Vicdanım hiç rahat değil.

Slayer Witch

Schadenfreude enjoyer
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2017
991
2.610
Balkonuma güvercinler yuva yapmış, zaten sağolsunlar balkonumu mesken bellemişler ne yapsam ne etsem uzaklaştıramıyorum balkonum afedersiniz b*k içnde, bu hayvanlarda artık nasıl bir sindirim sistemi nasıl bi şey varsa cırt cırt geçtikleri yeri kaka yapıyorlar... bi yuva yapmadıkları kalmıştı o da oldu. kıyamadım atmadım tabi balkonun temizlemeye karar verdim yuvayı bi leğenin içine koydum iyicec yıkadım balkonu fayanslara poşetler serip yere yapıştırdım koli bantıyla daha ki o fayanslar artık kaka olmasın şu kuşlar da bi gitsin düşünürüm çare diye, gerçi daha önce de düşünmüştüm de bu inatçı hayvanlara kar etmedi. ah neler denemedim ki cd astım poşet bağladım.

yavrular çıktı yumurtadan anne geliyor gidiyor ses etmiyorum evi havalandıramıyorum balkonu açıp onlara sebep korkmasınlar diye 1 aydır ordalar hatta daha fazla. yavrular büyüdü dana gibi oldu artık bildiğin güvercin...

vizelerim yaklaşıyor bu gün ders çalışıyorum bilen bilir bu güvercinlerin guuuoook guuuook diye boğuk iğrenç bi sesleri var ay ana baba geliyorlar balkona bi bağrış çağrış bi ötüş yarabbim saçımı başımı yolacağım ne çalıştığımdan ne okuduğumdan bir şey anlıyorum. bir kovdum yok iki kovdum yok. aldım ben de yuvayı zaten leğenin içindeydi indirdim sitenin bahçesine çöp konteynırının oraya leğenle koydum o sinirle. anne geldi gitti aradı tabi çocukları yok. görür diye tahmin ederek koymuştum oysa ama bulamadı demek. baya dolandı falan.

Akşam oldu bi pişman oldum. bi yandan da uçup giderler ya kocamanlar diyorum HAKKATEN KOCAMAN OLMUŞLARDI.
Az önce indim aşağı baktım leğen yok koyduğum yerde. kuş yuvası dışarı konulmuş. kuşlar da yok. leğeni biri aldı desem içi kaka dolu leğeni kim ne yapsın. kedi mi yedi acaba kuşları. çok mu kötü bi şey yaptım? çok pişmanım napsam bilemiyorum artık yapacak bir şey de yok gerçi

Ne dmek çöp konteynırı ya yavrulari kedi kapmis besbelli umarim bunun hesabini verebilirsiniz umarim kafaniz rahatlamistir ve derserinize calisabilmissinizdir o vicdanla nasil calisacaksiniz nasil uyuyacaksiniz ayri mesele ay sinirlerim zipladi ya nasil kiydiniz nasil yaptiniz aklim almiyor

açıkcası ben de çok pişmanım bunu yaptığım için ama o gürültü insanın canına öyle bi tak ediyor ki, hele konsantre olması gereken durumlar varsa. leğen yerinde olmadığı için birinin kuşları alıp götürdüğü fikrine inanmak istiyorum. baktığımda ortada kuşlara dair hiçbir şey yoktu çünkü. valla kim ne dese haklı öyle içime oturdu ki gelip buraya yazdım

açıkcası ben de çok pişmanım bunu yaptığım için ama o gürültü insanın canına öyle bi tak ediyor ki, hele konsantre olması gereken durumlar varsa. leğen yerinde olmadığı için birinin kuşları alıp götürdüğü fikrine inanmak istiyorum. baktığımda ortada kuşlara dair hiçbir şey yoktu çünkü. valla kim ne dese haklı öyle içime oturdu ki gelip buraya yazdım
Cok buyuk hata yapmissin ama bak dedigin gibi buyumusler kisa zamanda giderlerdi keske biraz daha sabretseydin :KK43: hayvan sever olarak cok zoruma gitti acikcasi

