Ya bosanacağım ya da kaynanamla sac basa kavga edecegiz!

Allah sana yardım etsin vallahiiii patladım okurken!

Nedir bu ya?sana birsey soylim canim hiç turkiyeye yerlesmicektin aynı evde kalmicaktin zaten kadın ilk aylarda göstermiş kendini
Evin varmış nediye gidip çektin onun derdini?eğer aynı seyleri yasamak istemiyorsan cok feci bir sekilde koy ağırlığını nereye geliyo anlamıyorum?canim kusuruma bakma biraz açık olcak ama senin kocAndada is yok ana oğul bitirecek gençliğini olmuyosa birak gitsin el kizisinya sen!!cekme Güzelim bitiyosada bitsin ömür boyu mutsuz olucan bir kere üzülürsün:KK47:

Bense şuna takıldım.Yurt dışına çıkmış 2500 lira bilet parası ödemiş.Bu hangi ülke acaba.Brezilya 'ya bile gidiş dönüş 2000 lira

Merhaba kizlar,
Oncelikle yorumlariniz icin tesekkur ederim
Hepsini okudum.
Bazilarinizi baydim herhalde bende farkettim baya bi uzun olmus kusura bakmayin biraz dolmusum sanirim :/
Konuyu actigimda burda aksam ustuydu (dunyanin obur ucunda avustralyada yasiyorum) 9saat fark da var anca girebildim. Gorumcemde burda yasiyor mevsime gore bilet fiyatlari degisiyor.

Turkiyedeki ev konusuna gelince dugun icin yurt disindan memleketten akrabalar gelmisti mecbur orda kaldilar ve ben kaynanamin evine gittim ayni zamanda esim kabul etmedi benim evde kalmayi guya kendini toparlayinca kiraya cikacaktik.

Hayir ailemin hic biseyden haberi yoktu. annem babamdan ve abimden cok cekti acikcasi benim icinde uzulmesini istemedim. Gecen hafta evi terkedip annemlere gittigimde anneme herseyi bastan sona kadar anlattim. Bana cok kizdi simdiye kadar niye anlatmadim
Diye cokda uzuldu baya agladi. Babama bisey anlatmadim anneme sormus noldu niye geldi fln diye annem genel bi sekilde evlilikleri yurumuyor mutsuz bosanmak istiyor burda kalacak dedi. Annem eger evliligin icin elinden gelen herseyin yaptigina inaniyorsan ve yurumuyorsa birak gitsin diyor.

Dul kari lafina takilan arkadasa sunu soylemek istiyorum... Ben 4senedir bu "dul kari" lafini kaynanamin agzindan duyuyorum acitasyon yapmak istediginden bu kelimeyi kullanir. Kaynanamin Kendine yakistirdigi bi laf bu sen niye kiziyorsunki?

Calisma konusuna gelince hayir 6aydir calismiyorum istifa ettim, ben bu evlilik icin kendi cebimden 40bin dollar harcadim... Calismayida dusnmuyorum esim 2bucuk sene issizdi her masrafini ben karsiladim - yuzunede soyluyorum bayadir ben sana baktim sira sende koca parasi yemek tatlimiymis gorelim diyorum :)

Acik konusacam hepinizde yuh diyeceksiniz ama bosanma taraftari degilim... Esimle ailesi haric sorunumuz yok kabul ana kuzusu sutoglan biliyorum!

bosanmıycam demıssın o zaman bız ne desek bos bu kadını cekmeye devam edeceksın gıbı duruyor ?

Kadini cekmiyorum daha toplam iki bucuk senedir gorusmuyorum onunla ve sanirim bu durum
Onu rahatsiz ediyor huzursuz oluyor galiba bana zarar veremedigi icinki buraya gelmek istiyor. Asla boyle bisey olmicak haa gelir gorumcemde kalir o baska ama asla benim evime ayak basamaz... Esim eger annem buraya gelemezse bosaniriz diyor bende ok dedim bosanirim genede o kadin benim eve gelemez!

Beni daha fazla zorlarsa eger konsolou aricam henuz visasi yok yiyecek gotune tekmeyi ve oyle bi anda yapacamki neye ugradigini sasiracak - bu dusuncemi soylemedim ona soylemicemde sadece insallah beni bunu yapmaya zorlamaz

Sabrediyorum iste dun aksamda cok konustuk tartistik bu konuyu bana dedigi laf su.. "annem uzakta tek basina yasiyor vicdanim sizliyor sanada hak veriyorum sana cektirdi ama nolur affet gelsin son bi sans ver kalacagi 6ay o benim annem onu attamam" diyor (sirf bana degil ona da yapilanlari hatirlattim ve sanirim dang etti veya taktik degistiriyor bakti baska kavgayla olmuyor bilemiyorum) bende yok dedim sesin dedigin gibi olacak ya bosanacagiz ya gelmicek dedim. Bisey demedi.

