Ya bosanacağım ya da kaynanamla sac basa kavga edecegiz!

Hanımefendi sıfatına yakışmıyor ne yazdıkların ne tartışmalarda söylediklerin. Bu kadar yüz göz olmuşsun madem boşanmayacaksın artık daha saygılı olmalısın. Tamam yaşadıkların zor ama tavırların çok yanlış. Sen hanımca, kibarca bir üslupla yaklaşıp onları utandırmalısın.

Bencede bosanmayi düsünme. Esinle tek tartistiginiz konu annesi. Bundan haric mutlusunuz herhalde. Annesinide görmezsin olur biter....

Merhaba kizlar,
Oncelikle yorumlariniz icin tesekkur ederim
Hepsini okudum.
Bazilarinizi baydim herhalde bende farkettim baya bi uzun olmus kusura bakmayin biraz dolmusum sanirim :/
Konuyu actigimda burda aksam ustuydu (dunyanin obur ucunda avustralyada yasiyorum) 9saat fark da var anca girebildim. Gorumcemde burda yasiyor mevsime gore bilet fiyatlari degisiyor.

Turkiyedeki ev konusuna gelince dugun icin yurt disindan memleketten akrabalar gelmisti mecbur orda kaldilar ve ben kaynanamin evine gittim ayni zamanda esim kabul etmedi benim evde kalmayi guya kendini toparlayinca kiraya cikacaktik.

Hayir ailemin hic biseyden haberi yoktu. annem babamdan ve abimden cok cekti acikcasi benim icinde uzulmesini istemedim. Gecen hafta evi terkedip annemlere gittigimde anneme herseyi bastan sona kadar anlattim. Bana cok kizdi simdiye kadar niye anlatmadim
Diye cokda uzuldu baya agladi. Babama bisey anlatmadim anneme sormus noldu niye geldi fln diye annem genel bi sekilde evlilikleri yurumuyor mutsuz bosanmak istiyor burda kalacak dedi. Annem eger evliligin icin elinden gelen herseyin yaptigina inaniyorsan ve yurumuyorsa birak gitsin diyor.

Dul kari lafina takilan arkadasa sunu soylemek istiyorum... Ben 4senedir bu "dul kari" lafini kaynanamin agzindan duyuyorum acitasyon yapmak istediginden bu kelimeyi kullanir. Kaynanamin Kendine yakistirdigi bi laf bu sen niye kiziyorsunki?

Calisma konusuna gelince hayir 6aydir calismiyorum istifa ettim, ben bu evlilik icin kendi cebimden 40bin dollar harcadim... Calismayida dusnmuyorum esim 2bucuk sene issizdi her masrafini ben karsiladim - yuzunede soyluyorum bayadir ben sana baktim sira sende koca parasi yemek tatlimiymis gorelim diyorum :)

Acik konusacam hepinizde yuh diyeceksiniz ama bosanma taraftari degilim... Esimle ailesi haric sorunumuz yok kabul ana kuzusu sutoglan biliyorum!

benimde eşim işsiz kaldı, ama ona şimdiye kadar, "ben sana baktım" demedim, dememde, eşim çok sakindir o bile böyle bi lafa katlanamaz. o kadar gücüne gittiyse bakmayacaktın.
bide ağzınız ne kadar bozuk, normal hayattada böyleyse bazı şeylerin nedenide budur.

sonuna kadar okumaya tahammül edemedim,bazı söylemler ,sıfatlar hiç hoş değil,
bu sorunlar karşılıklı yüzgöz olunmuş ilişkileri gösteriyor ,sanırım senin ve çevren için ,eşinin ailesi de maddiyat
saygıdan önde geliyor,bir de kendi cebinden ödeyerek neden 40 bin dolarlık düğün yaptın ki?
gösteriş mi,istek mi? anlamadım doğrusu ...neyse fazla yoruma gerek yok herkesin doğrusu kendine ...

uffff çok dolmuşsunnn canımmm sen.Okurken gerginliğin bana da geçti resmennn.Bence şöyle birşy yap bırak gelsinn.Tamamen kalmaya gelmiyor yaa belli bir zaman kalır gider illa kii.

