Ya bosanacağım ya da kaynanamla sac basa kavga edecegiz!

Canim soyle soyliyim, evet ablasini hirsizlikla sucladim cunki nikahda oyle bisey oldu ve ceyiz sermeye gittigimizde bazi esyalrim "kayboldu" ve nasil oluyorsa ablasinin evinden cikti! Ayriyetten dugunde gelin odasinda keseyi kuzenime vermistim ve gorumcem resmen olay cikardi kese kiztarafinda durmaz flan diye. Ordan zaten anladim biseylerin olacagini yoksa ne farkeder kesenin kimde kaldigi? Esim bunlari cok iyi biliyor cokda mahcup oldu bu konular yuzunden.

Tatli dil de denedim hic cevap vermemeyi de denedim ama hic bisey degismedi, kaynanamla cok konustum herseyi unutalim cizgi cekelim gecmise iyi olalim dedim tamam diyor sariliyiruz opusuyoruz ama gene ayni gene ayni! Nereye kadar susacan herkezin bi sabri var... Hakarete karsilik hakaret ve kufure karsilik kufur bundan sonra boyle cubku baska bisey kar etmedi en azindan icimdekileri dokuyorum. Gorusmem daha iyi benden uzak olsun ne yaparsa yapsin.

Esim oldu bitti boyle evlenmeden oncede boyleydi benimle alakasi yok... Cok sevdigi saydi ugruna oldugu annesi evde tutamadi ben ne yapim?herseyi denedim gitmemesi icin yok gene cikiyor neymis bi hafta sonu varmis arkadaslarini gormeye eglenmey, Anca kiyametti kopardigim zaman gitmiyor disari oda panik attagimdan korktugu icin (bayilma falan oluyor bazen)

günaydın kızlar. böyle olaylar benim başımdanda geçti yazmadan edemicem :KK43:
evlenmeden önce herşey güllük gülistanlıkken nedense insancıklar oğlunu evlendirince zengin olacakların hayalini kuruyorlarmış. bizim gun dugunumuz oldu ilki izmirdeydi bizim taraf takılan takıları saf annem gitti kaynanama aemanet verdi. bu cocukların dedi bizde ellenmez gelinle damadın olur dedi. neyse sonra kütahyada bir düğün daha oldu ordaad oğlan tarafı takıları onlarıda kaynanam aldı paralar altınlar falan. bana bişey veren olmadı sadece koluma takılan bilezikler harıç. iyiki onlarıda almamış yani. ilk gecenın sabahınde el öpmeye gittik ben bilmiyordum onların ne kadar aç gözlü ve hırsız olabileceklerini. kahvaltı yaptık kaynanam elinde poşetle bize bi miktar para tabiki sayılmış duzene konulmuş halde ve birazda çocuk avutur gıbı altın verdi. iki gun dugun onca inasan altın taktı ve bize kalan bir avuçtu. çıldırmadım önce sessız kaldım. pişmanmıyım hayır çünkü kocamı kaybetmek istemezdım daha ilk gun. allaha havale ettim çıkıyorda zaten biyerlerinden hala hakkımı helal etmiyorum. sonra gunler geçti ve düğün cdsını ızlerken kaynanamın eşimin üstündeki altını alırken kamera çekmiş onu farkettim. hiç çaktırmadan sordum. dedim süleymanın üzerinde buyuk altın vardı kıayboldu heralde yok çıkmadı altınların içinden herkez vardı. demezmi bana ben aldım bozdurduk falan diye. oğlanın cebındeki 50 tlye kadar herşeyını almış zaten o gece ne denirki boyle bi kadına Allaha havale etmekten başka sonuçta eşim var ortada. daha neler neler.? ilk evlendiğimde onların tarafta kütahyada oturuyorduk Aama Rabbime dua ede ede biz artık izmirdeyiz demekki haklı olan taraf bizdikki rabbim bizi onların yanından kurtardı. onlar bizim 5 ay elimizde avcumuzda ne varsa alıyorlardı. ve şimdi anlıyoruz evlilik nasıl bişeymiş. şükürki kendi paramızı kendimiz yönetiyoruz. ve oğluda anladı onların nasıl bi insan oldugunu küsmedik falan ama resmilik en guzeli oldu. karışamıyorlar artık şükür rabbime evliliğimde kurtuldu olardan bizde. insanlar niye böylelerki hala sorsalar onlara asla hakkımı helal etmem ve Rabbim bana göstersin onların bizden çaldıklarını günyüzüne çıksın ve utansınlar tek dileğim. :KK43::KK47:

Okudum okudukça çıldırdım ya
arkadaşım benim kaynanamda çok cadıdır bana neler yaptı neler bende panikatak hastasıyım sinir hastası oldum bide ben herzaman görüyorum tam adidir kendisi ama benim ailem bana destek olamadıkları için ve oğlum var diye boşanamıyorum bu arada benim eşim senin eşin kadar anlayışsız ve kötü değildir
sen neden ayrılmıyorsun aklım almadı
ailen destek paran var çocuğun yok düşünebiliyormusun kaynanan istemiyor diye eşin çocuk yapmıyor ayrıca sana si..git diye bağırıyorlar sen daha ne bekliyorsun bu adamadan ayrılmak için
valla ben kaynanandan çok eşine sinir oldum adam olamamış ad. kızma ama beş para etmez bir adam ya
onun gibi bir adam için sen anne olamıyacaksın senin özgür iradenede saygısı yok daha yazacağım ama seni üzmek istemiyorum eğer üzdüysem artık kusura bakma
lütfen kendin için , şu adamı boşa kov gitsin yazık sana gençliğine böyle nasıl devam edeceksiniz zaten bu adamdan daha kötüsünü bulma şansında yok
katlanmak zorunda değilsin seni herşeyin seven düzgün bir adam bulup evlenirsin mutlu huzurlu bir hayat yaşayabilirsin

O ev suan kirada... Daha oncede yazmistim esim istemedi benim evimde kalmayi kendi cabasiyla ev duzmek istiyormus ama boyle bisey hic olmadi.