Merhaba kizlar,
Hepsini okudum.
Bazilarinizi baydim herhalde bende farkettim baya bi uzun olmus kusura bakmayin biraz dolmusum sanirim :/
Konuyu actigimda burda aksam ustuydu (dunyanin obur ucunda avustralyada yasiyorum) 9saat fark da var anca girebildim. Gorumcemde burda yasiyor mevsime gore bilet fiyatlari degisiyor.

Turkiyedeki ev konusuna gelince dugun icin yurt disindan memleketten akrabalar gelmisti mecbur orda kaldilar ve ben kaynanamin evine gittim ayni zamanda esim kabul etmedi benim evde kalmayi guya kendini toparlayinca kiraya cikacaktik.

Hayir ailemin hic biseyden haberi yoktu. annem babamdan ve abimden cok cekti acikcasi benim icinde uzulmesini istemedim. Gecen hafta evi terkedip annemlere gittigimde anneme herseyi bastan sona kadar anlattim. Bana cok kizdi simdiye kadar niye anlatmadim
Diye cokda uzuldu baya agladi. Babama bisey anlatmadim anneme sormus noldu niye geldi fln diye annem genel bi sekilde evlilikleri yurumuyor mutsuz bosanmak istiyor burda kalacak dedi. Annem eger evliligin icin elinden gelen herseyin yaptigina inaniyorsan ve yurumuyorsa birak gitsin diyor.

Dul kari lafina takilan arkadasa sunu soylemek istiyorum... Ben 4senedir bu "dul kari" lafini kaynanamin agzindan duyuyorum acitasyon yapmak istediginden bu kelimeyi kullanir. Kaynanamin Kendine yakistirdigi bi laf bu sen niye kiziyorsunki?

Calisma konusuna gelince hayir 6aydir calismiyorum istifa ettim, ben bu evlilik icin kendi cebimden 40bin dollar harcadim... Calismayida dusnmuyorum esim 2bucuk sene issizdi her masrafini ben karsiladim - yuzunede soyluyorum bayadir ben sana baktim sira sende koca parasi yemek tatlimiymis gorelim diyorum :)

Acik konusacam hepinizde yuh diyeceksiniz ama bosanma taraftari degilim... Esimle ailesi haric sorunumuz yok kabul ana kuzusu sutoglan biliyorum!
Senin dul karı tabirini kullandığın yer ile kayınvalideninki farklı ama. Sen "dul karı alır gibi hiçbirşey yapmadılar bana" diyorsun. Yani dul bir kadın evlenmek istese senin gözünde hiçbirşeyi haketmemiş oluyor. Sanırım yazan arkadaş -ve tabi ben ve benim gibi kimseler de- bu bakış açısına takıldı.
Konuna gelirsek de boşanmam diyorsan zaten diyecek birşey yok.

sonuna kadar okuyamadım
cok terbıyesızce yazmıssınız bu bır ,
kayınvalıdeniz ! normal değil , ama sizce siz saygılı oldunuzmu içiniz rahatmı ?
Herseyı gecıyorum eşınızle aranız karı koca degıl kedı kopek gıbı olmus ben oyle anladım
ayrılın gitsin bundan sonra hiçbişey düzelmez zaten ne eşinizin bakış acısı nede sizin davranıslarınız keza 60 yaşındakide değişmez

İlk iki paragraftan sonra okumadım.

Niyetim yermek değil, sizi üzmek hiç değil ; fakat belirtmek istedim ki bir daha başka bir yerde yazmayın, dile getirmeyin.

'' Dul karı !! larında tekrar evlenince hakları gitmiyor.

Dul değil; boşanmış ya da yeniden evlenen kişiler ya da herneyse ama dul değil..
Birde kadınlar karı değildir.

....

kayınvaliden sorunlu, kim olsa çileden çıkarır. ama sen de hiç idare etmemişsin. eğer boşanılmayacaksa, o eşinin ailesi eninde sonunda yüzyüze gleinecek... isterse katil olsun eninde sonunda yüz yüze gelinir... bu böyledir. ne sen aileni atarsın ne eşin... isterse onu 5 kuruşsuz sokağa atsın annesi, 3 sene 5 sene 10 sene ... ama illaki yeniden görüşülür. şuna güvenme "biz görüşmeyiz olur" . yok arkadşaım öyle bir dünya. "görüşmüyorum huzurluyuz" diyene bakma 2-3sene görüşmemiştir. ölene kadar görüşmeme diye bir şey yok..

