Yabancı uyruklu arkadaşımın derdi

Bu nasil kadin yahu yalan ustune yalan, bi de gizli gizli hesap. Adamin hala evli durmasi bile mucize, direk boşanilacak bir kadin.
Yalani iyice huy haline gelmiş o kadinin ben bile tiksindim. Birikim yapiyorsa soylemek çok mu zor? En sevmedigim seydir eşinden bilmem nerden tirtiklayip gizli birikim yapmalar filan, asla guven vermiyor.

Bence Ayşe eşine ailesini sileceğini görüşmeyeceğini hatasını anladığını falan söylesin belki kabul eder barışır eşi.Konuşurken çocuklarıda alsın yanına belki yumuşar

Ne olursa olsun kadınla beraber olmuş, sevişmiş doğuma gelmesi gerekmezmiydi? Aldır çocuğu demek kötü değil mi sizce?
Resmi nikahlı karısından bahsediyoruz. Ayrıca sevişmek tek kişiyle yapılmıyor. Yani ne demek istiyorsunuz anlayamadım. Doğuma gelmemesini onaylamadım elbette. Ama hiçbir şey olmamış hiç güven kaybı yaşamamış gibi elinde hediyelerle gelmesini beklemek de çok saçma değil mi... adam kadını alıp ülkesine bile getirmiş, ilk hatasında affetmiş. Eşini kaybetmek istemeyen kadın yalan dolanı bir kenara atıp eşinin güvenine layık olmaya çalışmalıydı. Çok özgüvenli gördüm ben Ayşe’yi (!)

Bu nasil kadin yahu yalan ustune yalan, bi de gizli gizli hesap. Adamin hala evli durmasi bile mucize, direk boşanilacak bir kadin.
Yalani iyice huy haline gelmiş o kadinin ben bile tiksindim. Birikim yapiyorsa soylemek çok mu zor? En sevmedigim seydir eşinden bilmem nerden tirtiklayip gizli birikim yapmalar filan, asla guven vermiyor.
Eşi aslında birikim yapmasına kızmış kızmasına ama ondada iki yüzlülük var sonradan ben senin birikim yapmana kızmadım aslında o kadar para çalarak birikir sen benden düzenli olarak para çalmışsın senin ki hırsızlık demiş kadına. Kadın diyor ki burada bana o da ikili oynuyor paranın miktarıyla ne ilgisi var diyor hem birikime kızmıyor ama miktarına kızıyor diyor. Miktar 127 000 dolar yakalandığında vermek istemiş kocasına Ve almamış parayı eşi merak eden olursa.

Arkadasiniz oturup konusacak ilerleyen zamanda, adam bosanmak mi istiyor bur sans daha vermek mi istiyor ogrenecek ona gore yolunu cizecek.
Arkadasiniz anlattiginiz her seyde hatali, adam her seyde hakli, o yuzden arkadasinizin rest cekme gibinbir durumu kalmamis. Cocuklarinin basinda duracak ve esinin gonderecegi para ile gecinecek. Bunu kabul ederse belki biraz daha rahat olur.

Bir ihtimal gercekten ailesini silerse esi yebiden eve donebilir, ama bu da sadece ihtimal
Kesinlikle boşanmak istemiyor. Asla istemiyor.

Eşi aslında birikim yapmasına kızmış kızmasına ama ondada iki yüzlülük var sonradan ben senin birikim yapmana kızmadım aslında o kadar para çalarak birikir sen benden düzenli olarak para çalmışsın senin ki hırsızlık demiş kadına. Kadın diyor ki burada bana o da ikili oynuyor paranın miktarıyla ne ilgisi var diyor hem birikime kızmıyor ama miktarına kızıyor diyor. Miktar 127 000 dolar yakalandığında vermek istemiş kocasına Ve almamış parayı eşi merak eden olursa.

Bilemem artik hangi kismina kizmiş ama hangi kismina kizsa hakli adam. Parayi vermek istediginden almayan adam "birikim yapiyorum" dese elinden çekip almazdi.
🙄

127.000 dolar mı?:KK57::ruh:
Vay anam vay..
Gizli biriktirdiği para buysa demek ki..

Şimdi anlaşıldı 4.çocuğun kerameti..
Konu giderek ilginç oluyor..

Resmi nikahlı karısından bahsediyoruz. Ayrıca sevişmek tek kişiyle yapılmıyor. Yani ne demek istiyorsunuz anlayamadım. Doğuma gelmemesini onaylamadım elbette. Ama hiçbir şey olmamış hiç güven kaybı yaşamamış gibi elinde hediyelerle gelmesini beklemek de çok saçma değil mi... adam kadını alıp ülkesine bile getirmiş, ilk hatasında affetmiş. Eşini kaybetmek istemeyen kadın yalan dolanı bir kenara atıp eşinin güvenine layık olmaya çalışmalıydı. Çok özgüvenli gördüm ben Ayşe’yi (!)
Yazdıklarımı kişisel algılamayın. Ben onun sorduklarını yazıyorum. Hani istemiyorsa da o gece beraber olmayabilirdi anlamında diyor. Teşekkürler yorumunuz için.