Cok buyuk hata yapmissin ama bak dedigin gibi buyumusler kisa zamanda giderlerdi keske biraz daha sabretseydin :KK43: hayvan sever olarak cok zoruma gitti acikcasi
ya ben de kedi besliyorum benimki bunların sesini duyunca iyice çıldırıyor evde bir kıyamet kopuyor çıkmak istiyor falan, bi müddet yine idare ettim ekmek ıslatıp koyduğum oldu ama insana bir deli siniri geliyor bi yerden sonra ki. komşum şimdi biri onları alıp nakite çevirmiştir güvercin gübresi çok kıymetli kediler yanaşmaya korkar çok büyüktü onlar falan dedi. kar etmedi ama bana cidden nasıl uyuyacağım bilmiyorum. eninde sonunda gideceklerdi ama işte ah ahmak kafam :kızgın:

Bence de vicdan azabı çekmelisiniz. Çekin ki bir daha yapmayın benzer bir şeyi.
Kedilere sunum yapmışsınız resmen.
Sanki uçabiliyor da keyfinden uçmuyor hayvan.
İlk başta yuvayı yerinden edip leğene koymanız bile hata zaten. Güvercinlerde öyle olmayabilir ama bazı kuşlar böyle durumlarda yuvayı terk eder, elinizde ölmeyi bekleyen yumurtalar kalır.

Bi vize için o kadar yavruyu anneden ayırmışsın, yetmedi cöp konteynerinin yanına koymuş kedilere yem etmişsin Bi de gelip burda vicdan yaptım falan deme Allah aşkına! İnsan bunu düşmanına yapmaz ya. Onlar da can! Kocaman oldu diyorsun da kocaman olsalar zaten annelerinden ayrılırlar. Bi kus uçmayı ögrenince, beslenmeyi ögrenince yuvayı zaten terk eder. Biraz duyarlı ve düşünceli olun...

kediler koca kargalari kovaliyo yavru guvercinden neden cekinecekmis. siz üzülmeyin diye demis komsu ama uzulun yani. gerekirse evde degil dışarda çalışır insan dersini. zaten o kadar zaman beklemissiniz. çok üzüldüm umarim bu hayatinizda bi yerde cikmaz sizden. yok kaka yapmışlar yok guk demisler yok kedi delirmiş... yaptığınıza bahane ariyosunuz. bundan sonraki hayatinizda fevrilik yapmaya kalkarsaniz bugünü hatırlayın

Bir hayvanseverin ne kadar zor durumda kalırsa kalsın böyle bır şey yapacağına inanmıyorum
Bunu yapan hayvansever değildir evde boşuna kedi falan da beslemeyin
Kızgınlık dönemine girer hayvan sonra onu da legenle konteynirin yanına falan birakirsiniz
aradan 20 senede gecse bu vicdan azabı kalıcı ben size diyeyim

Ya iyi dusunmek istiyorum.Anneleri bulup almis olabilir mi? Yada legen yoktu diyorsunuz legenle birlikte insallah biri alip guvenli bir yere goturmustur

Insanoğlu her şeyin sahibi zannediyor kendini

Hayvanlara yuva yapacak, çiftlesecek, doğuracak hiçbir yer bırakmadık her yer bina her yer insana ait yapılarla dolu. Şimdi de mecbur bizim (!) alanlarımıza giriyorlar

Onlar da meraklı değil bence bizimle bu kadar iç içe yaşamaya, kendilerini güvende hissetmiyorlar. Haklılar da...

Sizi suclamiyorum ben de yıllarca eski evimde yaşadım bu durumu. Aileye zarar vermedim hiç ama zaman zaman aklından geçmedi değil. Beş sene balkonumu hiç kullanamadım çünkü. Temizligini kokusunu vs geçtim camını bile açamadım. Napalim, onların da yasam alanlarına ihtiyacı var, yapacak bir şey yok musade edicez

X