aile ise eninde sonunda yüz yüze gelinecek. bir daha bakacağın yüze ona göre konuşmalısın. tamam karşındaki saygısızdır, küfürbazdır ama sen kendin için ona öyle cevap vermemelisin.

eşin de sorunlu. erkek mesulüyeti yok. kayınvaliden seni para kapısı gibi görüyor... oğlunu satmaya mı kalkıyor o nasıl laf "oğluma daha zenginini alırım." benim anamdan babamdan bana kalan benim kayınvalideme hak değildir. boşanmada dahi kadının ana baba mirası ortak mal sayılmaz. sende de kabahat... ailenden aldığın parayı niye söylüuorsun. diyeceksin kocana, bana para vermiyorsun nasıl geçineyim. ailene de diyeceksin. siz o parayı benim yerime bankada biriktirin. ihtiyacım olunca alırım. adam da kaynanan da alışmış senden geçinmeye...

eşinle boşanmayacaksan, annesi için bu tarz kavgalar etmeyin. sen onun annesiyle öyle ya da böyle illaki görüşeceksin bunu bir kabul et. eşine de kavga ile söylediğin asla kafasına girmez. bir gelin olarak asla kayınvalidene saygısızlık edemezsin. ne kadar da canını yaksa, kendini ezdirmemek ayrı bir şey çata çat cevap vermek ayrı... o istediğini der sen "tamam tamam" dersin, gene bildiğini okursun. borç istediğinde verme... eşin gelirse de kavga falan etmeden "ben senin ailene bakmak zorunda değilim, sen bana bakmazken" dersin arkanı dönersin. yani ezdirme kendini, bildiğini yap ama bu kadar yüz göz olmak sana zarar.

Merhaba kizlar,
Hepsini okudum.

açıkçası ben de kullandığınız bazı laflara takıldım.. sürekli karı gerizekalı gibi laflar etmişsiniz.. inanaın sizden daha mağdur olan yüzlerce arkadaş buraya sıkıntılarını yazdı bu kadar ağır ifadeler duymamıştım.. yani dediğiniz gibi sessiz sakin biri değilsiniz gibime geldi.. yani kayınvalidenizle atışmayı siz de tetikliyorsunuz bana göre..

eşimle hiç sorunumuz yok tek sorun kayınvalidem diyorsunuz ama sizin bebeğinizin düşmesine ya da sizin sinir hastası olmanıza neden olan bi durum bu.. bunları görmezden gelmemelisiniz.. ya eşinizle net bi şekilde konuşun sizi karşılaştırıp görüşmesiniz ya da hayatınıza farklı bi yön verin.........

açıkçası ben de kullandığınız bazı laflara takıldım.. sürekli karı gerizekalı gibi laflar etmişsiniz.. inanaın sizden daha mağdur olan yüzlerce arkadaş buraya sıkıntılarını yazdı bu kadar ağır ifadeler duymamıştım.. yani dediğiniz gibi sessiz sakin biri değilsiniz gibime geldi.. yani kayınvalidenizle atışmayı siz de tetikliyorsunuz bana göre..

eşimle hiç sorunumuz yok tek sorun kayınvalidem diyorsunuz ama sizin bebeğinizin düşmesine ya da sizin sinir hastası olmanıza neden olan bi durum bu.. bunları görmezden gelmemelisiniz.. ya eşinizle net bi şekilde konuşun sizi karşılaştırıp görüşmesiniz ya da hayatınıza farklı bi yön verin.........

Tamamen katılıyorum :KK9: Sürekli karı demeniz falan itici bir uslüp. Haklı iken haksız konuma düşürüyor. Okurken o laflardan sonra sizin de tartışmalara davetiye çıkaran biri olduğunuz kanaatine vardım ister istemez.

Bir de sorması ayıp 40 bin dolar düğün parası nasıl verdiniz cebinizden. Madem bu kadar varlığınız var ne diye aynı evde yaşadınız? Evim var diyorsunuz kaynana derdi çekiyorsunuz. Anlamadım gitti

Asla boşanmam diyorsun buna ok

O zaman k.validenle orta yolu bulmak zorundasın. Eşini annesinden ayiramazsin. Farkinda misin bilmiyorum ama evliliğinde saygının s si yok. Ağzını ve kulaklarını kapatacaksın o zaman. Şikayeti de keseceksin. O zaman en azından esinle aranızda belki birşeyler düzelir.

Ya bu deveyi gudeceksin, ya bu diyardan gideceksin arkadasım.

