yakın arkadaş - evlilik- bozulan ilişkiler

insanları düğüne çağırmıyormuşum gibi lanse ediyorsunuz. Tabiki çağırıyorum ama gelinliğimi kendim gidip aldım ve düğün yerimin yeri belli olana kadar söylemedim diye insan kullanan biriyse bu tabirle benim için sorun yok.
Siz insan kullandığımı düşünün, dediğim gibi beni tanımıyorsunuz. Her neyse saçma uzadı ve kişisel saldırıya doğru gidiyor bu.

Sorun yoksa neden bozuluyorsunuz? Bir soru sormuşsunuz bende fikrimi beyan ediyorum. Arkadaşınız haklı. Siz haklı olduğunuzu düşünmeye devam edin.

Benim görümcem de daha hiç sormadan 'herşeyi aldık ama sadece annem biliyor asla kimseye göstermiyorum teyzem meraktan çatlıyor ona da göstermiyorum ' diye bi cümle kurmuştu.Açıkcası kim nasıl gelinlik giymiş nerde düğün yapmış çok da ilgilenmem güzel der geçerim ama yeni bi sürece girdim diye böyle bi moda geçilirse çok da oralı olmam ilgilenmem.
Arkadaşınız da büyük ihtimalle yanınızda olduğunu belli etmek için sormuştur fiyat sorduysa da öylesine sormuştur muhabbet olsun diye.
evet diğer arkadaşların dediği gibi siz birileriyle çok yakın arkadaş olabilecek samimiyette biri değilsiniz gibi geldi bana da.

Sizin yakın arkadaş dediğinizle bence buradaki çoğu insanın düşündüğü arasında uçurum var. Yakın arkadaş dediğin her şeyi bilir. Tamam benim ne kadar verdiğimi bilmeyebilirler ama gelinliğim ne model olacak nerelere baktım hepsini bilirler. Fikir almak için değil ikimizin de fikirleri çok farklı mesela ama bilirler. Yemek takımı hangi marka alsam acaba o bu şu bir çok şeyi bilirler. bu fikir almak da değil fikir de alabilirsiniz de garip.

Siz mesela arkadaşlarınız evlendiğinde bunları bilmiyor muydunuz? Benim en yakın arkadaşım bir ay sonra evlenecek hiçbirinin fiyatını bilmiyorum ama her şeyini biliyorum. Çünkü ben soruyorum o da anlatıyor, bir de sorarken bir şeye ihtiyacın var mı benim yardım edeceğim bir şey var mı demek için soruyoruz.

Bana en garip gelen netleşmeden söylemiyorum demeniz netleşmesin ne olacak ki? Şuraya çok beğendim dersin sonra olmadıysa ya uygun günü yokmuş olmadı dersin bu yani dünya meselesi değil ki bu. Söylersem olmazsa üzülürüm. Hayır nazar değmesin falan mı korkuyorsunuz anlamadım ki.

geçmişte yaşadığın şeyler sebebi ile senin için önemli olan kısımları kendine saklamak istiyorsun, bence bunda sorun yok , ama arkadaşın eğer yakınsa her gün birbirinize özellerinizi anlatıyorsanız ve böylesi büyük bir organizasyonla ilgili bir anda ona bilgi vermeyi kesmen onda "nazarım değer diye bana anlatmıyor" intibası uyandırmıştır. bu da hoş değil. alınması normal. ha bir de kocayı/ sevgiliyi bulunca bir çok kişi arkadaşlarla bağını azaltıyor sonra da koca/sevgili gittiğinde etrafında kimse olmuyor buna da dikkat et bence

düğünlerde ve partilerde ben de omuz omuzayım ama organize ederken tek başıma olmayı tercih ediyorum. Benim demek istediğim buydu.
Ben de gelinligim icin teyzem ve kardesimin esi ile gittim bana kalsa tek basima giderdim
Düğün mekani icin de esimle gidip karar verdik , sonra annem ve esimin babasi gördü mekanı onda da acaba küçük mu falan diye endise etmistik onun için kendilerinden fikir almak istemiştik.
Simdi ben de belli konularda kafamda netse fikir alis veris yapmak istemem fakat arkadaşınız sizinle gerçekten çok yakınsa bir beklenti icine girmis olabilir. Örneğin su model gelinligi begendim sence nasil durur falan demenizi beklemis olabilir yakinliginiza istinaden.