Taktik değiştir.Mesafeli ol.Hoşgeldiniz.Vs sizli bizlii ol.:KK23: genellikle muhattap olma.Evde nasıl geçiyor günün bilmiyorum ama sana kötü konuşmaya başladıığı zaman tak kulaklığı kulağına müzik dinle hiiiç cevap vermeee:KK23: Ciddiyim sakın cevap verme.Al bir ses kayıt cihazı :KK23: o konuşurkennn kaydet sesinii.Eşinede aynen şöyle söylee bak canımm annene tek bir cevap vermiyorum kötü söz söyleyincee sinir olmamak için takıyorum kulaklığımı müzik dinliyorumm.Annenin dediklerine bak.Şimdi canımm anladın mı annenle neden aynı evde kalamadığımı de :KK24:

Kadini cekmiyorum daha toplam iki bucuk senedir gorusmuyorum onunla ve sanirim bu durum
Onu rahatsiz ediyor huzursuz oluyor galiba bana zarar veremedigi icinki buraya gelmek istiyor. Asla boyle bisey olmicak haa gelir gorumcemde kalir o baska ama asla benim evime ayak basamaz... Esim eger annem buraya gelemezse bosaniriz diyor bende ok dedim bosanirim genede o kadin benim eve gelemez!

Beni daha fazla zorlarsa eger konsolou aricam henuz visasi yok yiyecek gotune tekmeyi ve oyle bi anda yapacamki neye ugradigini sasiracak - bu dusuncemi soylemedim ona soylemicemde sadece insallah beni bunu yapmaya zorlamaz

Sabrediyorum iste dun aksamda cok konustuk tartistik bu konuyu bana dedigi laf su.. "annem uzakta tek basina yasiyor vicdanim sizliyor sanada hak veriyorum sana cektirdi ama nolur affet gelsin son bi sans ver kalacagi 6ay o benim annem onu attamam" diyor (sirf bana degil ona da yapilanlari hatirlattim ve sanirim dang etti veya taktik degistiriyor bakti baska kavgayla olmuyor bilemiyorum) bende yok dedim sesin dedigin gibi olacak ya bosanacagiz ya gelmicek dedim. Bisey demedi.

canım bencede net tavır koy ve adım attırma evine. o senin sözün geçiyor diye içi içini yiyordur. olmadı ara dediğin gibi şuuuut. bide dul karı lafına alınan çok olmuş dul olanlar olabilir ama senin ne mana da kullandığın belli canına tak ettirmiş. bunları yaşayan birinin de ağzından varsın çıksın böle bi laf sen bakma millete. çeken bilir. çok büyük konnuşuolar çooook. Allah böle insanlarla karşılaştırmasın kimseyi..

Su "dul kari" lafina sanirim aciklik getirmem gerekiyor... Biz bohcalari getirdigimzde goruncem utandi ve annesine kizdi benim onumde niye sen bisey hazirlamadin dul karimi aliyorsun gibi laflar etti - ben zaten ilk defa bu dulkadin kelimesini orda dudum.. Bu kelime galiba turkiyede daha cok kullaniliyor ben 26 yasindayim film diziler haric bu kelimeyi hic duymadim burda kimseye dul falan denildigini. Kari lafinada gelince esimin ailesi eslerine yengelerine falan kari der degisik yorelerdede avrat denir ne varki bunda? Niye soyledigim 2 lafa takiliyor anlamadim gitti - ama alinan varsa ozur dilerim kimseyi uzmek istemem.

ailem varlikli olabilr ama simarik oldugumu dusunmuyorum 17 yasimdan beri fabrikada caliyordum. Paranin ne kadar zor kazanildigini cok iyi bilirim bazilarinizdan da daha iyi.