Bugune Kadar Forumu Takıp Edıyorum Ama Hıc Cevap Yazmadımmm Senın Konuna Cvp Yazmak Istedım Tamam Cok Cekmısınnn Kayınvalıdenden Ama Sende Az DEgılsınnn Hıc Bı Lafın Altında Kalmamısın Ve Agzın O Kadar Bozukkı Ben Bıle OKurken Rahatsız Oldum Normal Hayattada Bu Sekıldemı Konusuosunn Bı Bayanın Agzına Bole Sozlerı Hıc Yakıstıramıyorummm Cok Yazık

Tamamen katılıyorum :KK9: Sürekli karı demeniz falan itici bir uslüp. Haklı iken haksız konuma düşürüyor. Okurken o laflardan sonra sizin de tartışmalara davetiye çıkaran biri olduğunuz kanaatine vardım ister istemez.

Bir de sorması ayıp 40 bin dolar düğün parası nasıl verdiniz cebinizden. Madem bu kadar varlığınız var ne diye aynı evde yaşadınız? Evim var diyorsunuz kaynana derdi çekiyorsunuz. Anlamadım gitti

Bir de 40 bin dolarlık ne düğünü yaptınız, çok merak ettim.

İlk iki paragraftan sonra okumadım.

Niyetim yermek değil, sizi üzmek hiç değil ; fakat belirtmek istedim ki bir daha başka bir yerde yazmayın, dile getirmeyin.

'' Dul karı !! larında tekrar evlenince hakları gitmiyor.

Dul değil; boşanmış ya da yeniden evlenen kişiler ya da herneyse ama dul değil..
Birde kadınlar karı değildir.

....

yorumlarınız çok hoş,yazdıklarınıza tamamen katılıyorum...

arkadaşım belli ki ailenin çok parası var,sana herşeyi vermiş ama malesef terbiye vermemiş.o nasıl bir üslüp,o ne biçim bir bakış açısı..boşanın bence arkadaşım,boşanında o insanlarda rahatlasın.yada ailen o çok parasıyla seni tedavi ettirsin.:KK47:

merhaba arkadaslar lutfen bana akil verin yoksa cok kotu seyler olacak.... :KK43:

ben 4senedir evliyim 26yasindayim yurt disinda yasiyorum dogma buyume burdayim. Evlenmeden once 2008de turkiyeye tasinma karari almistim burdaki monoton hayattan sikilmistim, esimle 2006da turkiyeye tatile geldigimde tanismistik. Uzaktan uzaga iki sene gorustuk telefon internet vs.

Ailem turkiyeden bana daire aldilar evi dayayip dosediler allah razi olsun benim calisip biriktirdigim parayi harcatmadilar ne olur ne olmaz paran kalsin dediler herseyimi onlar karsiladilar.

Turkiyeye geldikten bir ay sonra evlendim 22yasindaydim (cok cabuk oldu hersey simdiki aklim olsa asla evlenmezdim) annem cok korkuyordu istanbulda tek kalacam falan diye boylece rahatladi. Butun ceyizimi herseyimi annemler aldi o yetmiyormus gibi altinlarimi bozdurdum suanki yasadigim evin butun esyalarini ben aldim erkek tarafiyim ya ben ve ailem!

Evlenmeden once kaynanam bana karsi cooook iyidi anlatamam yere goge sigdiramiyirdu beni. Evlendigim gun hersey degisti..

Evlendigimizde kaynanamda kaldik fakat soz vermislerdi evlenmeden once 6ay icinde evleri ayiracaktik ev tutacaklarmis guya!!
Nikahimiz dugunden bi hafta onceydi benim haberim yoktu ama belediye baskani evlenen ciftlere hediye verirmis, iki kahve fincan iki anahtarlik ve foto albumu. Dakka bir gol bir kaynanam indiragandi yapmazmi!!!
Dugundeki takilan turk paralari da ayni sekilde indiragandi eve geldigimizde sok oldum keseyi acinca altinlar dollarlar haric xpara mara yok! Esime sordum paralar nerde keseyi ablana emanet etmistim paralari caldi diye sucladim.. Bilmiyorum diye gecistirdi, bi iki hafta sonra gene sordum sonra demezmi bana dugun salonu icin para yetmedi takilanlardan odedi annem salonun parasini diye... Yemin ederim migdem bulandi benden habersiz benim parami nasil alir dugunude mi biz yapalim yani nasil olsa yarisini ben odemis oldum dedim..
Sanki cok para harcamislar gibi ne duzugun bisey taktilar ( 1 kelepce 1ceyrek ) nede bohca hazirladilar ne bisey sanki dul kari aliyorlar gibi evlendik. Bi gelinlik bi dugun salonu baskada bisey gormedim onlardan. Onada para yetmemis (kaynanamin iki maasi var birikmis 10bin tl vardi ayriyetten yurtdisindaki gorumcem 5bin dollar yolladi yardim olsun diye evleride kendilerin kirada degil esimde calisiyordu nasil yetmedi hala sasiyorum!)neyse uzatmadim ac kadina sadakam olsun dedim kapattim konuyu ama cok zoruma gitmisti resmen hirsizlik degilde ne bu?

