6 yaş altı çocuğu olanlar şanslı 😄

Aa evet seninle özelden konuşmuştuk bu şehirleri değil mi? Çok güzel rota, biz orayı prag ve dresten ile birlikte yapmıştık. İhtiyaç olursa konuşabiliriz yine, Sahihuban Sahihuban tabi ki sizinle de💫
Evet konuşmuştuk öberileirn olmuştu🥰 pegasus kampanyasından aldım ben prag ekleyince o tarihlerde bilet fiyatı çok farkediyordu o yüzden ekleyemedim, maliyet artmasın dedim yaza yurt dışı hariç 2 tane yurt içi tatilimzi bir otel bir de bungalov var. Prag , Dresden ve Berlini birleştireceğim ileriki yıllarda inşallah. Ben gezi planımı yapınca sana atmayı düşünüyorum zaten güzel olmuş mu diye😃

Evet benben00 benben00 ben de çok isterim detaylı bir paylaşım. Planlama aşaması, Pegasus kampanyaları, otel ayarlamaları. T Tutunamayanlar777 da tecrübeli belki o da paylaşır tecrübelerini bizimle 🥰
Benbenin dediği gibi pegasusu ündirmek bildirimi açmak mantıklı instagramda uygun rotam sayfası var o da hemen haber veriyor ve güzel rota önerileri paylaşıyor. Bizim gibi karı koca öğretmen olunca şubat tatli ya da yaz tatilinde gidiliyor o zaman da pahalı oluyor yoksa diğer aylarda çok daha uygun hem bilet hem oteller.
Ben de otelleri bookingten bakıyorum artık orada da evler var, ben mutfaklı bakıyorum genelde kahvaktıyı evde yapalım diye, onların kahvaltıda yediğini ben ara öğünde yiyorum çünkü😃
Aslında ilk adım gitmek istediğiniz yerleri belirleyin sonra takip edin ucuz bilet bulunca hemen alın.oteli ayarlaması kolay. Bir kaç tane ucuz uçan havayolu var aslında yabancı onlara bakılabilir. Rynair mesela, sanırım dalamandan uçuyor.İstanbulda yaşayanlar için sofyaya trenle gitmek de mantıklı, sofyadan biletler ucuz

Evet konuşmuştuk öberileirn olmuştu🥰 pegasus kampanyasından aldım ben prag ekleyince o tarihlerde bilet fiyatı çok farkediyordu o yüzden ekleyemedim, maliyet artmasın dedim yaza yurt dışı hariç 2 tane yurt içi tatilimzi bir otel bir de bungalov var. Prag , Dresden ve Berlini birleştireceğim ileriki yıllarda inşallah. Ben gezi planımı yapınca sana atmayı düşünüyorum zaten güzel olmuş mu diye😃
Tabi ki çok memnun olurum 😻 evet daha sonra öyle bir plan da olabilir. Gezdiğin yerlerde gitmedik bir yerler bırak ki geri gitmeye vesile olsun demişler ama
demi:) Dresten e bayılmıştım ben, savaşta yıkılıp baştan yapılan bir kent nasıl bu kadar aslına sadık kalabilir. Prag ı ise kafka eserleri ekseninde gezmiştim çok çarpmıştı kasveti bana.
Bungalov nereden bu arada? Ben de yaz tatilini ayarlamadık henüz. Fikir isterim😉

Tabi ki çok memnun olurum 😻 evet daha sonra öyle bir plan da olabilir. Gezdiğin yerlerde gitmedik bir yerler bırak ki geri gitmeye vesile olsun demişler ama
demi:) Dresten e bayılmıştım ben, savaşta yıkılıp baştan yapılan bir kent nasıl bu kadar aslına sadık kalabilir. Prag ı ise kafka eserleri ekseninde gezmiştim çok çarpmıştı kasveti bana.
Bungalov nereden bu arada? Ben de yaz tatilini ayarlamadık henüz. Fikir isterim😉
Prag ı ben çok görmek istiyorum ,Dresten i de bu ara çok duydum, herkes çok beğeniyor.Ekincik koyunda.Ekincik koyu kesinlikle gittiğim en iyi koylardan biri. Sadece deniz çabuk derinleşiyor. Denize azcık yürüyerek gidelim ama fiyatı uygun olsun derseniz ekincik sanat evleri ve sayfiye butik otel var, kahvaltı ve akşam yemeği vardı, ve yemekleri güzel, açık büfe değil bir kaç çeşit var ama lezzetli. Denizin dibi olsun derseniz ekincik circles bungalov iyiydi, onda kahvaltı var akşam yemeği ekstra, mutfağında yemek de yapılabiliyor