Yani dusunuyorum enn enn yakin arkadasim hatta kardes gibi buyudugumuz kuzenle de dugun gelinlik konuşmamişiz pek. Hatta kuzenimin nikah şahidiydim gelinligini filan dugunde gördüm. 😄
Ama sorulsa söylerdim veya sorsam söylerdi.
Arkadasiniz sizinle konusmak istedigi halde garip bir saklama içine girmişsiniz. Begendiginiz yeri tutamazsaniz/tutmasaniz ve bunu arkafasiniz bilse nolur yani mesela? Sizdeki daha cok ego meselesi gibi.

neyse ki tanışmıyoruz Drunk Elephant
İyi ki.. Senn gibi bi tip vardı lafta yakın arkadaşız düğün süreciyle alakalı sizin deyimizle (kapalı kutuydu) yersen tabi. Kendini bukadr haklı görüyorsun madem neden konu açtın. Arkadaşınla aran açılmış zaten bundan sonra kocan var neyse ki yeter sana 😉

itibar değil, iş netleşmeden şudur budur diye konusmayı sevmem. kişilik yapısı, başka yere çekmeyin lütfen. İş anlamında da, özel hayatımda böyleyim. Netlik yokken birşey hakkında konusmam

İnsanlar zaten bazı konularda netleşmek için yakın arkadaşlarından veya aile bireylerinden fikir alırlar, süreci anlatırlar konuşurlar. Siz yakın arkadaşınızı sürece hiç katmamışsınız, sonucu paylaşırım demişsiniz ve öyle yapmışsınız. Bu yakın arkadaşlık değildir.

Ayrıca da iş hayatıyla arkadaşlık kıyaslanabilecek iki durum değildir. İş hayatınızda gayet sert veya mesafeli durabilirken, arkadaşlarınızla samimi felekten bir gece geçirebilirseniz. Bu iki zıt davranışı aynı karakter yapabilir.

Arkadaşı geçtim benim kuzenim de bana bunları anlatmıyordu ki sözde samimi geçiniyorduk, sonra baktım benim aldıklarımı öğrenip kendi aldıklarıyla karşılaştırma yapıyor ben de kuzenimle arama mesafe koymuştum.

Ben kendimi arkadaşınızın yerine koydum da bu şekilde anlayıp kırılması bence çok normal

Sizin için çok da önemli biri değilmiş demek ki. Kendinizi haklı görüyor, burnunuzdan da kıl aldırmıyorsunuz. Bu konuyu neden açtığınızı anlamadım açıkçası. Bu arada arkadaş haklı. İnsan kaç kere evlenip düğün yapıyor ki. İster istemez arkadaşları ile bunları paylaşır. Karar vermek için fikir de ister. Konuşulmaması tuhaf bence.

Herkese merhaba,

Bu ilk konum. Şöyle, nişanlıyım,3-4 aya kadar düğünüm olucak. Çok yakın saydığım bir arkadaşımla aram bu evlilik süreçlerinde gittikçe açıldı ve bu durum beni çok üzüyor. Ben azıcık kapalı kutu bir insanım, bu evlilik sürecinde nerede düğün yapıyorum, hangi organizasyon firması vs gibi detayları sadece annem, babam, nişanlımla konusuyorum genelde. Bunun bir sebebi de kız arkadaşlarım bekar olduğu için hem ilgilerini çekmeyebilir bu konular, hem de sürekli evlilik konusan bir kıza dönmek istemiyorum diye. Bu kapalı kutululuğum yüzünden de çok yakın bir kız arkadaşımla aram açıldı. Neden gelinlik denemeye onu çağırmadım( sadece annemle deneyip aldım gelinliği), neden düğün mekanını en başta ona söylemedim( bana göre anlaşma imzalanıp, ödeme yapılmadan şurada düğün yapıyorum demek garip) gibi bir sürü sebeplerden aramız çok soğuk şu ara.

Yani bilmiyorum, ben mi soğuk bir insanım yoksa siz düğün planlarken her detayı çevrenizle paylaşıyor muydunuz?
Size bakınca benim yakın arkadaş kavramım şaştı. Bence siz yakın değilsiniz. Sadece arkadaşsınız.

itibar değil, iş netleşmeden şudur budur diye konusmayı sevmem. kişilik yapısı, başka yere çekmeyin lütfen. İş anlamında da, özel hayatımda böyleyim. Netlik yokken birşey hakkında konusmam
O zaman niye bu hüzün. Arkadaşınız da bunları dert eden biriymiş -ki bence çok haklı. Arkadaşınızın soğuk davranmasını haklı buldum

Sorulunca kafamda bir- iki yer var bi netleşsin imzayı atmadan kesin surası demeyim dedim
Mülakatlardan sonra geçeceği iş yerini saklayan tipler olur, evirir çevirir. Verdiğiniz hava direk o. Ayrıca çok yakın arkadaşsanız zaten "arkadaşınız" sizin pembik gelinliğinizden bayarsa söylerdi, çekinmezdi. Böyle yapınca daha ziyade "En çok ben evleniyorum, nazar değmesin" gibi olmuş.

Sizin gibi yakın arkadaşım olacağına hiç olmasın daha iyi. İyi niyetli değilsiniz bence siz. Benim yakın arkadaş grubum var gelinliğin içine ne giyeceklerini bile beraber seçtik evlerini dizerken kırlentlerinin renklerini bile birbirimize sorarız ve daha bir sürü şey yani. Yakın arkadaşlık sizin bahsettiğiniz gibi bir şey değil.

E bu durumda arkadaşınızın kişiliği de normalse ne olacak. Çünkü siz ben böyleyim diyip siyriliyorsunuz oda hepimiz gibi öyle demekki. Kendine ve bana göre son derece haklı

X