Ya anlaşmalı boşanmazsa?

The_WitcH

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2013
293
363
40
Merhaba dert ortaklarım,
Kulübe üye olduktan sonra son 5 yılda açtığım tüm konuları tekrar okudum ve bir kez daha anladım ki eşimden boşanma kararı verdiğim en doğru karar.
Şu an ayrı yaşıyoruz (10 gün oldu), eşim ailesinin evinde, ben 4 yaşındaki oğlumla evimdeyim. Çok huzurlu ve sakinim.
Eşime boşanmak istediğimi direk olarak söylemedim, biraz ayrı kalmamız gerekiyor dedim, öyle ikna ettim eve dönmemesi için. Çünkü pat diye söylersem agresifleşecek biliyorum. Kavga dövüş olmadan, sessiz sakin boşanalım istiyorum. Oğlumuz için de bu en hayırlısı olur.
Ancak korkuyorum, anlaşmaşı boşanmaya yanaşmayacak diye. İş çekişmeliye dönerse çok yıpranacağız. Tüm çirkinlikler ortaya dökülecek, kaybeden o olur sonunda ama ben yine de iş çirkinleşmesin istiyorum.
Evin kilidini değiştirtecektim bugün, onu da erteledim. Önce bi adam akıllı konuşayım, bak ben artık boşanmak istiyorum, kesin, net diye sonra değiştirteyim diye düşündüm. Çünkü adamın tepkilerini biliyorum anahtarı kapıyı açmazsa.
Başından böyle bir boşanma geçmiş güçlü kadınlardan akıl almak istiyorum. Nasıl ikna edeyim adamı delirtmeden anlaşmalı boşanmaya? Çünkü benimki hala benim ona inat yaptığımı, şımarıklık yaptığımı düşünüyor. Hatalarını asla kabul etmiyor.
Bir de boşandıktan sonra sanırım evimi kapatıp annemle babamın yanına yerleşeceğim oğlumla, çünkü tek maaşla evi geçindirmem inkansız. Ama evimi, eşyalarımı, düzenimi bırakacak olmak bana çok koyuyor. Çok seviyorum evimi, oğlumla çok mutluyuz burda eşim yokken. Bu durumu yaşayanlar nasıl atlattı bunu? Yeniden baba evine dönmek çok zor mu? Annemle babam çok çok destek oluyorlar bana, hiç sorun çıkarmazlar ama yine de oğlum bu yeni duruma nasıl adapte olacak, birsürü soru var aklımda.

Aile evine dönmek çok zor alıştığın düzen eşyalar vs vs ailen maddi anlamda destek olacaksa böyle idare et derim belki eşinde çocuğa destek olur? Ama ne oldu da Boşanmaya karar verdin? Belki gerçekten biraz ayrı kalıp kendinizi dinleseniz hedsye düzelir..

10 gündür ayrıyız ve bu adamı zerre özlemedim ben, o derece bitirmişim kafamda. Artık bir arada yaşamamız işkence olur herkes için. Ailem maddi anlamda destek veremiyor, onlar da çok borç ödüyorlar. Eşim de çalışmıyor şu an, işsiz. İş bulsa bile alacağı maaş maksimum 3000 tl. Bunun da 1000 tl sini nafaka verse de bu benim ancak kiramı öder. Çocuk özel anaokuluna gidiyor mecburen onun taksidi, faturalar, kredi borçları, mutfak masrafı vs geçinmem çok zor gibi görünüyor tek başıma. Evimden çıkmak hiç istemiyorum ama mecbur kalacağım sanki.

Ayrılırken malesef ,erkekler çok çirkeflesiyor. bu konuda eşinizin böyle olduğunu ,düşünüyorsanız yanlız konuşmayın .olduğunuz ortamda birileri olsun mutlaka.

10 gündür ayrıyız ve bu adamı zerre özlemedim ben, o derece bitirmişim kafamda. Artık bir arada yaşamamız işkence olur herkes için. Ailem maddi anlamda destek veremiyor, onlar da çok borç ödüyorlar. Eşim de çalışmıyor şu an, işsiz. İş bulsa bile alacağı maaş maksimum 3000 tl. Bunun da 1000 tl sini nafaka verse de bu benim ancak kiramı öder. Çocuk özel anaokuluna gidiyor mecburen onun taksidi, faturalar, kredi borçları, mutfak masrafı vs geçinmem çok zor gibi görünüyor tek başıma. Evimden çıkmak hiç istemiyorum ama mecbur kalacağım sanki.
Eşiniz düşük maaşla çalışıyorsa önceden,özele nasıl gönderiyorsunuz çocuğunuzu.Bu arada ben de anlasmali isterken çekişmeli yolunda olan biriyim 😔

Eşiniz düşük maaşla çalışıyorsa önceden,özele nasıl gönderiyorsunuz çocuğunuzu.Bu arada ben de anlasmali isterken çekişmeli yolunda olan biriyim 😔
Eşim 3500 ben 3500 alıyordum, idare ediyorduk. Ama şu an işsiz, ayrıldı işten. Benim tek maaşım yetmez, hesap kitap yapıyorum ama olmuyor. Siz hangi konuda anlaşamadınız? Neden çekişmeliye döndü?