Balayindan dondukten sonra esim ise gitti kaldik kariyla basbasa.. Odama geldi dugundeki takilan ceyrekleri istedi, onun hakkiymis onlar onun gittigi taktigi yerlerden gelmis soylendi de soylendi.. Daha fazla dayanamadim ne sacmaliyorsun sen senin hakkinsa eger yarisindan fazlasida annemin hakki bizimkiler daha cok takti burda kimsemiz olmamasina ragmen hem dugunden aldigin paralar yetmedini madem okadar istiyorsun 3/4unu anneme verecem dedim. Bu bi bozuldu beklemiyordu benim cevap vermemi ben cok sessizimdir benimle konusulmazsa konusmam yalaklanmayi bos bos konusmayi sevmem.xbisey demeden cikti gitti.
Akli sira beni somurecek. Ceyrekleri vermedigim icinde hayati zindan etti bana o melek kadin gitti yerine seytanin ta kendisi geldi!

Esim ise gittiginde demedigini birakmiyordu neymis kinamda annem teroriste benziyormuz (kirmizi siyah esarp takti diye) neymis ben evdeyim diye rahatsiz oluyormus namaz bile kilamiyormus rahatsiz ediyormusum
onu (esim gelene kadar odamdan cikmiyordum ne rahatsizligi?) neymis efendim 'kopek dedem cok zenginmiz niye bi ev daha almiyorlarmis ne koparirsam karmis' hic dusunmezmi insan bisey demeden? 8erkek kardesi abisi var kaynanamin dugun gunu kapi parasini dedem odedi kaynanamda para yoktu diye 10numara aile olduklarini soylerler hep hicbiri kaynanamin arkasinda durmadi, her ay annem dedem harclik yollardi bana bin kusur dollar kimseye muhtac olmayim yokluk nedir bilmedigim icin her istedigimi aliyim birikmisime dokunmayim diye,
neymis ben onlara tasinmadan once faturalar okadar gelmiyormus bide suratima firlatirdi faturalari, oglunu almisim ondan onunla hic ilgilenmiyormus bana soylendigi yetmiyormus gibi komsulara gidip aglayip bunlari anlatiyordu.

Ameliyat oldum babam odedi, ucak bileti alacagiz dedem odedi. Ya ben bekarken bile ailemden para istiyemezdim cekinirdim, evlendim herseyimi ailem karsilar oldu evlenmemin anlami neydi? Esim niye hic biseyi odemedi halen anlamiyorum.
Dusunun kaynanamin dugunden sonra bes parasi kalmamiski dugun esnasinda kap parasi bile veremedi bizimkilere ama nasil oluyorsa dugunden bir iki hafta sonra 2bin tl'ye yeni kapi yaptirdi ve bi kac ay sonra yurtdisina gitti bileti nasil odedi 2500tl? Ayriyetten yurtdisidan geldikten sonra evi komple yeniledi, mutfak, boya badana, parkeler, kapilar,esyalar aklina ne geliyorsa herseyi yeniledi.. Nikahimi dugunde olmasini istemistim ama yooook nikah memurunun gelmesi 150tl'mis fuzuli masrafmis para yokmus. Ozel araba istedim dugun arabasi icin gene yok saati 200tlmis sonra bana cikistilar kralin ogluyla evlenmiyirom nasil boyle seyler isterim diye. Dusunun arkadaslar hic bisey yapmadigi halde arti annemi arayip bagirmis cagirmis bize para vermiyor diye! Ya benim ailem bana bakmak zonrunda degil ama harcliksiz da birakmiyordular esim bakmakla hukumlu degilmi?

Bi sefer disari cikmistik kaynanamla carsiya esimin dogum gunuydu hediye falan almistik banada dediki sana bohca vs bisey yapamadik biseyler begen aliyim sana. Neyse bi atlet beyendim yakasinda firfir falan vardi hemen etiketine bakti resmen gozleri yerinden firladi cok pahaliymis 30tl!!! Tamam bosver kalsin dedim bide demezmi kendine alabilirsin! Bi kac gun sonra eve geldi elinde posetlerle kizim bak sana neler aldim, actim sok oldum! Pazardan tanesi 5tlye atlet almis 3tane ustundede yapisik etiket vardi hic olmazsa onu cikar be kadin! Resmen dalga gecti benimle! ıcine dert olmus ben atlet istemisimde alamamis, ama nasil desem ustu dantelli uyurken yatarken falan giymelik atlet! O yetmezmis gibi 'ben cok begendim ama ben pazar mali giyemiyorum bana kasinti yapiyor sen giyersin diye aldim' demezmi! Benim sinirlerim tepeme cikti posete geri koydum 'sagol ama bunlari benim tarzim degil keske beraber ciksaydik carsiya pazara' dedim. Kaynanam herzamanki gibi basladi aglamaya. Esim cok kizdi bana cok terbiyesizmisimde nasil oyle konusurmusum annesiyle insanlikdan nasibimi almamisimda vs vs. Kimse kusura bakmasin ama o harekete yalandan pazara gidip dalga gecer gibi atleti gozume sokmaya az bile dedim. Seytan kadin!

