Saç Kesim Şekilleri Yağlı ve Düz Saçlara Özel Mükemmel Çözüm

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel

hardal35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2011
15
0
Arkadaşlar her gün yıkamaktan bıktığım yağlı ve dümdüz olan saçlarıma bugün kuaförümün de ilk defa denediği bir şey yapıldı paylaşmak istiyorum. Kuaförüm saçlarımı yıkadı perma ilacı sürdü ve 5-6 tutama ayırarak elle kıvırıp tokaladı(kendimiz topuz toplar gibi) süresi dolduktan sonra o halinde duruladı ve ikinci ilacı sürdü(sabitleştirici) yine bekledik. o şekilde açıldı şampuansız saç kremsiz durulandı. Daha bugün yapıldı ama saçlarımın kuruyacağını düşünüyorum ve çok hoş hafif bi dalgası oldu. İlerleyen günlerde tekrar bilgi veririm bana da çok pahalıya mal olmadı 30 tl ödedim.dalgası hakkında şöyle bilgi vereyim Fatmagül'ün saçı gibi hafif dalga oldu :) kuaförünüze danışın benle aynı sorunu yaşayanlar :)

benimde saçlarım düz yağlı değil ama kabartsam bile hemen sönüyor bende yaptırmak istiyorum hala memnunmusun birde saçının boyu ne kadar resim ekleseydin çok merak ettim canım

benimde saçlarım düz yağlı değil ama kabartsam bile hemen sönüyor bende yaptırmak istiyorum hala memnunmusun birde saçının boyu ne kadar resim ekleseydin çok merak ettim canım

benim bunu yaptırma sebebim öncelikle saçın yağını almasıydı eğer saçların kuruysa daha da kuruyabilir tiftik olabilir :KK43: sadece her gün yıkamak zorunda olduğum saçım 2 günde bir yıkamaya indi aslında ama benim için önemli bir gelişme :) saçlarımın boyu omzumu geçiyo ama boyunda hiç kısalma olmadı :) vigoyla kuruttuğumda kabarık, normal kuruttuğumda kendi düzlüğünde oluyor. şuanda düz olduğu için resim çekemiyorum vigoyla yaptığımda eklerim canım :)

benim bunu yaptırma sebebim öncelikle saçın yağını almasıydı eğer saçların kuruysa daha da kuruyabilir tiftik olabilir :KK43: sadece her gün yıkamak zorunda olduğum saçım 2 günde bir yıkamaya indi aslında ama benim için önemli bir gelişme :) saçlarımın boyu omzumu geçiyo ama boyunda hiç kısalma olmadı :) vigoyla kuruttuğumda kabarık, normal kuruttuğumda kendi düzlüğünde oluyor. şuanda düz olduğu için resim çekemiyorum vigoyla yaptığımda eklerim canım :)

canım lütfen eklemeye calıs :) inan bende cok merak ediyorum...

ben hangi kuaföre sacım yaglanıyor desem bana gel perma yapalım diyolar bsürü masraf cıkarıyorlar seninki ne güzel 30 tlye saçını yağdan arındırmış fotoğraf koyarmısın ve kuaförün nerde istanbuldamı

ben de yıllar önce yağlı saç çilesinden çok bıktığım için perma yaptırdım ve gerçekten de saç yağlanmasına hacminde inanılmaz değişiklik yarattı.inanılmaz derken yağlı saçı olanlar bilir hacim yaratmak imkansıza yakın bir durumdur.ama saçlarım ince telli olduğu için permayı uzun süre kullanamadım.eğer saçlarım kalın telli olsaydı şimdi yine perma yaptırırdım.

kızlar benimde her gün yağlanıyor bıktım artık bide pırasa gibi millet özeniyo aaa ne güzel fönlü duruyo fönmü çektiriyosun diee nerdeee bıktım düz saçtan artıkın:)
şimdilik yağlanmayı azaltacak bi formül buldum bursa iznik sabunu hakiki yeşik sabun mükemmel yapıyo saçları heleki saçınız azsa çoğaltıyor dökülmeyi be yağlanmayı durduruyor tavsiye derim aylardır kullanıyorum 3 4 günde 1 saç yıkıyorum artık

Benimde saçlarım gür olmasına rağmen düz olduğu için saç kremi falan da kullanınca yapışıyor.En kötüsü de bu benim için :KK43:

ben düz kalmasını ama hacimli olmasını ve çabuk yağlanmamasını istiyorum:KK43:saçım çok az ve çok ince telli,kuaförün müdahalesiyle yıpranmasından korkuyorum..bu arada saçımın yağlanmasına çözüm buldum iki yıkamadır deniyorum ve çok iyi sonuç verdi..saçımı zeytinyağlı yeşil sabunla yıkıyorum sonra da sabunun verdiği o ağırlığı yok etmek için saç kremimi sürüyorum..sonuç güzel:KK66:

Benim de saçlarım fazlasıyla düz ve çok çabuk yağlanıyor. Gün aşırı yıkıyorum ilk günün akşamında hafif yağlanmaya başlıyor ertesi gün az kirli bir şekilde kullanıyorum malesef çünkü her gün yıkarsam bu sefer günün ortasında yağlanmaya başlayacak. Bıktım resmen onlardan. Bu zeytinyağlı yeşil sabunun internette satıldığı bir yer önerebilir misiniz? Bir de bu sıra saçlarım çok dökülüyor resmen kökünden kopuyorlar çok seyreldi bu sabun dökülmeye de çare olur mu? Saçlarım beni çıldırtacak. :KK14:

Bu permayı da ilacını sürdürsek ama dalgalandırmasak olur mu acaba böylece saçlar düz kalır yağ sorunundan da kurtuluruz. Aslında kıvırcık saç isterim ama daha sonra saç eskisi gibi düz olamıyormuş o yüzden taraftar değilim. Eski haline döneceğini bilsem hiç beklemem yaptırırım.