Hayir ben dugun icin 40bin harcamadim oyle biseyde yazmadim... Sadece esim issiz kaldiginda bisenede masraflari karsilamak icin benim cebimden cikan para o- diyeceksiniz hayat musterek niye lafini yapiyorsun... Esim issiz kaldiginda tekrar is aramadi bu iki sene boyle gitti gecen sene ise girdi ve hala kirayi faturalari evin masraflarini ben karsiliyordum, o sakladi maasini araba aldi annesine yolladi bu yuzden yuzune vuruyorum ve bu yuzden izten ciktim biraz benim yaptiklarimi degerimi anlasin ve sorumluluk sahibi olsun diye.

Evet agzim bozuk kabul evlenmeden once boyle degildim ama sus sus alttan al nereye kadar? Artik susmuyorum bana soylenen herseye karsilik veriyorum, icimde kalacagina ve onlarin dediklerini yutacagima

Aynen dediginiz gibi benim ve kaynanam aramdaki sorunlar ceyrekleri vermek istedigimden sonra basladi, biz buraya geldikten sonrada esim calismadigi halde kaynanam arayip para istedi.. Ben niye ona para vermek zorundayimki bana yasattiklarindan sonra?

Esimlede ailesi ve Haftasonlari sabaha kadar gezip ickili gelmesi haric sorunumuz yok.

Ben sadece kaynanamin buraya gelmemesini engellemek istiyorum... 6ay burda 6ay orda kalmak istiyormus. Zaten gorusmuyorum onunla gelip duzenimi huzurumu bozmasini istemiyorum. Yanlis anlamayin esimi annesinden koparma gibi bi niyetim yok konussun etsin beni ilgilendirmezki turkiye hattini falan ben aldim ona rahat rahat istedigi zaman konnussun diye.

evet ev varken neden kaynanayla yaşanır:KK50:

Dayalı döşeli bir evi varsa insanın ya kiraya verir, kirasıyla ev tutar ya da içinde yaşar.

Öyle zor şartlar var ki 3-4 ailenin birlikte yaşamaya zorlandığır hayatlar bunlar.

Ama buradaki duum çok farklı.

Seni bu adama bağlayan şey ne?

Çocuğun mu?
Sevgi dolu küfürleri mi?
Sana melek gibi davranan annesi mi?
Sana sağladığı maddi özgürlük mü?
Seni kapıdan kovarak sevgisini belli etmesi mi?
Neden hala onunlasın?

Kusura bakma da çok safsın.Bunların hiçbirine katlanmak zorunda değilsin ama hala onunla yaşamaya çalışıyorsun.
Mazoşist misin?Annen baban seni elbebek gülbebek yetiştirmiş.Şu anda da arkandalarsa ne diye çekiyorsun.
Senin durumunda olup gidecek yeri olmayanlar var,bu yüzden katlanıyorlar.Ama senin çabalarını anlayamadım...

madem boşanmayacaksın ilişkinize yapılacak yorum kalmamış zaten size asla boşan diyemez o sizin hayatınız. ama bu devirde yurt dısında yaşamışsınız takı nedir ki? eşinle ağız tadın olmadıktan sonra altın da nedir? ben nişanımda takı istemedim eşim alabilirdi ama sıkışacaktı alma dügünde takarsın dedim. dügün zamanı geldi o diyor şu kadar gram altın bilezik takıcam ben diyorum ilerde şıkışırız abartma bütçene göre alalım çok şükür her şeyi eksiksiz yaptı ama yapmasa daha az yapsa yine umrumda olmazdı.ne dügünler var kilo ile takılan kalın kemerler vs bunlar dul değil diye mi takılıyor sence. herkes bütçesine göre takar bunun için erkek tarafını suçlayamayız. iş gösteriş yapmaksa takı kiralanır zaten ama iş eşi düşünmek yorgana göre ayagı uzatmaksa eğer eşinin durumunu bilerek evleniyorsan zten sorun olmamalı arkadaşım. üstüne alınma forumda arkadaşlarda yorum yapmış bu konuya ben genel olarak yazıyorum sen yazdın diye değil sadece herkes okuyor bence herkes buna göre davranmalı diye yazıyorum.