Esim isteyken demedigini birakmiyirdu gelince cok kibar cok edepli konusurdu bana karsi sinsi kari. Esimin gozunu boyuyormus
meger!
Esim isteyken o kari sabah cikardi akdam gayat normal saglikli bi sekilde gelirdi eve esimin zili calmasiyla bunun bas agrilari boyun agrilari migde rahatsizligi aziyordu akli sira esime nazlaniyor benimle ilgilenmesin diye bende bigun dayanamadim patladim aksama kadar gez toz eve gelince bisey yok oglun gelince oluyorsun geberiyorsun nasil biseymis bu hadi hastaneye gidelim madem her aksam kotusun dedim amann nerden dedim bu basladi gene aglamaya inanmiyormusun 60yasindayim ben numarami yapacam vs. Iyi ya hadi ispat et hasta oldugunu kalk hastaneye yok kabul etmiyor kadin ne yaptiysam goturemedim. Esime hic bisey anlatmiyordum ortalik karismasin diye allahindan bulsun diyordum ama tak etmisti soyledim numara yaptigini esimde biliyormus hasta olmasigini gonlu olsun diyor az ilgileniyim nolacak dedi. Sinirlendim hayir dedim yalandan ilgilenemezsin bana kiziyorsun cilvelendigim nazlandigim zaman.. Esim agzimin payini verdi bana "o benim annem ama sen el kizisin sana kizabilirim ona kizamam" dedi sanki basimdan kaynar sular dokuldu. Benim icin aglayan sabaha kadar icen ozlemime dayanamayan, buyuk bi caba ugrastan sonra gonlume giren adam icin el kiziymisim meger!! O an icimden biseyler koptu gitti zaten.

Kari cok bunalmiski yurtdisindaki kizinina yanina gitti. Bu gittikten 4ay sonra hamile oldugumu ogrendim 6haftalik hamileymisim, bu kari da tutturdu hemen gelcem diye bi hafta icinde biletini ayarladi ama stressden hergun agliyorum hergun kramplar var karnimda bu geldikten 4 gun sonra dusuk yaptim! Yikildim! (tesadufe bak o gelir gelmez dusuk yaptim... Hic bisey demiyorum ama allahindan bulsun!)hastaneden ciktik benim halimi goruyor agliyrum uzgunum kaynanam demezmi bana bosver uzulmeye degmez ben 9kere kurtaj yaptirdim nolacak!!! Al bi sok daha! Saki o an oyle bisey duymak istiyorum!
Taksiye bindik tutturdu gorumceme gidelim diye kaynanamin eltisi ordaymisda bayadir gormuyormus eltisini kaynini (hicde sevmez, arkasindan atip tutar) esimde tamam gidelim dedi var ya taksinin icinde ikisini bogabilirdim. Gorumceme gittik ben direk yegenimin oda gittim yattim cok uzgundum haliyle daha kimse noldugunu bilmiyor, abooo kari bi basladi aglamaya dusuk yapti, bebek oldu falan yirtiniyor duygu somurusu yapiyor millette bebek umrundaymis gibi.
Bu kadindan kurtulmam gerektigini anladim esimi ikna ettim yurtdisina tasinalim diye zor oldu biraz butun sulalesi ustune geldi dul anani nasil birakiyorsun tek basina diye tek erkek cocugu oldugu icin. Benim daha fazla dayanamicagimi anladi her gece agliyordum yemek yemiyordum (evde yemek pismiyordu ayri konu ac olan disarda yiyordu nasil kadinsa anlamadim market gormuyordu) odadan cikmiyordum kafayi yemistim resmen kac kere kadin beni evden atmaya calisti oglunu cok uzuyormusum onun icinmi almis beni nasil bi gelinmisim ohoo neler neler yapti bana.