2 günde 1 saç yıkıyorum :) her gün yıkanan saç cidden yıkamaya alışıyo ve sürekli yağlanıyo

kızlar benimde her gün yağlanıyor bıktım artık bide pırasa gibi millet özeniyo aaa ne güzel fönlü duruyo fönmü çektiriyosun diee nerdeee bıktım düz saçtan artıkın:)
şimdilik yağlanmayı azaltacak bi formül buldum bursa iznik sabunu hakiki yeşik sabun mükemmel yapıyo saçları heleki saçınız azsa çoğaltıyor dökülmeyi be yağlanmayı durduruyor tavsiye derim aylardır kullanıyorum 3 4 günde 1 saç yıkıyorum artık

canım bu bahsettiğin yeşil sabunun içinde ne var?

kızlar ayrıca ben de yağlı ve dökülen saçlar için zeytinyağlı defne sabununu keşfettim. araştırdım iyi geldiğini öğrendim. bir kez kullandım daha. saça ve sivilcelere iyi geliyormuş. isterseniz bi araştırın. saçımın temiz görünüşü 1,5 günden 3 güne çıktı diyebilirim şimdiden:) şampuanlardan bana fayda yok bu zamana kadar bunu anladım. birkaç hafta sonra saçımda büyük bi değişim olursa zaten ortaya çıkar, size o zaman daha sağlıklı bilgi verebilirim. inşallah faydam dokunur benim gibi dertten muzdarip olanlara:)

canım bu bahsettiğin yeşil sabunun içinde ne var?

kızlar ayrıca ben de yağlı ve dökülen saçlar için zeytinyağlı defne sabununu keşfettim. araştırdım iyi geldiğini öğrendim. bir kez kullandım daha. saça ve sivilcelere iyi geliyormuş. isterseniz bi araştırın. saçımın temiz görünüşü 1,5 günden 3 güne çıktı diyebilirim şimdiden:) şampuanlardan bana fayda yok bu zamana kadar bunu anladım. birkaç hafta sonra saçımda büyük bi değişim olursa zaten ortaya çıkar, size o zaman daha sağlıklı bilgi verebilirim. inşallah faydam dokunur benim gibi dertten muzdarip olanlara:)

Ben de iki haftadır zeytinyağlı defneli sabun kullanıyorum müftüoğlunun sabunu. Ama saçımın daha hacimli görünmesi dışında bir farkı olmadı yine aynı sürede yağlanıyo. Dökülmeyede bir etkisini göremedim henüz. sen hangi marka aldın onuda bir deniyim zarar gelmez.

Son düzenleme:
Kuaförle perma işini konuştum permanın saça kalıcı bir etkisi olmuyormuş uzadıkça eski saçların geliyormuş yerine. Perma yaptırınca saç daha havada durduu için hem daha hacimli görünüyor hem de saç derisinden daha uzak durduğu için biraz daha geç yağlanıyor. Bence bir düşünün ben düşünmeye başladım düz olmaları her ne kadar goşuma gidiyorsa da artık bıktırdı bu yağlanma sorunu.

Ben de iki haftadır zeytinyağlı defneli sabun kullanıyorum müftüoğlunun sabunu. Ama saçımın daha hacimli görünmesi dışında bir farkı olmadı yine aynı sürede yağlanıyo. Dökülmeyede bir etkisini göremedim henüz. sen hangi marka aldın onuda bir deniyim zarar gelmez.

hataydan getirttim tahir çelikkaya diye bir adamın.. ben de senin gibi bi süre daha kullanıp gerçek sonucu yazayım istersen, daha sağlıklı bilgi olur yanıltmayayım kimseyi. araştırdığım kadarıyla içinde kostik vs. kimyasalların olmaması daha iyiymiş.. doğal el yapımı olanlara da katıyorlar yalnız bu kimyasalı. bence markaya değil muhteviyatına önem verin. önemli olan "saf" olması dedi aktara sorduğumda. saf + doğal sabun.

hataydan getirttim tahir çelikkaya diye bir adamın.. ben de senin gibi bi süre daha kullanıp gerçek sonucu yazayım istersen, daha sağlıklı bilgi olur yanıltmayayım kimseyi. araştırdığım kadarıyla içinde kostik vs. kimyasalların olmaması daha iyiymiş.. doğal el yapımı olanlara da katıyorlar yalnız bu kimyasalı. bence markaya değil muhteviyatına önem verin. önemli olan "saf" olması dedi aktara sorduğumda. saf + doğal sabun.

Tamam merakla bekleyecem yorumunu. Yağlandırmayı geciktirmesi bile beniğm için yeterli. Ben de markası için değil de markette o vardı diye aldım. Ama beğeniliyormuş müftüoğlu. En azından şampuanlardan doğal bu bile bir artı.

Son düzenleme:
Tamam merakla bekleyecem yorumunu. Yağlandırmayı geciktirmesi bile beniğm için yeterli. Ben de markası için değil de markette o vardı diye aldım. Ama beğeniliyormuş müftüoğlu. En azından şampuanlardan doğal bu bile bir artı.

canım yorum yapma zamanı geldi sanırım.. malesef yağlandırmayı geciktirme konusunda pek değişme olmadı sadece ilk gün hacimli görünüyo saçlar baya temiz görünüyo . ikinci gün yine kolay yağlanıyor..:KK43: bu sefer de bi tanıdık lavanta sabunu almış onu kullanıcam sanırım. bi de onu deneyeyim. lavantalı sabun deneyen varsa yorum yaparsa çok sevinirizz?

X