Prag ı ben çok görmek istiyorum ,Dresten i de bu ara çok duydum, herkes çok beğeniyor.Ekincik koyunda.Ekincik koyu kesinlikle gittiğim en iyi koylardan biri. Sadece deniz çabuk derinleşiyor. Denize azcık yürüyerek gidelim ama fiyatı uygun olsun derseniz ekincik sanat evleri ve sayfiye butik otel var, kahvaltı ve akşam yemeği vardı, ve yemekleri güzel, açık büfe değil bir kaç çeşit var ama lezzetli. Denizin dibi olsun derseniz ekincik circles bungalov iyiydi, onda kahvaltı var akşam yemeği ekstra, mutfağında yemek de yapılabiliyor
Bakacagım mutlaka teşekkür ederim 💫

Canım selam; pegasus ara ara yapıyor kampanya, üyelik oluştur ki duyurulsrı düşsün. Bir de ucazauçak diye bi site var instagram hesabı da, orayı takip etmemi tavsiye ederim. Konaklamaları booking den yapıyorum, ücret konaklamaya 2 gun kalana kadar çekilmiyor oyüzden bazen iptal ediyorum, yeniden ayarlıyorum falan:) bu gezide nesela ayarlamakta baya geç kalmıştık yoksa daha ucuza gelirdi. gezilecek yerler için önceden gezi yazıları okuyup, YouTube dan video izliyoruz. Haritalar çevrimiçi kaydedilebilir ama biz de internet vardı rahat ettik. Bir de havaalanında çıkınca ya da şehirden şehire geçerken hangi vasıtayı kullanacağımıza bakıyorum, örn tren mi, otobüs mü ekonomik ya da hızlı gibi. Onların uygulamalarını da telefona indiriyorum. Mesela brugge dan köln e geçerken tren biletini istasyondaki makinalardan alamıyorsun. İstasyon içerisinde bir odaya yönlendirdiler, kadın bize saatleri ve ücreti gösterdi. Burdan bizim hizmetimiz ile alırsanız çok komisyon ödersiniz, online alırsanız avantajlı olur isterseniz online alın dedi. Ben Belçika demiryolu uygulamasını indirmiştim zaten oradan aldık. Bilet pdf olarak mail ile geldi, kontrol esnasında gösterdik.
Buarada Avrupa da tren çok yaygın toplu taşıma da, çok da rahat. Bilet alıp direk bimiyordun trene, okutup turnikeden geçmiyorsun arada kontroller oluyor, kontrole denk geldiğimizde oldu, biletsiz binmenin çok ciddi cezası var.
Komik birşey anlatayım; Köln istasyondan havaalanına tren biletlerini aldık, bilet de peron yazmıyordu görevliye sıralım dedik. Görevli türk çıktı işte peronu söyledi falan. Sonra dedi çocuklar kaç yaşında 8 dedik biz de, niye bilet aldınız onlara 6 yaşında derdiniz dedi😄
Yine bruggedan gente geçmek için makinadan bilet alıyorduk, görevle geldi yardım istermisiniz diye biz de gent e gitmek istediğimizi söyledik. Çocukların yaşını bile sormadan onlar ücretsiz dedi ve sadece eşim ve bana bilet bastırdı. 6 yaş altı çocuğu olanlar şanslı 😄
Cansın🥰 seneye yazın oğlum 8,5, kızım 4 yaşında oluyor, eşim 4 yaş için bile erken diyor ama ben çocuklarla ufak rotalara başlayalım istiyorum, kur izin verdiği sürece tabi. Hatta bir süredir euro biriktiriyorum, o zamana kadar baya birikmiş olur, ancak o şekilde gidebiliriz zaten. Siz ilk yurtdışına kızlar kaç yaşındayken çıkmıştınız canım?
Tur tercih etmiyorsunuz sanırım, daha özgür olmak için mi?
T Tutunamayanlar777 siz de bireysel gidiyorsunuz sanırım

Cansın🥰 seneye yazın oğlum 8,5, kızım 4 yaşında oluyor, eşim 4 yaş için bile erken diyor ama ben çocuklarla ufak rotalara başlayalım istiyorum, kur izin verdiği sürece tabi. Hatta bir süredir euro biriktiriyorum, o zamana kadar baya birikmiş olur, ancak o şekilde gidebiliriz zaten. Siz ilk yurtdışına kızlar kaç yaşındayken çıkmıştınız canım?
Merhaba. Biz çocuk olduktan sonra ilk kez 4 yaşındayken gittik, geçen sene. Arabayla 15 gün balkan turu yaptık. Beklediğimden uyumluydu kızım.bu sene onunla 2. Yurt dışı olacak. Gezi d eo da bür birey olduğu için onu da düşünmrk gerekiyor ona da park bulduk aralarda, bulgaristan da çocuk müzesine götürdük. Turla 4 yaş çocuk zor olur gibi geliyor çünkü hızlı bir ritimleri var ama çocukla keyifle gezmek için yavaş olmak gerekiyor. Bir de ben gititğim yerde görmek istediğim müzeleri yavaşça gezmek istiyorum o yüzden tur bana göre değil.çocuktan önvede eşimle kendimiz organize edip gitmiştik.