okudum yazdiklarini inan burda kendi kendimi yedim sinirden neden diceksin aynisini hatta fazlasini bende yasadim istersen kisa özet geceyim bende almanyadayim bizde tr de evlendik tabi banada basta kizim diyenler zaman gectikce terslediler sanki o evde gelin deyil bir beslemeydim derken tüm köylüler bizim kaynanayi cok iyi bilirlermis huy bakimindan ve kadin ne dese 4 cocuguda her istedigini sanki yerine getirmek icin birbirleriyle yarisiyorlar nekadar kiymetli anneleri varmis herneyse kadin desinki oglum karini döv döverlerdi kim karisini daha cok döver yarismasi vardi sanki o ev icinde neyse biz izine gitme zamanimiz yaklasirdi hersene ve ben bunalimlara girerdim inan bak bir söz söyleme hakkim dahi yoktu toz kondurmazdi anasinin her tilkiligini bilmesine ragmen ne kendisi nede diger kardesleri derken enson 2007 de yaz tatili icin gittik tatil dedimse ben sabah 8 gece 12 sürekli günüm 1 ay boyunca mutfakta gecerdi arada bir dayak yerdik eeeee emir büyük yerden gelince yerine getirmeliler evlat olarak demi :KK47: neyse o sene komalik olmusum dayaktan kendime geldigimde hastanedeydim ne gelen ne giden var bende cok bilmiyorum turkiyeyi ve güngeldi catti almanyaya döndük icimden sonsans verdim ona eger bir hatasi olsun bu 11 yillik evlilik biticekti ve cok gecmediki oldu bende kesin karar verdim ve evden ayrildim cok yalvardi ama geri adim atmadim 5 yildirda o yabani kadinida görmüyorum ailesi olan igrenc mahlukatlarida ama unutmasinlarki allah bunun acisini alir onlardan suan kendi evim deyim calisiyorum huzurluyum +cocugumu istedigim terbiyede yetisdiriyorum duydumki kendiside evlenmis ve yeniden cocuk yapmis hatta yeni esini cok dövüyormus o anne onda oldukca ve bu düsüncede oldukca daha cooooook yuvasi yikilir.
Sana bosan demem asla ama benim kendimi ezdirdigim gibi sen kendini ezdirme cok pismanliklarim oldu ama zararin neresinden dönersen kardir dedim ve bosadim sanada allah yardim etsin mümkün oldugunca kadini kendinden uzak tut bu cinsler bir yuvayi kurcalamaktan asiri derecede zevk aliyorlar sakin kendini ezdirme ayni kardedeniz sana kiyamam bacim kal saglicakla:KK14:

düşüncelerini aktarmanın yolu bu mu??
ilk geceden 'anan paramı çaldı' demek ya da hiiç uzatmayıp 'ac kadina sadakam olsun ' diye konuyu kapatmak???
ben erkek olsam çıldırırdım herhalde,hele de ilk geceden...
Evliliğin gidişatı ilk günden belli olmuş zaten 'yeni gelinden ne koparsam kardır' diyen kayınvalilde ve hırçın-sert ve kırıcı bi üslupla hakkını savunan yenigelin....arada olan garibim kocana olmuş,onca arada kalmış adam :KK43:(
yaptıklarında doğru olan şeyler de var,eminim büksen boynunu daha nelerini alırlardı senin ama hakkını yedirmemekle senin yaptığın arasında çook büyük fark var.
ayrıca kadın belliki oyunu kuralına göre oynuyo,sana yapacağını yapıyo dışarıya olayı başka gösteriyo..Sen eşine olayın aslını,ne kadar kırıldığını anlatmazsan adamın gördüğü tekşey gözünün önünde annesine bağırman ve kadının (yalancıktan da olsa) ağlaması olursa sence kime inanması daha mantıklı olur??
evlendim herseyimi ailem karsilar oldu evlenmemin anlami neydi? cümlesi de ayrı bi olay zaten...
erkekliğine hakaret etmeler,karı parası yemekle suçlamalar ve kimbilir daha neler neler...Adamı kendinden soğutmak için çabalamışsın da çabalamışsın maşallah.Bi de bardan çıkmıyo demişsin,ayık kafayla çekilecek bir ev mi sizinkisi??
okuduklarım içinde katıldığım tek şey çocuk yapmamanız oldu,aradaki sorunları halledene kadar bu fikrinizden vazgeçmezsiniz umarım...
size tavsiyem biraz daha yumuşakbaşlı ve tatlı dilli olmanız,aynı kaynananız gibi.yine yaptıracağınızı yaptırın amaa tatlıdil kullandığınız için eşiniz bunu anlamasın...

