yakın arkadaş - evlilik- bozulan ilişkiler

dunya insani

Guru
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2010
1.115
2.098
Herkese merhaba,

Bu ilk konum. Şöyle, nişanlıyım,3-4 aya kadar düğünüm olucak. Çok yakın saydığım bir arkadaşımla aram bu evlilik süreçlerinde gittikçe açıldı ve bu durum beni çok üzüyor. Ben azıcık kapalı kutu bir insanım, bu evlilik sürecinde nerede düğün yapıyorum, hangi organizasyon firması vs gibi detayları sadece annem, babam, nişanlımla konusuyorum genelde. Bunun bir sebebi de kız arkadaşlarım bekar olduğu için hem ilgilerini çekmeyebilir bu konular, hem de sürekli evlilik konusan bir kıza dönmek istemiyorum diye. Bu kapalı kutululuğum yüzünden de çok yakın bir kız arkadaşımla aram açıldı. Neden gelinlik denemeye onu çağırmadım( sadece annemle deneyip aldım gelinliği), neden düğün mekanını en başta ona söylemedim( bana göre anlaşma imzalanıp, ödeme yapılmadan şurada düğün yapıyorum demek garip) gibi bir sürü sebeplerden aramız çok soğuk şu ara.

Yani bilmiyorum, ben mi soğuk bir insanım yoksa siz düğün planlarken her detayı çevrenizle paylaşıyor muydunuz?

Herkese merhaba,

Bu ilk konum. Şöyle, nişanlıyım,3-4 aya kadar düğünüm olucak. Çok yakın saydığım bir arkadaşımla aram bu evlilik süreçlerinde gittikçe açıldı ve bu durum beni çok üzüyor. Ben azıcık kapalı kutu bir insanım, bu evlilik sürecinde nerede düğün yapıyorum, hangi organizasyon firması vs gibi detayları sadece annem, babam, nişanlımla konusuyorum genelde. Bunun bir sebebi de kız arkadaşlarım bekar olduğu için hem ilgilerini çekmeyebilir bu konular, hem de sürekli evlilik konusan bir kıza dönmek istemiyorum diye. Bu kapalı kutululuğum yüzünden de çok yakın bir kız arkadaşımla aram açıldı. Neden gelinlik denemeye onu çağırmadım( sadece annemle deneyip aldım gelinliği), neden düğün mekanını en başta ona söylemedim( bana göre anlaşma imzalanıp, ödeme yapılmadan şurada düğün yapıyorum demek garip) gibi bir sürü sebeplerden aramız çok soğuk şu ara.

Yani bilmiyorum, ben mi soğuk bir insanım yoksa siz düğün planlarken her detayı çevrenizle paylaşıyor muydunuz?
Yakın arkadaş olduğunuza emin misiniz? Yani ben birine yakın arkadaşım diyor isem ve karşımdaki insanda bu süreçte yanımda olmak istiyorsa neden yok sayayım ki. tabiki annemde olsun isterim, ama yakın arkadaşım zevkimi tarzımı daha genç gözüyle görebilir şahsen ben paylaşırdım. Muhtemelen o siz paylaşmayınca, onun sizi çekemediğini düşündüğünüzü düşünüp gönül koymuş. neticede insan sevdiği insana kırılır. ben değer vermediğim birine gönül koymam mesela.

Bana kapalı kutululuk değil de karşıdaki kıskanmasın, gözü kalmasın diye anlatmıyorsunuz gibi geldi.
Ben olsam yakın arkadaşım benden bu tür şeyleri gizlese sanırım ben de görüşmeme kararı alırdım.
Böyle arkadaşlık istemem şahsen.
Yani hiç mi sevincinizi paylaşasınız gelmiyor, garip gerçekten.

Gelinlik, düğün yeri gibi meseleleri bile paylaşmadıginiz yakin arkadaşla ne konuşuyorsunuz? Düğün yeri devlet sırrı değil mesela öncesinde şu mekanı düşünüyoruz diyebilirsiniz. Gelinlik konusu da keza öyle. Model atarsın, fikir alırsın, yakin arkdaşla provaya da birlikte gidersin. Hiçbirinin olmadığı arkadaşlık yakin değildir.
Bende böyle kendiyle ilgili her şeyi saklayan biriyle yakinlik kurmam. Ne düşünüyorsunuz bekar, gözü kalır nazarı değer falan mı? Karşınızdakine bunu düşündürürsünüz.

Yakın arkadaş demişsiniz ama yakın arkadaş gibi gelmediniz bana açıkçası. Bu detayların paylaşılmaması garip yakın arkadaşla.
Bana kapalı kutululuk değil de karşıdaki kıskanmasın, gözü kalmasın diye anlatmıyorsunuz gibi geldi.
Ben olsam yakın arkadaşım benden bu tür şeyleri gizlese sanırım ben de görüşmeme kararı alırdım.
Bu yorumla aynı fikirdeyim.