Yazdıklarımı kişisel algılamayın. Ben onun sorduklarını yazıyorum. Hani istemiyorsa da o gece beraber olmayabilirdi anlamında diyor. Teşekkürler yorumunuz için.
Yok kişisel algılamadım zaten. Evet bir kadın eşinden soğursa ortadan kaldıracağı ilk şey cinsellik olur bunda herkes hemfikirdir sanırım. Ama erkekler için o ortadan kalkacak son şey. Zaten adam ne düşünüyor tam olarak bilmiyprsunuz. O dönemde de kafası oturmamıştı belki . Bebek sürpriz mi peki...

127.000 dolar mı?:KK57::ruh:
Vay anam vay..
Gizli biriktirdiği para buysa demek ki..

Şimdi anlaşıldı 4.çocuğun kerameti..
Konu giderek ilginç oluyor..
Eşi dolar üzerinden maaş alıyor. Özbekistan da da o şekilde işi. buraya dönünce de aynı şekilde maaş alıyor. Yani kendisi Türk parası biriktirip dolara çevirip bu kadar para olmamış. Yanlış anlaşılmasın.

• Beğen
Reactions: 000
Yok kişisel algılamadım zaten. Evet bir kadın eşinden soğursa ortadan kaldıracağı ilk şey cinsellik olur bunda herkes hemfikirdir sanırım. Ama erkekler için o ortadan kalkacak son şey. Zaten adam ne düşünüyor tam olarak bilmiyprsunuz. O dönemde de kafası oturmamıştı belki . Bebek sürpriz mi peki...
Hamile olduğunu söylediğinde istememiş eşi aldır demiş. Ondan önce de zaten boşanmak istemiş birkaç kez ama araya aile büyükleri falan girmiş. Çocuklar da annelerinin özbekistan a dönmesini istemiyor ağlamışlar. Bir ara üzmüş hepsini adam yani

Eşi dolar üzerinden maaş alıyor. Özbekistan da da o şekilde işi. buraya dönünce de aynı şekilde maaş alıyor. Yani kendisi Türk parası biriktirip dolara çevirip bu kadar para olmamış. Yanlış anlaşılmasın.
Arkadaşınıza sorar mısınız?
Kendini eşine layık görmüyor mu acaba?
Içten ice yaptığı hamleler hep kendini parasal olarak garantiye almak için yapılmış davranışlar. Tabi ki yaptıkları çok yanlış. Ama sırf aile ile ilgili konular olduğunu düşünmüyorum sadece.
Eşi büyük ihtimal mühendis.
Kendisi Özbekistanda ne yapıyordu?
Çalışıyor muydu?
Ne mezunu?

Bence arkadaşınızda bilinç altında eşine layık olmadığını hissediyor. Eşinin onu bir gün bırakacağını hissedip böyle katakulliler yapmış. Maddi olarak kendini garantiye almaya çalışmış. Bu konuda bir zemin var. Sırf aile ile alakalı değil bence.. Kendini eşine hiç layık hissetmemiş diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Hamile olduğunu söylediğinde istememiş eşi aldır demiş. Ondan önce de zaten boşanmak istemiş birkaç kez ama araya aile büyükleri falan girmiş. Çocuklar da annelerinin özbekistan a dönmesini istemiyor ağlamışlar. Bir ara üzmüş hepsini adam yani
Hamilelik isteyerek olmamış belli ki sürpriz olmuş. Evliliğin biteceğini anladı da kurtarmak için çocuk sahibi olayım diye mi düşündü?

• Beğen
Ne olursa olsun kadınla beraber olmuş, sevişmiş doğuma gelmesi gerekmezmiydi? Aldır çocuğu demek kötü değil mi sizce?
Adam evlilik birliği içinde dünyaya gelen bu çocuğun zaten kanuni olarak babasi...ama kalp olarak isinamamis henüz ..belki de hiç isinamayacak.Belli ki bu çocuğu istememiş de ..belki arkadaşınız adama "korunduğunu " bile söylemiş olabilir ..belki adamın karısına yönelik tek şüphesi maddi olarak kandirilmasi da değildir ..bilemeyiz. İsin özeti bebeğin dünyaya gelmesini isteyen ve tek başına karar veren dağ gibi annesi var arkasında ! Bir de bu annenin arkasında dağ gibi babası kardeşleri var ! Kocaman olan ailelerine bir fert daha eklendi ,ailedeki sevgi arttı ..öyle düşünsün yoluna baksın ..başka yapacak birşey var mı?

Demek ki adamin o paraya tenezzül etmeyeceğini biliyor. 127 bin dolar az para mı? Adam milyoner falan herhalde. 2 yılda biriktirse parayı her ay kenara 5 bin dolardan fazla atmış olması lazım.
Eşi dolar üzerinden maaş alsa da fark etmez ki, 127 bin tl de çalışmayan bir kadının eşinden "gizli" biriktirebilmesi için ciddi bir miktar.

İlk durumda adam belki babasına kandı, kandırdılar diye düşünerek affetmiş ama bu para saklama olayında sonra aydınlanmış.