Son düzenleme:
Dayalı döşeli bir evi varsa insanın ya kiraya verir, kirasıyla ev tutar ya da içinde yaşar.

Öyle zor şartlar var ki 3-4 ailenin birlikte yaşamaya zorlandığır hayatlar bunlar.

Ama buradaki duum çok farklı.

O ev suan kirada... Daha oncede yazmistim esim istemedi benim evimde kalmayi kendi cabasiyla ev duzmek istiyormus ama boyle bisey hic olmadi.

okudum yazdiklarini inan burda kendi kendimi yedim sinirden neden diceksin aynisini hatta fazlasini bende yasadim istersen kisa özet geceyim bende almanyadayim bizde tr de evlendik tabi banada basta kizim diyenler zaman gectikce terslediler sanki o evde gelin deyil bir beslemeydim derken tüm köylüler bizim kaynanayi cok iyi bilirlermis huy bakimindan ve kadin ne dese 4 cocuguda her istedigini sanki yerine getirmek icin birbirleriyle yarisiyorlar nekadar kiymetli anneleri varmis herneyse kadin desinki oglum karini döv döverlerdi kim karisini daha cok döver yarismasi vardi sanki o ev icinde neyse biz izine gitme zamanimiz yaklasirdi hersene ve ben bunalimlara girerdim inan bak bir söz söyleme hakkim dahi yoktu toz kondurmazdi anasinin her tilkiligini bilmesine ragmen ne kendisi nede diger kardesleri derken enson 2007 de yaz tatili icin gittik tatil dedimse ben sabah 8 gece 12 sürekli günüm 1 ay boyunca mutfakta gecerdi arada bir dayak yerdik eeeee emir büyük yerden gelince yerine getirmeliler evlat olarak demi :KK47: neyse o sene komalik olmusum dayaktan kendime geldigimde hastanedeydim ne gelen ne giden var bende cok bilmiyorum turkiyeyi ve güngeldi catti almanyaya döndük icimden sonsans verdim ona eger bir hatasi olsun bu 11 yillik evlilik biticekti ve cok gecmediki oldu bende kesin karar verdim ve evden ayrildim cok yalvardi ama geri adim atmadim 5 yildirda o yabani kadinida görmüyorum ailesi olan igrenc mahlukatlarida ama unutmasinlarki allah bunun acisini alir onlardan suan kendi evim deyim calisiyorum huzurluyum +cocugumu istedigim terbiyede yetisdiriyorum duydumki kendiside evlenmis ve yeniden cocuk yapmis hatta yeni esini cok dövüyormus o anne onda oldukca ve bu düsüncede oldukca daha cooooook yuvasi yikilir.
Sana bosan demem asla ama benim kendimi ezdirdigim gibi sen kendini ezdirme cok pismanliklarim oldu ama zararin neresinden dönersen kardir dedim ve bosadim sanada allah yardim etsin mümkün oldugunca kadini kendinden uzak tut bu cinsler bir yuvayi kurcalamaktan asiri derecede zevk aliyorlar sakin kendini ezdirme ayni kardedeniz sana kiyamam bacim kal saglicakla:KK14:

Nasil insanlar bunlar ya vallah anlamiyorum neden zevk alirlar cocuklarinin mutsuzlugundan? Sana cok buyuk gecmis olsun cnm kurtulmussun en guzelini yapmissin insallah olmaz cunki ben 3uncu kisi yuzden yuvamin yikilmasini istemiyorum ama bende sanirim er yada gec bosanacagim.. Ana ogul birbirlerine doyarlar ozaman.