Gelinlik, düğün yeri gibi meseleleri bile paylaşmadıginiz yakin arkadaşla ne konuşuyorsunuz? Düğün yeri devlet sırrı değil mesela öncesinde şu mekanı düşünüyoruz diyebilirsiniz. Gelinlik konusu da keza öyle. Model atarsın, fikir alırsın, yakin arkdaşla provaya da birlikte gidersin. Hiçbirinin olmadığı arkadaşlık yakin değildir.
Bende böyle kendiyle ilgili her şeyi saklayan biriyle yakinlik kurmam. Ne düşünüyorsunuz bekar, gözü kalır nazarı değer falan mı? Karşınızdakine bunu düşündürürsünüz.
bakış açısı demek ki. Ben mekan belli olmadan şurayı geziyorum, burayı geziyorum demek bana garip gelmişti. Herkesde farklı olabiliyor demek ki. Mekana ödemeyi yapınca söyledim ben. Öncesinde bir yeri begenirim atıyorum x mekanı sonra olmaz falan

Dahil olmak isteyip istemediklerini niye sormadinizki.Konuyu açıp gelirmisiniz deseniz baktınız mırın kırın ediyorlar kapatirdiniz.İnsan yakın arkadaşları ile bunu konuşur.Zaten mutlu günde yanınızda mutlu oluyorsa dosttur Arayın bu düşünceleri azdiklarinizi samimi olarak söyleyin evlilik budalası gibi görünüm sandım deyin bir kahve için arayı düzeltin tabi değecek arkadaşlarsa

Bende herkese her şeyimi anlatmam ama bu süreçte yakın arkadaşım gelinliği üreten kumaş firmasına kadar bilirdi.

+1

Kesinlikle iyi niyetlisiniz gibi hissetmedim. Arkadaşınız çok haklı. Ben olsam bende araya mesafeyi koyardım. Zor zamanlarınızda da asla destek olmazdım. Malum iyi günleri, mutlulukları paylaşmıyorsanız, sıkıntılarınızı da umarım ki paylaşmıyorsunuzdur.

Ben sizin gibi arkadaşım olsun istemem. Bilerek kendinizden uzaklaştırmışsınız yakınlarım annem, nişanlım demeye getirmişsiniz konuyu sonra da sizden uzaklaşınca şikayetleniyorsunuz. Her detayımı en yakın arkadaşımla paylaştım çünkü heyecanımı onunla paylaşmak benim için hayatımın bir parçası. Buna evlenmem de dahil. Kendisi de bekar diye o zaman bekarlıkta olan konuları mı benimle konuşmasın. Böyle bir sınır olabilir mi arkadaşlık arasında.

Ayrıca insan fikrini merak eder. Mekan bunu düşünüyorum nasıl sence bak seçenekler arasında şunlar da var, gelinliğim böyle sence yakası şöyle mi olsun böyle mi diye sormak hiç mi istemez insan bilemedim. Hiçbir şeyinize özenle dahil etmediğiniz insan gerekli tavrı koydu diye neden şikayetleniyorsunuz ki.

+1

Kesinlikle iyi niyetlisiniz gibi hissetmedim. Arkadaşınız çok haklı. Ben olsam bende araya mesafeyi koyardım. Zor zamanlarınızda da asla destek olmazdım. Malum iyi günleri, mutlulukları paylaşmıyorsanız, sıkıntılarınızı da umarım ki paylaşmıyorsunuzdur.
kötü niyetli değilim. Ama millet gelinlik denemeye kız arkadaşlarıyla gidiyormuş, bana garip gelirdi hep, annemle gittim aldım. Mekan gezerken de söylemedim şu mekanlara bakıyorum diye. Sorulunca kafamda bir- iki yer var bi netleşsin imzayı atmadan kesin surası demeyim dedim. Mekan belli olunca söyledim. Bunların kötü niyet olduğunu bilmiyordum.

bakış açısı demek ki. Ben mekan belli olmadan şurayı geziyorum, burayı geziyorum demek bana garip gelmişti. Herkesde farklı olabiliyor demek ki. Mekana ödemeyi yapınca söyledim ben. Öncesinde bir yeri begenirim atıyorum x mekanı sonra olmaz falan

X mekanı değil de y mekana karar verseniz sonrasında ne olur yani? İtibarınız mi bozulur ilk dediğiniz yerle anlaşmayınca?

X mekanı değil de y mekana karar verseniz sonrasında ne olur yani? İtibarınız mi bozulur ilk dediğiniz yerle anlaşmayınca?
itibar değil, iş netleşmeden şudur budur diye konusmayı sevmem. kişilik yapısı, başka yere çekmeyin lütfen. İş anlamında da, özel hayatımda böyleyim. Netlik yokken birşey hakkında konusmam

kötü niyetli değilim. Ama millet gelinlik denemeye kız arkadaşlarıyla gidiyormuş, bana garip gelirdi hep, annemle gittim aldım. Mekan gezerken de söylemedim şu mekanlara bakıyorum diye. Sorulunca kafamda bir- iki yer var bi netleşsin imzayı atmadan kesin surası demeyim dedim. Mekan belli olunca söyledim. Bunların kötü niye olduğunu bilmiyordum.
Sizinki insan dışlamak oluyor işte açık açık. Bile isteye benim hayatımdaki yerinin sınırı bu bunu geçemezsin demişsin. Üstelik de size sormuş dahil olmak istemiş bu yolculuğunuza. Ne olurdu o imzalar atılmadan söyleseniz mesela onu merak ettim? Yok yok bazı insanlar da var aman söylememeyim nazar değmesin aman şundan bahsetmeyeyim bozulmasın falan. Bunu da en yakın arkadaşınıza yapıyorsanız yakın falan değilsiniz. Siz değilsiniz ama o yapması gerekeni yapmış.

Çok kötü niyetlisin ya. Benim de arkadaşlarım hep bekardı ama hepsi benimle gelinlik provasına gelmek için işlerinden izin alıyorlardı. Sen sırf aman gözleri kalır aman nazar değdirirler diyerek söylemiyorsun çok bariz. Yakın arkadaşım falan da deme kıza hiç ben olsam silmiştim seni hayatımdan.

Bende olsam alinirdim. Ben çok kapalı kutu biriyim ama düğün yerlerini filan hep anlattım. Nasılsın diye sorduğunda söyledim. Özellikle gelinlik üzerine çok konuştuk ben onla gitmedim annemle ve sevgilimle gittim ama aldığım gelinliğin fotosunu bile attım.

X