Ayşe kocasının kendisine dönmesini istiyorsa çocukları koz olarak kullanmayı bırakmalı, hatalı olduğunu kabul edip özür dilemeli. Her konuda endişeleri dahil açık olmalı.

Su mesajınızdan sonra bizimle dalga gectiginizi dusunmeye basladim
Tabi ki rakamla alakasi var , 10 bin tl biriktirmis olsa mantikli olur ama 127 bin dolar dediginiz para 762 bin tl ve evet kesinlikle calarak birikir bu para hic calismayan bir insan icin
Adam son derece hakli

Arkadaşınıza sorar mısınız?
Kendini eşine layık görmüyor mu acaba?
Içten ice yaptığı hamleler hep kendini parasal olarak garantiye almak için yapılmış davranışlar.
Eşi büyük ihtimal mühendis.
Kendisi Özbekistanda ne yapıyordu?
Çalışıyor muydu?
Ne mezunu?

Bence arkadaşınızda bilinç altında eşine layık olmadığını hissediyor. Eşinin onu bir gün bırakacağını hissedip böyle katakulliler yapmış. Maddi olarak kendini garantiye almaya çalışmış. Bu konuda bir zemin var. Sırf aile ile alakalı değil bence..
Kendisi 4 dil falan biliyor. Zaten orada yaşayanlar otomatikman Rusça, özbekçe, İngilizce biliyorlar. Türkçeyi de biliyor. Orada işi varmış çalışıyormuş. Fakat diyor hakkını vermiyorlar. Evlenince işini bırakmış çalışmamış. Yalnız ailesi ve kardeşleri kendi yaşadığı hiçbişeyden mahrum olsun istemiyor. Çünkü hepsinin kültürlü, okumuş fakat haketmedikleri bir hayat yaşadıklarını söylüyor.Eşi yabancı dil bilmezmiş birkaç kelime yes no gibi. Orada Türk şirketinde çalışmış kocası. Sadece bazı kelimeleri biliyormuş Rusça olarak, özbekçe olarak falan.Kocası üniversite olarak mühendis değil ama işinde mühendis seviyesinde bir alaylı anladığım kadarıyla.Öyle anılıyor ama aslen okumamış ama çizim falan yapabiliyormuş mühendis gibi. Kendini geliştirmiş eşi.

• Beğen
Kendisi 4 dil falan biliyor. Zaten orada yaşayanlar otomatikman Rusça, özbekçe, İngilizce biliyorlar. Türkçeyi de biliyor. Orada işi varmış çalışıyormuş. Fakat diyor hakkını vermiyorlar. Evlenince işini bırakmış çalışmamış. Yalnız ailesi ve kardeşleri kendi yaşadığı hiçbişeyden mahrum olsun istemiyor. Çünkü hepsinin kültürlü, okumuş fakat haketmedikleri bir hayat yaşadıklarını söylüyor.Eşi yabancı dil bilmezmiş birkaç kelime yes no gibi. Orada Türk şirketinde çalışmış kocası. Sadece bazı kelimeleri biliyormuş Rusça olarak, özbekçe olarak falan.Kocası üniversite olarak mühendis değil ama işinde mühendis seviyesinde bir alaylı anladığım kadarıyla.Öyle anılıyor ama aslen okumamış ama çizim falan yapabiliyormuş mühendis gibi. Kendini geliştirmiş eşi.
Tipik rus / ozbek kafasi , benim param varsa ailemin de aynisindan olmali
Biz turklere gore dogru bir dusunce degil bu
Arkadasiniz bunca sene ogrenememis bizim bakis acimizi , siz anlatin ki adam neden bosanmak istiyor anlasin

Ya sana destan yazarim slav irkiyla ilgili simdi de hos olmaz 😂
Cok guzel kulluk , kolelik yaparlar erkeklere , cok severler ya da seviyor numarasi yapip el ustunde tutarlar , o yuzden bizkm erkekler bayiliyor onlara
Ama cok icten pazarlikli , cok kurnaz , cok dalaverecidirler ama evde bilmem kac cesit yemek , seks , canimsin sen harikasin pohpohlamalariyla evliliklerini bir omur surdururler z karsilarindaki adam akilli ve gururlu cikarsa anca yaptiklarini fark ederse konu sahibinin dustugu duruma duserler
Bu arada yanlis anlasilmasin tabi ki hepsi bir degil ama benim turkiyede ve su anda yasadigim ulkede gorduklerim bu yonde , daha farklisini hic gormedim
Bu Slav ırkı kadınlarına bak sen..:KK12:
Bizim toplumdaki erkeklerin sarışın sevdasını iyi çözmüşler.
Ona göre katakulliler yapıyorlar.
Bizim bazı avanak erkekler hala uzun bacaklı melek (!) yüzlü; sevgi (!) dolu Slav ırkı kadınlarına aşklarını haykırsınlar..
Türk kızlarına da kezban desinler..
Müstehak onlara.. :KK62:

(Istisna olan kadınlar mevzu dışıdır)

X