Canım 3 yaş dogum günü öncesi çıkardım ben ilk kez. 9 günlük karadeniz turuna batum endegre etmiştik, ilk yurtdışı seyahatleri Gürcistan oldu yani. Ama o turun sıkıntı yaratacak kısmı yurtdışına çıkmak değil 2000 rakımlı pokut yaylasına çıkmaktı ☺️ Çok da keyifli olmuştu. Aslında bireysel mi tur mu biraz gittiğin yere ve maliyete göre değişir. Bu ay ki sehayati ucuz bilet bulunca bireysel yaptık ama mesela italya tatiline tur ile gitmiştik biz. 300 uero idi çünkü; 7 gunluk roma flaransa venedik turuydu. Ama şöyle turla da gitsek ektralara katılmıyoruz biz; mesela romada ektra alışveriş turu varken biz vatikana geçip sistina şapeline bilet almıştık. Floransadan pisa siena turuna ets 90euroya götürüyordu, biz istasyona yürüdük bilet aldık kendimiz gittik mesela. Düşününce tatil boyunca konaklamayı, romadan floransaya oradan venedik e tramsferleri o tura halletmek üstüne bir de rehber hizmeti almak çok fiyat performanstı.
4 yaş seyahat için erken değil bence tabi kızının mizacını en iyi sen bilirsin. Ama bence bu tarz seyahatler hayata, değişen, beklenmedik koşullara karşı esneklik kazandırıyor. Yolculuklarda çokça anı birikiyor❤️

Selamlar Hanımlar,

Dün benim için önemli bir gündü. Üniversitede ilk dersimi verdim. Oldukça heyecanlı ve keyifli bir deneyim oldu benim için. Gerçi derse hazırlanmak, tahminimden daha çok zaman alacak gibi görünüyor. Umarım sürdürebilirim.

Çok uzun zamandır akıcı İngilizce konuşmak, iyi sunum hazırlamak, beden dili ve diksiyonu iyi kullanarak etkili sunum yapmak üzerinde kendimi geliştirmek için çalışıyorum. Bu dönem bu alanlarda bol bol pratik yapma imkanım olacak. Umarım hem kendim hem de derse katılan öğrenciler için verimli, geliştirici ve öğretici bir dönem olur.

Selamlar Hanımlar,

Dün benim için önemli bir gündü. Üniversitede ilk dersimi verdim. Oldukça heyecanlı ve keyifli bir deneyim oldu benim için. Gerçi derse hazırlanmak, tahminimden daha çok zaman alacak gibi görünüyor. Umarım sürdürebilirim.

Çok uzun zamandır akıcı İngilizce konuşmak, iyi sunum hazırlamak, beden dili ve diksiyonu iyi kullanarak etkili sunum yapmak üzerinde kendimi geliştirmek için çalışıyorum. Bu dönem bu alanlarda bol bol pratik yapma imkanım olacak. Umarım hem kendim hem de derse katılan öğrenciler için verimli, geliştirici ve öğretici bir dönem olur.
merhaba:) önceden bahsedildiyse kaçırdım, ne üstüne ders veriyorsun? ingilizce olarak mı dersin? derse hzırlık ve ders anlatımı konusundaki tecrübelerini de paylaşırsan çok sevinirim:) bu ara yoğunsun sanırım buraya yazmamışsın bir hafatdır, her şey yolundadır umarım:)

merhaba:) önceden bahsedildiyse kaçırdım, ne üstüne ders veriyorsun? ingilizce olarak mı dersin? derse hzırlık ve ders anlatımı konusundaki tecrübelerini de paylaşırsan çok sevinirim:) bu ara yoğunsun sanırım buraya yazmamışsın bir hafatdır, her şey yolundadır umarım:)
Merhaba,

Pilotaj, uçak gövde motor ve uçak elektrik elektroniği bölümlerine havacılık teknik dersleri veriyorum. Bölümler %100 İngilizce olduğu için ingilizce ders anlatıyorum.

X