Eşim 3500 ben 3500 alıyordum, idare ediyorduk. Ama şu an işsiz, ayrıldı işten. Benim tek maaşım yetmez, hesap kitap yapıyorum ama olmuyor. Siz hangi konuda anlaşamadınız? Neden çekişmeliye döndü?
Zaten kocanizi da siz besliyormussunuz resmen
İyi oluyor bosandiginiz

Ayrılırken malesef ,erkekler çok çirkeflesiyor. bu konuda eşinizin böyle olduğunu ,düşünüyorsanız yanlız konuşmayın .olduğunuz ortamda birileri olsun mutlaka.
Haklısınız, kaç gündür nasıl söyleyeceğim diye kara kara düşünüyorum. Yılbaşından önce net kararımı söyleyeceğim dedim. Kaldı şurda 3 gün. Tepkisinden çok korkuyorum. Arada çocuğum olmasa her türlü çirkefliğini ağzına tıkar, üste çıkar, sonra da mahkemede süründürürüm. Ama oğlum için bu adamla kavga dövüş olmadan ayrılmak zorundayım.

Ancak ben yine de çok iyi düşünün derim
Fiziksel psikolojik şiddet yoksa
Şiddetli olarak kavga gürültü patırtı yoksa
İhanet riyakarlik yalan kumar borsa yoksa
Niye bosanasiniz ki

Ancak ben yine de çok iyi düşünün derim
Fiziksel psikolojik şiddet yoksa
Şiddetli olarak kavga gürültü patırtı yoksa
İhanet riyakarlik yalan kumar borsa yoksa
Niye bosanasiniz ki
Psikolojik şiddet, fiziksel şiddet var. Madde bağımlılığı başladı. Ayrıca işten ayrılırken aldığı tazminatı da nereye verdiği belli değil. Yani adamda herşey var :)

Boşanma kararınızı yanınızda tanık olabilecek biri varken açıklayın, öyle pislikler davada haklı çıkmak için akla hayale gelmeyen iftiralar atıyor. Sizinki de belli ki onlardan. Sonra anında polis şikayeti ve evden uzaklaştırma. Tabi bunlar anlaşmalıya yanaşmayıp da çirkeflik yapmaya kalkarsa geçerli. Sonra davayı hemen açın, ailenizin yanına gidecekseniz eşya işi biraz sıkıntı. Toplar giderseniz iyi niyetli olmamakla itham edilebilirsiniz. Ben üzerimdekilerle evden resmen canımı zor kurtardığım için bilemiyorum. Güçlü bir avukat bulun, çekişmeli davalar masraflı oluyor, göze alın ama korkmayın. Psikolojik işkenceye katlandığınız günlere acıyorsunuz sonra.

Boşanma olayını geciktirmeye çalışıyor neden bilmiyorum protokolde istemediği yerleri düzelttim yine yok yine yok

Sakın kapının kilidini felan değiştirme yanlış bilmiyorsam çekişmelide haksız duruma düşersin ...

annen yakınsa o gelsin çocuğa baksın bence anne evinde rahat edemeyebilirsin.

Merhaba, öfkenize yenik düşmeden çocuğunuz için en iyisini düşünmenizi ve bunun için çabalamanızı takdir ediyorum. Dilerim her şey gönlünüzce olur.

Bence biraz daha süre iste daha kafanı toplayamadım vs de. Çünkü henüz bir planın yok. Evdeki değerli eşyaları annene götür. Ziynet eşyan varsa ondan bahsediyorum. Çocuk da mecbur devlet okuluna gidecek bazen böyle mecburiyetler oluyor. Adamın madde bağımlılığını ispatlayabilir misin? Ailesinden utanır mı çevresinden vs
Ses kaydı alsan en azından etrafa açıklamakla tehdit edip anlaşmalıya zorlayabilirsin

Boşanma olayını geciktirmeye çalışıyor neden bilmiyorum protokolde istemediği yerleri düzelttim yine yok yine yok
Onu mahkemelerde süründüreceğim diye düşünüyor yani. Bi nevi intikam. Kendisi de zarar görüyor halbuki...

X