Yurtdisina geldik bi bucuk sene gecti aradan hic konusmadim kariyla esimede hersey anlattim hic birine inanmadi annesi bana karsi cok iyimis ben bunlamisim kadina sarmisim can sikintisindan olaylar yaratmisim cok kavga ettik esimle bu yuzden, sonra esimle turkiyeye tatile gittik bi bucuk sene once yurt disina gelmeden once kari benden borc istedi 2ceyrek ve laptopumu istedi (yenisini aliyordum) maasini alinca ay sonu hesabima yatiracakmis ceyreklerkn ve laptopun parasini! Gecmis bi bucuk sene hala para yatmadi gittigimizde mecbur konustum ilk gece onda kaldik sonra benim eve gececektik (esim caydi 3ay onunla kaldik) noldu benim borc dedim ne borcu demezmi ceyreklerin laptopun parasini diyorum bi bucuk sene once yollayacaktin dedim... Haaaa tamam o hazir ama gun gelince verecem dedi... Ne gunuymus o diye sordum, oyle bi cevap verdiki kalakaldim "cocugun oldugu zaman kunye alacam ona" dedi. Gorumcemde ordaydi bende dedimki nasil yani bana olan borcunla cocuguma hediyemi alacan? Gorumceme baktim sen boyle bisey duydunmu hayatinda dedim ben karismam deyip yuzunu cevirdi. Boyle bi sacmalik olabilmi ya allah askina.. Oyle boyle konu kapandi ama kararliydim o parayi o kadindan bi sekilde alacaktim inata binmisti yanina kar kalmasin diye.
Esime soyledim cok kizdi bana ben annemden para istiyemem adamliga sigmaz okadar dusemem bugune kadar o buyuttu beni ustune bide parami isticem vs vs diye bende baya bi hakaret ettim nasil bi kocasin sen benim arkdamda olman bana destek olman gerek, kocalina si*iyim karinin hakkini yediriyorsun adam oldugun icinmi yurt disindayken yalvariyorsun bana anneme para yolliyalim diye kari parasi yiyince utanmiyrmusun adamlik aklina gelmiyor, borc verince iyi geri isteyince kotumu oldum dedim suratina tukurdum, kaynanamda yoktu evde nisana gitmisti gece orda kaldi dondugunde ustumu giydim kapiya dogru yururken durdurdu beni noldu suratin bes karis dedi montumu giydim kapiyi actim esim yanima geldi eger o kapidan cikarsan si*tir git bidaha gelme dedi kaynanama nolduysa kolumdan tuttu hadi gel konusalim hayir birak dedim, yok salona cekmeye calisiyor bana dokunma birak hava alacam bunladim dedim. Beni kolumdan tuttugu gibi kapidan itti si*tir git adi serefsiz diye bas bas bagriyor kapiyi suratima kapatti esimin seside geliyordu disariya si*tirsin gitsin onun gibi kari lazim degil bana diye bagriyordu. Dayisina gittim baska biyer gelmedi aklima, o ara kari bana msj atiyor ohh iyi oldu hic uzulmuyorum iki ceyrek icin biten aska lanet olsun sanada, daha zenginini bulurum kralini bulurum ogluma yavrumda yanimda kalir seni insan etmeye calistim ama hayvanin tekisin benimle iyi gecinemiceksen beni sevmiyorsan niye evlendin senin paran benim paramxdiye! Bende geri yazdim eger senin icin insanlik gasp etmekse hirsizliksa, yasina basina bakmadan yatsi ezanina kadar surtuk karilar gibi gezmekse, kizini satmaksa (yanlis okumadiniz yillar once kizini resmen satti!) namus diye bisey bilmemekse hayvan olmayi tercih ederim. Sora cit yok.

Neyse dayisi esimle beni baristirdi bi ay daha kaldik o ara parayi toparlamis firlatti bana ve geri donduk buraya.
3ay kaldim 2kere acile kaldirdilar beni oluyorum sandim sonra baska hastaneye gittik panik attack oldugum cikti ortaya resmen sinir hastasi etti kari beni! Gebermiyesice.

Esimlede aramiz iyi degil bi haftadir annemlerdeydim yeni dondum eve esimin israriyla hersey duzelecekmis son sansimiz cok sorumsuz bekar hayatti yasiyor resmen sabah 4-5e kadar gezmeler icmeler vs vs sanki az sorunumuz varmis gibi hep annesi ablasi yuzunden kavga ediyoruz. Onlarin kuklasi oldu onlar ne derse onu yapiyor bide offfff cok bunaldim sikildim ayni kavgalardan!

Simdide duygu somurusu yapiyor kari bi ayagim cukurda ne kadar omrum kaldi bebek yokmu gerci olsa gelin gostemez bana vs diyormus benden aynen oyle iyi bilmis dedim coook buyuk kavgalar ettik esimle oda madem benimkiler goremicek ozaman biz asla cocuk yapmicaz bende zaten baskasini dusunerek cocuk yapip yapmicani karar veren adamla asla yapmam dedim hala onun kavgasini yapiyoruz!

