Volkan Tayfur

Fndsknc

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2017
1
0
41
Hayatınızda, eğer önünüze bir gün plastik cerrahi doktoru çıkması gerekiyorsa bunun Volkan bey olmasını isteyin. Ben, bugün ameliyat olacaktım.Hastaneye gittim. Fakat, hafif bir enfeksiyon geçirebilme ihtimalinin olması ve minimal düzeyde geniz akıntısına bağlı öksürük gibi bir şey yaşamam nedeni ile erteledi. "Bir şey olmayacağını düşünüyorum fakat %1 ihtimal olsa bile bu benim için önemli" dedi.Çünkü işini o kadar özümseyerek yapıyor ki bu %1 ihtimali bile göz önünde bulundurup, bir sorunla karşılaşmak istemedi.Bunu kendisi için değil "benim sana olan sorumluluğum kadar, eşine ve çocuklarını da sorumluluğum var "diyerek açıkladı. Benden sonra da bugün için başka bir ameliyatı da yoktu.
Bunu her doktorun yapabileceğini düşünmüyorum. Bu çok karakterli bir laf değil mi ? Biz bile, bunu yapabiliyormuyuz acaba ? Kendi menfaatlerimizi düşünmüyor muyuz ? Ama Volkan Tayfur yapmadı....
Daha açık olarak ifade edersek, bu durum onun bir gününü kaybolması demekti. Bana açıklarken , hiç bir ticari kaygısı olmadığı da çok netti. Hatta ve hatta o kadar sıcakkanlı, anlayışlı davrandı ki hasta psikolojisinde de muhteşemdi. Plastik cerrahi başarısında hiç şüphem olmadı. 1 yıl önce eşimin ameliyatını da kendisi yaptı. Ameliyat günüde dahil hiç bir gün sorun yaşamadı. Bugün plastik cerrah kadar, hasta psikoloji konusunda ki başarısından dolayıda kendisini tebrik ediyorum. Haftaya cuma günü, bir aksilik olmazsa ameliyatım olacak.

Bu arada benim burun revizyon ameliyatı yapılacaktı. Bu da dipnot olsun....
Sevgi ve saygılarımla

X