düşüncelerini aktarmanın yolu bu mu??
ilk geceden 'anan paramı çaldı' demek ya da hiiç uzatmayıp 'ac kadina sadakam olsun ' diye konuyu kapatmak???
ben erkek olsam çıldırırdım herhalde,hele de ilk geceden...
Evliliğin gidişatı ilk günden belli olmuş zaten 'yeni gelinden ne koparsam kardır' diyen kayınvalilde ve hırçın-sert ve kırıcı bi üslupla hakkını savunan yenigelin....arada olan garibim kocana olmuş,onca arada kalmış adam :KK43:(
yaptıklarında doğru olan şeyler de var,eminim büksen boynunu daha nelerini alırlardı senin ama hakkını yedirmemekle senin yaptığın arasında çook büyük fark var.
ayrıca kadın belliki oyunu kuralına göre oynuyo,sana yapacağını yapıyo dışarıya olayı başka gösteriyo..Sen eşine olayın aslını,ne kadar kırıldığını anlatmazsan adamın gördüğü tekşey gözünün önünde annesine bağırman ve kadının (yalancıktan da olsa) ağlaması olursa sence kime inanması daha mantıklı olur??
evlendim herseyimi ailem karsilar oldu evlenmemin anlami neydi? cümlesi de ayrı bi olay zaten...
erkekliğine hakaret etmeler,karı parası yemekle suçlamalar ve kimbilir daha neler neler...Adamı kendinden soğutmak için çabalamışsın da çabalamışsın maşallah.Bi de bardan çıkmıyo demişsin,ayık kafayla çekilecek bir ev mi sizinkisi??
okuduklarım içinde katıldığım tek şey çocuk yapmamanız oldu,aradaki sorunları halledene kadar bu fikrinizden vazgeçmezsiniz umarım...
size tavsiyem biraz daha yumuşakbaşlı ve tatlı dilli olmanız,aynı kaynananız gibi.yine yaptıracağınızı yaptırın amaa tatlıdil kullandığınız için eşiniz bunu anlamasın...

Canim soyle soyliyim, evet ablasini hirsizlikla sucladim cunki nikahda oyle bisey oldu ve ceyiz sermeye gittigimizde bazi esyalrim "kayboldu" ve nasil oluyorsa ablasinin evinden cikti! Ayriyetten dugunde gelin odasinda keseyi kuzenime vermistim ve gorumcem resmen olay cikardi kese kiztarafinda durmaz flan diye. Ordan zaten anladim biseylerin olacagini yoksa ne farkeder kesenin kimde kaldigi? Esim bunlari cok iyi biliyor cokda mahcup oldu bu konular yuzunden.

Tatli dil de denedim hic cevap vermemeyi de denedim ama hic bisey degismedi, kaynanamla cok konustum herseyi unutalim cizgi cekelim gecmise iyi olalim dedim tamam diyor sariliyiruz opusuyoruz ama gene ayni gene ayni! Nereye kadar susacan herkezin bi sabri var... Hakarete karsilik hakaret ve kufure karsilik kufur bundan sonra boyle cubku baska bisey kar etmedi en azindan icimdekileri dokuyorum. Gorusmem daha iyi benden uzak olsun ne yaparsa yapsin.

Esim oldu bitti boyle evlenmeden oncede boyleydi benimle alakasi yok... Cok sevdigi saydi ugruna oldugu annesi evde tutamadi ben ne yapim?herseyi denedim gitmemesi icin yok gene cikiyor neymis bi hafta sonu varmis arkadaslarini gormeye eglenmey, Anca kiyametti kopardigim zaman gitmiyor disari oda panik attagimdan korktugu icin (bayilma falan oluyor bazen)

allah yardımcın olsun sabah sabah bir kaynana derdi ile de ben boğuştum kocalarımız bu kadar anacı kaynanalarımız bu kadar kendini bilmez olunca yapcak bişi kalmıyor ya boşancaz ya katlancaz inan bende bazen çıkamıyorum işin içinde tek dediğim keşke bu kadar sevmeseydim :KK43:

X