Esınız sizin eviniz oldugu icin gurur yaparak orada oturmak istemiyor, kendi çabasıyla ev kurmak istiyor.

Aynı gururlu! Es, 2 sene çalışmayarak eşinin kendisine bakmasına izin veriyor.

Bu nasil bir çelişki?

o kadar seviyesiz bir üslupla yazmışsın ki,kayınvalidene de böyle konuşuyorsan başına gelen herşeyi haketmişsin saygısızsın... 2 çeyrek bi eski laptop,parasını alsan ne almasan ne...eşinin annesi...madem sorun yapacaktın bu evliliğe harcadığın masrafları,yapmasaydın.... seni saysalardı,kocan seninle gerçekten evlenmek isteseydi zaten o yapardı masrafları...ama sen bi kusurun varmış gibi bütün masrafı sırtlanmışsın,buldumcuk gibi. bilmiyorum ya,kayınvaliden bir alemmiş orası doğru ama sen de hiç az değilsin...

karı yazıyosun her yerde senin gibi kocaya s....m bunlar nasıl kelimeler ya....

bu kadar yazmışsınız ama kırmızıyla işaretlediğim yerden sonra okumayı bıraktım çunku okumaya değmez boşanmış hemcinslerini aşağılayan bir kişisiniz umarım boşanmaz ve DUL KARI sıfatını siz de almazsınız...bu hırsla alma ihtimalinizde yüksek ve eğer böyle birşey olursa ben buna oh olsun derim ancak:KK34:

neden bu dul kadın gibi evlenme lafına bu kadar takıyorsunuz ki. sadece evlenirken değil her şeyde ilk kez olurken daha çok önem gösterilir. bu cümleylede bu anlatılmak istenior. ilk kez evleniyordum neden bu kadar özensizdi demek isteniyor.

fazla tepki vermişsiniz.

Okuduklarımdan anladığım kadarıyla davanda haklısın

Eşin pısırık, kayınvaliden arsız

Ama seninde uslubun yanlış arkadaşım

senin gibi kocaya s....m lafını biraz daha aklı başına bir adama söylesen bi de üstüne dayak yersin.

Sana yapılanlar haksızlık olabilir ama cevap verme şeklin böyle olmamalıydı, kadına yakışmaz böyle bir uslup

Masraf yapmak bu kadar dokunuyorsa yapmayacaktın, bir şeyler de eksik kalaydı

Aile içinde saygınız bitmiş şu saatten sonra yapılacak çok şey yok, arkandan s.. git diye bağıran bir adama da dönülmez ki ...

bende arkadaşın konuşma tarzını beğenmedim ama hak vermedimde değil.
onun yerine koyun kendinizi ve düşünün.kimlerle muhatap olmuş.hangi üslüplarla karşılaşmış.bebeğini kaybetmiş,sağlığından olmuş.gençliğini vermiş.pes etmemeye çalışmış.siz daha burda bi karı lafına veya başka bi lafa bu kadar tepki verirken acaba onun yaşadıklarını yaşasaydınız ne laflar üretir de kullanırdınız.bende bu tarz konuşmuyorum.bende eşime asla bu lafları söylemem/söyleyemem ayrıca söyletmezde o ayrı.
sadece onun açısından düşünün.kolay değil.rabbim nerde sıkıntıda olan insan varsa yardım etsin.
üstelik halada aşık.pes ama o bu yola baş koymuş.belkide boşanmak bile kaynanasına (ki ben bu lafı bile sevmem ) karşı yenilmek gibi geliyorda ondan direniyordur bilemeyiz.
İnşallah güzel günler görürsün!
ama son olarak diyeceğim sakan ha sakın çocuk yapma seni geçtim o yavruya yazık!

bu ne yaaaaaa valla yazacak bırsey bulamıyorumkı gece gece:KK53::KK53:

nasıl yaparsın bılmem ama gelemsın o kadın yaa valla ıyı seyler olmazzz:KK50::KK50:

tam boğmalık bi kaynana bunu bilir bunu söylerim en iyi kaynana ÖLÜ kaynana.yazık kıza gurbet ellerde neler yapmışlar yanında destek olcak aileside yokmuş.çok fen aküfür eedesim geldi.

Okuduklarımdan anladığım kadarıyla davanda haklısın

Eşin pısırık, kayınvaliden arsız

Ama seninde uslubun yanlış arkadaşım

senin gibi kocaya s....m lafını biraz daha aklı başına bir adama söylesen bi de üstüne dayak yersin.

Sana yapılanlar haksızlık olabilir ama cevap verme şeklin böyle olmamalıydı, kadına yakışmaz böyle bir uslup

Masraf yapmak bu kadar dokunuyorsa yapmayacaktın, bir şeyler de eksik kalaydı

Aile içinde saygınız bitmiş şu saatten sonra yapılacak çok şey yok, arkandan s.. git diye bağıran bir adama da dönülmez ki ...

Karısını dövmek "aklı başında" bir eş için normal bir şey mi?

Konuyu açan aylardır giriş yapmıyor, kaç sayfa geriye düşmüş topiği bulup çıkarmış, polemiğe başlamışsınız, herkesin selameti için konuyu kapatmakta fevkaladenin fevkinde yarar var.

X