Simdide kari tutturmus oraya gelcem sizde kalcam diye ya gerizekalimi bu kari toplam 2bucuk senedir konusmuyorum onunla bana uzak allaha yakin olsun esime agliyormus surekli telefonda beni yanliz biraktin tek basima evde olsem kimsenin haber olmaz vs diyormus. Esimde yiyor bunlar alt katta kizi orturuyor karsi apartmanda kardesi oturuyor yandaki apartmanda obur kardesi obur tarafda yegeni ve onun az ileride abisi oturuyor ne yanlizligindan bahsediyor? Sonunda esim rest cekti o benim annem benim evime gelecek burda kalacak vs vs diye. Bende tamam gelsin goruruz dedim baya bi kizdi ne demek o diye cikisti actim agzimi yumdum gozumu eger benim evime gelecek cesareti varsa sonuclarina katlanir burnundan fitir fitir getiririm dedim napacan dedi benim hayatimin icine si*ti dedim sinir hastasi etti beni en ufak streste yigilip kaliyorum bana turkiyede neler yasattiysa aynisini yapacam o hareketleri laflari yedirecem ona nasil olsa her horoz kendi coplugunde oter bitti o sus pus donem dedim... Seni fena yaparim diye tehdit etti istesende istemesende gelecek dedi! Bilmedigin biyerde sokaga atilmak neymis ananda gorecek gelsin nasil
olsa aksama kadar istesin ruhun duymaz dedim.... Vallah tam bi salak bu kadin 2maasin var senin yan gel yat omrunun geri kalanini huzur icinde gecir tatile cik yapmak istediklerini yap gormek istediklerini gor niye bulasiyor bize resmen huzur batiyor!

Yok kabul etmiyor adam annesinden ozur dilicekmisim elini opecekmisim. Turkiyedeyken bazi seyleri kendi gozuyle gordu benimle cok agladigi oldu niye boyle yapiyor ne alip veremedigi var seninle diye hak vermisti bana ozamanlar. Ama simdi esimin gozunun onunde olan olaylari bile kabul etmiyor olmamis gibi davraniyor konusuyor toz kondurmuyor anesine bu kadar anaci adam ben gormedim ya.

Yazdiklarim sadece bana yasattiklarinin birazi.
Kusura bakmayin turkcem biraz bozuk & baya uzun oldu icimide dokmek istedim biraz :KK43:

ne yapabilirim arkadaslar yardim edin bosanma esiginden yeni donduk esimle aramiz zaten kotu duzelmeye calisiyoruz o karinin buraya gelmesini engellemem
lazim yoksa dedigim gibi cok kotu seyler olacak!

''ben bir dul(karı) olarak sizi esefle kınıyorum yazık çok yazık

Kimse kusura bakmasın da konu sahibi, kaynanası ve kocası bulmuşlar birbirlerini. Üsluba bak, sözlere bak, tepkilere bak... Teraziye koysan saygısızlıkta gram farkı oynar, daha fazla değil!

Kusura bakmayın ama konu sahibi arkadaş pek şımarıkkk
genelleme yapmak istemiyorum ama aklıma gelmiyor değil
bu yutdışından türkiyeye gelen ler mi böyle oluyor
yine bir derdim var konu açan bi gelin eşinin ailesi kayınvalidesine kızıp yemek takımını kırıp dökmüştü.şımarıklık bunlarınkisi
para para para hep maddiyatı yazıyorlar dertlerinde habire kıyaslama dikkatimi çekti.

Not:sadece benim fikrim bu tartışma olsun diye yazmıdım.

Son düzenleme:
Kusura bakmayın ama konu sahibi arkadaş pek şımarıkkk
genelleme yapmak istemiyorum ama aklıma gelmiyor değil
bu yutdışından türkiyeye gelen ler mi böyle oluyor
yine bir derdim var konu açan bi gelin eşinin ailesi kayınvalidesine kızıp yemek takımını kırıp dökmüştü.şımarıklık bunlarınkisi
para para para hep maddiyatı yazıyorlar dertlerinde habire kıyaslama dikkatimi çekti.

Not:sadece benim fikrim bu tartışma olsun diye yazmıdım.

Valla lafım meclisten dışarı, KK'daki arkadaşlarımı hariç tutarak söylüyorum ama ben de yurtdışından gelen insanlarda "para konuşmayı çok sevme" huyunu çok fazla gözlemledim kendi etrafımda. Bu anlamda katılıyorum size çok. E çok da normal, sonuçta yurtdışına çıkış saiki ilk gidenler için orada para kazanıp burada rahat yaşamak. O nedenle orada kazanılan para da burada harcanan para da çok kıymetli. E tabi gidip de kesin dönüş yapan pek kalmadı artık, 2. değil 3. kuşak orada ama ana felsefe kuşaktan kuşağa aktarıldı böyle böyle...

X