VİP diyet ile ayda 10-15 kg

PapatyamsiHatun

Dum spiro spero
Kayıtlı Üye
19 Mart 2015
2.114
1.829
Arkadaşlar bugün instagramda böyle bir şeye rastladım. Ödüllü bir diyetisyen varmış, bu diyetisyeninde böyle bir programı varmış, ve ayda 10-15 kg verdiriyormuş.
Hep postlar paylasmıs, 65 kilodan 52 kilolara düsenler mi dersiniz, 75 ten 60 lara düşenler mi dersiniz… Hemde 1 ayda.
Diyetisyen adı falan vermeyeceğim reklam olmasın diye. Sadece VİP diyet diye bir şey duydunuz mu ? Kilosu 100 üstü olan biri için belki ayda 10 kilo normal olabilir ama 60 kilodaki biri nasıl oluyorda 1 ayda 10 kilo veriyor ?
Böyle bir deneyiminiz oldu mu hiç ? İdeal kilonuza yakınken 1 ayda 10 kilo civarı verdiğiniz oldu mu ? Ya da çevrenizde böyle örnekler var mı ?
Bu olay gerçek olabilir mi ?

Arkadaşlar bugün instagramda böyle bir şeye rastladım. Ödüllü bir diyetisyen varmış, bu diyetisyeninde böyle bir programı varmış, ve ayda 10-15 kg verdiriyormuş.
Hep postlar paylasmıs, 65 kilodan 52 kilolara düsenler mi dersiniz, 75 ten 60 lara düşenler mi dersiniz… Hemde 1 ayda.
Diyetisyen adı falan vermeyeceğim reklam olmasın diye. Sadece VİP diyet diye bir şey duydunuz mu ? Kilosu 100 üstü olan biri için belki ayda 10 kilo normal olabilir ama 60 kilodaki biri nasıl oluyorda 1 ayda 10 kilo veriyor ?
Böyle bir deneyiminiz oldu mu hiç ? İdeal kilonuza yakınken 1 ayda 10 kilo civarı verdiğiniz oldu mu ? Ya da çevrenizde böyle örnekler var mı ?
Bu olay gerçek olabilir mi ?
1 ayda 10-15 kg vermek sağlık açısından hiç doğru bir şey değil. Vücudun kendini toplaması için zaman verilmesi gerekiyor. Bu durumda genelde su ve kas kaybı olmaktadır. Vip diyette maalesef ünlü diyetisyenlerin çok fazla kullandığı, tabiri caizse paranın dibine vurdukları sistemdir. Sizinle durmadan ilgilenen size gün içerisinde mesajlar atan sizi kontrol eden asistanları oluyor ki biz ünsüz diyetisyenler 😬 bunu online diyetimizde herkese yapıyoruz hemde öyle 500-600-1000 ₺ gibi ücret almadan. Diyet içeriği de genelde sıvı detoksa dayalı oluyor bu kadar çok kilo verdiren listelerin. Sağlığınızı kapıda bulduysaniz katılın ama sağlığınız fazladan vereceğiniz 5-10 kilodan daha önemli ise lütfen etik şekilde çalışan önceliği verdirdigi kilolarla reklam yapan değilde sizin sağlığınızla ilgilenen diyetisyenlerle çalışın 🙏 bu mesleğin için olan biri olarak söylüyorum bunları

1 ayda 15 kilo verip ani kilo kaybı sebebiyle sarkmalar oluşunca bir de estetik cerrahı bulup sarkan derileri toplamak gerekir herhalde, 60-70 kilo olanlar için diyorum...

Tamamen yalan! Eğer yağdan vermek istiyorsanız, ki en sağlıklısı o, haftada 1 kilo ideal olandır. Ayda 15kg’nun büyük kısmı su ve kas kaybıdır. Ayrıca o kiloyu iki misli miktarda, kısa sürede geri alırsınız.

Bahsettiğiniz diyetisyenle çalıştım ve özellikle diyetisyen tartısı olan bir spor salonunda ölçümlerimi yaptırdım detoks gibi bişey yaptırıp su kaybı mi yaptırıyor yoksa yağ yakımı mı oluyor diye. 11.3 kilo verdim ve ne kas ne su kaybı çok büyük bir bölümü yağ kaybı ama 1 ay boyunca hergün ya 5 km yürüdüm ya da bana gönderdiği sporları yaptım hiç sarkma gibi bir sorunumda olmadı. Çevrendeki arkadaşlarıma da tavsiye ettim fiyatları normalden bir tık pahalı ama 30 gün 30 farklı liste oluşturup gönderdi sıkılmadan yaptım. İlk 10 gün sonunda tartıldığımda 4.6 kiloyu görünce ve bunun çoğunun yağdan gittiğini görünce gözlerime inanamadım. Pahalı mı pahalı hakkını veriyor mu sonuna kadar kocam bile bu kadar hızlı geri dönüş yapmıyor. Şimdilerde reformer platesle kilomu koruyorum. Paranız varsa faydalanın derim.

X